Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   148 / 293
(#) melorin válasza laccika77 hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
Helyzetjelentés:
A púposodás megszűnt miután újra áram alá helyeztem a hűtőt és lehült.
Most viszont nagyon hidegre hűti az ételeket, pedig 1-esre van véve.
(#) laccika77 válasza melorin hozzászólására (») Dec 4, 2014 /
 
Igen, valószínű a hőtágulás miatt van a jelenség. A túlhűtés valószínű azért van mert az érzékelő sincs a helyén. KI-be kapcsol vagy folyamatosan megy?
(#) melorin válasza laccika77 hozzászólására (») Dec 4, 2014 /
 
Nagyon ritkán kapcsol le. A fagyasztó érzékelője bent van a hűtőtérben (2 kompresszoros a hűtő), viszont a simáé nem tudom hol lehet. Magában a szabályozóban lenne, amiben a lámpa is van?
(#) laccika77 válasza melorin hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Nem ! Ugyanúgy van egy kb 50cm-es érzékelője mint a többinek csak be van dugva a hátfal mögé ami felpúposodott. (gondolom mert nem látom)
(#) zsgyurix hozzászólása Dec 6, 2014 /
 
Üdv, van egy régi zanussi lehel f300 et fagyasztóládánk. Ma reggel megadta magát az indítórelé ( elfüstölt) Elmentünk egy szakáruházba ahol adtak egy mpv 25ös indítórelét mondván ezzel jó lesz. A kérdés csak annyi hogy hogyan kell ezt bekötni ? Rengeteg hús van benne lefagyasztva és nem szeretnénk ha kárba menne. Remélem valaki tud minél gyorsabban valami megoldást. Előre is köszönöm
(#) laccika77 válasza zsgyurix hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Milyen volt a régi relé? Általában a kék és a fekete megy a relére, a barnát csak össze kell kötni a barnával. Általában!!
(#) cseppel hozzászólása Dec 7, 2014 /
 
Szeretnék segítséget kérni. Van egy Gorenje RBT 4152 typ hűtő szekrényünk. Ez idáig
működött. A nejem kitakarította és mikor beindította az eddig kettes fokozaton működő
masinát áttekerte négyes fokozatra, mert úgy értékelte, hogy az eddigi hűtés kevés Neki.
Nos, most állandóan működik úgy, hogy alul 0 C fok van a felső mélyhűtő részbe – 19 C
fok van, a szekrény belső fele jegesedik és minden jegesre fagy. Vagyis nem kapcsol ki.
Kinek van valami jó ötlete? Mit tegyek? Előre is megköszönöm a segítséget.
(#) kaqkk válasza cseppel hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
Mondjuk köss kompromisszumot az asszonnyal és tekerd vissza hármasra
(#) Mate Tarnok válasza cseppel hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
Szia.
Szokasos hibak semmi gond nincs a hutesevel!
Egy homero segitsegevel betudod allitani magadnak a megfelelo fokot.
Mivel hutos vagyok, azert mondom mert en is igy szoktam csinalni.
Csak a huto reszebe tegyel egy homerot az uveges polcra leg alulra.
Tedd maximumra a termosztatot, majd kapcsold be a hutot ha elerte a homero a negy fokot kezd el nagyonn lassan lefele csavarni a termosztatot es ahol kikapcsolt ott alj meg es mar meg is javitottad.
A huto reszeben folyamatosan 4 fok lessz. Hapedig amikorn elerte a 4 fokot es lefele csavaraskor nemkapcsolki sehol meg ha tisztara le is csavartad akkor pedig egy termosztatcsere.
Sok szerencset hozza.
(#) cseppel hozzászólása Dec 8, 2014 /
 
Kedves Mate Tarnok!
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, sajnos egy kicsit átalakult a lelkem, mert -ez ugye tudja az elektrotechnikát és lelke van, és mi vagyunk hülyék hozzá- szóval végigtekertem
és bekapcsoltam hozzá sem kellet nyúlnom végállásban 10Cfokon kikapcsolt. Nos, azt hiszem ez így nem gömbölyű tehát akkor termosztát csere, dugulás, gáz hiány stb.
A radiátora egyenletesen langyos meleg. Ha termosztát hiba, akkor azt a három vezetékes
forgatógombos egységet kell kicserélni? A motoron lévő relé mellett az a kerek gombszerű
az mia fránya? Elnézést a sok süket szövegért, de vidéken élek és holnap megyek Pestre
és ha kell valami, akkor beugranék az Orzy-téri boltba.
Még egyszer köszönöm a segítséget.
Kedves KAQKK nagyon tetszett, hogy van humorod örülök neki ebben az ínséges időben
ez nagyon nagy kincs vigyázz reá!
(#) Mate Tarnok hozzászólása Dec 8, 2014 /
 
Szia.
Igen a tipus A13-as termosztát megy bele.
Es ugy ahogy mondtam maximumra majd ha elerte a negy fokot akkor lassan visszatekerni.
A cserevel kapcsolatbann ha csereled akkor a kabelt amirol lehuzod ugyan arra a szamu bemenetre kell visszadugnod az uj termosztaton is.
Es a kapillarisra pedig vigyazz nehogy sojat hajlogasd mer eltorik es onantol kezdve annyi.
Jo szorakozast.
(#) kaqkk válasza cseppel hozzászólására (») Dec 8, 2014 /
 
Ugyanazt mondtam mint a kolléga csak egyszerűbben
(#) Mate Tarnok válasza cseppel hozzászólására (») Dec 8, 2014 /
 
Szia.
Igen a tipus A13-as termosztát megy bele.
Es ugy ahogy mondtam maximumra majd ha elerte a negy fokot akkor lassan visszatekerni.
A cserevel kapcsolatbann ha csereled akkor a kabelt amirol lehuzod ugyan arra a szamu bemenetre kell visszadugnod az uj termosztaton is.
Es a kapillarisra pedig vigyazz nehogy sojat hajlogasd mer eltorik es onantol kezdve annyi.
Jo szorakozast.

»»
(#) cseppel válasza Mate Tarnok hozzászólására (») Dec 8, 2014 /
 
Kedves Mate Tarnok!

Ismét van kérdésem, - ez abból adódik, hogy későn érő típus vagyok- tehát nálam termosztát cserét kell elkövetni. Nos, az Orczy bolt ajánlata gyári 7000.-Ft. Az alkatrész áruházban
A13 termosztát 6 féle ajánlatot mutat 3800-6000.-Ft ig. Kérdés az utóbbiból mindegyik típus
alkalmazható? Ez utóbbi pl.: A13 1000 A286 TERMOSZTÁT 481981728917 WHIRLPOOL/ ATEA W4 ew1990.
Még egyszer megköszönöm a segítséget.
(#) Mate Tarnok hozzászólása Dec 8, 2014 /
 
Igen
(#) Mate Tarnok válasza cseppel hozzászólására (») Dec 8, 2014 /
 
Item
(#) foldosi hozzászólása Dec 10, 2014 /
 
Sziasztok!
Nekem az lenne a kérdésem, hogy normális-e egy új hűtőnél, ha 15-20 percenként kapcsol be a kompresszora és megy kb. 10-15 percet, időnként többet is? Nem túl gyakori/sok ez?
Konkrétan egy Gorenje NRK 6202 TX alulfagyasztós A++-os hűtőről van szó, 1 hete van meg. A hűtő 5, a fagyasztó -18 fokra van állítva, a lakásban max. 21 fok van. Az előző hűtőnk biztos nem ment ennyit, mondjuk jóval kisebb is volt, de nem A++-os.
Sok egyéb furcsa hangot is hallat (szörcsögő és vinnyogó hangok), de úgy tudom ezek normálisak, viszont a gyakori kompresszor üzemelés is az?
Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) laccika77 válasza foldosi hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Vėlemėnyem szerint normális. Naponta(24h) 12-18 óra üzemidő normálisnak mondhatò, üzemi körülmények függvényében. Az òránkénti két bekapcsolás se mondhatò soknak.
(#) foldosi válasza laccika77 hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Köszönöm a választ!
(#) laccika77 válasza foldosi hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Nincs mit, nagyon szivesen.
(#) Mate Tarnok válasza foldosi hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Teljesen Rendben van a hutod, ezeknek igy kell mukodnie a szorcsogo hang pedig a gaz benne ami kiparolog illetve ha megalt a kompresszor pedig kiegyenlitodik
(#) hodosisz hozzászólása Dec 14, 2014 /
 
Sziasztok!
Szeretnék olyat kérdezni,hogy Siemens hűtőszekrényünk fagyasztóját telepakoltuk és rákapcsoltuk a gyorsfagyasztást.Tegnap reggel vettük észre,hogy nem megy a kompresszora.A kikapcsológombot benyomtam,majd vissza.Ismét elindult,estére minden lefagyott benne,viszont ma reggelre minden visszaolvadt,megint nem megy a kompresszor.Most mindig ezt kell figyelnem?Mi lehet vele a gond?
(#) Mate Tarnok válasza hodosisz hozzászólására (») Dec 14, 2014 /
 
Szia .
Kene a pontos tipus es megmondom.
(#) hodosisz hozzászólása Dec 14, 2014 /
 
Szia!Köszönöm a gyorsaságodat!
Siemens SF-26/KGVA
Remélem jót írtam.
(#) Mate Tarnok válasza hodosisz hozzászólására (») Dec 14, 2014 /
 
Szia pechemre nem jo ez igy nekem.
Ha kinyitod a hutto reszet akkor a tojastartoknal a jobb vagy a bal felenn kell lennie egy matricanak azt kene nekem lefenykepezni vagy onnan leirni a nevet.
(#) hodosisz hozzászólása Dec 14, 2014 /
 
Szia!
KG26V20/01
De küldök képet is.Remélem lehet látni.

IMG_0001.JPG
    
(#) Mate Tarnok válasza hodosisz hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Szia!
Ez egy panelcsere lesz szamodra, erzekelok nemlehetnek rosszak Mara abbol az okbol kifolyolag sem, hogy amikor superfagyasztasra kapcsolod akkor ugye az erzekelok kiiktatva azaz superfagyasztason a gepnek nen szabad mindaddig kikapcsolni amig azt ki nem kapcsolod, mindaddig allandoan mennie kell.
Ez egy panelcsere mar talalkoztam tobb ilyennel, es egyszerre csak ebbe a fayyasztoreszbe egy nap maximum egy fiok fiSs hust friss arut helyezhetsz ez fontos kulonben nem birja lehutteni, attfahgyasztani, ezekre nagyonn oda kell figyelni.Nemtudom mennyire pakoltad meg de ezvegett kiolvadhatott meg.
(#) cseppel válasza Mate Tarnok hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Kicsit megkésve válaszolok, mert beteg lettem. Nos, sikerült a csere
működőképessé vált a hűtőgép. Az eredeti szabályozót egyetlen
bolt, szerviz nem tudta azonosítani /K59-L2151 6-25 01S/ ezért is
kérdeztem az A13 typ. Ezért az Orczy bolt HHS 607 typ raktam
bele. Eddig nemigen volt olyan elektromos berendezés amely
hozzám került és ne tudtam volna megjavítani. Noha kenyerem
javát megettem 71 éves vén szivar vagyok. Köszönöm a segítséget!
Áldott ünnepeket kívánok!
(#) Mate Tarnok válasza cseppel hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Nagyonn szivesen, máskor is, Örülök, hogy segíthettem.
Ha valami hűtős gond van, nyugodtan szóljon.
(#) hodosisz hozzászólása Dec 15, 2014 /
 
Köszönöm szépen a segítséget.Állítólag javítható a panel.
Következő: »»   148 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem