Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   147 / 293
(#) tajfel hozzászólása Nov 20, 2014 /
 
Üdvözletem!
Segítséget kérnék,SAMSUNG SR-L36NMB kombinált hűtőm van.A készülék fél vagy egy napig tökéletesen működik,megcsinálja a kellő hőfokot mindkét térben,de egyszer csak nem kapcsol be,és ilyenkor vagy ki-be kell kapcsolnom,vagy áramtalanítanom. Ekkor megint jó egy darabig.A vezérlő panelt már kicseréltem(DA41-00022A),és a fagyasztó térben lévő termisztorokat is. Ha valaki érdemben tudna segíteni????
Köszönöm!
(#) laccika77 válasza pepin hozzászólására (») Nov 20, 2014 /
 
Üdv! Az eredeti relén 3. csak sorkapocs szerepet tölt be. Ha jól tudom a barna- barna. Tehát a dugvillából jövő barna vezetéket kell összekötni azzal amivel eddig is össze volt, A kék és a fekete megy a relére.
(#) pepin válasza laccika77 hozzászólására (») Nov 20, 2014 /
 
Köszönöm szépen. Megtekintem s beszámolok. Kb. egy hét.
(#) Zserbo78 hozzászólása Nov 20, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy viszonylag jól működő, de már erősen leharcolt (eleve használtan vettük 8 éve), itt-ott rozsdásodó hűtőnk, aminek már a kapcsolója meg a szigetelése is rossz. Alul jól be kell nyomni, hogy záródjon. Ahogy beazonosítottuk a netes fotók alapján Lehel H 280/60 lehet.

A háztartási gépcsere programot megpályáznánk.
5 fős család vagyunk, egy kombira gondoltunk, talán kicsit nagyobb fagyasztóval. Nem kell csilivili, ezer kunsztot tudó, inkább működjön minél tovább jól. (kedvenc gépem pl. egy több mint 37 éves NDK-s háztartási robotgép, soha le nem cserélném)

Nekünk nincs tapasztalatunk abban, melyik márka jó, mik lehetnek a buktatók stb.
Milyet ajánlotok, milyen tanácsokat adnátok nekünk?

Illetve kb. mikor gyárthatták a mostanit?

Előre is köszönöm a segítségeteket!
Vera
(#) laccika77 válasza Zserbo78 hozzászólására (») Nov 21, 2014 /
 
Üdv! Ha megvan az új ne dobd el a régit, még lehet,hogy elő kerül! Sajna ma már nem gyártanak olyat ami 20évig üzemel (max 5) amit meg a villanyon spórolsz, azt majd odaadod a szerelőnek. Tanácsként annyit,hogy valamilyen ismeret márka legyen, és egyszerű kivitel. (ez az én véleményem)!
(#) amda hozzászólása Nov 21, 2014 /
 
Sziasztok! Miért pattog a hűtő kompresszora? Ez azt jelenti, hogy döglődik? Cserélni kell? Vagy javítható? Most kezdett el fura pattogó hangot adni.
(#) OzoraPet hozzászólása Nov 21, 2014 /
 
Sziasztok!

Régi Gorenje ZS 310 es fagyasztóládába milyen hőfokszabályzó lehet?
0-24 ben hűt először azt akarom lecserélni. 1,5 Kwh napi fogyasztásának így több mint a dupláját eszi...
(#) kaqkk válasza OzoraPet hozzászólására (») Nov 21, 2014 /
 
A sárga lámpa nem világít ? Víz még nem folyt ki alóla ?
(#) OzoraPet válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 21, 2014 /
 
Nem, "N"-be van, száraz az alja /bár eléggé jeges a fagyasztótér nem ártana leolvasztani/
(#) kaqkk válasza OzoraPet hozzászólására (») Nov 21, 2014 /
 
A gorenje ládák szigetelése hajlamos átnedvesedni , olyankor produkálja ezt a hibát , de lehet az is hogy a hőfokszabályzó a ludas . próbálj meg alánézni hogy látsz e vízcseppeket vagy csepegésre utaló jeleket . Ha ilyet nem találsz akkor kicseréltetheted a szabályzót
(#) laccika77 válasza OzoraPet hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
Első körben meg kellene mérni hány fok van benne!? Ha nincs meg -20 akkor nem fog kikapcsolni(új szabályzóval sem)!
(#) kaqkk válasza laccika77 hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
Jogos a 2 pont ...
(#) StMiklos válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
Szevasztok!
Történet: kollégám szólt, fagyasztó, ég a piros lámpa. Meglátogattuk, ketten.
Mi van? Mérjetek már valamit. Minek? Felemeltem, aljába belevágtam az ujjam, csurgott a víz. Mondom, kuka.
Más nincs? Mondom: vegyél 100mm-es hungarocellt, vágd méretre, kend körül a szélét sziloplaszttal, állítsd rá, kifolyót dugózd le.
Másnap telefon: elaludt a piros lámpa. Mondom: nézd meg mennyit jár/áll, ha elfogadható, használd.
Azóta is megy a garázsban.
Üdv: StMiklos Mondjam, hogy Gorenje volt?
(#) laccika77 válasza StMiklos hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
Régen ezeket úgy javítottam (tettem jobbá),hogy fejre állítottam, kivakartam az elázott szigetelés spaklival.Vártam egy napot,hogy száradjon.Aztán púrhabbal ragasztottam rá a nikecellt. Kibírt +5évet.
(#) kaqkk válasza laccika77 hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
Én napi szinten vakartam és habosítottam ládákat (gyári kétkomponenses habbal ) egyetlen egy lehel volt köztük 5 év alatt , azért is volt az első gondolatom az átázás ..
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2014
(#) StMiklos válasza laccika77 hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
Nekem is volt 2 komponenses kézi ipari habom (mert van gépi is, csak az sokkal gyorsabban "indul" és köt), rengeteget habosítottunk, volt hogy -190C nitrogén tartályt, azt már nagyon spéci módon kellett csinálni, különben összeesett volna, még a sima kézi hab is egészen más tulajdonságú, állagú, mint a PUR hab, igaz "méregengedély" kellett hozzá.
Észnél kellett lenni, mert mindent szét tudott nyomni, ha meg kevés volt a mennyiség, nem volt meg a hőszigetelés.
Jó móka volt, szívesen csináltuk.
Üdv: StMiklos
(#) OzoraPet válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 23, 2014 /
 
Leolvasztottam a fagyasztót. Hát 2-3 jégcsap lógott ki a szigetelés közt. Fél napra tudtam nélkülözni, hajszárítóval kiszárítottam a szigetelést, aztán visszakapcsoltuk, most megyeget rendesen, feltételezem egy darabig.
Meglátjuk mi lesz vele. Dec 4.-tól lehet pályázni felénk támogatásra, lecserélném amúgy .
(#) kaqkk válasza OzoraPet hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Ez a hajszárítós szárítás kb annyit ért neki , mint amikor a lázas gyerek homlokát megtörlöd vizes törölközővel . Úgy látszik hogy jó , de nem sokáig.
(#) Zserbo78 válasza laccika77 hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Laccika77, köszönöm a tanácsodat!
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2014
(#) Szaza hozzászólása Nov 26, 2014 /
 
Üdv MIndenkinek ! Hútőszekrénnyel kapcsolatban kérdeznék, egy 300 literes fagyasztó láda, jól müködött, fél évig nem használtuk, majd mikor bekapcsoltuk csak felül fagyaszt kb. 20 cm -eren.
ALul pedig vizes marad, ha egy napig megy akkor is ez igy marad. mi lehet a probléma és kb, mennyiért javítható ha valaki tudja.. Előre is köszönöm
(#) hegesoft válasza Szaza hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Szia!
Első körben szerintem gázhiányos,de nem zárható ki a kapilláris cső és a szűrő eldugulása sem.A kompresszort nem hinném,de az sem zárható ki.Persze ezt mind látatlanba mondom.
Először meg kell mérni a nyomásokat,hogy van-e benne gáz,utána jön a többi.
A felül jegesedés gázhiányra utal,de ez csak az első lépés a javítás során.
Ha ügyes szerelőt fogsz ki és nem nagy a probléma a fagyasztóval akkor nem lesz sok.
Ezt mondjuk szerelője válogatja.
(#) Szaza hozzászólása Nov 26, 2014 /
 
Köszönöm a választ, s nem kellett volna már a gáznak teljesen kiszivárognia, mert most újabb hat hónap után ugyan ezt teszi, igy ez összesen már egy év.. ezalatt a gáz kimenne telejesen és nem fagyasztana 20 cm -en sem.
(#) hegesoft válasza Szaza hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
A gázt a kompresszor hajtja, ami ugye egyszer gáz,egyszer folyadék halmazállapotú.
Ha nem használják a hűtőt sokáig akkor minden nem fog kiszivárogni belőle csak ha elindítják, vagy még akkor sem. Ezt így nehéz elmagyarázni,de egy gáznyomás méréssel ez kiderül egyből. A 20 cm-en azért fagyaszt valószínűleg, mert még van benne annyi hűtőközeg,hogy azon a részen (ami ugye a belépő cső a fagyasztó részbe) megtörténik a hőelvonás, és a hűtőkör további részén már csak a gáz van ami nem von el hőt csak a folyadék halmazállapot.
Na ez egy kicsit bonyolultra sikerült,de remélem érthető volt azért.
(#) laccika77 válasza Szaza hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Valószínű gázhiányos, az is valószínű, hogy nem javítható. Hogy mikor megy ki az összes gáz belőle az az idő és a lyuk nagyságának hányadosa. Az elmondottak alapján tipikus szívóoldali parányi szivárgás, ahol akkor jelentkezik a gázszökés amikor nem használják a készüléket, ha valaki megtölti olcsón lehet,hogy elmegy még jó darabig de nem lesz hosszú távú megoldás.
(#) kaqkk válasza laccika77 hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Az is előfordulhat ha "öreg "a láda hogy a kompresszor szállítóteljesítménye csökkent le és amíg folyamatosan használta addig elég volt a teljesítmény a "hőntartásra" de az újrafagyasztáshoz már kevés...
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2014
(#) laccika77 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Azért nem gondolnám mert akkor ha megfelelő a gázmennyiség,de nem jár elég mélyen mondjuk -10C az elpárolgás akkor is végig deres az elpár.?..
(#) kaqkk válasza laccika77 hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Nem biztos , ha a befecskendezett kevés folyadék már az elp első harmadán elpárolog a másik kétharmad részen már nem történik hőelvonás,hasonló a tünet mint a részleges gázhiánynál...
(#) melorin hozzászólása Nov 29, 2014 /
 
Sziasztok!
Leolvasztottam a hűtőszekrényünket, mert az utóbbi időben szinte le sem állt a kompresszora.
Olvadás közben egyszercsak azt vettem észre, hogy a belsejében a hátulja tőbb cm-t kipúposodott, de nem csak egy kis részen hanem az egész hátulja.
Próbáltam visszanyomni, de visszarúg, mintha levegő lenne mögötte.
Mit lehet ezzel kezdeni?
(#) laccika77 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Ezzel nem teljesen értek egyet, részben igazad van. De egy két óra múlva amikor a hűtött tér hőmérséklete kezdi megközelíteni az elpárolgási hőfokot akkor szépen végig hűt. Amennyiben megvan a gáztöltet, annyival lesz kevesebb az elpárban, amennyivel több van a kondiban. Nyilván ha csak pl: -5C on jár a szívó oldal a hűtőben meg +20C van akkor nem lesz deres csak izzad. A lényeg az,hogy házilag nem javítható mindenképp szerelő kell hozzá.
(#) laccika77 válasza melorin hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Ha jól értem ez egy rejtett elpárologtatós hűtő szekrény, sok mindent nemigen lehet vele kezdeni, a műanyag hátfal mögött elvált a szigetelés, ami össze is tartja a hűtő külsejét és belsejét.
Következő: »»   147 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem