Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok.
A segítségeteket szeretném kérni. Vásároltam egy Elko SHT-1/2 típusú digitális kétcsatornás sinre szerelhető idő kapcsolót. A hozzáadott kapcsolási rajz szerint bekötöttem, áramalá helyeztem és megjelent a képernyő rajta a számokkal és jelzésekkel. A leírást követve be is állítottam mindent. Kipróbálva hogy is működik egy rövid időzítesre álítottam. Majd azt tapasztaltam, hogy a kapcsolt csatornán nincsen semmilyen feszültség. Majd kipróbáltam a kézi vezérlést is és igy sem továbbított áramot a csatornákhoz. Tudna nekem segíteni valaki aki már sikeresen telepített ilyen eszközt? Előre is köszönöm. További szép napot mindenkinek.
Hello! Nem ismerem a készülékedet, de ilyen áramkörök általában nem adnak ki feszültséget, hanem csak egy független kontaktust. Amit aztán oda köthetsz, ahova szeretnéd. Mint ahogy egy villanykapcsoló két pontját is..
Nagyon szépen köszönöm.
Szia proli007!
fgabor87 típusú időkapcsolóm van, ugyanúgy zener probléma adódott áramszünet miatt. Az lenne a kérdésem, hogy milyen zenert vegyek BZX85 C47, azaz 4,7 volt 1 watt? Az időkapcsoló gyártója Silver Chrest. Köszi
Hello! Ez a zéner jó lesz bele, de a C47 az 47V-os, nem 4,7V. De mivel a relé 48V-os (de ellenőrizd le hogy tényleg az van-e benne) így a zénerből is 47V-os kell bele.
Nagyot!
Kérésre készítettem egy programozható időkapcsolót. Nyolc kimenet, egy kimenethez 20 program tartozik. Kézi vezérléssel is működtethetőek a kimenetek. Perpillanat erősen prototípus állapotban van a dolog. Amiért írok, pusztán felmérés. Mást is érdekelhet egy ilyen? Ha igen, készítek egy cikket miután a tesztelések lezajlottak és tudok írásra is időt fordítani.
Ha összejönne annyi érdeklődő, hogy értelmes áron kijönne hozzá a nyáklemez akkor engem érdekelne a dolog. Tudom, kényelmes megoldás más tudását felhasználni, de sajnos az ilyen PIC-es témában nagyon buta vagyok, viszont mindig is szerettem volna egy hasonlót.
Régen csináltam TMS1122-vel négy csatornásat ami azóta sajnos elhalálozott.
Félreérted. Én maximum cikket írok, NYÁK készítést nem vállalok.
Gondoltam, ha legalább 10-en összejönnénk, érdemes lenne Távol-Keletről rendelni hozzá nyákot.
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni egy "TIMEGUARD DS 1800" digitális időkapcsolóval kapcsolatban. A készülék hibája a következő: a relé behúzótekercse nem kap megfelelő feszültséget, így a kapcsolás nem történik meg. Méréseim alapján a behúzótekercs 5 V-os feszültséget kap holott a relén lévő indormációk szerint 48 V lenne a névleges érték. A relét kiforrasztott állapotban megmértem és már 24 V-os feszültségen hibátlanul működik, tehát jó. A nyákon lévő diódákat, ellenállásokat, valamint 100 µF-os és 270 nF-os furatszerelt kondenzátort multiméterrel megmértem és ezek közül egyiket sem találtam hibásnak. Ezen felül a relét vezérlő kapcsolótranzisztort is jónak mértem. Mi okozhatja a hibát? A kapcsolóóráról csatoltam néhány képet. Szeretném megemlíteni, hogy elektronikában kezdő vagyok továbbá nincs túl sok eszköz a birtokomban. Segítségeteket köszönöm szépen.
Az a szép nagy böszme kondi kapacitás vesztése szokta okozni, amin a "G41" felirat olvasható. X2-es kondi kell bele. Esetleg nézd meg a kondival soros nagy ellenállást, nem nyúlt-e meg..
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2018
Köszönöm a gyors választ proli007!
Multiméteres mérések alapján mind a kondenzátor kapacitása mind pedig az ellenállás értéke megfelelő. De biztos ami biztos alapon kicseréltem mind a két alkatrészt. Helyben a benne lévő 0,27 μF-os kondi helyett egy 0,33 μF-os értékűt kaptam. A beforrasztást követően a hibajelenség változatlanul fennáll...
Elég érdekes. A kapcsolásban a 330nF Adja a relé meghúzásához szükséges áramot. Ennek a váltó jelet egyenirányítja az S125 jelű hídegyenirányító. A feszültség korlátozásáról egy zéner gondoskodik/gondoskodna. A képen, úgy látom ez lenne a 100µF-os elkó melletti dióda. De kinézetre nem egy zénernek tűnik. De a kondiban a relé ejtett állapotában (Pld. most hogy úgy látom nincs bent a relét meghajtó tranyó), a 100µF-on meg kellene lenni a 48V-nak. (Vagy az közelinek ha 24V-ról is húz a relé.) De ha a relé jó, (és nem menetzárlatos hogy már 24V-ról is húz), akkor lehet a relé védődiódája zárlatos. Mert abból itt "hiba" nem keletkezik, hiszen a 330nF korlátozza is az áramot, így ha a tranyó kinyit, akkor csak összeesik a feszültség.
Remélem érthető és ez alapján kellene a hibát keresni. Tehát relé kikapcsolt állapotában nézni a tápot a 100µF-on, majd bekapcsolt állapotban mérni ugyan ezt. A 330nF kb. 24mA áramot tud a relének szolgáltatni. Ja, és mérd meg hogy 230V meg van-e, nehogy az vicceljen meg.. A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2018
Hiányzik a relé kapcsoló tranzisztora. Ott a bordó ragasztó pötty, de nincs tranzisztor. Pnp.
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2018
proli007 elvégeztem a feszültségméréseket a 100μF-os kondenzátoron. A relé ki illetve bekapcsolt állapotában egyaránt az 5V-os feszültség volt jelen.
Ezt követően a mellékelt képen bekarikázott alkatrészen beépített állapotában nem tudtam semmi értelmezhető értéket mérni (kapacitás, diódavizsgálat...) ezért kiforrasztottam. A kiforrasztás után 30-40nF kapacitásúnak mértem a ?kondenzátort?, majd visszaforrasztottam és ismét mértem a 100μF-os elkón a feszültséget. Ekkor már ott volt a 40V-os feszültség és be is húzott a relé. Azóta 10-ből 10-szer működött hibátlanul. Előfordulhat, hogy csak kontakthiba lett volna a hiba forrása? Évek óta a falon volt fixen beépítve, mondjuk viszonylag páradús környezetben... lalca köszönöm az észrevételt, a tranzisztort én forrasztottam ki a mérések végett.
Hello! Ennek a kondinak csak némi tranziens szűrési jelentősége van. Ha a ki-be forrasztással "megjavult", akkor vagy rossz a kondi, vagy a nyákon volt valami szakadás/zárlat. De ha megoldódott, akkor megoldódott. Én minden estre kicserélném, vagy csak kihajítanám belőle. Mert sok jelentősége nincs.
Hello! Értelek, mindenképpen megfogadom a tanácsodat! Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
|
Bejelentkezés
Hirdetés |