Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1271 / 1679
(#) don_peter válasza Istvanpisti hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
Zseniális mind ötletben mind pedig kivitelezésben.
Nagyon szépen forrasztasz.
(#) nagym6 válasza don_peter hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
Nálad azon csodálkoztam volna, ha nem tudod megcsinálni.
(#) Istvanpisti válasza zenetom hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
Köszönöm!
A műanyag dobozokkal az a tapasztalatom, hogy általában nincs olyan alakú és méretű, mint amit elképzelek.
(#) Istvanpisti válasza don_peter hozzászólására (») Jan 13, 2015 / 1
 
Köszönöm!
Pedig, ha tudnád, hogy 39 éves pisztoly pákával követtem el...
(#) don_peter válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
Áhh hidd el ez se jó, van mikor napokig nem alszom mert kattog az agyam, és sajnos addig ameddig meg nem oldom a saját magam generálta problémát
Most majd egy saját kis dot mtarix lesz majd a porondon, kemény dió lesz....

Istvanpisti: nagyon ügyes vagy, látszik a rutin akár mivel is csinálod.
(#) nagym6 válasza don_peter hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
Ez a siker útja, nem feladni, hanem megoldani. Az így szerzett tapasztalat 100x több, mint megkérdezni, és kész.
(#) satlokk válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
Szia!
Megnézve a többi képeket is,szerintem mester munka az is felsőfokon!
(#) patexati válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
Jobb mint egy gyári! De e tényleg mert biztos,hogy oda lett figyelve a kivitelezésre és gondolom ólmos a forrasz is..
(#) Zosi hozzászólása Jan 14, 2015 / 1
 
PA300 Dobozolva Kicsit még kesze kusza meg elég üres, de hamarosan rakok még bele egy két cuccot.
(#) don_peter válasza Zosi hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Szomszédok biztosan örülnek neked
Jól néz ki..
(#) Zosi válasza don_peter hozzászólására (») Jan 15, 2015 / 1
 
Igen, este 10kor oda csavartam neki Köszi
(#) Alkotó válasza Zosi hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Láthatatlan a tápegység.
(#) papus51 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Nullponti energiával megy.
(#) Zosi válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Kukucs itt vagyok

DSC_0302.JPG
    
(#) papus51 hozzászólása Jan 15, 2015 /
 
Akkor most mégse?
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2015
(#) Zosi válasza papus51 hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Sajnos nem.
(#) Alkotó válasza Zosi hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Ezt egy trafónak nézem (Eletrisz2000-es gyártmány, 800VA), ami valóban kell egy tápegységhez, de néhány egyéb dologra is szükség lenne. A tápegység egy lényeges része az egységnek, kíváncsi vagyok milyen tápot látsz jónak egy ekkora erősítőhöz.
A trafó elhelyezése szokatlan. Így többféle módon is rászórhat a végfog panelekre. Ez nem biztos, akár jó is lehet, ki kell próbálni.
(#) saraha válasza Zosi hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Én kapcsitáppal készítettem az enyémet.Hová sikerült elbújtatni a puffereket?
(#) Electricboy hozzászólása Jan 15, 2015 / 3
 
Sziasztok!

Majdnem teljesen kész vagyok az első legnagyobb projektemmel a labortápommal, nagyon régóta csinálom mert sajnos csak ritkán volt időm foglalkozni vele.
Szerszámozottság és anyag híján a doboz laminált parkettából készült, amit kézzel vágtam és állítottam össze. Nem tökéletes sehol, illesztési hézagok, pontatlanságok, stb. Én mégis büszke vagyok rá, hisz tudom mi munka és idő volt vele, így bátran merem bemutatni nektek.
Pár szó az egészről:
Az előlapot Front Designerrel terveztem, öntapadós papírra nyomtattam. A trafóra én tekertem rá +2 szekundert a panelműszereknek. Helyet kapott egy kiegészítő panel is amely a műszereknek állítja elő a megfelelő feszültségeket és tartalmazza a feszültséggenerátor, áramgenerátor ledes visszajelző kapcsolását.
A hűtőbordával rá faragtam mert mikor rendeltem a méreteit néztem csak, ami jó is lett volna, viszont a bordázat pont fordítva volt kialakítva mint ahogy én azt gondoltam, ezért fekvő helyzet helyett állva kellett beszerelnem, így meg 2cm-el nagyobb mint kéne, le vágni nem volt szívem, meg szerszámom így meg pont elfér lefelé ha az asztal végén van elhelyezve.
Úgy lett építve hogy 5A a max áram, nos az útólsó teszteknél arra jutottam, hogy jó lesz az inkább 3A-nek is, ámbár tudja az 5A-t csak ott olyan iszonyatos hő keletkezik, hogy nincs az a borda ami azt elvezeti, a trafó egyébként 10 Amperes és pont a születésem napján lett gyártva.
Hiányoznak még a potméter gombok mert azt az ebayről kell rendelnem felül két piros alul két kék poti kupak fog helyet kapni. Na meg néhány simítás még.
Most hirtelen ennyi jutott eszembe.
Jöjjenek a képek: (méretük miatt csak ide tudtam feltölteni)Képek
Köszönöm a segítséget amit még anno a labortáp topikban kaptam, valamint Pioneer terveit amiket Proli007 ötletei alapján Alkotó alkotott meg. Köszönöm!
(#) mark.budai válasza Electricboy hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Szia!
Ahhoz képest, hogy kézzel vágtad, szerszámok nélkül, nagyon jó lett a doboz, legalábbis a képektől nem tűnik rossznak!
Ez egy nagyon jó kapcsolás, bár a 3A-t nem értem, persze, hogy fűt rendesen, de ezeket a disszipatív tápokat nem illik kis feszültségen nagy árammal terhelni, nagyobb feszültségen viszont jól jöhet a nagyobb tartalék.
Én a színeket biztos, hogy megcserélném, engem zavarna, hogy nem az áram a piros.
Ezek a kijelzők egyébként automatán váltják a méréshatárt? Az lenne az igazi, tervezek egy 50V 10A-es tápot építeni, konkrétan Attila SMPS tápját, de az ő általa tervezett lcd-s panelmérő csak 40V-ig mér, a 400V-os méréshatár meg már nem olyan pontos..
(#) Zosi válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Igen, egy 800VA-es toroid trafó. Szerintem elég neki, vagy tévedek? Sajnos máshogy nem tudtam elhelyezni a trafót csak így a panelek alá mert nem fér el máshogy hosszúk a panelek meg szélesek is. Az, hogy rászórhat ez azt jelenti hogy brumm bele hallatszik? Mert amúgy nem hallani semmit 2x10.000uf kondi van az egyenirányítás után.
(#) Zosi válasza saraha hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Én még nem csináltam kapcsitápot. A trafó másik oldalán van a puffer ugyan így a panel alatt.

DSC_0304.JPG
    
(#) Electricboy válasza mark.budai hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Egy darabig gondolkodtam hogy melyik legyen a fesz és melyik az áram mérő végül is így döntöttem nem tudom miért, viszont nem késő még módosítani. Nagyobb feszültségre nem teszteltem nagy árammal mert ahhoz sajna nincs műterhelésem, majd ha úgy alakul tesztelem. A kijelzők nem váltanak méréshatárt 5 digitesek és az 1. digit kikapcsol ha nincs szerepe. Viszont csak 33V-ig mér azaz 33.000;
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2015
(#) Alkotó válasza Zosi hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
A táp témát máshol kellene feszegetni (másik fórumtéma).
Ha így jó neked, hozza amit elvársz tőle, akkor tilos hozzányúlni.
(#) CIROKL válasza Electricboy hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Kicsit több képet tudnál mutatni belvilág ?
(#) CIROKL válasza Electricboy hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Megvan ... Gyorsan végigmentem és szép ez nincs ezzel semmi gond csupán én azt nem szeretem amikor egy ilyen készüléknek papirból csinálunk előlapot . Special személy szerint inkább nem csinálok feliratot marad natur , én használom tudom mi mit teker , kapcsol ... de a papírt hanyagolom ha lehet .
Az meg hogy lassan készült nem hinném hogy probléma hisz otthon kevés szerszámmal nem is lehet gyorsan haladni .
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2015
(#) Zosi válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Gyere akkor át légyszives a tápegységgel kapcsolatos kérdések témába írtam oda neked.
(#) Jaedong válasza Electricboy hozzászólására (») Jan 15, 2015 / 1
 
Szia!
Szerintem is nagyon szép lett, viszont én meggondolnám kétszer is, hogy fából készítsek dobozt (főleg egy disszipatív tápegységnek). Nagyon rossz a hővezetési tényezője (és akkor még a tranyók is a dobozon belül vannak + szellőző nyílások sincsenek). Mérted hosszabb terhelés mellett, bedobozolva a belső hőmérsékletet (és ha már most meleg, akkor nyáron mi lesz )? Kíváncsi lennék, aztán lehet, hogy semmi gond nincs az egésszel. Nem szabad, hogy meleg legyen odabent, mert akkor az elkók sajnos nagyon hamar elpusztulnak. Meg van adatva az adatlapon, hogy adott hőmérséklet mellett, mennyi a várható élettartamuk, szerintem érdemes ránézni.
(#) Alkotó válasza Jaedong hozzászólására (») Jan 15, 2015 / 1
 
Idézet:
„én meggondolnám kétszer is, hogy fából készítsek dobozt”

Minden anyagnak vannak tulajdonságai, amik megitélése az elvárásoktól függ. Általában a fa doboz -amatőr viszonyok között- előnyösebb mint a fém. Természetesen ennek is megvannak a maga trükkjei, de semmiképpen sem szólnám le a fadobozt.
(#) Electricboy válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Köszönöm a pozitív építő kritikákat!

Igaz a papír nem a legjobb választás viszont legalább fényes így valamivel tartósabb, viszont ha ez el kopik/koszolódik akkor rakok rá másikat ami kültéren is használható vízhatlan öntapadós (a nyomdában ajánlották) csak elég húzós az ára így úgy voltam vele egyelőre jó lesz az olcsóbb is.

@Jaedong
Ezt nem gondoltam még át teljesen mert eddig mindig tető nélkül teszteltem, valószínű hogy meleg lesz a dobozban, így esélyes hogy szellőzőket kell majd fúrni/vágni, vagy esetleg ha ez nem elég akkor egy kisebb venti helyet kap. Mindenek előtt mérem inkább a hőmérsékletet aztán döntök.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2015
Következő: »»   1271 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem