Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1287 / 1682
(#) djcaveman hozzászólása Márc 25, 2015 / 3
 
Egy kettős labortáp 0-50V, 0-5A Alkotó 1.4.2 tervek alapján, vasalásos technológiával.
(#) McAdams hozzászólása Márc 27, 2015 1 /
 
Üdv! Szeretném megkérdezni, hogy ki volt az aki egy din amitrudas órát készített de olyat aminek a másodpercei visszafelé számoltak. Hétvégén lesz a barátom egyik nagy kerek évfordulós születésnapja és szeretném megépíteni neki. Ebben kérem a segítségeteket! Köszönet mindenkinek!
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2015
(#) Mircsof válasza McAdams hozzászólására (») Márc 27, 2015 /
 
(#) Electricboy hozzászólása Márc 27, 2015 / 10
 
Felkerültek a potméterre a forgatógombok is így már teljesen kész van a labortápom, egyébként korábban már bemutattam:Bővebben: Link
Az a potméter áramhatár skála kicsit csal mert a maximális áramhatárt ideiglenesen magán az áramkörön lejjebb vettem így a skálán az 5A kb 4A-nek felel meg, de ez csak átmeneti "hiba". A feszültség viszont szépen követi a beállított osztásokat, mint ahogy a képen is látni. Na meg sajnos az előlap a tervezésnél kicsit elcsúszott a feszültség állító potiknál, így a skála kicsit feljebb került mint ahol a helye lenne. Ezt majd javítom mert úgy is laminált előlapot fogok felragasztani, mert ez a széleknél sérülékeny.
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2015
(#) McAdams válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 27, 2015 /
 
KÖSZI!!!!
(#) Bakman válasza Electricboy hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Ügyes! Ha még az elcsúszást is kijavítod, gyári lesz.
(#) nagym6 válasza Electricboy hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Nagyon jó. Ha jól veszem ki, az áram és feszültség beállítás két potis. Egy durva, és egy finom. Én ezt tartom legjobb megoldásnak.
(#) nzozz válasza Electricboy hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Nekem nagyon tetszik, gratula hozzá! Milyen kimeneti csatlakozó van rajta? Az kívülről szigetelt?
(#) don_peter válasza pont hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Ügyes vagy, bár kicsit szellősre sikerült
Szeretem az időzítőket
(#) don_peter válasza djcaveman hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Ehh
Jól el van látva alkotóelemekkel
Jól néz ki..
(#) BarnaPili válasza Electricboy hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Szép,és ami fontos,magyar a felirat rajta. Szerintem,ha van feszmérő és árammérő,nem kell
skálázni a potikat.
István
(#) Electricboy válasza nzozz hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Köszönöm a dicséretet, tanácsokat.
Bakman: javítani fogom feltétlenül, mert ez csak egy fényes öntapadós papír ami egy műszer előlapnak nem a legjobb választás.
Nagym6: így van durva és finom állítási lehetőség van, ha pl a feszültségnél a finom középállásban van, akkor plusz 1.5, mínusz 1.5v ig lehet állítani a durvával beállított értéket ez mindig elég.
Nzozz: banán aljzat van rajta csak a képen bele van dugva egy Banán csatlakozó amire rá van csiptetve egy mérő kábel.
BarnaPili: a magyar feliratot én is fontosnak tartom, a skála nem létszükség valóban, de körülbelül be is lehet lőni hova tekerjem a potit ezért hasznosnak bizonyult.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2015
(#) kaqkk válasza Electricboy hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Szép igényes munka !
Idézet:
„mert ez csak egy fényes öntapadós papír ami egy műszer előlapnak nem a legjobb választás.”
De jó választás ! Csak felragasztás előtt lamináld le ,vagy ragassz rá öntapadós átlátszó fóliát .
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2015
(#) vicsys válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Annyira azért nem jó, mert az asztali munkalámpa fénye becsillog rajta és zavaró. Én is a matt híve vagyok. (Egy utólagos matt lakkréteg sokat javíthat a dolgon)
(#) Medve hozzászólása Márc 28, 2015 /
 
Üdv! Készült egy kültéri burkolat egy rádiós hőmérőnek. 5Ft-os műanyag tányérokból. Vajon hány nyarat bír ki?

hőmérő.JPG
    
(#) vicsys válasza Medve hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Jól néz ki! Én inkább az UV-tól és a jégesőtől tartanék.
(#) Buvarruha válasza Medve hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Az első erős napsütésig és, vagy az első erős szélig bírni fogja.
(#) enree válasza Medve hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Ez öt percet nem fog kint kibírni. Fehér, fröccsöntött cserépalátét, menetesszár egy marék anya-alátét, körkivágó, meg egy kis ügyesség és az már bírja! Nekem 5éve hibátlan, ha hazaértem, mutatok képet. És azért sem megfelelő, mert ezen "átfúj" a szél, így hirtelen változást fog mérni, nem szabad ennyire szellősnek lennie.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2015
(#) Medve válasza enree hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Az UV-től én is tartok meg kissé nyaklik is, majd megerősítem egy nyáklappal felülről. Béta verzió....node...én a levegő hőmérsékletét szeretném mérni, így jó ha szellős.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2015
(#) enree válasza Medve hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Írok privátba
(#) Alkotó válasza Medve hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Vélhetően nulla nyarat fog kibírni. Általában ezekben szándékosan olyan adalék van, ami bontja a műanyagot, és magától elporlad
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2015
(#) vicsys hozzászólása Márc 28, 2015 / 1
 
Ezúton szeretnék köszönetet mondani az SD kártyáért!
(Na, mi lesz ez? )

test.mp4
    
(#) Csupasz válasza vicsys hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Beszélő óra?
(#) vicsys válasza Csupasz hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
..és hőmérő, egyben.
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Félóránként viccet is mesél...
(#) szucsistvan123 válasza vicsys hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Ügyes!
(#) mikrokapcsolo hozzászólása Márc 28, 2015 / 2
 
Sziasztok! A ma délutánom nem telt unalmasan, a pákám sem pihent
1024 ledes panel készül, eddig majdnem a fele benne van, de már alig látok a tesztelések után. A testvére már elkészült, arról jelenleg képem nincs. Készül hozzá dmx-es vezérlőpanel is. A két ledes panelt egy versenyre készítjük egy barátommal, színpadi derítőlámpáknak készülnek. Ha elkészülnek, cikket is tervezünk írni belőlük.
(#) zenetom válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Szia!
Szép sorban vannak a LED-ek.
Azért ezeket sem 5 perc beforrasztani.
(#) kameleon2 válasza Medve hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Nem rossz ötlet, bár az UV kegyetlenül el fog bánni vele. A menetes szál helyett én inkább kész távtartókkal raktam volna össze, vagy cső távtartókkal, az kevésbé babrás. Talán érdemes lenne még keresgélni az anyagok között, mivel lehetne jól kiváltani a tányérokat. Valamilyen UV álló virágalátét is jobb lehetne.
(#) zenetom válasza vicsys hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
1, 9 - ezt tizenkilencként kell értelmezni?

Ha valóban beszélő óra lesz, akkor megelőztél, ugyanis én kis tervezgettem ilyet, csak kicsit lágyabb, női hanggal. Nagyon kíváncsi vagyok a végeredményre!
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2015
Következő: »»   1287 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem