Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Szívesen! Éppen ezt ajánlottam volna. Régi PC-k jumperes kijelzői is tökéletesek. Azt csak bejumpereli az ember és kész.
Sziasztok! Jórészt elkészült az IV-11 VFD órám.
Funkciói: idő, dátum, hőmérséklet, DCF, RTC (DS3231), ébresztés. Intelligens ledek vannak az alávilágításban, állításkor amit állítunk az piros színnel világít. Még a színek bővítése, a hőmérő hitelesítése, és a dobozolás hátravan.
Helló!
Gratulálok! Gyönyörű! Azt megkérdezhetem, hogy mi a számkijelzős csöveknek a típusa? És az egész kb mennyibe fájt? Köszi!
Idézet: „Jórészt elkészült az IV-11 VFD órám...”
Oh tényleg! Nem figyeltem!
Köszi!
Köszönöm a véleményeket az IV-11 óráról, és itt egy rövid video.
Labortáp?
Igen!
De ha kész az egész, majd akkor is rakok fel képet! A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2015
Jól néz ki!
Ez megtalálható itt esetleg cikk formájában?
A kis fúrót véglegesítettem , gyártottam hozzá egy csapágyazott hajtást majd led lámpát és egy /gyári tápot / átalakítottam hozzá ...
Végül egy mikrókapcsolót is szereltem rá az előtoló karral indul a motor , ezt én hasznosnak tartom nem pörög fölöslegesen , amennyiben lefelé mozdítom a kart indul a motor és máris lehet fúrni vele . A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2015
Alkotó-s labortáp. (2.7.4 körüli.) A labortápegység készítése topikban találsz rajzot, leírást meg mindent.
Igen szép , ezeket így kódolják gyárilag .
Köszönöm!
Ez az alkotó féle labortáp azokból is a 2.7.4B változat. Nincs róla cikk!
Tessék Mircsof:
Piszkosul jó ötlet ez a karos-mikrokapcsolós indítás!
Apró lépésekben, de készül a Quadom befejezése. A kijelző és a motoros hangerő + csatornaválasztó már megvan a motoros hangerő kínai, mert nem akartam a mechanikával annyit szöszölni. A panel cnc-vel készült.
Köszönöm! Végre úgy tűnik megtaláltam a nekem való gravírtűt és a beállítást, hogy ilyen legyen. Mielőtt felmerül a kérdés: Nem galvánónos, mert azzal csak befürödtem. Kézi, hagyományos. Jó sok folyasztószer - paszta a panelre, páka+ón, a végén meg ónszívó szalag. Elszöszöl vele az ember. de a végeredmény tartósabb.
Mia baj a galvánónos megoldással?
Ügyes!
Még egy dolog szokott engem panelfúráskor zavarni, mégpedig a forgács. Azért problémás, mert eltakarja a panel felületét, és nem látom hol a következő furat helye. Ha téged is zavar, akkor egy légáramlással ez orvosolható. Mikor egy egész ventilátort tettem oda, akkor az már zavaró volt, fázott a kezem tőle, és erősen útban is volt. Az igazán tuti, ha egy állítható kis csövecskén tud jönni a levegő, amit már táplálhat egy PC tápventilátor is.
Nagyon szépen kivitelezett kivezérlésjelző,és a panel elkészítése is tetszik.Esetleg másnak is vállalsz?
Sziasztok! Nekiálltam az öcsémnek építeni egy Willys Jeep kisautót. Egy 24V 120W-os villanymotor fogja majd hajtani, tegnap elkészültem az összes rajzzal, és elküldtem ismerősnek, hogy a melóhelyén lézerrel szabdalja ki nekem. Amíg megkapom az alkatrészeket, addig nekiálltam megcsinálni a műszerfalat. UAZ óráim voltak itthon, az üzemanyagszintmérőt átvariáltam úgy, hogy 25,5V-nál mutat telit, és 22,5V-nál üreset. Az ampermérő a motorkörbe lessz bekötve, a kilóméteróra meghajtását pedig úgy fogom megáttételezni, hogy "jól" mutasson, tehát ha mondjuk 6km/h-val megy, akkor 60-at mutasson. Az órákat szétszedtem, kipucoltam, a belsejüket kifújtam króm-effekt spray-vel, hogy a led-es megvilágítás egyenletesebb legyen. Csatolok két képet a műszerfalról, egyet normál fénynél, a másikat "éjjel".
|
Bejelentkezés
Hirdetés |