Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   477 / 1680
(#) lobbooo hozzászólása Szept 28, 2009 /
 
Sziasztok!

Nemrég alakítottam át egy kedves barátom házimoziát,eszt szeretném megosztani veletek.Ugy kezdődött,hogy megnézte az enyémet és utána elégedetlen volt a sajátjával... Megkért ,hogy nézzem meg mit lehetne kezdeni az övével,hogy jobb legyen.Teljesen szétbontottam a cuccot,hát meglepő volt a látvány...Tda7269A ból 2db, egy 7360bridge kötve és és 7296 sub-nak,ezekkel még nem is volna gond.A trafó már másfél órája ált mikor kibontottam és még mindig 45fokos volt.Az előfokozat tápjának a korlátozó ellenállása körül a panal feketére égve, a kiskondik körülötte kipuposodva,mindez egy alig 5-6 éves készüléknél.
Elöször is kicseréltem az égett ellenálásokat és a kis kondikat,0,5W-os ellenálás volt benn kicseréltem 2W-ra - pont ez illet a panelba - így megmértem üzem közben a hőmérsékletet,stabil 70 C még ezzel is...,de ez már elfogadható.A régi trafó szimmetrikus 14,21 és Mono 12V ot szolgáltatott.Tettem bele egy toroid 320W szimmetrikus 18-,24-, és Mono 12V feszültségű trafót.Kicseréltem a sub táp kondikat - 4700µF helyett 10000µF - és kivettem a TDA7296-ot, és betettem egy TDA7294-et.Kicseréltem a diódákat is a tápban egy 10A-es Gratz-re,majd a két TDA7269A távolítottam el,és a helyükre TDA7265-t tettem, itt is a táp Gratz 10A-re lett cserélve,a 4700µF elkók viszont itt megmaradtak.Az elő fokozatban JRC IC vannak azok igen szép hangzást biztosítottak,ezért megmaradtak,de foglalatot tettem be nekik,hogy cserélhetők legyenek.Itt még az elkókat ahol lehetett tantálra cseréltem.
Össze állítottam neki 28mm vastag MDF-ből egy dobozt és tölgy furnérllal bevontam majd vízpáccal és selyemfényű lakkal kezeltem.A Sub hangszóró egy Ground Zero GztW25T lett.Még egy ventillátor szabályzó áramkört és egy 120mm-es 1000/perc fordulatú,gumibakos halk ventit is kapott,hogy ne égessük el a bordát! Így most 4*25W + 1*20W + 1*82W és nagy dinamika tartalékkal,erőteljes effektekkel.
Régen 4*11W + 1*20W + 1*35W nulla dinamikával.A kis hangfalak még a közeljövőben kerülnek átalakításra,lényegében a rear-t kell teljesen lecserélni,a többihez alig kell hozzányúlni.
(#) lobbooo válasza lobbooo hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
és a többi...
(#) Doncso válasza lobbooo hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Nagyon szép lett , gratulálok, ha már hangtechnikáról lévén szó én EZT követtem el a közelmúltban. Igaz még van rajta egy kis szögelni való, de a lényeg azért már látszik, és a hangja sem utolsó.
(#) JZoli válasza Doncso hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Nagyon jó lett, bár a kivezérlésjelzőt irigylem rajta, az nekem is jobban tetszk, mint az EM80-as.
(#) Doncso válasza JZoli hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Sajnos nincs már szegénynek akkora fénye, de majd a börzén lövök egy frissebb darabot , hát ez nem mai darab már.
(#) lobbooo válasza Doncso hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Nagyon szép,gratula, és elhiszem ,hogy szépen szól!!! Én még csövessel nem foglalkoztam sajna még nem is volt hozzá szerencsém, de egyre kíváncsibb vagyok egy ilyenre.Hangfalad is van hozz,ami úgy igazán kihozza a minőségét?
(#) hapro válasza Doncso hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Nem rossz..de akkor már egy szekrényt is csinálhatnál alá... A kép alapján egy kicsit szenved a súlya alatt.
(#) mark.budai válasza JZoli hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Helyetted helyesbítek. Nekünk 84-esek vannak. Illetve van 71-esed, meg nekem 34-esem.
Docsonak van EM80-as az erősítőben.
(#) Doncso válasza lobbooo hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Köszi, hát a hangfal az gyári de nem egy audiofil, mindenesetre többet kihoz belőle mint a Sony hifim.
(#) Doncso válasza hapro hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Hát kedves Hapro barátom, sajnos tévedsz ez esetben, mert ami alatta van az egy CD tartó, és inkább a saját súját nem bírja, évek óta ilyen a formája, mert amin a CD tartó pihen, az egy olyan hifi állvány, aminek nincs teteje, csak az oldalain támaszkodik, így a saját sújánál fogva lóg szegény. Lusta vagyok egy tetőt vágni a hifi állványra
(#) badogos11 hozzászólása Szept 28, 2009 /
 
Hali!
Két általam épített hangfal. A nagyobbik egy Celestion-W nevezetű mélyláda, Brutális 1000W!!! A másik egy 3 utas 300W-os hangfal EVM méllyel , ebből 2 egyforma volt. Sajnos meg kellett válnom tőlük.
(#) badogos11 hozzászólása Szept 28, 2009 /
 
És egy 4x350/550W-os PWM végfok, ez még megvan de már csak 2 végfokpanellal üzemel.
(#) M.Béla válasza lobbooo hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Gratulálok nagyon ötletes megoldás

Amúgy pont van nálam egy ilyen genius 5.1 javításon,
úgy szétégett a sub-ot hajtó ic hogy nem ismertem fel,de szerintem 7294-lehetett mivel 100W-os a mély benne,és a táp is magasabb mint a tiédben,(+-45V).
Ja és még a hangszórót is kinyírta,a vicc az hogy mindez egyik napról a másikra történt,terhelés nélkül,(jelzem mióta megkapta a srác azóta nem volt kikapcsolt állapotban)

De mondta ő is hogy a borda mindíg atom forró volt.....

MADE IN CHINA..............ennyi
(#) lobbooo válasza M.Béla hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Köszi!Szenvedtem vele egysort mire összeált.Mikor kinyitottam fogtam a fejem a kókler megoldások miatt.Ez az előde annak ami nálad van,ebben még kisebb sub végfok volt.Az ezutániakba már valóban a 7294 került.Tudod mitől feküdhetett ki az az IC?Kiváncsi lennék!
(#) M.Béla válasza lobbooo hozzászólására (») Szept 29, 2009 /
 
Csak attól hogy nem bírta a folyamatos üzemet szerintem túlmelegedett,vagy valami gerjedés miatt,vagy nem tudom,de rendesen elszált,még a nyák is kiégett,meg még volt a panelen egy 7805 meg egy 7809,azok is elszálltak,a hangszóró tekercse meg behúzódva belesült a mágnesbe.
(#) jdani válasza M.Béla hozzászólására (») Szept 29, 2009 /
 
hali. bocsi az OFF-ért, és hogy beleszólok, de ha valamelyik alkatrész kox fekete lenne, hátha az itt megjelenített képek segítenek Bővebben: Link
(#) M.Béla válasza jdani hozzászólására (») Szept 29, 2009 /
 
Minden alkatrészt fel lehetett ismerni kivéve az ic-t de már az is megvan,azért köszi.
(#) mark.budai válasza jdani hozzászólására (») Szept 29, 2009 /
 
Bocsi az offért, de esetleg nincs valakinek rajza erre a motoros potira? Mert az egyik erősítőmet távirányítósra szeretném, de IC-kkel nem szeretném megtömni a hang útját, mert csöves erősítő lesz. Bár a motort ráapplikáni nem lenne egyszerű a potira.
(#) M.Béla válasza mark.budai hozzászólására (») Szept 29, 2009 /
 
Házilag elég necces megcsinálni,nem is tudom hogy lehet-e egyáltalán,de lehet venni már 4-5000ft ért elég jókat
(#) MolnarG válasza mark.budai hozzászólására (») Szept 29, 2009 /
 
Digitális potméter? Bár az is IC, de szerintem nem befolyásolja a hangot.
(#) zsoltee0001 válasza lobbooo hozzászólására (») Szept 30, 2009 /
 
Jó lett! Gratula! Gondolom van súlya! Belül nincs kibélelve?

üdv
(#) lobbooo válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 30, 2009 /
 
Szia!
Köszi szépen!32 kg,nem könnyü!Belül nincs bélelve,amilyen alacsony hangtartományban működik nem szükséges.
(#) jdani hozzászólása Szept 30, 2009 /
 
Egy kis reklám Előzőleg már bemutattam, de akkor még nem volt benne PIC. most már van Videó
(#) lidi válasza jdani hozzászólására (») Szept 30, 2009 /
 
Fényerő ennyi ? Vagy nappal is látszik ? Szupi egyébként !
(#) jdani válasza lidi hozzászólására (») Szept 30, 2009 /
 
egyébként rossza kamera is, de sötét szobában látni (USB 5V-ról, de nappal nem. Nappal Labortáp 7-8V, és akkor látni )
(#) lidi válasza jdani hozzászólására (») Szept 30, 2009 /
 
Mennyire van ez multiplexelve ? A pic kiküldi shiftregisztereknek egy sor összes led állapotát ? Vagy végiglépked a 8 ledes oszlopokon ?

Tehát egy sor ledjei világít egyszerre, vagy egy oszlopé ?
(#) jdani válasza lidi hozzászólására (») Szept 30, 2009 /
 
egy oszlopé, ha jól értelmezem
(#) StefuPeti válasza jdani hozzászólására (») Szept 30, 2009 /
 
Szia
Sajnos nem tudom megnyitni a videódat, pedig nagyon szeretném. Mi kell hozzá?
(#) Müszi válasza StefuPeti hozzászólására (») Szept 30, 2009 /
 
VLC viszi...
(#) jdani válasza StefuPeti hozzászólására (») Szept 30, 2009 /
 
quick time
Következő: »»   477 / 1680
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem