Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   610 / 1682
(#) Abukodonozo válasza MaTe193 hozzászólására (») Júl 17, 2010 /
 
Nekem tetszik; csak így tovább!
(#) CIROKL válasza Ktulu hozzászólására (») Júl 17, 2010 /
 
Parancsolj : Bővebben: Link
(#) Doncso válasza Abukodonozo hozzászólására (») Júl 17, 2010 /
 
Szia, köszi az elismerést, a potitakaró, a találkozó idejére polírozott nyák lemezből összeállított dobozka, sajnos nem volt már itthon anyagom, és szorított az idő, de hamarosan kap egy rendes alu dobozkát, és két szép fát az oldalára.
Köszönöm mindenkinek az elismerést, örülök, hogy másnak is tetszik.
(#) Abukodonozo válasza Doncso hozzászólására (») Júl 17, 2010 /
 
Biztos jól néz majd ki!
(#) dizi válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 17, 2010 /
 
Hi
Ezt az erősítőt te építetted, mert nagyon szép.
(#) Doncso válasza Abukodonozo hozzászólására (») Júl 17, 2010 /
 
Hát, így sikerült, de le fogom cserélni ezt is alura, mert ha hozzáérek, másnapra barna lesz a kéztől. Bővebben: Link
(#) dizi válasza Doncso hozzászólására (») Júl 17, 2010 /
 
Hi
Nagyon szép grat,de ha lecseréled azt a dobozkát arra kérlek, azt az ocsmány műanyag kapcsolót is cseréld ki valami nagyméretű krómozott billenőre ami stílusában passzol hozzá.
Köszi.
Ui:kár,hogy én nem értek ezekhez a csöves cuccokhoz.
(#) Doncso válasza dizi hozzászólására (») Júl 17, 2010 /
 
Keresek valami odaillőt. A csöves cuccok nem olyan ördöngősek, én is csak utánépítek, a tervezés még nem megy.
(#) klemo86 válasza Doncso hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Ezt én is észre vettem, hogy a szép csöves cuccokra ilyen egyszerű kis műanyag billenőt raknak, ami amúgy elég távol áll stílusban ezektől - még a szokásos knitteres is jobb, ami minden olyan csövesen van, amin nem billenő
(#) Doncso válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
A negatív kritika is lehet építő, jöhet bátran. Szóval így elgondolkoztam ezen, és tényleg kell oda egy krómozott billenő, szerzek egy szépet.
(#) CIROKL válasza dizi hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Köszönöm szépen de ez már itt a fórumon kb egy év belett mutatva és a többi is talán folyamatosan Bővebben: Link A tegnapi Amatőr Audiofil Építők Találkozóján élő valóságban is láthatóak voltak Bővebben: Link
(#) klemo86 válasza Doncso hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Annyira nem negatívum, csak olyan kommersz… Szebbet érdemel
(#) dörmi hozzászólása Júl 18, 2010 /
 
Sziasztok!

Csináltam egy Triak-Tirisztor tesztert. Kezdő amatőrként bontott alkatrészekből próbálok építkezni, és úgy gondoltam nagy hasznát veszem majd. A láb kiosztásokat is gyorsan meg lehet találni vele. Ez a 4. projektem. Az első egy nagyon egyszerű termosztát volt, a második egy precíz hőmérő. A harmadik pedig a háttérben lévő labortápegység (ehhez kaptam egy kis segítséget).
A képek minőségéért elnézést kérek.
(#) dörmi hozzászólása Júl 18, 2010 /
 
És még két kép a hőmérőről.
(#) kábel válasza Dav_id hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Szépmunka -gratula

énis elgondolkodtam már azon hogy házilag hogylehetne az ilyen "chipeket" be - kiforraszgatni
(#) elektrorudi válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Szereném megkérdezni, hogy miért van a kar oldalán az az "ellensúly"? A '70-es évek végén, '80-as évek elején divatos volt ez a megoldás, csak nem tudom a "miértjét".
(#) CIROKL válasza elektrorudi hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Nem tudom mire gondolsz ? valami közelebbi .
(#) fantom45 válasza dörmi hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Gratulálok az összeshez ! Szép munkák, csak így tovább !
(#) Abukodonozo válasza elektrorudi hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Egy lemezjátszóra gondolsz? :whatever:
(#) dizi válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Hi
Ezek nagyon szép készülékek némely olyan mint ha gyárban készült volna,te személyszerint hány erősítőt építettél eddig?
(#) CIROKL válasza dizi hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Olyan 400 dabab körül .
(#) vicsys válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Csak?? Ne bánkódj! Lesz az 401 is!
(#) CIROKL válasza vicsys hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Pontos számadatot nem tudok csak kb -re mondtam , elképzelhető kevesebb is de több is ja és ez 35 év alatt .
(#) vicsys válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Csak viccelek Mester! Ott a szmájli a mondat végén!
(#) Doncso válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Te Laci ez komoly? 400 körül? Jézus mária. Az 35-év alatt kb havi 1.
(#) _ampervadasz_ válasza Doncso hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Sziasztok.
Ráadásul az utóbbi fél évben készült az a 29 darab erősítő, amit a HE találkozón láthattunk.
(#) Carlen hozzászólása Júl 19, 2010 /
 
Szervusztok! Párom szülinapjára készült Nixie csöves órát szeretném bemutatni. Bővebben: Link Kicsit változott a felépítmény, az elsőhöz képest. Ebben vannak kék LED-ek, meg az egész doboznak sötétebb a színe. Mivel nem saját használatra lesz, próbáltam egy kicsit igényesebbre csinálni a dobozt, hát nem tudom sikerült-e, mindenesetre formára ugyanaz, mint a korábbi változat.
(#) klemo86 válasza Carlen hozzászólására (») Júl 19, 2010 /
 
Ez az első olyan csöves cucc, ahol nem találtam undorítónak/zavarónak a kék LED-es megvilágítást! A vörös festett üveg miatt lehet, meg hogy a nixi eleve világít… Gratula
(#) sooty válasza Carlen hozzászólására (») Júl 19, 2010 /
 
Nagyon szép lett! Nekem a piros festék nélküli csövek jönnek be kék alávilágítással, azért is mert a fény végigmegy a csőben és még a tetején is dereng a szívócsonknál. Ezért is szereztem be z5660m csöveket mert a pirosakat (ha ilyen jó nagyok) nincs szívem lemosni Régen apáink piros meg zöld plexi mögé rejtették a kijelzőket, hogy ne is látszanak, most meg a csövek mindenből kilógnak és hivalkodnak, hogy nem óccsó kínai félvezetők vagyunk ám
(#) Carlen válasza sooty hozzászólására (») Júl 19, 2010 /
 
Én is gondoltam arra, hogy leszedem róluk a festéket, de végül ez kimaradt. Szerintem szép így is, de a kövi órám (igen, lesz egy rev. 3-is) majd már átlátszó csövekkel lesz, meg abba tervezek mást is. Gondolok itt a glimmre, meg egy DCF modulra. Képeket nézve nekem is nagyon megtetszett, hogy a kék fény "körbeöleli" a piros derengését a csőnek, de ez a verzió most így szép, ahogy van.
Hát igen, apáinknál nem ez volt a menő, most már az számít unikumnak, ha valaki nixiet használ, így erre fel lehet vágni, és kilógatni a dobozból. Köszönöm a dicsérő szavakat!
Következő: »»   610 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem