Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   612 / 1680
(#) Action2K válasza melorin hozzászólására (») Júl 22, 2010 /
 
Idézet:
„a csövek csak dizájn elemek benne”
Kár, nagy kár. :rinya:
Várjuk a belvilágot is. Feliratok lesznek rajta? Nem mintha nem lenne egyértelmű, hogy mi, mi.
(#) zenetom válasza melorin hozzászólására (») Júl 23, 2010 /
 
Idézet:
„a csövek csak dizájn elemek benne”

Szóval nem látnak el semmi feladatot? Hehe, ez vicces
Egyébként meg szerintem nagyon jó lett, gratula! :yes:
(#) melorin válasza Action2K hozzászólására (») Júl 23, 2010 /
 
Ez az első projektem ami eljutott a dobozig is, szóval kezdőnek számítok, nem is tudom, hogy lehet feliratot tenni a dobozra
Nem tudtam mit kezdeni a csövekkel, a végtranzisztor nem helyettesíthető csővel ebben a kapcsolásban

Majd megpróbálok a belsejéről is készíteni képet, bár nem egy szépség, nincs túl nagy esztétikai érzékem, legalábbis elnézve a Ti munkáitokat a fórumon

Meg majd a lyukakkal is kéne kezdeni valamit, csak még nem találtam ki.
(#) Doncso válasza melorin hozzászólására (») Júl 23, 2010 /
 
A felirat nagyon egyszerű, megszerkeszted gépen, akár front designerrel, akár paintbrush-al, mindegy, kinyomtatod, majd veszel öntapadós átlátszó fóliát, kb 200Ft / m2 és ráragasztod, így kaptál egy előlaot, ezt meg felragasztod az egész cucc elejére. Egyébként hajrá, csak így tovább, a következő munkád még igényesebb lesz, majd meglátod.
(#) Action2K válasza melorin hozzászólására (») Júl 23, 2010 /
 
Belűlre nem kell esztétika, csak áttekinthető rend és praktikum. No majd ha meglátjuk mit rejt a dobozka, akkor majd súgunk, hogy mire figyelj oda. Egyébként a lyukak nem is zavarók.
Én a telibematricázást nem ajánlanám, mert a hűtőnyílásnál macerás lenne. Inkább valami retro/katonai féle kis táblácskák jól állnának, mivel csak pár darab lenne, nem is lenne vele túlzsúfolva.
(#) vicsys válasza Action2K hozzászólására (») Júl 23, 2010 /
 
Ezt nem osztom. Belülre is kell az esztétika! Lehet, hogy nem látják, de kell. Ne rejtegessünk már csontvázat a szekrényben...(A renddel és praktikummal maximálisan egyetértek.)
(#) patexati válasza Doncso hozzászólására (») Júl 23, 2010 /
 
[OFF]Én is hasonlóan készítem az előlapot kiegészítve azzal.hogy az etikett papír nyomtatott részére még laminálok egy fóliát! Tehát egy fél fóliát mert hátul nem kell!
(#) Action2K válasza vicsys hozzászólására (») Júl 23, 2010 /
 
Utólag átgondolva, kicsit hülyeséget mondtam, mert ha valami rendben van, és praktikus, akkor már mondhatni esztétikus is. Inkább a dizánnossággal kevertem össze, merthogy ez zárt, s nem látványerősítő, Bár az a két cső elég látványosan ott van.
(#) vicsys válasza Action2K hozzászólására (») Júl 23, 2010 /
 
A tipikus eset: Gyönyörű nyákok, szép gusztusos kötések, kábelbandázs. Jól elgondolt felépítés és elrendezés. Majd az egészet elb****a egy hőre lágyuló ragasztó pisztoly takony placsnival. Miért? Nem volt ideje fúrni egy (vagy több) furatot? Na jól van, nem offolok tovább. Elnézést a modiktól, de ez kikívánkozott belőlem!
(#) melorin hozzászólása Júl 24, 2010 /
 
Közkívánatra
Az egyik képen csak a bemeneti vezeték hiányzik, minden más ugyan az. Ja, és a csövek kikerültek, van elég meleg odabent nélkülük is
(#) Abukodonozo válasza melorin hozzászólására (») Júl 24, 2010 /
 
Melorin!

Szerintem nagyon szép munkát végeztél, különösen tetszik a doboz amit kapott az erősítő. Részemről csak annyi, hogy ahol tudsz, használj szigetelő szalag helyett zsugorcsövet, ha van rá lehetőséged. Ha már az esztétikumnál tartunk szerintem nem csak praktikusabb, hanem szebb is.

Ettől eltekintve, nagyon pofás lett a műszer. Hallgass rajta sok jó zenét!
(#) Norberto válasza melorin hozzászólására (») Júl 25, 2010 /
 
Az eredeti terv az melyiket is jelenti pontosan? A Circuit 1 jelű? Milyen fajta tranzisztorokat használtál kimenetként?
(#) melorin válasza Abukodonozo hozzászólására (») Júl 25, 2010 /
 
Köszi Sajna zsugorcső nincs itthon, lehet, hogy beszerzek, mert úgy érzem ettől az erősítőtől nem fogok nagyon sokáig megválni, annyira jól szól.
Csak sok meló van vele, és mivel nagyon kezdő vagyok dobozolásügyileg, kezdek megőszülni. Nem tudom hová tegyem a pótmétert, amit tegnap szereztem. Ha az előlapra teszem(elég jó lenne) nagyon megnő a kábelek száma belül, ami növeli a zavarjeleket (tegnap kiderült). És mivel csak a fejhallgatócsatlakozótól jobbra van neki hely, nagyon közel kerül a bemenőjel a trafóhoz, ami belehallatszik a jelbe

Talán fémlemezzel kéne elszigetelni a trafót? Nem tudom mit csináljak.

NORBERTO: Igen, a circuit 1-et csináltam meg, pontosabban annak egy +/0 táposra átalakított változatát.
A kimeneten 2db BD139 van.
(#) Abukodonozo válasza melorin hozzászólására (») Júl 25, 2010 /
 
Ha jól tudom, a toroid trafónak eleve kisebb a mágneses szórása, mit egy hagyományosnak, és ez szerintem egy nagy fegyvertény. Nem tudom, hogy érdemes lenne-e elszigetelni. Nem lehetne az erősítőn kívül megoldani a szabályzást? Mi a meghajtó áramkör? Például, ha egy számítogép vagy egy dvd lejátszó jelét erősíted, akkor azt helyileg is lehet szabályozni, és akkor szerintem nem is kell az erősítődbe feltétlenül potméter.
(#) melorin válasza Abukodonozo hozzászólására (») Júl 25, 2010 /
 
Igen, én is elgondolkoztam már azon, hogy elhagyom a potmétert, sokkal egyszerűbb lenne
Csak pl. egy asztali CD lejátszó kimeneti jelét nem lehet szabályozni általában. És én tervezem egy ilyen beszerzését, ezért is építettem meg ezt a fejes erősítőt.
Persze PC vagy MP3 lejátszóról tudok hangerőt állítani.
(#) Abukodonozo válasza melorin hozzászólására (») Júl 25, 2010 /
 
Értelek, melorin, tedd amit jónak látsz. Csak egy ötlet volt! OFF vége, és elnézést kérek. :hide:
(#) jdani hozzászólása Júl 25, 2010 /
 
Második műszerfalamnak adtam új világítást. Az eredeti. Elég gyér háttérvilágítással, és egyszerű mutatóval. Vettem egy másik mocit, amin a műszerfal sárga volt Jó idétlen, azt majd lefújom feketére, de a világítás a lényeg.
(#) Frankye válasza jdani hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Jó lett a háttérvilágítás, bár a sárga szín tényleg elég idétlenül hat, azt mindenképpen javasolt lefújni. (Már ha nem sárga a mocid. )
(#) jdani válasza Frankye hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
persze hogy le lesz fújva, mert így úgy néz ki, mint valami cirkuszi gép Képzeld sárga a kerék, és a motorja is (volt egy jó mocim, összetörték, ezért vettem ezt alkatrésznek, olcsón papírok nélkül, és szerintem a kinézete miatt is olcsó volt )
(#) Frankye válasza jdani hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Nem azért, de fura egy ízlése lehetett az előző tulajnak...
(#) aderka válasza jdani hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Nekem a Golf is tetszik !

Dávid
(#) Kutyuli válasza melorin hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Szép munka. Gratulálok hozzá. Valamikor terveztem és is, hogy kimodottan hasonló célra építek én is egy kis erősítőt. Én TDA2003-at használtam volna hozzá és egy AT számítógép tápegység látta volna el feszültséggel. Igaz így kicsit csökkent volna a kimenő teljesítmény is a +12 V miatt.
De fejhallgató erősítő helyett maradtam egy sima kis erősítőnél (lásd képen). Igaz nem valami nagyott szól de egy társasaházban szerintem nem is nagyon a decibelek és a wattok számítanak.
(#) melorin válasza Kutyuli hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Köszi a gratulációt Azóta rengeteget alakítottam rajta, főleg a testpontokon, és úgy általában a belsején. Úgy néz ki teljesen kiirtottam a zajnak a legapróbb fajtáját is az erősítőből. Persze most az erősítő belseje sokkal csúnyább mint amit pár hsz-el korábban mutattam, de kívülről ez nem látszik
Már csak egy pótmétert kéne úgy beépítenem, hogy a lehető legrövidebb vezetékelést kelljen alkalmazni. Nehéz ügy lesz.

Mi az a sok tekerentyű az erősítődön?!
(#) zsoltee0001 válasza jdani hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
:eek2: citromsárga motorblokk!
Tarkólövés a volt tulajnak, ennek meg egy homokszórás/kromofág
(#) kadam hozzászólása Júl 27, 2010 /
 
Üdv! Talán elsőnek tekinthető munkám. Hogy legyen hol dolgozni a későbbiekben.
(#) wolverine14 válasza kadam hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Ügyes
(#) Kutyuli válasza melorin hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Hangerő, külön-külön csatornánként a mély és magas illetve a mikrofoncsatornának a potija. Eredetileg egy 5 sávos hangszín illetve 1 hangerő szaályzó lett volna benne de nem találtam megfelelő potikat (viszonylag olcsón) a hangszín szabályzóknak. És kicsit elszámoltam magam mert a mikrofon csatornának lespóroltam a potiját. Ezért lett ilyen kis ügyi-fogyi erősítőm. Nem baj a következő jobb lesz. Elsőnek nem is olyan rossz.
(#) melorin válasza Kutyuli hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Meg tudnád mutatni, hogy oldottad meg a vezetékelést belül? Egy potit szerelnék én is be a dobozomba.
(#) Abukodonozo válasza Kutyuli hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Méghogy elsőnek "nem rossz", szerintem ez elsőnek egyenesen tökéletes. Csak így tovább, Kutyuli! :kalap:
(#) klemo86 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
+3 földelés nélküli barna
Következő: »»   612 / 1680
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem