Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   817 / 1682
(#) vicsys hozzászólása Okt 30, 2011 /
 
Kaputelefon. Egyeres árnyékolt kábellal van összekötve a két állomás. A panel 30x100mm-es. Elég érzékeny és tiszta, kellemes hangerőt produkál. Összességében elégedett vagyok.
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Okt 30, 2011 /
 
Ügyes ! Saját kapcsolás, vagy a netről valami? Én a csengőt szeretném majd apunak megbabrálni. Az a gond vele, hogy van egy elektromos csengő, arra raktak egy továbbítót és van egy kis hordozható elemes csengő, hogy a pincében is legyen, mert ott a konyha. Ám két csengés után lemerül. Szeretnék egyet az emeletre is csinálni, meg azt átalakítani trafósra, hogy ne merüljön le..
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Okt 30, 2011 /
 
Köszi. Egyik fele a netről, a másik fele pedig saját (hozzá)tervezés.
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Okt 30, 2011 /
 
Á, értem.
(#) Medve válasza emersys hozzászólására (») Okt 30, 2011 /
 
KÖszi

Vicsys: szép cucc, le lehet hallgatni vele az utcán folyó beszélgetést is? (néha tanulságos, hogy miről beszélgetnek "bizonyos" emberek, mielőtt becsöngetnek hozzád)
(#) vicsys válasza Medve hozzászólására (») Okt 30, 2011 /
 
De lehet ám!
(#) elektrorudi válasza Medve hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Ez igen! Gratula!
80MHz? A kapcsolás publikus?
(#) Gafly válasza janikukac hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Idézet:
„Ám két csengés után lemerül.”

Hát az meg hogy lehet
(#) janikukac válasza Gafly hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Na, ez az ! Ezt mi se tudjuk, csak a nagy hossztávra, meg, hogy a pincébe van, arra gyanakodunk, de tényleg lemerül.
(#) norbika78 válasza dizi hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Üdv
Nagyon tetszenek a műveid.Nagyon érdekelne a DMX vezérelt ledes téma.Megosztanád velem a rajzot?PIC-es a vezérlése?
Üdv Norbi
(#) lajos1969 hozzászólása Okt 31, 2011 /
 
Nem állt meg a dob projekt! Készül az Edrum!
Ha valaki már megépítette akkor szívesen fogadnék egy-két tapasztalatot vele kapcsolatban. Köszönöm előre is!http://www.edrum.info/

Edrum.jpg
    
(#) vicsys hozzászólása Okt 31, 2011 /
 
Már mióta szenvedek, mert nem kapok miniatűr higanykapcsolót. Végre találtam egy kis vasgolyót itthon és megalkottam a prototípust. Így már talán utánépíthetővé válik. (Azért ilyen csúnyácska, mert prototípus!) Szabványos lyukraszteres panel, kiszedett 90°-os tüskesor érintkezők és zsugorcső.
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Na akkor megyek szabadalmaztatni a Vicsaab féle golyós kapcsolót!
(#) zenetom válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
A Saab nekem se tetszik. Viszont ez nem is olyan rossz.
(#) proli007 válasza vicsys hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Hello!
Higanykapcsolót szerintem száműzték, de dőléskapcsolók léteznek. pld. ez is érdekes darab.
üdv! proli007
(#) Secret válasza vicsys hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
(#) vicsys válasza proli007 hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Ezzel már én is szemezgettem. Van hasonló a Conradban is és nem is olyan veszélyes az ára: Bővebben: Link
(#) lidi válasza vicsys hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Conrad ot el kell felejteni szerintem, pofátlan magas árai voltak mindig is.
(#) vicsys válasza lidi hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Az ebay-ről sem olcsóbb ez...
(#) Zsora válasza vicsys hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Idézet a linkről:
"Ez a kapcsoló teljes egészében környezetbarát, nem tartalmaz kémiai elemeket."

Ezt vajon hogy csinálják?
(#) zsoltee0001 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Ha láttad az időzített bomba c. filmet, a tommy lee jones ilyen golyóskapcsolóval robbantgatott
(#) proli007 válasza Zsora hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Hello!
Hát fából van! De valamivel meg kellett magyarázni miért ilyen vacak.. Mert a higanykapcsoló, egy másik kategória.
üdv! proli007
(#) qvik hozzászólása Nov 1, 2011 /
 
Elkészültem a giga Quad 405-tel!
3 képet mellékelek. Akit érdekel itt tekinthető meg: www.dropbox.net Log in: * *

Üdv.:
(#) lidi válasza qvik hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Az alsó dobozban mi az a sok trafó ? A fényes gombok azok fiók fogantyúk ?
(#) qvik válasza lidi hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Kell annyi trafó: a középső 450W/2x33,34,35V két q-t hajt (saját tekerés). Két 160W-os vidi áttekerve 36V-ra 2Q-t hajt (saját tekerés). 1db Beag 100W/2x28V a Vidi véget hajtja. A kicsi trafó az összes segédtáp.

Igen azok bútorfogantyúk. 6évig dolgoztam kinti asztalosságban és szereztem egy pár száz db-t.

A készülék tömege: 31Kg!
(#) zsoltee0001 válasza qvik hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Pipec, van súlya !
Jééé ugyanilyen anyagból van a konyhabútorom, elég népszerű lehet
(#) qvik válasza (») Nov 1, 2011 /
 
(#) Medve válasza elektrorudi hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Természetesen publikus, de hazudtam kicsit, mert a RAM csak 66 MHz-en tud járni, ez is csak elméleti maximum...Az azt címző számláló is csak LS-sorozatú IC-kből áll, de az még javítható...
(#) Medve válasza Medve hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Nem hazudtam, mert az AD(!) valóban 80MHz-es, csak a meghajtása kevesebb.
(#) demcar hozzászólása Nov 1, 2011 /
 
Üdv, mindenkinek!

Sikeresen elkészültem az erősitőmmel, ami egy 2.1-es ST151-es erősitőből összedobott rendszer. Nagyon jól megyen a kicsike. A doboz még nincsen befejezve mert még az oldaláról hiányoznak az boritólemezek, és még a teteje is hiányzik. Az előlap se a legszebb mert csak tapétázva van és úgy van rajta felirat, de nem is nagyon a kinézet a fontos hanem hogy mit tud, mit rejt a belseje.
Nade ne én beszéljek hanem a képek.

A hatalmas képek átméretezve .
Következő: »»   817 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem