Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   270 / 575
(#) zoszka válasza DoDo69 hozzászólására (») Feb 11, 2015 /
 
Rétegtöltéssel állítja elő a melegvizet, nem pedig hagyományos indirekt módon.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2015
(#) nandor zsigmond hozzászólása Feb 11, 2015 /
 
Üdvözlök mindenkit,ma déltől a renova mini kazán ki -be kapcsol ,mi lehet a hiba?Tud valaki segíteni?
(#) Solsa válasza zoszka hozzászólására (») Feb 11, 2015 /
 
A készülékhez adott rajz alapján meg tudom erősíteni, hogy semmilyen csőkígyó nincs a tárolóban (bár nem vagyok egy kazánszerelő). Pontosan ezen a ponton zuhant a szerelőmbe vetett bizalom...
Solsa
(#) DoDo69 válasza zoszka hozzászólására (») Feb 12, 2015 /
 
Köszönöm a felvilágosítást! Összefoglalva,ahogy gondolom: Minden Isotwin készülék tárolós és rétegtöltős.
(#) bw hozzászólása Feb 12, 2015 /
 
Sziasztok!
Sanier Duval Renova Star kazánnal kapcsolatban kérnék egy kis segítséget.
Múlt héten csak csöpögő sebességű meleg vízet adott, viszont a fűtéssel, ill padlófűtéssel nem volt gond. Szerelő a héten kisavazta a rendszert, azóta forró víz csak a mosdóban, ill a kádnál van, a tusolóban csak közepesen meleg víz jön, ill a padlófűtés, mintha nem működne. A padlók hűvösek, ill a radiátorok is csak közepesen melegek.
A szerelő szerint a cirkó megérett a cserére, mivel 9 éves.

Mi okozhatja a problémát? Érdemes javíttatni vagy inkább vegyünk egy új cirkót?

Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2015
(#) granpa válasza bw hozzászólására (») Feb 12, 2015 /
 
Inkább másik szerelőt.
(#) blckrainbow hozzászólása Feb 13, 2015 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.

Kombi cirkó kazánom van (Junkersz, szerintem elég régi lehet, kép csatolva), és az elmúlt 2 hétben észrevettem, hogy a melegvíz nem annyira meleg, mint kellene, hiába tekerem jobbra a gombot.

Szóval azt a piros nyilas gombot tekertem jobbra régebben, akkor mindig erősebben égett a láng és forróbb lett a víz. Most nem történik semmi, ha megtekerem, ugyan annyira lángol attól függetlenül, merre van tekerve.

A melegvíz pedig úgy jön, hogy amikor kinyitom a csapot bal oldalra, forró víz jön, aztán fokozatosan lehűl. Akkor kellemesen (elviselhetően) forró, amikor teljesen bal oldalon van a karja (a legmelegebb fokozaton), de eddig kb 2/3-ig balra tolva már forró volt.

Ez miért lehet? Szerelő kell hozzá?

Előre is köszönöm!

IMG_7117.JPG
    
(#) zoszka válasza blckrainbow hozzászólására (») Feb 13, 2015 / 1
 
Ez egy ZW20KE Novaterm. És úgy kezdődik, hogy kevés benne a nyomás, tehát fel kéne tölteni. Aztán a középső tekerőt tekerd teljesen jobbra. Érzékeny továbbá arra, ha a primer hőcserélője koszos. És legvégül előfordulhat, hogy megnyúlt a membrán benne.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2015
(#) blckrainbow válasza zoszka hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Köszönöm a választ, ezek szerint biztos, hogy nem tudom egyedül megcsinálni
(#) bw válasza granpa hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Remek. A hőcserélőt érdemes savaztatni vagy kompletten cseréltetni? Állítólag ez a cirkó baja, de az új alkatrész 100000 körül lenne, ill. rendszer átmosását (60000 HUF) és külső szűrő beépítését (38000 HUF) is javasolta a szerelő. Alternatíva, új, de már kondenzációs, munkadíjjal és anyagokkal + engedélyeztetés elég mered áron...
(#) josephfirst hozzászólása Feb 19, 2015 /
 
sziasztok!

Nagy szükségem lenne a segítségetekre! Van egy Baxi eco 240 i kombi gázkazánom, ami azt produkálja, hogy kb egy 40 perces forróvizes zuhany után forgatja a szivattyút legalább 3 órán keresztül, gondolom addig ameddig a rendszerben maradt forróvíz le nem hűl. Ki kellene nyomnia a csap elzárása után a maradékot a fűtési rendszerbe, de nem teszi. 3 szerelőt hívtam eddig, de mind mást mondott és egyik sem volt túl meggyőző. Az első azt mondta, hogy az egyik relé nem jó és panelt kell cserélni, a második azt mondta, hogy váltószelep hibája, a harmadik pedig azt,hogy savaztassam ki a főhőcserélőt géppel, mert koszos, azt hozzáteszem ,hogy bárkinek mondtam senki sem akarta savazni. szóval most tanácstalan vagyok, mert mindenki 60ezres megoldásokat javasolt. A másik kérdésem, hogy esetleg egy baxi eco 180.1 gázkazán paneljét vagy váltószelepét betudom rakni a 240 i-be, mert ránézésre ugyanannak néz ki. A fűtési rész magában tökéletesen működik, akkor nem tudok fűtést kapcsolni, amikor ez a 3 órás után keringetés van.
előre is köszönöm a segítséget!
(#) zoszka válasza josephfirst hozzászólására (») Feb 19, 2015 /
 
A váltószelep mikrokapcsolója megakad, hibás. Ez a legvalószínűbb. Vagy a váltószelep megakad, szorul valahol.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2015
(#) VIM válasza josephfirst hozzászólására (») Feb 19, 2015 /
 
Szia! Valószínű, hogy a váltószelep rudazatával és annak membránjával lehetnek a gondok. Ha a "fekete-kék-barna" vezetékes mikrókapcsolót működtető rudazat nem megy vissza a helyére a HMV elzárása után, akkor minden bizonnyal a váltószeleppel van gond, szorul. Lehet kapni hozzá javítókészletet .... Ha úgy döntesz, hogy magad oldod meg a problémát akkor a kenéshez csak szilikonzsírt használhatsz (vagy molykote 111).
(#) josephfirst válasza zoszka hozzászólására (») Feb 20, 2015 /
 
köszönöm, sokat segítettetek!
(#) josephfirst válasza VIM hozzászólására (») Feb 20, 2015 /
 
örök hála!
(#) josephfirst válasza VIM hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Sziasztok!
így van most már látom, hogy nem megy vissza a rudazat. A kérdés, hol és hogyan tudok javító készletet venni, mert azt mondták nekem, hogy baxi kazánhoz csak olyan gázszerelő tud venni akinek szerződése van a márkával, és én egyik sem vagyok.
(#) zoszka válasza josephfirst hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
(#) VIM válasza josephfirst hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Talán ez vagy ez a webes lehetőség segíthet javító készletet beszerezni.
(#) josephfirst hozzászólása Feb 21, 2015 /
 
még egy kérdésem van,olyan lehetséges, hogy úgy szorul, hogy 10-ből hatszor visszahúzza négyszer nem? köszi a linkeket, megnéztem ezeket az oldalakat jók,csak egyben nem találtam javítókészletet baxihoz
(#) VIM válasza josephfirst hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Ha szerencséd van akkor csak "O" gyűrű(k) kellenek és szilikonzsír a tisztítás után, de ha a nagy membrán töredezett azt már jobb ha kicseréled. Az érdeklődés lehet, hogy jobb lesz, talán nem kell stul-stül javítókészletet venned, lehet, hogy darabokban is össze lehet szedni a hozzávalókat.
(#) Szammer hozzászólása Feb 24, 2015 /
 
Sziasztok!
Lenne valakinek egy komplett service manual: Saunier Duval Thema Classic C24-hez?
Ha igen, előre is nagyon köszönöm, Üdv: Zsolt
(#) Szammer válasza Szammer hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
És még valami: tud valaki esetleg egy pesti címet, ahová odaviszem a HMV hőcserélőt és géppel kisavazzák?
(#) zoszka válasza Szammer hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
Szia!
Csak azok a dokumentumok nyilvánosak, amik a honlapról is letölthetők. A többi csak szervizeknek van kiadva. Nem sok esélyed van rá, hogy megkapd. De ha van olyan kérdésed, ami csak ezekbe van benne, van rá esély, hogy kapsz rá választ.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2015
(#) Szammer válasza zoszka hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
Szia!
Gondolom, de én nem üzletszerűen szeretnék ilyen kazánokat javítani, csak magamnak kéne. Nem akarom bántani a gázszerelő szakikat, de néha brutális a költségvetésük. Egyébként nem magyar lapon a kazánom újabb testvérének a service manuálját megleltem. Gondoltam: hátha.
Az olyan dolgokba ami balesetveszélyt jelenthet, úgysem nyúlok bele (én csak középfokú gépész és villamosmérnök vagyok). A gázhoz, azon kívül hogy fizetnem kell, nem akarok közelebbi viszonyba kerülni.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2015
(#) coffein válasza Gombszem hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Szia!
Holnap leengedem a radiátorokból a vizet.
A nagyon lassan történő feltöltés mit jelent?
Esetleg még amit tudnom kell?
(#) coffein hozzászólása Feb 27, 2015 /
 
Sziasztok!
Gombszemtől kértem tanácsot, de hátha más is tud segíteni.
Zárt rendszerű fűtés, felső csövezés, légtelenítő szelep az előremenő és visszatérő ágban, a kazán fölött, vélhetően a legmagasabb ponton.
A radiátorokon csak kézi légtelenítésre van lehetőség, de sajnos a tapasztalat azt mutatja, hogy a levegő a csőben megreked, radiátorba nem jut le .
Így csobogást okoz.
Újra feltölteném a rendszert, mire figyeljek?
Köszönöm
(#) zoszka válasza coffein hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Ha a csövekben megreked a levegő, akkor hiába töltöd alapról, akkor is benne fog maradni.
(#) Gombszem válasza coffein hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Lapozz vissza, néhány oldalon belül megtalálod. Ott leírtam, mit kell csinálni. Bár ott az volt a baj, hogy gyorsan töltöttek, és emiatt lett lett levegős a rendszer.
A lassú töltés azt jelenti, hogy a lassan mozgó víz nem sodorja magával (a nyomáskülönbség miatt) a levegőt, hanem hagyja távozni a légtelenítőkön keresztül.
Egy nagyobb rendszerhez akár negyed-fél óra is kell, főleg ha régebbi (nagy térfogatú) öntöttvas radiátorok (is) vannak a rendszerben. Akár több száz liter vizet kell betölteni.
Olyan feltöltés pedig nincs (főleg ahol sok vízszintes cső is fut a padlóban)), ahol még hónapok múlva is "szuszog" a rendszer. Persze ilyenkor esik a nyomás, mert a nyomáskiegyenlítő tartály nem győzi pótolni a hiányzó vizet. Kell nézni a nyomásmérőt, és néha utána kell tölteni.
Az már csak hab a tortán, hogy illik lágy vízzel tölteni a rendszert, mert a kemény víz mindenütt kiválik, és sok gondot okoz később.
(#) Gombszem hozzászólása Feb 27, 2015 /
 
Valamiért nem szerkeszthető az előző hozzászólásom, ezért nyitok új ablakot:

A levegőt csak úgy tudod kihajtani, ha:
1. van túlnyomás a rendszerben
2. a legtávolibb fűtőtesttel kezdve, kinyitod a légtelenítőt, és engeded folyni, amíg már csak víz jön
3. visszafelé haladva az összes fűtőtesten megcsinálod ugyanezt
4. utána kell tölteni néha, hogy legyen túlnyomás. jobb ha ketten csinálják, hamarabb kész lesz

Sajnos némi disznóóllal jár, mert nehéz úgy felfogni a vizet, hogy ne spricceljen össze vissza mindent. Talán rá kell rakni egy rongyot, alá egy tálat, és figyelni. Ami kifolyt azonnal feltörölni. Jobb ötletem nem nagyon van.
(#) zolika60 válasza Gombszem hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Idézet:
„Valamiért nem szerkeszthető az előző hozzászólásom, ezért nyitok új ablakot:”
Mert le telt az erre való idő.
Következő: »»   270 / 575
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem