Fórum témák
» Több friss téma |
Ez egy jó kérdés. Ehhez kapcsolódva kíváncsi vagyok méréssel hogy tudunk megkülönböztetni két azonos kapacitású kondenzátort (nem elektrolit) .
Meg lehet különböztetni, mert a kapacitásán, és a feszültségtűrésén kívül még van néhány könnyen mérhető paramétere. Csak példaként említve: a kerámia kondik esetében a kapacitás feszültségfüggő (ez jól mérhető), ami torzítást okozhat ha csatolókondikánt funkciónál, ezenkívül pl. elég jelentős hőfokfüggése is van a kapacitásnak (szintén könnyen kimérhető).
Sziasztok!
A munkatársam hozott 6db 1500µF 420V DC-s kondit. Eladná őket. Egyet hazahoztam kimérni. A négy kivezetés miatt azt hittem 3db 500µF-os kondi van egy tokban, aztán ért a meglepetés az alábbi értékeket mértem: lásd a képen! Utána néztem, nem olcsó egy ilyen kondi, inverteres cuccokban használják (15000/db körül van az áruk). Kérdésem a következő: miért van a "nagy" kondi mellett két "kicsi"? És hogy ezt használtan mennyiért lehetne eladni?
Szia!
Nincs mellettük "kis kondi".. azok a lábak csak a rögzítést segítik, ha nem közösek a közöttük lévő lábbal ( jobb oldal ). Parazita kapacitások. A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2022
Hoppá!!
Szia! Szerinted mennyiért lehet eladni ezeket?
Nem tippelek.. nézz körül a hirdetésben és arányosíts.
De ott az alkudozás tilos.
OK!
Értelek ez nem az apró, nehogy OFF-oljon a Modi. Holnap elhozom a többit és kimérem aztán majd meglátom mennyiért teszem az apróba.
Üdvözlet!
Azt szeretném kérdezni, hogy az úgynevezett szuperkapacitásokat, amelyek azonosak egymással, azokat lehet-e sorosan tölteni, vagy esetleg ezeknél is kell figyelni a "cellafeszültségre"?
A szuperkapacitások ugyanolyanok, mint az egyéb kapacitások, csak sokszoros kapacitás értékük van.
Ugyanúgy kell sorosan használni, mint az egyéb kapacitásokat. Ezek bár energia tárolók, nem akkumulátorok, a cellafeszültség nem paraméterük, és nem kell őket "tölteni". Bár szerintem ahova ezeket érdemes használni, ott nem nagyon van szükség soros kapcsolásra. 1/Ce = 1/C1+1/C2. Ha C1=C2, akkor az eredő kapacitás a fele lesz. Vagyis máris nem annyira szuper.. Ha meg ellenállás osztót kötsz párhuzamosan, hogy a feszültségük azonos legyen, akkor megint csak a lényeg veszik el, mert a párhuzamos ellenálláson gyorsan kisül, és nem fog hetekig menni róla egy CMOS óra IC. A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2022
Igen, kell figyelni, lehet ilyen céláramköröket kapni de igény szerint építhető is.
A fránya kínaiak mindent kitalálnak.
Linkelj légy szíves egy ilyen szupercap figyelőt, mert még nem találkoztam hasonlóval. Köszi.
Ezt keresd (Google, eBay): super capacitor balancer.
És tényleg.
Elképesztő. Mondjuk a supercap élettartama az akkumulátorokénak sokszorosa, és ahol rövid áthidalási idők kellenek, ott gazdaságos lehet a használata.
Köszi a választ. Balanszerrel már körülményes. Marad a fiókban.
Ez konkrétan igaz.
Jó példa erre, a Telkor "kék" pénzbedobós telefon. 48 V/4 mA-ből (ami általában messze nem ilyen "sok") kell működtetni mindent, feltankolva az energiát az elektromágnesek működtetésére is... A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2022
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek a nagyobb méretű elektrolit kondenzátorok felújíthatók, újrahasznosíthatók?
Mit értesz nagyobb alatt? Mit értesz felújítás alatt? A régi kondenzátorok többnyire gyengébb paraméterekkel bírnak, mint a mai társaik, nem nagyon éri meg foglalkozni velük. Általában az egyik fegyverzet alumínium de hogy pár grammért szétszedni... Elektrolit kondenzátor esetén az elektrolittal is kellene kezdeni valamit.
Csak pusztán kíváncsiságból kérdezem, hogy hol tart a technika ma, elsősorban környezetvédelmi okból.
Hello! Vicces kérdés.. Környezetvédelmi okokból, visszafelé kellene haladnia. (Fog is..)
De szerinted ilyen általános kérdésre, hogyan lehet bármi választ adni?
Vannak olyan cégek, ahol elektronikai hulladékot hasznosítanak újra, őket kell kérdezni.
Sziasztok!olyan kérdésem lenne hogy hol tudok venni ilyen kondenzátor vagy esetleg tudom valamivel helyettesíteni!
Úgy tűnik, tönkrement a szivattyúm kondenzátora. 2µF van ráírva, de a műszer szerint csak 0.8uF. 30+ éves. Ezek idővel így elöregszenek?
Vennék helyette egy másikat, de nem tudom milyet, mivel az van ráírva, hogy: 400V~ ... Up=860V~ Akkor most 400V-os vagy 860V-os kondenzátort vegyek? Mit jelent ez az Up?
Szia% Az Eaton 10kWkimenó kondijai Netto 80 ropi volt per darab 5 éve 8db van benne./ Tehát a ate kondid olcsó.
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2022
Köszönöm, ezt megtaláltam én is, csak félek, hogy a 450V az kisebb, mint a 860V, és nem csinálok-e vele rosszat?
Sziasztok,
Melyik márkájú elektrolit-kondenzátort javasoljátok, ha a cél a lehető leghosszabb élettartam? Amiket használok (Hitano, Jamicon, Teapo, ...) kapcsolóüzemű tápokban, azok max 1-2 évet bírnak. Természetesen low ESR, feszültség rendben. A HQ meg is adja az élettartamot mindnél, de az csak 1000-5000 óra között van. Lehet hogy máshol kellene vásárolnom? Köszi.
10000h, low ERS, 105 fokos kondik
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2022
Nem igazán gyártótól hanem inkább típustól függ, adatlapokat kell böngészni. Jártam úgy autós erősítő tápjával, hogy megvettem bele az új low ESR Hitano kondikat, megmértem, és 60mΩ volt az ESR-jük míg a 15 éve benne lévő (nevesincs) kondiknak meg 18mΩ, így maradtak benne a régiek.
De ha elkó, akkor Panasonic, Nichicon, Elna, ezekkel nem nagyon lősz mellé, de mint mondtam, adatlap, bár az adatlapok nem mindig tartalmaznak ESR értéket. Kapcsitápban egy elkónak illik elmennie legalább 8-10 évet, nekem a PC tápjaim 10 év után szoktak oda jutni, hogy na akkor most elkó csere, persze nyilván attól is függ mennyit van használva ez idő alatt.
Meg is kaptam a választ a kérdésemre:
Idézet: A TME-nél nagyobb a kínálat, jó a szűrő, de pl. a 100µF/25V ott is csak 5000h max, más közeli érték meg nincs ami jobb lenne. Viszont náluk valóban vannak 8000-10000 üzemórás kondik, amik szintén kelleni szoktak.„Lehet hogy máshol kellene vásárolnom?” Köszi. |
Bejelentkezés
Hirdetés |