Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » LC mérő
Lakatoskám megy ez Neked! Egészen jó lett mint a hegesztő invertereid.
Ha Neked ilyen jól áll a kezedbe a páka, akkor némely elektromos szakembernek a kezébe még a 2kg-os kalapács is kevés...
Az-az sok "elektromos" emberke megcsókolhatná még a lábad nyomát is... Ami gányolásokat néha látni,...(nem így fotón, hanem kézzelfogható közelségben )
tibibalogh520 és nagy hoho köszönöm az elismerést!
A forrasztásokat egy pillanatforrasztó pisztolypákával végeztem,amit még 1976-ban (380 forint) kaptam édesanyámtól,sajnos nem a legszebben sikerült,de igyekeztem,precízebb szerszámom nincs.Tudom,hogy a doboz is kicsit ormótlan,de a szemem sem a régi,így könnyebben meglátom az írásokat.Elárulom,hogy az 1n kondikat is úgy trimmereltem ki pF értékű szintén stiroflex kondenzátorokkal,az egyik 1001pF a másik 999,5pf értékre sikeredett egy műszerrel mérve.
Nagyszerű kivitel ez, kár lett vola ezeket a fényképeket meg nem osztani.
Minden téren rendben van, csak gratulálni tudok ismételten. Mindössze annyit jegyeznék meg, hogy a "fizikai kihangolás" pF-os kondenzátorokkal nem lett volna szükséges, a szoftvert lehet állítani, ahogy a cikkben is le van írva, 2 nyomógomb segítségével, amit csak ideiglenesen rá kellett volna tenni az áramkörre. De most már nem lényeges... Mégegyszer gratulálok, szép munka. Az alkalmat megragadva kívánok sikeres új évet mindenkinek.
Helló,
Megépitettem az LCM3-at. Bekapcsoláskor bejön a software verzió, aztán kiirja hogy kapcsoljak mérésre és ennyi. A bal oldali kapcsolóra nem csinál semmit, ha bekapcsoláskor a középső L állásban van, akkor kiirja, hogy kapcsoljak C-re, aztán hogy kapcsoljak mérésre. Van valami ötletetek mi lehet a baj? Köszi előre is.
A kapcsolókat ellenőrizted? Nem sült meg forrasztáskor?
Kedves Hutale!
Mennyiért lehetne hozzájutni a műszered lényeges elemeihez? Panel, mikrovezérlö... Köszönettel bekeipeter
Szerintem a bal oldali kapcsolód (nullázás-mérés) nem jó,nem vált át vagy be van ragadva,amit leírtál jelenséget,erre utal.
Más: Ma végeztem méréseket 0-150pF közti alkatrészeken,meglepően pontosan mért a készülék.Egy érdekesség,megmértem egy 5,6pF kondenzátort először a jobb oldali (bipoláris kondenzátor 0-1uF) állásban,itt 5,4pF értéket mutatott,kíváncsiságból megmértem az elkó (bal oldali) állásban is,ott meg 5,38pF értéket mutatott,ESR-t nem írt ki (kerámia kondi volt).
Szia Hutale,
Ez engem is érdekelne(mármint az árak). Még azt szeretném kérdezni, hogy valaki megépítette-e a Hutale féle műszert itt a fórumom és ha igen milyenek a tapasztalatai. Válaszokat előre is köszönöm.
Panelhiba volt, figyelmetlen voltam, most már jól működik minden.
Köszi!
Szia!
Az LCF és LCFesR műszerrel kapcsolatban az egyszerűsített honlapomon néhány új információt (LCD-panel kompatibilitás, beüzemelés, videó, módosított dokumentációk) raktam fel. Ezen anyagokat karbantartom. http://members.upc.hu/lethanh.hung/LCFESRmero/
Az LCFesR mérőt a közeljövőben tervezem megépíteni. Hétfőn rendelek néhány AVR-t, hogy abból se legyen itthon hiány. A jelenlegi állás szerint úgy gondolom, hogy két héten belül meglesz. Remélem, nem jön közbe semmi, ami ezt akadályozná. Utána majd mesélek róla...
Üdvözlet Uraim!
deguss vagy p_istvan -tól kérdezném hogyan értelmezzem az ESR táblázatot (mellékelem),a µF-hoz tartozó mohm értékekre gondolok,ez azt jelenti,hogy adott kapacitás és fesz értékek metszéspontjában szereplő mohm értéknek meg kell lenni,ha jó a kondenzátor,esetleg kicsit lehet több,de ennél kevesebb nem lehet.Pl: 470µF/100V értéknél a 0,06 értéket olvasom,akkor ennél kevesebb nem lehet,de a 0,07 érték még elfogadható?Természetesen a jó kijelentésnél a kapacitás értéket is figyelve,mármint amit a műszer mutat méréskor.Tudom,hogy láma a kérdés,de tessenek nekem megbocsátani!
Minél kisebb az ESR érték, annál jobb. Az itt feltüntetett értékek a normál értékek, ha kisebb az nem baj, ha nagyobb, akkor szárad a kondi.
Azt még tudni illik, hogy a táblázat egy általános adathalmaz, a gyártók ettől eltérhetnek, és akkor az általuk megadott paramétrek a mérvadók!
Vagy csak nem olyan jó minőségű! Az, hogy kismértékben eltér az ESR érték az nem azt jelenti, hogy rossz a kondi! A gyártó adatlapján szereplő érték az irányadó! Mert hát nem minden kondi gyárilag low esr!
Szervusz, Gábor!
Minnél kisebb (ESR) annál jobb! Nehéz pontos értéket mondani (az a táblázat is amit mellékeltél csak körülbelüli) mert sokmindentől függ. A ma kapható korszerű kondenzátorok általában alacsonyabb ESR-rel bírnak. Mindenesetre, ha nagyobb mint a táblázatban szereplő érték akkor szinte biztos hogy már hibás. Az eredeti diagramon (LCM3 - hoz mellékelt) pedig ha a kapacitás és mért ESR érték metszéspontja az átlagos ESR érékek görbéje alá esik akkor hibás BUÉK István
Ezek a táblázatok nem low ESR kondikra készültek, sőt...
Szia István és Uraim!
Köszönöm a válaszokat,most már jobban képben vagyok! Azért még had kérdezzem meg (mellékelem) ,hogy a mellékletben szereplő műszer táblázata jobb irányadó,jobban használhatom? Gondolom ,igen, a fent olvasható feliratból következtetve.Tudom,hogy ez az ESR érték sok mindentől függ,mint ahogy Ti is elmondtátok,inkább úgy általánosságban kérdezném.Arra gondoltam,hogy a két táblázatot használnám a" "két féle"" kondenzátorokhoz,biztosan értitek mire gondolok.
Mindenképp jobban tudod használni, mert nagyobb betűk vannak rajta.
Szerinted hogy lehet eldönteni két hozzávetőleges táblázatból, hogy melyik a jobb? Az egyik kondihoz ez, a másikhoz meg az...
Hi-hi ,díjazom ,köszönöm,hogy megnevettettél!
Én is erre gondoltam.
Szinte mindegy melyik táblázat, a rossz elkó ESR-je többszörösére nő, könnyű kiszűrni.
Sziasztok! Egy gyors kérdésem van a relével kapcsolatban! EZ jó egy az egyben a bent lévő helyett vagy tegyek egy tranzisztort kapcsolni Minden megvan most már csak ez a kérdéses csak ezt kaptam! Köszönöm!
Szia!
Jó! (5V 500 ohm) Nem kell tranzisztor.
Üdv
hutale Mekkora a mérő jel (pep) C méréskor a kondin, pld 300pf-nél? Üdv M-V
Szia!
A C mérés rezonancia alapú (0-5V). A C- és ESR-mérés külön-külön áramkörben történik.
Üdv
hutale A kérdés azért merült fel, mert varikap dióda mérésnél a "hangoló" feszültség alsó határát ez korlátozza. ESR mérésnél ez megodott. A mérési erdmény kijelzése a leírás szerint ciklikus, de ez egyben azt is jelenti, hogy el kell távolítani a mért C-t. Ez viszont elég babrás , ha végig kell hangolni. (Bár van olyan vélemény is, hogy a varicap kihaló félben van. Remélem még néhány évtizedig azért létezni fog, igaz nem olyan tömegesen mint a RLC alkalrészek.) A dokumentáció és a téma követése dicséretes! Üdv M-V
Szervusz!
Az LCM3-nál kb 1,2 Vpp körüli és folyamatosan mér (csúcstól-csúcsig, de elvileg sem lehet több 1,66Vpp-nál) Pár oldallal visszább tettem is fel egy egyszerű varikap méréséhez szükséges áramkört, igaz azt már egy másik LC mérőhöz készitette valaki. Üdv. P István
Üdv
p_istvan Köszönöm a válaszodat ,ez barátságosabb mint az 5Vpep. és nem kell egy folyamatot mindig megszakitani kalibrálással. Üdv M-V
Nagy bonyodalmat és iszonyatos kellemetlenségeket, kis hián az LCM3 műszer forgalmazását tette lehetetlenné az - a vélhetően a cikket és ezt a fórumtémát is olvasó - illető, aki olyan e-maileket küldött a Hestore ügyfélszolgálatára, miként "a soproni sráctól venni olcsóbb", megkerülve az alkatrészáruházat.
Felhívom az illető figyelmét, és az ilyen e-maileket küldeni szándékozókat, hogy az én segítőkészségem, amivel a rászorulóknak panelokat, mikrovezérlőket, és egyes alkatrészeket adtam el privát úton az ő megsegítésükre, önbeszerzési áron, azzal én nem szolgáltam rá erre a csúfos megilletésre. Ezennel megkérek mindenkit, hogy ne a Hestore ügyfélszolgálatát és ne Topit zaklassa bármiféle kérdéssel az LCM3 műszerrel kapcsolatban, hanem amennyiben az szakmai irányultságú, írjon ide a fórumra, vagy ha személyes, akkor engem keressen meg az elérhetőségeim egyikén. Köszönöm. Remélem a jövőben nem lesz erre újabb példa, máskülönben vége az alkatrészcsomagnak. |
Bejelentkezés
Hirdetés |