Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   32 / 188
(#) nagy hoho válasza erdgab hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Lakatoskám megy ez Neked! Egészen jó lett mint a hegesztő invertereid.
(#) tibibalogh520 válasza erdgab hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Ha Neked ilyen jól áll a kezedbe a páka, akkor némely elektromos szakembernek a kezébe még a 2kg-os kalapács is kevés...
Az-az sok "elektromos" emberke megcsókolhatná még a lábad nyomát is...
Ami gányolásokat néha látni,...(nem így fotón, hanem kézzelfogható közelségben
)
(#) erdgab válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
tibibalogh520 és nagy hoho köszönöm az elismerést!
A forrasztásokat egy pillanatforrasztó pisztolypákával végeztem,amit még 1976-ban (380 forint) kaptam édesanyámtól,sajnos nem a legszebben sikerült,de igyekeztem,precízebb szerszámom nincs.Tudom,hogy a doboz is kicsit ormótlan,de a szemem sem a régi,így könnyebben meglátom az írásokat.Elárulom,hogy az 1n kondikat is úgy trimmereltem ki pF értékű szintén stiroflex kondenzátorokkal,az egyik 1001pF a másik 999,5pf értékre sikeredett egy műszerrel mérve.
(#) deguss válasza erdgab hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
Nagyszerű kivitel ez, kár lett vola ezeket a fényképeket meg nem osztani.

Minden téren rendben van, csak gratulálni tudok ismételten.
Mindössze annyit jegyeznék meg, hogy a "fizikai kihangolás" pF-os kondenzátorokkal nem lett volna szükséges, a szoftvert lehet állítani, ahogy a cikkben is le van írva, 2 nyomógomb segítségével, amit csak ideiglenesen rá kellett volna tenni az áramkörre. De most már nem lényeges...

Mégegyszer gratulálok, szép munka.
Az alkalmat megragadva kívánok sikeres új évet mindenkinek.
(#) kukac_24 hozzászólása Jan 2, 2010 /
 
Helló,
Megépitettem az LCM3-at. Bekapcsoláskor bejön a software verzió, aztán kiirja hogy kapcsoljak mérésre és ennyi. A bal oldali kapcsolóra nem csinál semmit, ha bekapcsoláskor a középső L állásban van, akkor kiirja, hogy kapcsoljak C-re, aztán hogy kapcsoljak mérésre.
Van valami ötletetek mi lehet a baj?
Köszi előre is.
(#) tubby válasza kukac_24 hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
A kapcsolókat ellenőrizted? Nem sült meg forrasztáskor?
(#) bekeipeter válasza hutale hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Kedves Hutale!

Mennyiért lehetne hozzájutni a műszered lényeges elemeihez? Panel, mikrovezérlö...

Köszönettel bekeipeter
(#) erdgab válasza kukac_24 hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Szerintem a bal oldali kapcsolód (nullázás-mérés) nem jó,nem vált át vagy be van ragadva,amit leírtál jelenséget,erre utal.
Más:
Ma végeztem méréseket 0-150pF közti alkatrészeken,meglepően pontosan mért a készülék.Egy érdekesség,megmértem egy 5,6pF kondenzátort először a jobb oldali (bipoláris kondenzátor 0-1uF) állásban,itt 5,4pF értéket mutatott,kíváncsiságból megmértem az elkó (bal oldali) állásban is,ott meg 5,38pF értéket mutatott,ESR-t nem írt ki (kerámia kondi volt).
(#) donzetor válasza bekeipeter hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Szia Hutale,

Ez engem is érdekelne(mármint az árak). Még azt szeretném kérdezni, hogy valaki megépítette-e a Hutale féle műszert itt a fórumom és ha igen milyenek a tapasztalatai.
Válaszokat előre is köszönöm.
(#) kukac_24 válasza erdgab hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Panelhiba volt, figyelmetlen voltam, most már jól működik minden.
Köszi!
(#) hutale válasza donzetor hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Szia!

Az LCF és LCFesR műszerrel kapcsolatban az egyszerűsített honlapomon néhány új információt (LCD-panel kompatibilitás, beüzemelés, videó, módosított dokumentációk) raktam fel. Ezen anyagokat karbantartom.

http://members.upc.hu/lethanh.hung/LCFESRmero/
(#) Ideiglenes hozzászólása Jan 3, 2010 /
 
Az LCFesR mérőt a közeljövőben tervezem megépíteni. Hétfőn rendelek néhány AVR-t, hogy abból se legyen itthon hiány. A jelenlegi állás szerint úgy gondolom, hogy két héten belül meglesz. Remélem, nem jön közbe semmi, ami ezt akadályozná. Utána majd mesélek róla...
(#) erdgab hozzászólása Jan 4, 2010 /
 
Üdvözlet Uraim!
deguss vagy p_istvan -tól kérdezném hogyan értelmezzem az ESR táblázatot (mellékelem),a µF-hoz tartozó mohm értékekre gondolok,ez azt jelenti,hogy adott kapacitás és fesz értékek metszéspontjában szereplő mohm értéknek meg kell lenni,ha jó a kondenzátor,esetleg kicsit lehet több,de ennél kevesebb nem lehet.Pl: 470µF/100V értéknél a 0,06 értéket olvasom,akkor ennél kevesebb nem lehet,de a 0,07 érték még elfogadható?Természetesen a jó kijelentésnél a kapacitás értéket is figyelve,mármint amit a műszer mutat méréskor.Tudom,hogy láma a kérdés,de tessenek nekem megbocsátani!
(#) llaci56 válasza erdgab hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Minél kisebb az ESR érték, annál jobb. Az itt feltüntetett értékek a normál értékek, ha kisebb az nem baj, ha nagyobb, akkor szárad a kondi.
Azt még tudni illik, hogy a táblázat egy általános adathalmaz, a gyártók ettől eltérhetnek, és akkor az általuk megadott paramétrek a mérvadók!
(#) (Felhasználó 5823) válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Vagy csak nem olyan jó minőségű! Az, hogy kismértékben eltér az ESR érték az nem azt jelenti, hogy rossz a kondi! A gyártó adatlapján szereplő érték az irányadó! Mert hát nem minden kondi gyárilag low esr!
(#) p_istvan válasza erdgab hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Szervusz, Gábor!
Minnél kisebb (ESR) annál jobb!
Nehéz pontos értéket mondani (az a táblázat is amit mellékeltél csak körülbelüli) mert sokmindentől függ. A ma kapható korszerű kondenzátorok általában alacsonyabb ESR-rel bírnak.
Mindenesetre, ha nagyobb mint a táblázatban szereplő érték akkor szinte biztos hogy már hibás.

Az eredeti diagramon (LCM3 - hoz mellékelt) pedig ha a kapacitás és mért ESR érték metszéspontja az átlagos ESR érékek görbéje alá esik akkor hibás

BUÉK
István
(#) p_istvan válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Ezek a táblázatok nem low ESR kondikra készültek, sőt...
(#) erdgab válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Szia István és Uraim!
Köszönöm a válaszokat,most már jobban képben vagyok!
Azért még had kérdezzem meg (mellékelem) ,hogy a mellékletben szereplő műszer táblázata jobb irányadó,jobban használhatom? Gondolom ,igen, a fent olvasható feliratból következtetve.Tudom,hogy ez az ESR érték sok mindentől függ,mint ahogy Ti is elmondtátok,inkább úgy általánosságban kérdezném.Arra gondoltam,hogy a két táblázatot használnám a" "két féle"" kondenzátorokhoz,biztosan értitek mire gondolok.

meter1.jpg
    
(#) llaci56 válasza erdgab hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Mindenképp jobban tudod használni, mert nagyobb betűk vannak rajta.
Szerinted hogy lehet eldönteni két hozzávetőleges táblázatból, hogy melyik a jobb? Az egyik kondihoz ez, a másikhoz meg az...
(#) erdgab válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Hi-hi ,díjazom ,köszönöm,hogy megnevettettél!
Én is erre gondoltam.
(#) p_istvan válasza erdgab hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Szinte mindegy melyik táblázat, a rossz elkó ESR-je többszörösére nő, könnyű kiszűrni.

(#) patexati válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Sziasztok! Egy gyors kérdésem van a relével kapcsolatban! EZ jó egy az egyben a bent lévő helyett vagy tegyek egy tranzisztort kapcsolni Minden megvan most már csak ez a kérdéses csak ezt kaptam! Köszönöm!
(#) p_istvan válasza patexati hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Szia!
Jó! (5V 500 ohm) Nem kell tranzisztor.
(#) patexati válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Köszönöm!
(#) MAGA VAN válasza hutale hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Üdv
hutale
Mekkora a mérő jel (pep) C méréskor a kondin, pld 300pf-nél?
Üdv
M-V
(#) hutale válasza MAGA VAN hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Szia!

A C mérés rezonancia alapú (0-5V). A C- és ESR-mérés külön-külön áramkörben történik.
(#) MAGA VAN válasza hutale hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Üdv
hutale
A kérdés azért merült fel, mert varikap dióda mérésnél a "hangoló" feszültség alsó határát ez korlátozza. ESR mérésnél ez megodott. A mérési erdmény kijelzése a leírás szerint ciklikus, de ez egyben azt is jelenti, hogy el kell távolítani a mért C-t. Ez viszont elég babrás , ha végig kell hangolni. (Bár van olyan vélemény is, hogy a varicap kihaló félben van. Remélem még néhány évtizedig azért létezni fog, igaz nem olyan tömegesen mint a RLC alkalrészek.) A dokumentáció és a téma követése dicséretes!
Üdv M-V
(#) p_istvan válasza MAGA VAN hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Szervusz!
Az LCM3-nál kb 1,2 Vpp körüli és folyamatosan mér (csúcstól-csúcsig, de elvileg sem lehet több 1,66Vpp-nál)
Pár oldallal visszább tettem is fel egy egyszerű varikap méréséhez szükséges áramkört, igaz azt már egy másik LC mérőhöz készitette valaki.
Üdv. P István
(#) MAGA VAN válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Üdv
p_istvan
Köszönöm a válaszodat ,ez barátságosabb mint az 5Vpep. és nem kell egy folyamatot mindig megszakitani kalibrálással.
Üdv
M-V
(#) Moderátor hozzászólása Jan 6, 2010
 
Nagy bonyodalmat és iszonyatos kellemetlenségeket, kis hián az LCM3 műszer forgalmazását tette lehetetlenné az - a vélhetően a cikket és ezt a fórumtémát is olvasó - illető, aki olyan e-maileket küldött a Hestore ügyfélszolgálatára, miként "a soproni sráctól venni olcsóbb", megkerülve az alkatrészáruházat.

Felhívom az illető figyelmét, és az ilyen e-maileket küldeni szándékozókat, hogy az én segítőkészségem, amivel a rászorulóknak panelokat, mikrovezérlőket, és egyes alkatrészeket adtam el privát úton az ő megsegítésükre, önbeszerzési áron, azzal én nem szolgáltam rá erre a csúfos megilletésre.

Ezennel megkérek mindenkit, hogy ne a Hestore ügyfélszolgálatát és ne Topit zaklassa bármiféle kérdéssel az LCM3 műszerrel kapcsolatban, hanem amennyiben az szakmai irányultságú, írjon ide a fórumra, vagy ha személyes, akkor engem keressen meg az elérhetőségeim egyikén.

Köszönöm. Remélem a jövőben nem lesz erre újabb példa, máskülönben vége az alkatrészcsomagnak.
Következő: »»   32 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem