Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   204 / 213
(#) Bumm23 válasza img hozzászólására (») Okt 24, 2023 /
 
Szia kiprobaltam ugy is sajnos semmi nincs a ledeknel nagyon minimalis feszultseg ha csatlakoztatom az alaplapot ha nem
(#) deebo válasza Bumm23 hozzászólására (») Okt 24, 2023 /
 
Az összevissza méregetéssel nem sokra mész. Azzal szokás kezdeni, hogy megméred a készenléti tápfeszt, ha az nincs, akkor kár is tovább kínlódni. Ha az rendben van, de nem reagál semmire a ketyere, akkor hibás az alaplapja, nem a ledekkel kell szórakozni.
(#) img válasza Bumm23 hozzászólására (») Okt 24, 2023 /
 
Ezek 1117-es LDO-k, vagyis feszültség stabilizátorok. A 3.3 és 1.8 volt szabványos értékek.

Viszont a panelhez a helyedben valahol keresnék a board ID alapján kapcsolási rajzot (schematics), mert típusismeret nélkül vakrepülés a találgatás.
(#) Bumm23 válasza deebo hozzászólására (») Okt 24, 2023 /
 
Megvan a keszenleti tap fesz
(#) Bumm23 válasza img hozzászólására (») Okt 24, 2023 /
 
Sajnos nemtalaltam probaltam azt is
(#) kadarist válasza Bumm23 hozzászólására (») Okt 24, 2023 /
 
Szia! Ha más nincs, akkor nézd meg az Elektrotanya rajzát: Bővebben: Link.
(#) kosaro válasza Bumm23 hozzászólására (») Okt 24, 2023 /
 
Az alaplapi elkókon megnézném a feszültségeket.

Idézet:
„Megvan a keszenleti tap fesz”


Mit tekintesz készenléti tápfesznek? Nem feltétlenül a 12V-os fesz lesz az. Kell ott lennie még 5V-nak is biztosan (USB táp), meg valószínű még néhány feszültségnek.
Nem mélyedtem bele még annyira a képekbe, de van az alaplapon elég sok mérőpont, érdemes lenne végignézni mindet, milyen feszültségre utaló feliratok vannak.
(#) Remci válasza kosaro hozzászólására (») Okt 31, 2023 / 3
 
Szia!
Sikerült működésre bírnom a tv-t. A COF kábel szívatott meg. De megfelelően vissza rögzítettem és úgy tűnik hogy jó lesz.
(#) kosaro válasza Remci hozzászólására (») Nov 2, 2023 /
 
Nah remek!

Nekem most az egyik TV-m szerzett magamnak egy kis munkát (nem mintha nem lenne)

A mellékelt képet adja magáról.
Van egy komplett belsőm hozzá, hétvégén kikísérletezem, ki a bűnös.
Egyébként egy Thomson 32"-os LCD-LED TV. A pontos típusa nincs a fejemben.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2023
(#) Remci válasza kosaro hozzászólására (») Nov 2, 2023 /
 
Nem tudom ennek milyen a belseje, a mamámnak van egy Samsung Tv-je, ami ilyen képet adott. Annál a T-con panelen volt egy Ic, amit cseréltem és jó lett. Nem emlékszem pontosan, valami AF 15, vagy ilyesmi.
(#) Remci válasza Remci hozzászólására (») Nov 2, 2023 /
 
Majd megnézem hogy pontosan milyen, úgyis itt van most nálam szétszedve háttér világítás hiba miatt.
(#) kadarist válasza kosaro hozzászólására (») Nov 2, 2023 /
 
Szia! A t-con panelen van egy gamma IC-nek nevezett SMD tok, azt kell cserélni.
(#) img válasza kosaro hozzászólására (») Nov 2, 2023 /
 
Kezdésként a helyedben propanollal (izopropil alkohol) megtisztítanám a mainről a T-Con-ra és onnan a COF-ra menő szalagkábeleket, mert lehet, hogy csak eloxidálódott az egyik vagy kimozdult a csatlakozójából: volt már rá példa.

Szerk.: Ha egy panelen van a main és a T-Con akkor persze az kiesik.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2023
(#) kosaro válasza kosaro hozzászólására (») Nov 2, 2023 /
 
A pontos típus Thomson 32HC3101T.

Ilyen T-CON van benne:

https://www.ebay.com/itm/254200574767

És ilyen hibrid alaplap:

https://www.pakaszelektro.hu/termekcimke/3mt531b0/

Elsőnek majd alaplapcserét eszközlök, szalagkábelcserével. Ha az nem segít, akkor megkeresem azt a bizonyos gamma IC-t, aztán a pót T-CON-ról megpróbálom átdobni a hibás panelra.
(#) dizi hozzászólása Nov 9, 2023 /
 
Sziasztok!
Van egy Kendo márkájú LED Tv-m, ami azt produkálja, hogy időnként nem akar bekapcsolni, csak a piros LED villog..
Olyankor kihuzom a konnektorból és egy idő elteltével vissza dugva működik, de ez sem mindig orvosság a problémára.
Én valami táp problémára gyanakszom, de biztos vannak itt olyan emberek, akik vágják a témát..
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2023
(#) szs válasza dizi hozzászólására (») Nov 9, 2023 /
 
Igen, tápegységre gondolnék. Sőt, a legegyszerűbb dologra gondolj: lesz egy 10V-os kondenzátor púposan. (De emellett még több is lehet)
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2023
(#) dizi válasza szs hozzászólására (») Nov 10, 2023 /
 
Köszönöm szépen a segítséget!
(#) jdani hozzászólása Nov 13, 2023 /
 
Sziasztok. Nemigen kerestem eddig megoldást, hátha valaki tudja mi a gond. Egy Hisense 50a7500f bekapcsol, háttérvilágítás nélkül látni, hogy a háttérben fekete-fehér-piros-kék-zöld szín váltakozik. A színváltozós háttér, mondanám hogy eeprom hiba, de miért nem kapcsol a háttérvilágítás?
Hogy egyszerre rosz lenne a LED a háttérvilágításban, és egy egyéb probléma miatt csak a változó színű képet adná? Nemhiszem.
Mi lehet a gond?
Nem szedtem még szét, nincs most időm, de lehet valaki tudja, hogy mit is kell madj néznem, ha oda jutok.
(#) kosaro válasza jdani hozzászólására (») Nov 15, 2023 /
 
Szia!

Érdemes lenne megnézni a szalagkábeleket, lehet ott van kontakthiba ( a fennt említett Thomson TV-nek az volt a baja). Ha mégsem, akkor van egy elbontott kijelzőtörött 50a7100f-em ha esetleg abból valami kellhez, akkor keress meg privátban.
(#) jdani válasza kosaro hozzászólására (») Nov 15, 2023 /
 
Igen, hallottam róla, hogy a tcon ha nem kapja meg a jelet, akkor is csinál ilyet.
De az az érdekes, miért jelentkezett egyszerre ez a két hiba?
Mérve led kimenetet bekapcsoláskor, a feszültség elugrik, tehát a ledek azok hibásak..
Mi összefüggés van a hibás ledek, és a színt cseréli LCD között?..
(#) kosaro válasza jdani hozzászólására (») Nov 15, 2023 /
 
Ezt így nehéz megmondani!
Valószínű, hogy csak a véletlen műve!
Meg kellene próbálni, hogy tudjál képet varázsolni rá (szalagkábelek ellenőrzése elsődlegesen), aztán lehetne tovább gondolkodni a LED-eken.

Távolról nehéz mit mondani. Feszültségeket megnézném, hogy jok-e/megvannak-e.
Alaplap típust ha írsz, megnézem az egyém olyan-e és hogy milyen feszeket mérek, össze tudnánk hasonlítani.
(#) jdani válasza kosaro hozzászólására (») Nov 17, 2023 /
 
Ilyennel még nem találkoztam. Például láttam már Sonynál, ha a háttérvilagítás magas fogyasztású, a tv párszor bekapcsol-kikapcsol, majd végül nem fog bekapcsolni, csak a visszajelzőt villogtatni. Vagy néhány panasonic is ilyen.
Egyéb TVknél ha le húzom a világítást, a tv bekapcsol, adja a képet.
Na most ha azt vesszük, hogy a tv nincs háttérvilágítás, és képet se ad, csak ezt a színeket körbe, mi a valószínűbb hiba? MB, vagy LED?
Bekapcsoláskor megmértem, fel szökik 230Vra a ledek feszültsége a dugónál, de a ledek meg nem villannak fel.
Na mondom, akkor ez szokásos led hiba lesz.
Az is volt, cseréltem, osszerakom, láss csodát, a tv működik, van kép...
Gondolom magamba, most vagy azért mert át lettek mozgatva a kábelek, vagy a tv letilt, ha nem megy a háttérvilagitas.
Lehuztam a dugót a világításról, megpróbáltam újra a tvt, és a kép csak körbe a színeket váltogatta.
Tehát a hisense 50A7500F tvnek ha nincs háttérvilagítása, a tv nem fog működni, nem fog képet adni.
Margóra : javítottam már tvt, amiből a kijelzot az alján kellett kicsúsztatni, tehát nem szemből kiemelni. Kezdek ennek neki is, de nézem hogy nincs körbe rajta egy műanyag perem, amit le kellene pattintani, és úgy szemből kiemelni a kijelzot. Na mondom akkor ez is alulról kicsusztatható lesz, mert a tv aljáról a listát le kellett csavarozni. De csak nézem, a tv 2 szélén nincs egy sín, amibe a kijelzo bele csúszna...
Akkor jött a szomorú felismerés, hogy bizony, ez s
Az LCD szemből körbe bele van ragasztva.. Vagy sikerül kifeszítgetni a ragasztóból, vagy nem. Nekem éppenséggel sikerült. Visszarakáskor persze az a ragasztó már nem tart, még azzal is szórakozzak, hogy valahogy vissza ragasszam......
(#) kosaro válasza jdani hozzászólására (») Nov 17, 2023 /
 
Nah hartulálok és köszönjük a hasznos infókat!
Ami nálam van, valószínű az is ilyen rendszerű, de mivel be van törve a kijelző igy mind1...( Valószínű rámarkoltak es azért törött a kijelző!)
(#) Remci hozzászólása Nov 18, 2023 /
 
Sziasztok!
LG 42LF652V tipusú tv-nél olyan probléma adódott, hogy a képernyő nem elég világos. A háttér világítás diódáiról pár db lencse leesett,ez látszik a képen is. De a képernyő nem attól sötét hogy elment a háttérvilágítás,mert a ledek folyamatosan világítanak, hanem fényben alig lehet a képet látni,sötétben is csak halványan. Mi okoz ilyen hibát? T-con panel lehet rossz? Találkozott már valaki ilyen problémával? A kép teljes sötétségnél készült.
(#) szs válasza Remci hozzászólására (») Nov 18, 2023 / 1
 
Pedig igen, a háttérvilágítás LED-sorait kell cserélni.
Nem szakértője vagyok a dolognak, tehát elmagyarázni (jól) nem tudom. Csak van ilyen, világít is, csak rosszul, ezért sötétebb. Az meg a másik: ezek a CRT3 LED-szemek hajlamosak ledobni a lencsét.
(#) tursaba hozzászólása Nov 18, 2023 /
 
Sziasztok!
LG43LH630V készülékken a zöld szín nagyon kevés.
a T-Con panelt (szerintem bontott) cseréltem, szinte ugyanaz a hiba.
A menüben nem lehet beállításokkal orvosolni a problémát.
Ötlet?
Köszönettel:
(#) Remci válasza szs hozzászólására (») Nov 18, 2023 /
 
Akkor holnap szétszedem és teszterrel megnézem hogy világítanak a ledek.
(#) img válasza tursaba hozzászólására (») Nov 18, 2023 /
 
A szervizmenüjében nincs elállítva a 3 színcsatorna együtt futása?
(#) kadarist válasza Remci hozzászólására (») Nov 18, 2023 /
 
Szia!
Samsung típusoknál szokott szoftverhiba ilyen sötét képet eredményezni. Szoftverfrissítés orvosolja.
(#) Remci válasza kadarist hozzászólására (») Nov 18, 2023 /
 
Szia!
Értem, akkor egy szoftver frissítést még ki próbálok. De a kijelzőt úgy is szét kell szednem, a leesett lencsék miatt.
Következő: »»   204 / 213
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem