Fórum témák
» Több friss téma |
Hello!
Nem igazán erre való ez az egyszerű áramkör. De í mellékelt rajz szerint talán megoldható. Ugyan is a skála végét és elejét illeszteni kellene a kijelzőhöz. De az NTC sem lineáris eszköz, beállításra meg nem sok lehetőség van. Hiszen itt a tranyók és a diódák határozzák meg a szükséges bemenő jelet. Megpróbálni legfeljebb akkor érdemes, ha van ilyen kivezérlésjelző áramköröd. Egy LM3914-el azért értelmesebb eredményre lehet jutni. üdv! proli007
Mi a véleményetek, ez a kapcsolás így leegyszerűsítve működhet, a ledek nyitófeszültségére alapozva?
Hello! Röviden, nem! Csak két Led-del próbáld meg. Amúgy megnézted, hogy egy LM35 mekkora feszültséget ad le? üdv!
Köszi. Valami millivoltokra emlékszem, ezért gondoltam h lehet játszani a nyitófeszültséggel.
Sziasztok!
Ezt a kapcsolást szeretném megépíteni:Bővebben: Link. Egy 1400 literes, fűtési puffertartályban a meleg víz rétegződik a hideg fölé, mint egy bojlerben. A hideg-meleg határ mozgását szeretném követni az áramkörrel. A 22k NTC helyett 10db 2,2k NTC-t kötnék sorba, amiket a tartály hosszában helyeznék el egyenletes távolságban. Így megközelítőleg tudnám, hogy meddig van meleg víz, a ledek arányában. Szerintetek működne? Előre is köszönöm a segítséget! Üdv:Jani!
Szia! Teljesen eltorzítja a mérést az, hogy a hideg milyen hideg és a meleg milyen meleg. Gyakorló pufferhasználó vagyok, négy ehhez hasonló autós hőmérővel oldottam meg a legolcsóbb fajtából. Nagyon jól szolgál
A konkrét hőfokot külön hőmérő méri, de csak az érzékelőnél, egy pontban. A meleg víz körülbelüli mennyiségére vagyok kíváncsi, hogy elég-e reggelig, vagy rá kell-e fűtenem?
Jobban átgondolva, a felhalmozott hőenergiáról azért így valóban reálisabb képet kaphatsz, mint az egyszál hőmérő alapján. Arra viszont nem vennék mérget, hogy a kijelzés és a hideg-meleg réteghatár között lesz összefüggés.
Hello! Ha működik is, akkor is nem a rétegződés helyét, hanem az átlaghőmérsékletet mutatná meg. Csak ha mindet megmérnéd, esetleg differenciát mérsz köztük, akkor tudnád meg legfeljebb amit szeretnél. üdv!
Átgondolva a dolgot, igazatok van! Marad az, hogy a több ponton felvett adatokat, külön-külön kijelezni hőmérővel, vagy ledekkel.
Köszi a segítséget! Üdv
A gyakorlatban a tartálymagasság 1/5, 2/5, 3/5, 4/5 részénél elvégzett mérés kielégítő információt szolgáltat.
Elég akár egy kijelző egységet építened, és váltod a bemenetén a hőérzékelőket.
Helló! A téma nem pont ide vág de a hőmérő az hőmérő......Adott egy pc digitális 3 sávos hőmérő aminek a szenzoraik hiányoznak kérdésem az volna mivel tudnám a megfelel értékű szenzort /NTC/- bele rakni...
Üdv :Ákos
Hello! És mi a kérdés? Mert erre, hogy "mivel tudnám a megfelel értékű szenzort /NTC/- bele rakni", a válasz annyi lenne, hogy "csipesszel". Mondjuk én azt sem tudom, mit jelent a "3 sávos hőmérő ".. üdv!
a 3 sávos hőmérő" 3 csatornán mér :...CPU, HÁZ , VIDI KARI, hőfokot méri de a szenzorok hiányoznak a hőmérő elektronikáról...azt szeretném pótolni de nem tudom az értékeket , és szeretném valahogy bekalibrálni .. Bocsi a félreérthető kérdésért de sittem...
Hello!
Nekem nem gond, de Te nem kapsz választ, ha nem értik mire gondolsz. Az érzékelő ellenállásértékét esetleg úgy is megtudhatod, ha egy potit csatlakoztatsz hozzá az érzékelő helyett. Azt addig tekergeted, míg 25 fokot nem mutat. ekkor megméred a poti értékét, és megtudod hány ohm-os NTC kell bele. (Ha egyáltalán az van benne, mert én nem ismerem.) Vagy valaki megmondja hol tudsz szert tenni eredeti érzékelőre. Kalibrálni meg ellenőrző méréssel lehet, ha van rá egyáltalán beépített mód. üdv!
Köszi a választ.. épp erre a dologra gondoltam! Holnap hozzá is látok és beszámolok az eredményről..
Ne rá is próbáltam 10.2 k ohm akkor kb 10k ohm-s NTC-t kel beszereznem ha jól értem...
Jól érted, jöhet a kalibrálás a hőmérővel.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |