Fórum témák
» Több friss téma |
Ha úgy kérded nem, nem önfelszívós, tehát azt nekünk kell elintézni, de ha egyszer belekapott, akkor akár 2 méterrel alacsonyabbról is felszívja vagy kinyomja (persze egyszerre a kettő már nem megy). A képen láthatod hogy ez még a jobb fajta, nem az az 1 tekercses kis szerencsétlenség ami a mai mosógépekben van. De a lapát végül is ugyan olyan benne, csak egy kicsit nagyobb, meg nagyobb fordulaton is megy (legalábis szemre).
Hali!
Ma megküzdöttem egy Whirpool szivattyúval, de az lónyálat sem ért. Ha beleöntöttem, azt kinyomta, de szívni nagyon nem volt hajlandó.
Keringető szivattyúval próbálkozzatok. Az alkalmasabb erre. Az apróhirdetésekben valamelyik kolléga felrakott egy csomót.
Szia!
Azzal a semmiresemjó fajtával próbálkoztam. Van itthon egy 150W-os Grundfos keringetőszvattyúm, az lesz az áldozat, ha elindul. Elég viseletes, de talán a kisérletezést kibírja.
Bocs, hogy bedobtam az infot és eltüntem, csak ritkán járok erre... szóval a kútklímát illetően: nálam szépen megy a rendszer, a ház tavaly elviselhetetlen volt, most csudi jó! Sok mindent leirtam, képek is stb van itt:
kutklima.hupont.hu Maga a weblap fapados, de úgyis a tartalom a lényeg!
Szia!
Gratulálok, igazán szép munka! Kitűnő beszámoló, rengeteg olyan dolgot leírtál, amire nem is gondoltam. A beltéri egységeket hol szerezted be? ÜÓdv: Jácint
Szia! Köszi!
Egy aranybányában találtam ... Pontosabban egy annak nevezhető helyen, de sajna már nincs nekik, egyedi dolog volt, ki is fogytak... talán még a kisebb 2,5kw-osból ha van esetleg... ha érdekel írj emailt, vagy privátot, és mondok róla többet!
Szia!
Ha nem tartanak rendszeresen, nem olyan fontos, mert jelenleg lém sincs. Sokat kértek érte? Én most egy autós hűtőt vadászok nagyon olcsón, mert kutam nincs (sziklán lakunk), legfejjebb csak földbe ásott, vízzel teli csővel tudnék próbálkozni, mint a talajkollektoros hőszivattyú. Szerinted működne?
Szia ha elég mélyre ásod akkor biztos,legalább 150 cm re ásd le.
18mm es KPE csö 48 ft méter áron kaphato.gondolom ez az ár változik a régiok és boltok tekintetében. Ha nem tudsz mélyre ásni a sziklák miatt akkor kígyószerűen terítsd le pl egy árnyékos helyen ,majd takard be 10-15 cm földel és ültess fölé fűvet. hogy miért?Árnyékban hüvös van,a fű az szigetel valamilyen szinten a fölötte lévö meleg levegőtől,a füvet locsolni kell elég sűrűn hogy szép legyen,ergo nagy a párologtatás, és kész a hűvös talaj kollektorod. Enyi tanácsot tudok adni,egy próbát biztosan megér.(akár egy balkon ládában is kiprobálhatod,egész kicsiben) Egy jó keringető szivattyú,100m kpe cső kell hozzá, és a többit sejted már ha ügyes vagy 100-150 Watt-tal hűthetsz.
Szia!
Így gondoltam én is, csak a fagy miatt aggódok.
két megoldás van szerzel egy kompreszort,vagy az egészet pár fokos lejtésűre csinálod,és a cső egyik végét mélyebbre ásod.Ha szerencséd van kifolyik a víz a rendszerböl.Sok sikert
Nagyon jó árban volt (10ezer körül)....
A talajkollektoros minden bizonnyal menne jól, a méretezésre kell odafigyelni, főleg ha sziklás a talaj... nem kell feltétlen 150 cm, szerintem 1 méter már elég lehet... a locsolós füves megoldés, amit fester javasolt amugy nagyon jó ötlet! Házaknél "zöld tetőként hasonló az elv"! Keringetőből jófajta kell, mert ennyi csőnek lesz ellenállása rendesen... KPE cső tényleg jóneki, fagyveszélyre ne számolj: fagyhatár elá kelltenni, 1 méter már ott vankb... max. kicsi fagyállóvav eléred a -5°C-os fagyáspontú löttyöt... tényleg a lejtés kell amúgy - végén kis akna.... de az inkább a szerelések, karbantartás miatti leürítés miatt kellhet...
Sziasztok!
Nem olvastam végig a fórumot, de nem találkoztam eddig egy kézenfekvő megoldással, amit azért a neten meg lehet találni. A lényeg ennél is a talaj állandó hőmérsékletének a hasznosítása, de nem a víz a közvetítő közeg, hanem maga a levegő. A lényeg, hogy kb. 200-as csövet kell fektetni a földbe egy méter mélyre, amin a külső levegőt kell átszívni, és azt a lakásba juttatni. Nagy előnye az állandó friss, hűvös levegő a lakásban. Persze a járatokat ki kell alakítani befelé és kifelé is. Vagy az ablakon is mehet kifelé. Az energiafelvétel csak a ventillátor teljesítménye. Persze ez is bonyolítható, akár télen is mehet folyamatosan, ha van egy hővisszanyerő (recuperator), beépíthető pollenszűrő, párásító, és automatizalható minden, csak pénz kell hozzá. Egy link, amiből érthető lesz, amit leírtam: link Link akkor lesz, ha a LINK gombbal szúrod be, egyébként csak szöveg, és másolgatni kell. Javítottam. -- kobold
Szia!
Ha nem akarsz vizezni (mert azért azt tudni kell, a víz mint hőátadó/közvetítő/szállító közeg, elég nehezen "überelhető" .... ) akkor persze ez egy jó megoldás, nem is újdonság.... a lényeg a rekuperátoron van ha szellőztetéses a technika, az KELL bele, mert a csőben a levegő gombás/bacispenészes/iszonyat párás stb ... -> ergo csak úgy nem lehet... ez is az a részelem, ami megdrágítja nagyon.. hacsak nem házilag csinálod...
Szia!
Ezt én is néztem már, tényleg kényes dolog a bacik miatt, pedig először ebben gondolkodtam. A vizes rendszer viszont egy kis csőszerelési gyakorlattal könnyen kivitelezhető, akár nyitott, kutas rendszer, akár zárt talajkollektoros.
Szia
Én narancssárga csövel láttam ilyet,ami nem összetévesztendö a vízszerelési csővel.Az egy spéci antibakteriális cucc.Melynek az ára is elég szép. Viszont ha kiindulunk a vizszerelési csöböl,és annak pl az idomaiból amiből elkéll majd pár darab ,az már horror péntöszegg lenne.Majd erre jön egy minöségi csőventilátor ami elég nagy légtömeget tud szállítani, nem zabál egy kilowattot, és még halk is lesz.Szerintem ez a rendszer még akkor is nagyon sokba van ha megtudod oldani a csőfertőtlenítést,amelyhez kell egy jo mély akna is majd,ami amugy is elengedhetetlen része a rendszernek.Ha visszaolvasol a topicban erröl tárgyaltunk pár oldalon keresztül ötletek ellenérvek stb. Szerintem hőszivtyau előtt ez az egyik legdrágábban kiépíthető rendszer.Viszont tény hogy nagyszerű dolog.
Üdv mindenki !
Kérdezném tőletek, hogy az inverteres és a "hagyományos" klímagépek közt csak a vezérlés az eltérés, vagy a mechanika is különbözik? Magyarul : lehetséges-e (megéri-e) megvenni egy "hagyományos" klímát, és építtetni hozzá egy korszerűbb vezérlést, vagy már a gondolat is bukás ? Ha a lakásomat klímáznám a kétféle géptípus beszerzési ára közt közel dupla az árkülönbség
Nem csak a vezérlés, a kompresszor is más.
Egyébként nem lehetetlen "csak" egy frekiváltót kell épitened egy egyfázisú motorhoz, ami már önmagában elég nagy falat, nem hogy még ezt össze is hozni egy klima vezérléssel is.
Nem!
Ez sokkal komolyabb dolog lenne, nem éremes belevágni! A legegyszerűebben próbálom leírni a két fő problémát: Egy ON-OFF gép pl. jellemzően kapillárcsöves adagolóval rendelkezik, ami egy adott teljesítményrere van optimalizálva. Egy inverteres gépben a teljesítménynek megfelelően kell a gáz/folyadék átengedését is szabályozni, különben szétfagy/szétfő minden, túlmelegszik a kompresszor stb... és mégha mindezt meg is tudnád csinálni, akkor jön a neheze, ami szakértelmet igényel: úgy összerakni, beállítani az egész rendszert, hogy a hatékonysága jó legyen, mert itt ugye ez az egyik nagyon fontos szempont!!! Szóval van az elektronika rész és van a "hűtéstechnikai rész" csak a kettő igen jó ismerete mellett lehet megcsinálni egy ilyet.... Ami "mezei hobbista" által megépíthető esetleg - egy hűtéstechnikai szaki segítségével - esetleg egy 2 (vagy talán 3, 4) fix teljesítményű (lépcsőzetes) gép, ami az igényeknek megfelelően vált a fokozatok között, de még ez is igen nagy falat!!! Szóval szerintem érdemes megvenni, ha minden képpen erre vágysz...
Szervusztok!
A kérdésem nem pont a készítéssel kapcsolatos, viszont magával a légkondival igen, vagyis : Hogyan kell kitisztítani, avagy az egy-fél évente ajánlott tisztítást, fertötelenítést szeretném magam megcsinálni. A gond az, hogy nem tudom, milyen rejtett zugokat kell kitisztítani, és hogy hol vannak benn a filterek. A kültérben is kell valamit tisztítani, vagy csak a beltériben? Hol laknak a káros gombák? Én alkohollal indulnék ellenük, megteszi-e ? Valahol azt olvastam, hogy a légkondiban fellelhető szürők, csak maga a gép védelmét szolgálják, a levegőt nem tisztítják. Felvilágosítana valaki ezekkel a dolgokkal kapcsolatban, esetleg el tudná valaki magyarázni, hogyan végezzem el ezt a munkát szakszerűen ? Köszönöm előre is, és majdnem elfelejtettem, konkrétan egy Midea MSG-12HR típusról van szó.
Sziasztok!
Volna egy kérdésem víz lehűtésével kapcsolatban. van itthon rézcsövem, kb. 1méter hosszú és 4mm belső átmérőjű. Namost meg lehet azt oldani h a rézcsőre ráteszek pár peltier-t és az hűtené a csövön átfolyó vizet. igy nem kellene hűtőben hűteni a vizet. Szerintetek megvalósítható dolog ez? Válaszokat előre is köszönöm.
Hali!
Klímaszerelő lévén megpróbálok válaszolni a kérdésedre. Először is célszerű évente legalább egyszer az első használat előtt alaposan kitisztítani mind a beltéri mind a kültéri egységet. A beltériben elszaporodott gombák és azok spórái a fő gondtevők. Általában pattintó és esetleg egy-két csavarral rögzített burkolat eltávolítása után eléd tárul egy szűrőbetét, egy radiál ventilátor(mókuskerék), egy elpárologtató(hűtőborda) és egy cseppvíztálca. Típustól függően a szűrőben különböző pollenszűrők lehetnek amik a te érdekedben és nem a gépében vannak ott. Ezeket ki kell rázni esetleg kifújatni. A mókuskereket szintén nem árt nagyjából áttakarítani, hogy felesleges zaj eltűnjön. Az elpárologtatót mi klímatisztító spray-el tisztítjuk ami főként alcohol származékokból áll. (Jó volt az ötleted!) Azon kívül a flakonból elég nagy nyomással jön ki a cucc ami a koszt is kisöpri a gépből. Klímás boltokban ezer párszázért hozzájutsz. A cseppvíztálcába is fújj belőle mert ott meg a penész szeret bandázni és ha esetleg valamiért bedugul akkor elkezd a kondenzvíz csorogni a falon. A kültéri egységnél elég annyit megnézni, hogy nincs-e tele a hőcserélő falevélle más szutyokkal estleg beszorulhat nylon tacskó is ami jelentősen csökkenti a hatásfokot és így jobban pörgeti a villanyórát. Remélem tudtam segíteni!
Ja és hűtőgépből ne csináljatok klímát, mert nem olyan hűtőközeg van benne, mint a split-ekben. Alacsonyabb a párolgási hőmérséklete és állandóan lefagyna ami jelentősen csökkentené a hatásfokot És nem mellesleg vödörszámra lenne kondenzvizetek ami miatt a szoba levegője szaharai szárazságú lenne.
Sziasztok. Mivel újra itt a jó idő ezért gondolkoztam megint egy házi klímán. Tervem az lenne, hogy egy hűtőt üzemeltetni, annak is a fagyasztó része a lényeg. Régebbi hűtőkben a fagyasztórész kicsi. ide gondoltam beépíteni egy tartályt, amin 2 kivezetés van. Régen egy weboldalon láttam, hogy egy srác megcsinálta ezt a dolgot, csak éppen jó hideg vizet töltött a rendszerbe, és folyamatosan cserélnie kellett. Nekem az volna a tervem hogy a fagyasztórészben lévő tartályt összekötöm az autó intercoolerével, és fagyállót töltenék bele. Az egész rendszer zárt, lenne tehát semmi gond nem volna. Volna egy puffer tartály is a hűtőközegnek. A fagyasztó folyamatosan hűtené a fagyállót amit egy szivattyú keringetne a rendszerben. Az autó hűtőrácsa lehűl és egy ventilátorral leszívnám róla a hűvös levegőt. Vízzel ez a dolog biztosan működött. Nem tudom, hogy fagyállóval is meglehetne-e oldani. Akinek van ötlete írjon. Köszönöm. Üdv.: András
És mellékesen nem bírja a folyamatos üzemet sem.Egyszer direkt párakiszedésre beraktam egy nyitott ajtajú hűtőgépet ,de mire elkezdett volna rendesen kicsapódni a pára ,kikapcsolt a hővédelme.(mondjuk meleg volt a helyiségben rendesen, tehát a motorja nem tudott rendesen hűlni.)
Hello
Gondolkodtam a légkondin és ezt agyaltam ki: (csatolva). Szerintem működhet. A szivattyúnak nem kell olyan nagy teljesítmény. A kinti egységet ha leteszed a pincébe akkor még hatásosabb a hűtés.
Azt hiszem te a legegyszerűbb hőszivattyút "találtad" fel.
Az a probléma, hogy kinti egységed ventilátora nem fog elég hőt elvonni a víztől hacsak nincs 20 fokkal kevesebb a pincédben mint a szobában. Így azonban csak 1-2 fokot tudnál eléérni jelentős áramfogyasztással. De ha a kinti egységre tudnál vizet spricceltetni, akkor jelentősen javulna a hatásfok.
Azt gondoltam hogy nem lessz egy csúcs hatásfokú.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |