Fórum témák
» Több friss téma |
(3) Tilos a közúti közlekedés hatósági ellenőrzését megakadályozni, megzavarni, valamint az ellenőrzés eredményét
befolyásolni, ide nem értve az ellenőrzést előre jelző eszközök használatát. (1/1975. (II. 5.) KPM-BM)
Ha nem rakod ki, akkor a tanulashoz valo jogunkat serted
Viccet felreteve, eleg ha a honlapot linkeled, vegig tudjuk mi is olvasni.
Bővebben: Link
az adó, és a vevő része érdekes a lézer dióda miatt
Kicsit agyaltam....
Javítsatok ki, ha tévedek! A trafi csak kétféleképpen mérhet: 1. kiadja az impulzust és rögtön veszi a visszavertet 2. megszünteti az impulzust és nézi mikor fejeződik be a reflexió A gyakorlatba az 1-est szerintem sokkal nehezebb megvalósítani ezért valószínű a 2. Ha nekem kellene fejlesztenem ilyet akkor biztosan véletlen szerűen variálnám az impulzusok közötti időt és az impulzus hosszakat is....úgy gondolom, hogy komolyabb kütyü így is dolgozik (stealth mód). Ha az SC-103 még nem így működik az csak egy firmware csere....gondolom a fejlesztők is olvassák ezt a topikot. Az SC-103-as laser detektora reflektorral 1700m-ig tud mérni. Kérdés : Ugyan hány méterről tudnak rendszámot fotózni ? Ha meg videót rögzítik akkor mindenképpen bukta. Nem egyszerű üzembiztosan Laser diódával visszalőni amikor 0.1% lehet a kitöltési idő...de azért nem lehetetlen. PIC-el nem valószínű, talán FPGA oké lehet. 25nsec ciklusidővel éppen annyi idő lehet, hogy bejön az interrupt és kinyom egy zavaró impulzust. Arra hogy dsp-vel jelanalizálás, meg különféle digitális szűrők futtatása, stb... nincs idő. Ez nem hangfreki! Ha jól értelmezem akkor az SC-103 312usec periódussal mér, ha SPL LL90-es laser diódát használ akkor az impulzus szélesség 312 nsec. A tesztelő így működik ? Vagy csak a megadott pps szerinti négyszöget ad ki ? Ez a fő kérdés : Különféle traffipax-ok milyen lézer impulzus hosszal dolgoznak? Nem a mérési sűrűség a lényeg!
Felejtős a dolog....ez biztosan alkalmatlan...nagyon gagyi !
Nincs is vevő erősítője az adót is csak kapukkal hajtja.
csak címszavakban:
1. módon működik. az SPL LL90 impulzus szélességét elnézted, 10-30 ns körül lehet. PIC24-el próbálkozom, határeset de szerintem sikerülhet. a véletlenszerű impulzus közötti idő hatalmas poén lenne, az összes lézediódás blokkoló menne a kukába
A veletlen idokoz nem hulyeseg. Amit a gyartok vasarolnak mero modulokat, azok frekvenciaja tetszolegesen allithato, valoban csak fw kerdese.
A jelenleg hasznalt impulzuslezereknek csak a felfutoele eleg meredek es stabil, igy perp a 2-es modra nincs is lehetoseg. De ezt leszamitva az 1 es 2 ugyan olyan konnyu, hiszen fel vagy lefuto el detektalasarol van szo, az idomeres ugyan az. Ha rajtam mulna en az 1. modszer szerint fejlesztenek.
Az fpga-s elmeleted ott dol, hogy nem muszaj az elso impulzust zavarni, es nem kell minden impulzust zavarni. Tehat van ido mindenfele szurozesre, hiszen a jelenlegi meromodulok max 5khz-ig tudnak felmenni, ami azt jelenti hogy 200 us garantaltan van a processzornak 2 impulzus kozott.
Az LL90-esre nem láttam max. megengedhető imp. hossz adatot.
Ha ez tényleg ilyen kicsi 10-30 ns és a mérés tényleg az impulzus elejétől indul, akkor én azt csinálnám, hogy a vevő adja a felfutó élt és egy nagyon stabil rc taggal, mondjuk silver mica kondival egy tüskét csinálok (monostabil multivibrátor ) ami rögtön indítja az adót. Persze pár sorosan kötött ttl kapu kellene 10ns késleltetésre. A PIC-et pedig csak arra használnám, hogy betartsa a 0.1%-os kitöltési tényezőt, vagyis 1 impulzus után blokkolná a lézert 1000 impulzus ideig. Ez megvédené a laser diódát.
Az SPL LL90x magatol maximalizalja az impulzusidot. Csak egy felfuto ellel el kell inditanod.
Darabonkent nem lehet toluk venni spl ll90_3-mat?
Hülyeséget mondtam. Bukta....Ez csak a 2-es a lefutó él zavaráshoz lenne jó. Az 1-eshez azt kell tudni, hogy mikor lő legközelebb és kicsit előbb indítani a zavarást. Ez persze csak akkor jó ha fix. idők vannak. Én nem fűznék nagy reményt....nem véletlenül láttam 50 000 dolárost díjat annak aki jól működő zavarót csinál. Google : "radar jammer reward" Marad a brute force mint lehetőség. Nagyon szuper detektor a rendszám táblára és 2 db beépített powet IR LED-es ködlámpa. Foncsorban és legalább 3 db, hogy 2 pihenjen amíg 1 túl van hajtva. Kérdés, ha rendszám bazi erősen megvan infrával világítva akkor fotózható ? Nem vakítja el a kamerát ?
Olvasd at megegyszer. Ok 50000 dolcsit adnak, ha eloallsz egy passziv radar zavaroval. Mi meg itt aktiv lidar zavarorol beszelunk. (a ketto majdnem pont ugyan az, csak teljesen mas)
Maskulonben ezt a dijat mar reg elvittek volna a nagy zavaro gyartok. Egyaltalan nem olyan nehez. Raadasul a lidar zavaro gyartoknak mar reg megvan a penzuk az osszes merot megvenni+tesztelni es finomitani az algoritmusokat. A masik nagy kulonbseg, hogy nalunk a zavaro nem tiltott eszkoz es a zavaras sem tiltott, tehat nekunk konnyu dolgunk van, mig kulfoldon sok helyen igen. Tehat a lidar gyartoknak azert kell sokat fejleszteni, hogy a zavarast ne tudjak detektalni.
Az a baj, hogy azt kel tudnom mikor jön a következő impulzus....jósolni kell !
Abban nem bíznék, hogy elég néhányat zavarni. 5 kHz az 5 000 mérés másodpercenként....bőven tud válogatni. Más részről 5 KHz az 200 usec amint írtad, de ebbol 20 nsec az adás......mikor ? Mit csinál a program ? Max megméri az előző és az aktuális idejét és feltételezi, hogy a következő is ugyan ennyi idő után jön...ezzel én nem görcsölnék. Fülig Jimmy mondta annó "Nem lehet minden pofon mellé egy közlekedési rendőrt állítani !"
En ezert zavarok erobol, es akkor nem kell szamolni. Viszont nem lehet lezert hasznalni a nagy kitoltesi tenyezo miatt. (csak szolok, hogy az elozo bejegyzesem bovitettem)
Hat pillanatnyilag boven eleg az idokoz meres. Harom impulzust tudsz merni, a negyediket mar celszeru zavarni.
Csatlakozom..... Csak még egyszer hangsúlyozom, elég sokat görcsöltem LED-ekkel. Mostanság pl. LED-es lépcsőház világításokat gyártok. Az 5 mm-el LED fókuszálhatósága és energiája közelében sincs a Power LED-ekének. Mindenképpen Power IR LED kellene ! Compact IR LED is optimized for power. October 15, 2009 - Built on 1 mm˛ ThinFilm chip with 2 stacked p-n junctions, IR Platinum Stack DRAGON can generate optical output of nearly 1 W from driving current of 1 A for space-limited automotive/industrial/consumer applications. Viewing angle and radiant intensity can be varied with standard secondary optics, and forward voltage is 2.9 V at 1 A. With wavelength of 850 nm, IR LED offers compromise between max spectral sensitivity for CCD and CMOS cameras and suppressed visibility for human eye.
OSRAM 2.2 W
5,45 Euro Peak Wavelength:940nm Rise Time:20ns Fall Time Tf:20ns Radiant Intensity:200mW/Sr Talán jobb áron is lehet szerezni a farnell kicsit gáz.
Elarulom, hogy van nekem ilyen powerled itt a szekrenyemben. Egy gond van vele, 905 nanometeren 25% a relativ intenzitas. Mig tshf-nek 75%. Raadasul a tshf a nevleges aram 10szereset elviseli impulzus uzemben, mig ez max 2x-est.
Azt kell megnézni, hogy összeraksz pár 5 mm-est és rávilágítasz a falra mondjuk 3 m-ről és ugyanezt megteszed a power LED-el mondjuk egy elemlámpa foncsorral mit lát a kamera.
Ez nagyon hasznos lenne.... Én a zöld P4-el a 27 mm-es foncsorral egy nagyon erős kb. 30 cm-es kört látok. Hagyományos LED-ekkel meg szinte semmit, csak szórt fényt.
Es milyen kameraval? Az SCS103 ejszakai mereshez tartalmaz infravetot, valamint ekkor 3fps sebesseggel csinal felvetelt. A tobbi kameranal meg ki tudja milyen a kamera erzekenysege az infrara. Nincs ertelme szenvedni vele, ugy hogy a meglevo eszkozokkel teszteled. A nappal hasznalt merok siman lehet hogy akar infraszurosek. Ha ez kompenzalando nagy energiaval akarsz sugarozni az mar karos a szemre.
Raadasul a powerled huteset is meg kell oldani, ami noveli a meretet, igy az elhelyezhetoseget is. A meghajtas szinten dragabb es nagyobb eszkozoket igenyel.
Ja es meg tegyuk hozza, hogy a fenyszoro sem vakitja el a kamerat. Tehat ha azt vesszuk hogy a kamera ugyan olyan erzekeny az infrara mint a lathato fenyre, valamint a led hatasfoka 4x akkora mint a fenyszoroe, akkor az egy fenyszoropar fenyerejenek eleresehez 25Wnyi, azaz az osram ledbol 12,5 darab kene. Es akkor meg mindig nem biztos, hogy vakitja a kamerat, de biztosan elkoltottel kb 15e Ft-ot ledekre.
Meg hozzatennem, hogy egy ilyen osram leddel 10.5 db tfdunak egyenerteku az optikai teljesitmenye, viszont arban kb a fele, es a hutessel sem kell szenvedni.
Az én mobil telefonom simán látja az IR távirányítókat. Engem nem valós fényerő érdekelne, hanem az irányítottság, fókuszáltság.
Lehet, hogy igazad van de az tény hogy az 5mm-es LED-ek töredéke fényt sugároznak a Power LED-ek-hez képest. Most hogyan hajtjátok a TSHF5210-eket. H.M.J. rajzában kb. 300 mA és mind egyszerre. A gyári fotójában ha jól emlékszem LED-enként volt kapcsoló. Azt kellene tudni mire érzékeny a traffi. Sok LED egyszerre kicsi árammal vagy kevesebb de túlhajtva. 100 usec ideig hajtható 1.5 A-el. Kérdés mennyit kell pihentetni, 400 usec biztosan elég 5x 3 LED szerintem kellene.
en tfdut hasznalok. 5 led van sorban + elotet ellenallas + fet. 300 mA megy at rajta 400ns/1000ns jellel. Osszesen 15 led van egy fejben.
Megjöttek az új nyákok! Akit érdekel írjon.(privátban v.e-mail-ban)
kit6263, Reggie ,olvassatok már vissza egy kicsit. A kérdéseitek 80%-át már megtárgyaltuk, szerintem. De ti tudjátok!
Nakéremtisztelettel .. Itt van az egyik fejlesztő válasza az AGC-re :
"Auto Gain Control -> It's not just black/white (night/day) but it controls receivers gain by checking light conditions. By doing that reception is much better in low light and night conditions." Vagyis : nem csak fekete/fehéren lát ,hanem a fényviszonyoknak megfelelően állitja be a vevö érzékenységét . Igy a felismerés sokkal jobb alacsony fény és éjszakai viszonyok mellett .
Hát....igyekszem....nem könnyű...elégé kódolva van az info
Azért mondtam, hogy jó lenne valahol összefoglalni a dolgokat. Kérdés : A TSHF5210 adatlapja szerint 30ns a feléledési és leállási ideje is. Kipróbáltad már a tranyós illetve az IRDA vevővel, hogy mennyi a minimum amire be kell kapcsolni ?
Még mindig nem értem, de hagyjuk, ez valószínűleg az én hibám.
Nem próbáltam de szerintem 60ns-nál hosszabb impulzus kell rá.
A mérő vevője avalanche fotodiódát használ tehát kell némi foton a nyitásához. Szerintem de lehet hogy tévedek ha nagyobb energiát sugárzok, tehát hosszabb impulzust adok biztosabban fog a mérő vevője detektálni. Természetesen ezt nem érdemes túlzásba vinni. Kísérleti alapon kb.200-400ns-os impulzusokat használunk a ledes blokkolóknál. De a lézerdiódás zavarók ennél jóval rövidebb impulzussal dolgoznak, viszont lényegesen nagyobb teljesítménnyel.
szevasz.akadtak némi gondok a tfdu val.xenon bekapcsolásra néha indul.xenonnal rávillogva is indul.ezt nem nagyon lehet kiküszöbőln?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |