Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lézershow építése
 
Témaindító: sportcipo, idő: Júl 21, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   127 / 137
(#) Beles válasza simonpon3 hozzászólására (») Szept 18, 2015 /
 
Mi volt vele a probléma?
(#) epyn válasza Beles hozzászólására (») Szept 19, 2015 /
 
Nem feltétlen.Lehet variálgatni a sorrendet. Csak a megfelelő dichro lapkát kell használni.
A legáltalánosabb a galvó tükör -- kék -- vörös -- zöld sorrend
mert a zöld szin a spektrumban a kék/ vörös között helyezkedik el.
Igy nem kell sáváteresztő dichroic ami drágább mint a a sáv határoló.
De van olyan is ami 10nm -t is meg tud különböztetni olyan preciz a bevonat (sávhatároló)
A sötétebb vöröset (660nm) össze tudod keverni egy világosabb vörössel (638nm) például.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2015
(#) epyn válasza simonpon3 hozzászólására (») Szept 19, 2015 /
 
6000-ért mit vártál?
3-400 ezernél kezdődik -egy valamiravaló - RGB lézer.
(#) simonpon3 válasza Beles hozzászólására (») Szept 19, 2015 /
 
Az hogy ami van most lézer az RGB vagyis már előre van kombinálva a három szín

De az előtt nem hittem volna hogy van ilyen és emiatt porosodik a szekrényemben :'D
(#) simonpon3 válasza epyn hozzászólására (») Szept 19, 2015 /
 
Hát ez kicsit borsosabb volt, 25 ezer volt de 300mW már egész jó

Az én projektorom is alakulgat , a tápegységét csinálom mert a mellé küldött táp zavarta a galvókat. Konkrétam show közben be zavart úgy hogy egy egyenes vonal hullámosaá vált :T

Lehet azért van ez mert a mellékelt tápja kapcsoló üzemű? ._.
(#) epyn válasza simonpon3 hozzászólására (») Szept 19, 2015 /
 
Nem hiszem hogy a kapcsolóüzemű táp bezavarhatna a galvónak (kivéve ha eleve hibás)
A rossz kábelezés okozza a 'zajokat' ami hullámossá és torzzá teheti.
Vagy alább is volt róla szó: maga a galvó ami rossz gyenge minőség.
(#) simonpon3 válasza epyn hozzászólására (») Szept 19, 2015 /
 
Meg van! Tényleg a kábelezés okozta, a betápnál a földelés nem volt meg de mostmár nincs "zaj". Köszi a tippet
(#) epyn hozzászólása Szept 19, 2015 /
 
A hűtőborda elhelyezve.
(#) djseed1 hozzászólása Szept 20, 2015 /
 
Sziasztok.

Az NLS program képes DMX-512-őn lézert vezérelni? (USB/DMX vezérlőm van) Mert ez a Freestyler nekem még kicsit magas.

És hol tudok még ILD fájlokat letölteni hozzá?
(#) epyn válasza djseed1 hozzászólására (») Szept 20, 2015 /
 
Idézet:
„NLS program képes DMX-512-őn lézert vezérelni?”

Az NLS nem kooperál a DMX protokollal.
Ha van ILDA csatlakozó a lézeren akkor igen.Továbbá ha van megfelelő DAC a programhoz.
Az .ild file-ok elérhetőségét szerzői jogok miatt nem adom meg magadnak kell kutakodni
(#) djseed1 válasza epyn hozzászólására (») Szept 20, 2015 /
 
Értem, köszönöm a válaszod.

Akkor esetleg valami fapadosabb program ami tud dmx-et hajtani?
(#) epyn válasza djseed1 hozzászólására (») Szept 20, 2015 /
 
Sajnos csak a drágábbik megoldást tudom javasolni.
Eredeti program amihhez adnak DAC-ot és vagy tud alapól DMX jelet is küldeni vagy kell mellé venni USB/DMX átalakitót (Enttec DMX USB Pro például)

A másik hogy veszel egy DMX pultot.
(#) djseed1 válasza epyn hozzászólására (») Szept 20, 2015 /
 
Értem.

És még egy utolsó kérdés: Az én házi készítésü DMX vezérlőmet felismeri a windows XP mint FT232 Usb serial converter, driver telepítés után pedig az eszközkezelő például COM10-nek látja.
(#) Beles válasza djseed1 hozzászólására (») Szept 20, 2015 /
 
Javítsatok ki, ha rosszul tudom, de DMX-en keresztül nem lehet ilda file-okat lejátszani. A DMX előre programozott ábrákat, színeket tud vezérelni. Ilda fájlokhoz DAC kell meg olyan lézer amin van ILDA bemenet.
Idézet:
„És még egy utolsó kérdés: Az én házi készítésü DMX vezérlőmet felismeri a windows XP mint FT232 Usb serial converter, driver telepítés után pedig az eszközkezelő például COM10-nek látja.”
Itt mi a kérdés? Egyébként persze hogy COM-nak látja, az FTDI232 egy soros port emulátor, tehát a gép soros portként látja, és soros portként tudsz rajta adatokat fogadni/küldeni.
(#) epyn válasza Beles hozzászólására (») Szept 20, 2015 /
 
Idézet:
„DMX-en keresztül nem lehet ilda file-okat lejátszani.”

Igy tudom én is.
Csak a vezérlőjelet adja ami a lézershow- , vagy más programot triggereli akárcsak egy MIDI vezérlő. Tehát alkalmas program nélkül nem fog menni:
-képesnek kell legyen DMX jeleket fogadnia. Ezért nem jó az NLS mert még MIDI parancsokat sem fogad.

Idézet:
„...program amihhez adnak DAC-ot és vagy tud alapól DMX jelet is küldeni vagy kell mellé venni USB/DMX átalakitót


Tévesen irtam: nem küldeni hanem fogadni
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2015
(#) djseed1 válasza Beles hozzászólására (») Szept 21, 2015 /
 
Csak annyi volt a kérdés, amit rosszul fogalmaztam meg, hogy tudni akartam normális e hogy úgy látja mint COM.
(#) Beles válasza djseed1 hozzászólására (») Szept 21, 2015 /
 
Akkor a választ megkaptad Normális, igen.
(#) Brian88 hozzászólása Szept 22, 2015 /
 
Sziasztok
Milyen védőszemüveget tudnátok ajánlani piros lézerdiódához, ami emberi áron van? Következő projektemben szeretnék vele foglalkozni, és első a biztonság.
(#) Szebence válasza Beles hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Szia!

Érdeklődni szeretnék, hogy fogod-e publikálni a hangkártyás hardware-t és a software-t?
Szép estét!
(#) Beles válasza Szebence hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Már majdnem kész! Jelenleg is csinosítgatom a leírást...Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2015
(#) Szebence válasza Beles hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Nagyon szuper, előre is köszönjük! Holnap megnézem a linket, most indulok dolgozni. : ) Üdv!
(#) Beles válasza Szebence hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Rendben! Aztán jelezzetek vissza, hogy működik-e Ha simán kiengeded a hangkártyára a jelet, akkor berregnie kell rendesen
(#) Szebence válasza Beles hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Most nem vagyok még tisztába azzal, hogy pl a hangkártyán kell-e bármilyen átalakítást végrehajtani, de majd megtudom. Elvileg van elfekvőben egy feláldozható kártyám.
(#) Beles válasza Szebence hozzászólására (») Szept 23, 2015 / 1
 
Le van benne írva ez is. A Kimeneten lévő csatoló kondikat nem árt kivenni, és rövid zárral helyettesíteni. Kondival is megy, de nem úgy, ahogyan kellene
(#) Szebence válasza Beles hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Lassan előszedem az évek óta polcon porosodó galvo szettet, lézereket.
(#) Beles válasza Szebence hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Elég részeltes lesz így a leírás? Vagy van ami nem egyértelmű?
Én most ott tartok, hogy megterveztem eagle-ben a DT40-es galvo erősítőt Mágnesek, tükrök, 0,15-ös rézdrót, csapágyak, szénrúd a tengelyhez már megvannak... Lassan az építés következik. 3D nyomtatóval elkészítettem egy próbát a pozíció érzékelő részhez(képen a zöld). Szerintem a galvo házat is 3D nyomtatóval fogom. Egyelőre nincs más ötletem, nem tudom hogyan kellene majd lágyvas házat készíteni. Egy 8 évvel ezelőtt foglalkoztam vele utoljára, akkor olyan 10-12k-t sikerült elérnem szupepe féle erősítővel. Egy 20k-t tűztem ki célnak, szerintem azzal már elég jól lehet rajzolgatni
Most olyan problémám van, hogy tápot nem találok sehol. Ebayról gondoltam kapcsoló üzemű tápot venni, de egyszerűen nincs olyan, ami +/-24V-ot tudna. Vagy egyáltalán szimtrikus táp volna. Pedig 3-4 ezer forintokért vannak tápok.
(#) Szebence válasza Beles hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Persze, jó lesz, ha bármi kérdésem lesz, úgyis megkereslek.
Ha nem találsz tápot, nézz át a PC táp átalakítása című topicba, alakíts át egy olyan tápegységet. Nagyon jó a 3D nyomtatásod!
(#) Beles válasza Szebence hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Igen, a PC tápra már gondoltam én is, de egyel több macera lenne csak az is, azért gondoltam venni inkább...
Köszi! Bár szerintem szebben is nyomtathatna a gép, de örülök inkább annak, hogy ilyenre is van lehetőségem
(#) epyn válasza Beles hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
2 darab sorba kötve(mert én is kerestem szimmetrikusat de csak nem találtam...)
50 W-osak bőven elegendőek a kettő alig 5ezerből kijön.
(#) Beles válasza epyn hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Erre is gondoltam, de dupla költség De akkor lehet ez lesz... Be tudnád linkelni honnan és milyet vettél?
Következő: »»   127 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem