Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lézershow építése
 
Témaindító: sportcipo, idő: Júl 21, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   128 / 137
(#) epyn válasza Beles hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Idézet:
„kerestem szimmetrikusat de csak nem találtam...”

Ergo semmilyent sehonnan.
Ha dupla költség akkor PC táp.Az meg ingyen van.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2015
(#) Beles válasza epyn hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
A galvokat 12V-ról hajtod? Vagy azt nem a galvókhoz vetted?
(#) epyn válasza Beles hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Nem.
A történet hogy megértsd:
LM1875 volt a galvó végfokja.Ezt kicseréltem LM3876-ra hogy nagyobb sebességet kapjak (+3-5kpps) De ehhez plusz áram sem ártott volna .A galvo-hoz járó táp csak 1A-es volt (50W ) .
Hogy képes legyen a sebességre a galvó ez az 50W táp legfeljebb is csak az egyik tengelyhez lett volna elég.
HA lett volna még még hely a projektorben vettem volna ugyan ilyen 50W-ost.
De mivel nem maradt hely ezért kerestem egy 100-120W-osat szimmetrikusból.
Sikertelenül. Bár a végfok IC csere is segitett mert az eredeti és a módositott szervó között szemmel 'érezhető' volt a sebességkülönbség(alapos és jó behangolgatás után,természetesen)
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2015
(#) Beles válasza epyn hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
+/-15V, +/-12V-osakat találok csak :S Lehet egy ilyet kellene átalakítani, nem PC-s tápot
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2015
(#) epyn válasza Beles hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
Véleményem szerint egyszerűbb lenne,de nem értek hozzá.
(#) Beles válasza epyn hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
Na majd még megálmodom ezt a táp kérdést. Egyelőre azt sem tudom hova tűnt a PC-s tápom
Elkészítettem a 3D-s változatát a nyáktervnek, egészen hasonlít az eredetihez, csak nem SMD

galvoamp.png
    
(#) epyn válasza Beles hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Ügyes.
Már csak a jól elkészített galvó kell hozzá.
A notch filter loop-ját majd ne felejtsd el rövidre zárni illetve a CR 5-6 diódák (középtájt a nyákon)feltétlen gyorsak legyenek(a sima 4148 nem lesz jó)
(#) Beles válasza epyn hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Egyébként mint látható az RC4200 IC-t és hozzá kapcsolódó alkatrészeket kihagytam. Remélem az nem lesz probléma. Én úgy látom, annak csak valami védelmi szerepe van. És mintha gyárilag is láttam volna olyan paneleket amiken nincsennek beültetve.
(#) epyn válasza Beles hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Igen limitálási funkciókat lát el és teljességgel kihagyható. Amúgyis ritka és drága az az IC .
Sok féle változat van abból a szervó erősítőből : eredeti Dragon Tiger Electronics nagyjából 3 példányban (revíziók) és a klónok. Néha elmarad ,vagy változik egykét alkatrész.
Lényeg hogy ez egy jól kitalált kapcsolás nincs szükség túlbonyolítani csak pontos ellenállások és jó minőségű kondik kellenek bele. Természetesen az OPA-k is a jobbik fajta legyen - állítják a TL0** szériák is különböznek gyártónként) De ha van kedved tehetsz bele modernebb OPA-kat is. A tekercs figyelő ellenállást (0.1 ohm ) azért legyen 1% alacsony ppm és legalább 1-2W. Itt halad át a csúcsban akár 5-6A is.(ha hiszed ha nem a komoly galvók 20A-t is felvesznek egy -egy pillanatra)
(#) Beles válasza epyn hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Értem. Köszi az infót. Valóban nagyon nehezen és drágán beszerezhető az RC4200, azért is hagytam ki. Lehet akkor tanácsodra drágább OPA-t választok bele . Még egy dolog van amiről semmi infóm nincs, mégpedig a notch filter. Mire jó az? És van arról kapcsolás esetleg? Mert azt nem találtam.
(#) epyn válasza Beles hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Hangolható lyukszűrő.
Azt hiszem a rezonancia frekvencia eliminálására való de pontosabb ismereteim nincsenek.
Az 50. oldalon láthatod
(#) Beles válasza epyn hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Uhh basszus milyen részletes doksi, pont ilyet kerestem, de nem leltem! Köszi!
Igen, érthető! Ha a rezonancia frequencián nem erősítünk, akkor nem fog rezonálni
(#) Beles válasza epyn hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Ki kellett volna próbálnom szkóppal beállítani a galvokat. Azzal vajon egyszerűbb lenne? Van két csatornás szkópom, nem tudom miért nem jutott eszembe.
(#) epyn hozzászólása Okt 3, 2015 /
 
Állapot frissítés.
A hátlapon XY invertálás és méretszabályzás ; RGB fényerők ; ILDA in-out.
Powercon helyett normál hangfalcsatlakozó a hálózati feszültségnek.
A kengyel formája is megszületett.
Fejembe vettem hogy festés helyett anodizáltatom(eloxálás feketére) az aluminium doboz alkotóit. Nem tudom mit szól majd ehhez az ipari ragasztó és a horganyzott kötőelem amivel egymáshoz kapaszkodnak az oldalak... Egy próbát majd csinálok.
(#) Janez hozzászólása Okt 14, 2015 /
 
USB Sound Card Dac próbapanelen összeállítva. LFI Player-rel működik rendesen.

P1170836.JPG
    
(#) Djatis hozzászólása Okt 14, 2015 /
 
Sziasztok!

Tudtok esetleg olyan megoldást hogyan lehetne egy lézershow-ot hogy ne fókuszáljon össze vissza a kamera meg hogy az RGB ből ne csak a 445-ös kk látszódjon mert érdekes módon az jön ki legjobban szabadszemmel minden rendben de a kamera a kékre érzékemyebb de ha pl csak zöldet vetítek azt is sokkal gyengébben veszi pedig szemmel egyforba erősségű ugyanúgy mint a vörös na a vörös meg jóformán el is tűnik alig látszik .
(#) epyn válasza Djatis hozzászólására (») Okt 14, 2015 /
 
-Ne használj autofocus-t .
-Ha a kéked kilövi az összes többi színt akkor nincs meg a színegyensúly.(3000mW kék 100mW zöld és 250mW vörös...)Vegyél vissza fényéből.
(#) Beles válasza Janez hozzászólására (») Okt 14, 2015 /
 
Gratula, jól néz ki! Milyen kapcsolást építettél meg, ha szabad tudnom?
(#) epyn válasza Beles hozzászólására (») Okt 14, 2015 /
 
Erősen gyanítom hogy ezt.

Hogy áll a project? Simitgatsz rajta még?
Vettem egy raklapnyi alkatrészt a futó projektemhez,készítek majd offset korrekciós kártyát és becsatlakozok vele a notim hangkimenetéhez ezzel a programmal. .Kipróbálom egy jól behangolt 25kpps galvóval!
(#) Djatis hozzászólása Okt 14, 2015 /
 
Beles majd tudod ne feledd el hogy beszéltünk a választható hangkártyáról
Az nagyon jó lenne a driverben megoldani mert akkor a zenét is meg a másik hangkártyán ki tudod lőni a show anyagot.
(#) Beles válasza epyn hozzászólására (») Okt 14, 2015 /
 
Amikor van időm, akkor csinálgatom. Most ott tart a dolog, hogy a DirectSound vezérlés helyett Asio-t akarok. Már sikerült működésre bírnom az Asio drivert, de még sok meló van vele. Ez majd azért kell mint említettem korábban, hogy ne legyen "darabosak" az animácók...

Idézet:
„ne feledd el hogy beszéltünk a választható hangkártyáról”


Előtérbe helyezem akkor ezt a szempontot, rá állok a témára

A lézerhez meg lassan megvan minden. Jelenleg egy DT40-es nyákot megcsináltam, még alkatrészekre várok, aztán próba. Táp még mindíg nem tudom mi lesz

Közben voltam esztergályosnál, hogy csináltassak kupakot a mágneseknek, sajna nem lettek valami jók, a mágnes szépen passzol bele, de a 2mm-es szénrúd lötyög belle. Sajna a 2mm rúd is csak 1.95, meg a 2-es lyuk is nagyobb egy hangyányit, és egy lyukat az egyiken ráadásul nem pont középre fúrtak(3ezrem bánta :rolleyes.
Djatis-al úgy néz ki csináltatunk nagyobb és erősebb mágneseket is 3x20-asakat N52-eset. Nekem most 3*10-es van, erről csatoltam képet a sapkákkal.
Szóval egyszer csak össze áll majd minden
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2015
(#) epyn válasza Beles hozzászólására (») Okt 15, 2015 /
 
Szerintem felejtsd el a carbonrudat,lehet hogy könnyű és erős de elég nagydarab persely kell hogy tökéletes axisban tartsa és a 3-6kHz rezgésnél is stabil maradjon a fészkében. Ha járható lenne akkor azt használnák ezek helyett:
1.
2.
Ha csináltattok és ragaszkodsz a carbonhoz,furatos mágnes legyen de hosszú 30mm legalább.
Igaz nem hagyon értek ehhez de minden tanácsot meg lehet fontolni.

Nekem is hamarosan beérkeznek a lézeres ketyerék,addig a készülékházat csinálgatom:
(#) Beles válasza epyn hozzászólására (») Okt 15, 2015 /
 
Ragasztani fogom a fészekbe. Én is furatos mágnest szeretnénk leginkább, de nem biztos hogy arra van lehetőség! A kupak is csak külön macera. A furatba meg bele lehetne ragasztani a tengelyt, és kész.
(#) Janez válasza Beles hozzászólására (») Okt 15, 2015 /
 
Köszi! Ezt, egy kis módosítással: Tápot (+-15V), a galvó tápjáról kapja, és a hangkártya is innen kapja a tápot 7805-tel. Bekapcsoláskor vigyázni kell, mert ad a lézermeghajtónak egy 'löketet', ezért a lézeregységnek tápot csak később (10mp) szabad ráadni.
(#) epyn válasza Janez hozzászólására (») Okt 17, 2015 /
 
Az ilyen esetekre van bevállalható védelem:
Nekem nagyon jól bevált . A kondi értékével van lehetőség a késleltetést módosítani.
A 4-es lábbal pedig akár egy interlock funkciót is meg lehet valósítani mint lézerbiztonsági funkció(pl egy kulcsos kapcsolóval letiltható egyszerre az összes lézer vezérlése)
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2015

Névtelen.jpg
    
(#) Beles válasza epyn hozzászólására (») Okt 17, 2015 /
 
Látom Win10 neked is fent van, én alig várom hogy legyen időm letörölni
(#) epyn válasza Beles hozzászólására (») Okt 17, 2015 /
 
Nekem semmi bajom vele.A win 7 ócska fél év alatt havi 3 BSOD.win 8.1 hozta a formáját no BSOD ,a win 10-et pedig nagyon tetszett a frissítés után igy vettem egyet. Szóval én nem fogok törölni.
(#) Beles hozzászólása Okt 18, 2015 /
 
Ilyet tápnak? Annyira nem drága, egyenirányítva pont 24V ~1,5A.
(#) epyn hozzászólása Okt 18, 2015 /
 
Rájöttem a DIPTrace egész jól használható készülék dobozok feliratozásához is.
B.!
-Milyen táp? Rossz helyre írhattál
(#) Beles válasza epyn hozzászólására (») Okt 18, 2015 /
 
Nem írtam rossz helyre. A DT40-es meghajtóhoz keresgélek még mindíg tápot, de mivel kapcsoló üzeműt nem találtam, gondoltam torroidból jó lesz.
Következő: »»   128 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem