Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   219 / 581
(#) kadarist válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 18, 2013 /
 
Ezek közül egyik sem a vezérlő. Keress egy soklábú csippet.
(#) lukovicsek válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 18, 2013 /
 
Hát az van, de már mindegy mert most füstöltettem épp el a panelt ugyhogy annyi, lehet a motor lett zárlatos nem tudom de azért kösz a segitséget.

Üdv. Laci!
(#) Junkie válasza szepi003 hozzászólására (») Ápr 18, 2013 /
 
Szia, na ezzel most kicsit feldobtad a kedvem , eddig az van hogy kaptam pár panelt, igaz nem widl106 és a chip sem pont ugyanaz, a vége eltér pár karakterbe, viszont a szárító kivételével mindent betudtam kötni és kiprobálni őket. Nagy vonalakban működik is, tehát vizet betölt, melegit, mos, aztán öblitésnél jön a hibakód. ekkor fogtam az EEPROM és feltettem rá a saját gépem progiját viszont most 13 as hibakód jelentkezik ami hiányolja a szárító szenzort mivel ezen a panelen nincs. Most hétvégén egyik haverom átteszi a procit a panelomra lássuk úgy mit produkál, neki van ilyen hőlégfújós cinező szerszám. Ha meg nem jött össze akkor jöhetnek a kinaiak. De mindenképp tudatom hogy áll a dolog..ha úgy alakul szivesen átadok cput..

Üdv: Szabi
(#) mrrack hozzászólása Ápr 19, 2013 /
 
Sziasztok!
Mosógép ajtó zár.

3db vezeték megy rá, mind 3 narancssárga. Világít a Tür led, a program nem indul el, semelyik, de az ajtót bezárja.
Nem 100%, de szeretném kizárni a zár hibáját. Gondolom 2 vezetéken megy rá a 230V, amivel lezárja, a harmadikon meg visszajelez a vezérlőnek, hogy az ajtó zárva.
Én erre a hibára gyanakszom.
Kérdésem, hogy hogyan tudom a zárat ellenőrizni, ill. hogyan tudom 1 átkötéssel "átverni" a vezérlőt, hogy az ajtó zárva.
Köszi
(#) szerelo1 válasza szerelo1 hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
Jobb estét mindenkinek! A Whirlpool AWO/D 1010 EX mosógépet többszörösen lepróbáltam, a centrifugálást üresen már jól csinálja, ruhával terhelten pedig a szivattyú működése mellett mosási sebességgel forgat, amikor emelnie kellene a fordulatszámot ezt ismétli 5-15 alkalommal, majd gondol egyet és centrifugál rendesen. Valószínűnek tartom a vezérlőpanel instabilitását, a hibajelenség okát még nem sikerült beazonosítani. Ebben kérnék segítséget. Előre is köszönettel: István
(#) botesz válasza szerelo1 hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
Tápegységet nézted?
(#) szerelo1 válasza botesz hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
Helló, köszi a hozzászólásodat, az lenne inkább a kérdésem, hogy mit nézzek pontosan a tápegységen. Szerinted melyik alkatrésze okozhatná ezt a hibajelenséget?
(#) szerelo1 válasza szerelo1 hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
LNK304PN van benne, újszerű kondikkal körülvéve - a gép meg csak 3. éves.
(#) botesz válasza szerelo1 hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
Pont a kondikra gondoltam.Majd jön a másik kolléga és segít sajna az én tudományom eddig tart.A vezérlésekhez nem értek olyan szinten.
(#) szerelo1 válasza botesz hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
Köszi a problémám továbbítását, de szeretném tudni, hogy mit miért csinálok, ezért nem ugrok neki a kondik ész nélküli cseréibe... habár, ha nem lesz más megoldás, rá fanyarodok.
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2013
(#) botesz válasza szerelo1 hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
A kondik ha elgyengülnek akkor nem lesz meg a kellő tápfesz így amikor terhelés van akkor "összeomlik" az agya és újra kezdi a folyamatot. Tachogenerátort nézted?
(#) botesz hozzászólása Ápr 20, 2013 /
 
Sziasztok!
Kis segítségre volna szükségem.Van nálam egy Whirlpool AWT 2284 800 tipusú gép.A gondja az hogy az öblítés után leszivattyúzáskor nem lép tovább leáll a szivattyú és nagy csend van.Természetesen mindent megnéztem hiba nincs. Eddig 2x próbáltam a pamut programon csinálta az utána lévő színesen viszont nem.(amikor a pamuton megállt rátekertem újra és akkor átlépte azt a részt)Gondolom valami programkapcsoló gond lesz.Tud valaki segíteni hogy mit lehet vele kezdeni?Mivel szétszedni nem lehet így egy bontott érdekelne ha van valakinek elfekvőben emberi áron.
Előre is köszönöm!
(#) lukovicsek válasza szerelo1 hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
Próbáltad másik motorral??
(#) lukovicsek válasza botesz hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
Mlyen panel van benne hogy nem lehet szét szedni? Vagy ez az a fajta amiben még van egy mechanikus kapcsoló is ? és csak a motor hoz van panel?
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2013
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
Van egy külön programkapcsoló meg alul egy kisebb panel ami a motort vezérli.
(#) lukovicsek válasza botesz hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
Azokon van egy öblitőstopp gomb, nincs benyomva?
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
nincs.
(#) botesz válasza botesz hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
De érdekes volt hogy amikor újra rátekertem akkor meg átlépte.
(#) lukovicsek válasza botesz hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
mondjuk ha leengedi a vizet akkor az nem az a hiba, nekem van egy ilyen kapcsolóm de ugyan ilyen hibával csak az a szivattyuzás előtt ragad le mindig, én tettem bele egy ujjabbik panelt csak a kábelezést is át kellett rakni, viszont az ujjab paneleket könnyebb beszerezni bontottan és nem is drágák.
(#) lukovicsek válasza botesz hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
Ezek igy halnak megfele, néha megy aztán egyre ritkábban
(#) szerelo1 válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
Holnap szétnézek, hátha van olyan motorom, amivel cserélhetem, de az a kérdés, hogy egy idő után akkor miért indul be a centrifuga, ha a motor hibás?
(#) lukovicsek válasza szerelo1 hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
egy idő után? vagy csak valamikor?
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
Hát arra gondoltam hogy azért mert egy kicsivel hosszabb csövet raktam rá ás mikor megállt még akkor is nyomta ki a vizet magából.
(#) szerelo1 válasza botesz hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
Holnapra meglesz a feladat: motorcsere, táp és generátor áramkörének ellenőrzése...
(#) botesz válasza szerelo1 hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
Szép kis vasárnapra való feladat.
(#) lukovicsek válasza szerelo1 hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
Ha a kisebbik fajta motor van benne akkor 90 százalék hogy az lesz a baj.
(#) szerelo1 válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
Üresen mindig centrifugál, terhelten pedig egy idő után.
(#) lukovicsek válasza botesz hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
Próbáld meg lehuzni a szintérzékelőről a csövet, hátha ott van a gubanc
(#) lukovicsek hozzászólása Ápr 20, 2013 /
 
Legalább vasárnap pihenjetek már jó meleg van sütni kell egy kis hust és inni egy kis sört.
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
A sűrítőt előtte már pucoltam de megnézem mindenképp.
Következő: »»   219 / 581
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem