Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Napelem alkalmazása a lakás energia ellátásában
Témaindító: Router, idő: Júl 15, 2006
Témakörök:
Köszönöm szépen Nektek.
Köszönöm szépen!
Nekem is van egy kiégett GTI200 10,5-28V , mikor elromlott egy vihar után azután vettem a mostani GTI500 28-56V-at. Néztem az alkatrészeket én is, de fele annyiba kerültek mint az inverter.
Jól veszem ki a szavaidból, hogy a kisebb feszültségű inverterek érzékenyebbek? Az első meghibásodás nálam is vihar után volt. A másodiknál este, amikor a készülék készenlétben volt egy áramszünet visszaállást követő nagy durranásra lettem figyelmes. Lerepült a panelen lévő 5A-es biztosíték teteje, illetve a hozzá legközelebb eső Fet zárlatos lett. Nem egy drága szerkezet, lehet hogy ennyi pénzért ennyi jár
![]()
Pontosan ugyan ez volt nekem is, éjjel vihar közben elment az áram, lerepült az 5A biztosíték teteje és zárlatos lett az inverter. Pedig jó kis inverter volt még 12V aksiról is tudtam vele visszatáplálni. A mostaniban már van túlfesz. védelem, bár kérdés hogy mennyire hatékony.
Szia! Ezek az 500W -s inverterek mit szólnak hozzá,ha például rákerűl 3 db 250W napelem párhuzamosan ? 30V -s elemek. Üdv.
Attól függ mennyi a bemeneti áram limitje. A paneleket csak párhuzamosan fogod tudni használni. Szerintem napsütésben sok lesz neki a 3 panel, le fog szabályozni 450-500W-ra.
Ilyen komolyabb gyári panelekhez már érdemes minősített invertert használni. A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2013
Köszönöm. Még egy kérdés. A fényképeken nem láttam, hogy a Fet mire van rászerelve. Nem lehet, hogy nincs meg a rendes hűtése?
Az oldalán hűtőborás a készülék ház csak az egyiket már szétszedtem a másik még egyben van.
Drágulhatnak a napelemek uniós intézkedés következtében
![]() A cikk szerint: Idézet: „2012-ben az Egyesült Államokban hasonló folyamat eredményeként bevezetett büntetővámmal sújtották a kínai importot. Ez végül összesen 24% és 250% közötti vám bevezetését jelentette gyártónként differenciáltan, azaz minden egyes gyártót külön vizsgáltak és büntettek.” a cikk: csökkenhet a napelemk behozatala Amíg van a régi áron, meg kell venni! A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2013
NAPELEMSziasztok! Szerintetek érdemes ezt a napelemet megvenni? Nem az ára miatt,hanem a gyártás minőségre gondolok!
Ne menjen tönkre pár év múlva. És szállítás közben nem szoktak sérülni? (posta) A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2013
Szia! Ha például nálunk (ez itt a reklém helye) 60.000Ft-ért 185W-280W-ost is kaphatsz akkor megéri? 80W-ost szerintem a fajlagosan magas ára miatt nem érdemes venni. Maguk a napelem cellák kb 16-20.000Ft, a többi a keret, a csatlakozódoboz, a laminálófólia, az üveg, vagy polikarbonát, Shottky diódák stb.. Nem a napelem drága, hanem a tábla összára. Illetve - sajnos - most már hozzá fog jönni a kínai extraadó. A vicc, hogy a németektől EU-s-ként ugyanazt a kínai napelemet fogjuk megkapni csak jól kitolunk közben magunkkal... Éljen az EU... !
Egy kérdésem lenne, a már napelemmel rendelkezőkhöz.
Ki mivel oldotta meg a napelemekről érkező áram mérését? Ahogy nézegettem nekem a 30V-os rendszer lenne a legjobb. Így erre keresek megoldást. Az inverter utáni áramméréshez már szereztem egy áramváltót, de előtte ez agyenáramot mivel mérjem? Hall szenzoros áramváltóval? Hol találok olyat emberi áron? Vagy van más mód is? Következő hónapban én is beállok a táborba olyan 3-500W-nyi napelemmel, amit később szépen lassan akarok bővíteni.
Esetleg ACS756-al érdemes lehet megpróbálni, ezt ahogy látom, még be is tudom szerezni emberi áron. Ezzel akár panelcsoportonként, vagy panelenként is lehetne mérni. Esetleg jobb, vagy olcsóbb mód?
Jó helyen kapisgálsz, mert az én inverteremben is hall elemes áramváltó van.
Köszönöm a válaszokat.
Akkor ACS712 lesz a befutó, mert szeretném ha kis értékeknél is viszonylag pontos lenne.
Szép napot minden fórumtársnak!
Remélem nem rosz fórumba írom első kérdésemet, ha mégis kérlek nézzétek el nekem! Örököltem pár darab solar akkut, melyek még jó kondícióban vannak. Gondoltam, hogy készítek 1-2 tábla napelemet a kerti tárolóm világításához, illetve jópár ledes világítást rákötnék még kerti világítás gyanánt. Teljesen kezdőként sajnos nem tudom, hogy milyen cellát válasszak, amiket néztem azok monokristályos cellák, de a bekütése különböző, mellékelem a két különböző cella képét! Pontosan azt sem tudom, hogy házilag milyen "anyagra", hordozó felületre érdemes rakni a cellákat, illetve mivel érdemes a felületet kezelni, hogy idő, illetve víz álló legyen. Esetleg nincs valakinek olyan szakirodalom .pdf, doc, vagy hasonló formátumban, ami ezeket a kérdéseket vesézi ki? Annyi biztos, hogy a tartót rutinból megtudom csinálni, mert hegesztő vagyok, de a többi az nekem még kínai! Segítségeteket előre is köszönöm!
Jó fórumba írtál,ha van időd visszaolvasni,minden kérdésedre választ kapsz!
Jó cellát választottál.Ne zavarjon a cellákon lévő vezetősávok száma,mert ezek ugyan-ahhoz a pólushoz tartoznak,csak a terhelés csökkentése miatt van több belőlük. Eleje egyik pólus,hátulja a másik. 1-2-3 vezetősáv az elterjedt. Én üveg felületre szoktam építeni,és üveggel fedem le. Tökéletesen vízállóra kell csinálni,mert PÁRÁSODIK !
Köszönöm a választ!
Üveget nem lehet kiváltani plexivel mondjuk?
Szia
Szerintem is a piacon levő legjobb cellákat választottad, mondjuk a legdrágábbakat is de a minőséget meg kell fizetni. A plexi maximum hátlapnak teszi meg, mert több éven át nem bírja a közvetlen tűző napot és a hőtágulása is sokkal nagyobb mint a celláké és ha rá építed a panelt idővel elrepednek. Én 6"x3" cellákból építem a paneljeim, és főleg újrahasznosított anyagból hogy minél olcsóbb legyen. Ma már tudsz venni 1Wp/EUR-ért gyári panelt, úgyhogy ha nem tudsz lemenni a gyári panel árának legalább a 40%-ra szerintem nem éri meg panelt építeni házilag. Én 2 éve belefogtam egy hobbi rendszer építésebe tapasztalatszerzés céljából, az eddigi tapasztalataimat megtalálod ITT.
www.napenergia.hupont.hu oldalról töltöttem le egy komplett saját modul kivitelezését. Ez kezdésnek nem rossz, de mindenen lehet változtatni. Én is az üveget ajánlom. Fontos, hogy páramentesen szigeteld le de ez nem ördöngösség. Sokan túlzottan félnek az elkészítésétől pedig nem az. Én a MESTER semleges szilót használtam ( 4db 85W-os paneljeim vannak, tél-nyár-jég eső). A keretet ( "F" profil) MÉH telepen szereztem be csupán 50Ft/m áron így lehet olcsón elkészíteni.
Monocella: szerintem a poli olcsóbban beszerezhetó a monóval szemben. Összehasonlításoknál (TÜV) viszont a szórt fényt kevésbé hasznosítja mint az amorf vagBővebben: Linky a poli. Remélem tudtam segíteni. ÜdvBővebben: Link
Köszönöm a segítségeket!
Akkor amiket leírtatok összevetem és készítek egy panelt. Az első gondolom kissé gány lesz, de próbálkozom!
És még egy kérdést szeretnék intézni:
Hány wattos forrasztó aparát kell hozzá, illetve ezt az ún. flux tollat kell használni, vagy más folyasztó szer is megteszi?
Érdemes a 1,5 szerannyiba kerülő monocellás napelemet venni, vagy ugyanenyi pénzért polisat vegyek?
Szia(sztok)!
Két üveglap közt mivel rögzíted? Elég csak felhelyezni, a rések közt szilóval rögzíteni majd rá a másik üveg és körbe légmentesen lezárni?
Szia!
Hány V-os a 280W-os napelem?
Ha jól emlékszem 44V. Most raktam fel belőle 15 db-ot, de csak nagyjából rémlik az adattáblája. De ez biztosan segít (saját oldal): 280W-os napelem tábla adatai
Csak a saját tapasztalataimat mondom megtámasztva kissé az MTA nanotechnológiai platform adataival: A nagyobb hatásfokú mono napelemek a sivatagban biztosan ideálisak az állandó sugárzás és a beesési szög miatt - forgatóval. Ugyanis ha nem ideális a beeésési szög vagy borús az idő - nem termel szinte semmit . Azonban nálunk Magyarországon célszerűbb a bár kisebb hatásfokú, de állandóan termelő Poli cellás táblák használata. Nekem mono tábla van a kapum mozgatásához felszerelve. Sajnos éppen emiatt télen 2x kellett hálózatról is akksit töltenem. Polival ez nem fordult volna elő. De nézz el ide például . Akkor rájössz talán, hogy a sok kicsi néha jobban használható. Kicsit olyan ez mint a mesében a szabólegény, amikor a kurta cérnával gyorsabban varr, mint az ördög a hosszúval. Utóbbit igaz, hogy nem kell fűzögetni, de nem is sokra ment vele az ördög. Azaz megy mindegyik, de nem mindegy hol és mire akarod használni
Köszönöm.
5db sorba kapcsolva 220-175V, az már elég lenne a háztartásban. |
Bejelentkezés
Hirdetés |