Fórum témák
» Több friss téma |
Egy olyan problémám lenne hogy Ultiboard 9-ből exportálok Gerber fáljban amit egy CAM progival kinyomtatok PDF-be, és így vektoros marad.
A baj csak az hogy így a lyukak nem maradnak nyitottak (max annyit lehet beállítani hogy "nyitott" maradjon de közben látszik a rajta áthaladó vezeték). És a kettö lehetöség közül egyik sem jó kézi furáshoz mert nincs ami megvezetné a furot. Ultiboard-ban ha nyomok egy sima printet az úgy jó, csak raszteres lesz, amit ha pdf-böl kinyomtatok lézerrel pixelesek lesznek a vonalak szélei. Ezért lehetőleg vektoros forrás kell. Van még NC drill fálj is ha az tudna segítení. Van valakinek ötlete mivel lehetne megcsinálni hogy nyítottak maradjanak a lyukak (pad-ok)?
Üdv!
Én pontozóval rakom helyre a fúrót. Kicsit macerás a pontozás, de hatékonyabb, mint a szimpla lyuk (pad).
Én inkább még mindig a gépen való szerkesztését
választom mert az kézzel soha nem lehet olyan pontos mint géppel megcsinálni a gyürüket. Legroszabb esetben kéne csinálni egy dremmeres CNC nyák furot, azt meglehet hajtani egy NC drill fáljal. De ez nem lenne olyan olcsó. Irjon mindenki aki Ultiboardot használ hogy hogyan nyomtatja ki a nyákot. Köszi!
Én máshogy kerültem meg a témát. Virtuális PDF nyomtatót használok , igaz nem az Ultiboardot használom. Bármilyen programból ilyen módon PDF-be tudok nyomtatni. Én az Acrobat Distillert használom itthon. Ez nem ingyenes. A munkahelyemen meg az ingyenes PDF Creatort. Még AutoCAD-ből is tudok rajzokat nyomtatni és teljesen úgy néz ki mintha papírra nyomtatnám.
Én is a PDF creatort ajánlom. Nekem bevált, nagyon korrekt progi. Nem lesz tőle pixeles.
Miért használsz ilyen bonyolult nyáktervező programot? Szinte átláthatatlan.. hobbynak ez egy kicsit bonyolult. Már annyiszor ajánlottam minden felé a Diptrace nevű programot, hogy csak na. Amúgy meg minek kell otthoni célra gerber file? Elég kinyomtatni írásvetítő fóliára a nyáktervet, és lehet fotózni, esetleg szitázni . Mind két módszerrel kiváló minőségű nyáklapot lehet készíteni.
http://www.diptrace.com
Szia !
9.0 -s Ultiboardból nem lehet nyomtatni rendesen, vagy exportálni Gerber nélkül El nem tudom képzelni Üdv !
Ha az Ultiboard-t arra tervezték volna hogy közvetlen belöle lehessen nyákot nyomtatni
(gyártani), akkor nem raszteres lenne a nyomtatási kimenete! Azt csak valami preview-nak pl dokumentácioba nyomtatásnak szánhatták. Furcsa modon nekem eltünnek a vékony gyürük benne (bezzeg az Ulti 8-ban nem) Egyébbként azért kell a PDF mert grafikai studioban nyomtatok, és ott van egy 2milkos lézernyomtató, amibe azért illő egy vektoros grafika (hogy ne a raszteres grafika legyen a leggyengébb láncszem). Jópár éve EWB termékek használok nagyon jok! A manualban is a nyomtatást csak illusztrácionak használta (egy nyák 2db A4es oldalon PDF-hez PrimoPDF-et használom ingyenes és gyorsabbnak találtam mint a PDF creatort. Szoval akkor senki sem foglalkozik Gerberrel?
Szia !
Milyen fájlba nyomtatási formátum lehetőségek vannak ? Postcript nincs ? Másrészt én ugyan más programból de fájlba nyomtatok egy DocPrint 3.x verzióval, mivel nincs nyomtatóm Ez is tud pdf -t és még rengeteg más formátumot. Beállíthatod a felbontást...stb. Nézd meg ezt is, hátha :yes: docPrint Download Üdv !
Ezeket tudja:
•Gerber photoplotter 274X or 274D • DXF • 3D DXF • 3D IGES • IPC-D-356A Netlist • NC drill Sajnos nem a nyomtatoval van itt a baj hanem azzal hogy az Ultiboardot nem egyből gyártásra tervezték. Exportál egy gerber fáljt aminek normálisan zártak a lyukai, és egy CAM gyártáselőkészítő progival kéne valahogy kinyitaní. Kiprobáltam a Gerbtool 15-t hát fél ora volt mire rájöttem hogy lehet kijelölni valamit. Küldök egy shotot rola, ez a nyitó képernyő, kicsit sok a menü Van egy olyan funkcio hogy Composite, ezzel kilehet vonni egymásbol layereket. Valamelyik nyáktervezőbe ez benne is van. Nem tudja valaki hogy kell használni?
Szia !
Zipelj be egy gerberfájlt és csatold légyszi ide. A layereket egyszerű kapcsolgatni a programban, csak nyomtatni nem tudsz ebben sem. Van más ami talán segíthet, csak nincs gerberfájlom kipróbálni Üdv !
Egy a baj minden egy layeren van,
valahogy kikéne jelölni az összes pad-ot (flash-t) és átküldeni egy másik layerre, majd composital kivonni egymásbol. Nálam simán lehet nyomtatni. Lehet hogy "regisztálni" kell elöbb. Melékeltem egy NC drillt is.
Írtam az EWB-nek hogy azért kapjanak már észhez és csináljanak egy normális vektoros nyomtatási funkciot az Ultiba.
Sikerűlt megoldani!
Gerbtool-al megnyítottam a gerber és a drill fáljt majd setup->composites behuzz mindkét layer a gerbert Dark-ra a drillt Clear-e állítottam. És kinyomtattam PDF-be. Tökéletes lett! Vektoros és az összes pad lyukas! Kiprobáltam az EAGLE 4.16r1-t hát az egy vicc Menü orientált program inditás Meg kiprobáltam a Protel dxp 2004-t, na arra mondja valaki hogy nincs agyon bonyolitva Tele XP style-al És a libary-ja iszonyat szar. Semmi csoportositás! Csak úgy a lista elejére belevan hányva hogy 2N3904 utána egyből egy ADC-08,azután meg Antenna csatlakozó. A logika szétveti asm-re a programot Szóval bárkinek tudom ajánlani az EWB suite-ot. Hamar bele lehet jönni a kezelésébe.
Szerintem a Protel DXP nagyon profi program. Igaz sokat kell vele foglalkozni mire dolgozni tudsz vele. Amit te láttál az csak egy összefoglaló library volt, egy kis kóstoló. Az igazán használható libraryket neked kell betölteni. Sok ezer van belőle. Szóval a Protel nem hobbi célra készült ,hanem igazán profiknak.
Ennél jobban én sem mondhattam volna! Jó érzés, hogy van, aki értékelni tudja ramjtam kívül is ezt a profi programot
Igazából ha valaki úgy indul el mint én: kezdtem az smartwork-kel majd orcad, easytrax, pads aztán protel aka Altium designer, nem bonyolult egyik sem ....
az a lényeg, hogy ne az utóbbi legyen az amivel az ember először találkozik, mert akkor tényleg durva Amúgy merem állítani , hogy a Protel az egyik legjobb program otthonra is, ha nagyrészt kétoldalas nyákot kell tervezni, egyoldasra felesleges...
Végre vannak akik használják a DXP-t, szerintem is eléggé jól sikerült. Kissé bele kellett jönni mire használni tudtam, de megérte....., akinek más a véleménye az nem igazán foglalkozott vele!
Hi
nekem egy más fajta kérdésem lenne Eaglebe 4.11r1 hogy lehet PostScript fájlba nyomtatni, neken teccik az eagle egy két kisebb nyűgöm akadt vele, mondjuk az EWB nem próbáltam, le kéne szedni csak sok mega.
Egyszerűbb, ha letöltöd ezt a progit! Magyar, és free. (Magyarítás külön tölthető le hozzá.) Könnyű kezelni, kicsi, de sokat tud. Ezzel pdf-be tudsz nyomtatni.
de nekem postsrcipt kell, mert csak azt fogadják el!
de kösz ia válaszod
Abba is tudsz nyomtatni vele.
Vagy keress rá a Generic Postscript Printerre
Sziasztok!
Én protel 2.5-öt használok, van 98-am is. és orcad 9.2-öm is. Szerintem is jó a protel, de egy kérdésem van. A driver guide réteg az mire való? Én leadom gyártásra a nyákot. Köszi.
Gondolom vannak még akik használják az ultiboardot.
Nekem is gondom volt a pdf print minőségével, mivel nem vektorosan rakja bele hanem raszteresen. Szidtam miatta én is az ultiboardot rendesen, de késobb kiderült hogy a fő gond a pdf printer beállításában volt, felvéve 600 dpi-re már szép lesz lézerprinyón is. (alapban 150 dpi a az Acrobat beállítássa a képekre !) Érdemes még kikapcsolni a tömörítést is, igaz hogy igy nagyobb lesz a pdf mérete, viszont nincsenek jpg artifactok. Továbbá érdemes photoshoppal lerenderelni bitmapba a nyomtató nativ felbontásába az anyagot mielőtt elküldi az ember nyomtatni. Sokkal szebb lesz az eredmény, mintha a printerre, vagy a driverre bíznánk. (mivel ugye a lézer nem nyomtat árnyalatokat, hanem csak kis pontokból próbálja kirakni, és a photoshopnak erre jobb algoritmusa van) Nálam 300dpi-t tud a jó kis Laserjet4L, de meglepően szépet nyomtat így, még a fotók is jól néznek ki. Remélem segítettem ezzel vkinek, nekem egy napom ment rá, mire mindezt kikisérleteztem. További jó vasalást mindenkinek
Ez barkács modszer.
A legjobb még mindig amikor gerber szerkesztő programba importáljuk, ezeket használják a gyártok is ahol van 6000dpi-s!!!!! levilágító. Ilyen progibol már vektorosan kilehet küldeni virtuális PDF nyomtatóba! És a fálj méret nagyon kicsi lesz, meg 6300% nagyításban is tűéles marad! Jo progik: Gerbtool, CAM350 Jol belekell tanulni a kezelésébe! Importálod a gerbert+ az NC drill-t! compositolod kivonod a gerberből az NC drill-t majd kinyomtatod. Így kapsz tűéles vektoros üres lyukú PDF-et! Vasaláshoz persze ez fölösleges ott megteszi a pixel grafika is
Azért sztem 600 dpi mar fotozashoz is elég. Mondjuk otthon csinálva az is barkács.
Nade amiert irok igazabol az hogy hogyan lehetne kikapcsolni ultiboardban azokat a barna szinu vektorokat, amik talán azt mutatják hogy merre kéne mozditani az alkatrészt szerinte. (kis kör is van a végén) Autoplace csinal ilyesmit asszem, de engem csak zavar.
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy ti milyen programot használnátok a következő probléma megoldásához: Adott több gerber fájl (mármint több nyák-é), és ezeket szeretném egybe montírozni. Keresgéltem neten, de ebben a témában annyira nem vagyok otthon, és nem szeretném mindenféle shareware-el teleszemetelni a gépet. Jobb lenne egy már valakinél bevált működő megoldás. Köszönöm szépen előre is! Üdv, Péter
Sziasztok!
Eagle-ben létrehozott gerber fájlok alapján szeretnék nyákot gyártatni. Az elkészült fájlokat GerbView programmal ellenőriztem vissza. Feltűnt hogy a Top oldali forrasztás gátló maszk nem ér el a nyák széléig. A kérdésem az lenne hogy ez normális dolog vagy valamit elrontottam mert nem szeretném hogy így nézzen ki. A válaszokat köszönöm előre is.
Szia!
Miből gondolod, hogy a pdf-be való nyomtatás az vektoros? És miből gondolod, hogy ettől függ egy nyomat minősége? Ez nem így van. A nyomat az mindig egy kép. A vektoros és pixeles jelzők, az adott rajz tárolási módjára vonatkoznak. Viszont ha már kinyomtattad őket, akkor ez értelmét veszíti. Egészen biztos, hogy nem a pdf-be való konvertálástól lesz kellően jó egy nyomat. Ha maga a program tud jót nyomtatni, akkor ezt egyből papírra, vagy pdf-be, vagy akármibe is egyaránt tudni fogja; ha pedig nem tud (amit azért elég nehéz elképzelni manapság), akkor azzal csinálhatsz amit akarsz, úgyis rossz marad. Végül egy kis adalékot mellékelek neked. Ez egy CSAK 600dpi-s felbontású nyomat, a te kedvedért butítottam le a nálam megszokott 2400 dpi-t. Nem hinném, hogy van olyan hely, ahová ez ne lenne elég. Ettől sokkal fontosabb, az egyéb nyomtatási beállítások helyes kezelése. Alkotó |
Bejelentkezés
Hirdetés |