Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1012 / 1385
(#) pjg válasza ChakaLK hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
Lúggal a kész nyákról oldom le a DRY fólia maradványait.
(#) ChakaLK hozzászólása Ápr 6, 2014 /
 
Á, értem. Az előlakkozott NYÁKhoz sem nátronlúgot írnak, de én azt használok. DRY fóliám még nem volt.
(#) niedziela válasza SzT3 hozzászólására (») Ápr 7, 2014 /
 
Szia !

Hol tartasz a por fújkálással, tinta szárogatással ?
(#) gulasoft hozzászólása Ápr 9, 2014 /
 
Van valakinek abból a zöld lötstopp fóliából? kéne pár darab a4-es lap.
(#) pcb12 válasza gulasoft hozzászólására (») Ápr 10, 2014 /
 
Persze, ha érdekel keress magánba.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2014
(#) Frenki007 hozzászólása Ápr 10, 2014 /
 
Sziasztok
Budapesten Hp nyomtatóhoz hol tudok jó árban venni fényes műnyomó pappírt?
(#) pcb12 válasza Frenki007 hozzászólására (») Ápr 10, 2014 /
 
itt
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2014
(#) Frenki007 válasza pcb12 hozzászólására (») Ápr 10, 2014 /
 
Köszönöm
(#) SzT3 válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 10, 2014 /
 
A technika ördöge babrál velem..
Nem a festékkel lesz baj hanem hanem a nyomtatóval van most!
Jelen pillanatban nem bírom életre kelteni a síkágas és cd dvd nyomtatás funkcuiót. hibát dob ki mindig ha hátulról akarom beadni a nyákot.

Eddig a legnagyobb méret amit papírral be tudtam vitetni ( lehet menne nagyobb is csak féltem a görgőt az egy 2*4 centis darab volt!
Azon gyönyörűen látható volt a nyomat... tooner porral megszórva lefújva sütőbe rásütve lemaratva szép volt... nem mart alá.

Úgyhogy jelen pillanatban látok benne rációt csak a nyomtatót kell meggyőznöm hogy ő is akarja ezt csinálni....
Mert szétszedni nem szeretném az egy piktós nyomtatómat..

Amúgy a festék azt inktec pigment fekete azaz a szinfekete. a doku fekete nem olyan jó....
esetleg ha ebbe tud valaki segíteni!
(#) gaspar_zsolt válasza Frenki007 hozzászólására (») Ápr 10, 2014 /
 
Bővebben: Link

Nem teszem le a nagy esküt, de ha van nekik, ők olcsóbbak mint a panton.
(#) pcb12 válasza gaspar_zsolt hozzászólására (») Ápr 11, 2014 /
 
700x1000mm ív 43-72Ft között ez drága?
Olcsóbb nem hiszem, hogy van valahol.
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2014
(#) eyess hozzászólása Ápr 11, 2014 1 / 1
 
Már nem tudom valakinek ígértem , ha valakinek nincs löstop fóliája , egy egyfajta nyák védelmet adni a már kimaratott nyák lemeznek /lemezeknek/.
A művelet most nem a precizitásra lett kihegyezve , és a maszk sem ezzel lenne készítve , hanem lemezzel.Most az egyszerűség kedvéért papírral oldottam meg egy két furat kíséretében.

Tehát amii a képeken látszik , amikor meg van a maszk lemez , mondjuk én stencilt használok , ha kell ez a művelet.Szóval a nyákra helyezett maszk után , egy mondjuk kéz krémmel én ezt tettem jelen esetben .A maszkra felvittem a krémet , hogy mindenhol ahol kell , illetve forrasztási pont kell majd ott le legyen fedve krémmel.Lehet kísérletezni olyan krémmel , ami kicsit keményebb , és jobb a tartása nekem ez szoba hőmérsékleten már majdnem kissé megolvadt.
Ezután a papír maszk , vagy lemez levétele után ott maradnak krémmel lefedett részek.
Utána jöhet a festés én ezen a próbán fekete hőálló festékkel fújtam le .Ecsetelésről szó sem lehet gondolom ezt nem kell magyarázni.
Meg kell várni , amíg megszárad a festék rendesen , én ezt sem nagyon vártam meg .Ezután hideg ,vagy kéz meleg mosogatás után , itt már lehet esetleg fog kefés módszert is alkalmazni .Tehát a forrasztási pontokról a krémet könnyedén le lehet mosni kicsit melegebb vízben könnyebb.A festék nem fog lejönni csak ott ahol krém volt előzőleg .
A felhasznált anyagok nem kritikusak sem a festék sem a krém bármilyen használható kinek mire , és hogyan kell a nyák védelem.Nyilván úgy jobb persze , ha a festék hőálló én 600 fokig hőálló festékkel fújtam feketével , de vannak több másfajta színekben , és tulajdonságokkal. Viszonylag könnyen elsajátítható szinte otthoni egyszerű keretek közt megoldható , és olcsó.
Ha valaki készít majd hasomlót , akkor biztos annak függvényében fogja elkészíteni , hogy milyen védelmet szeretne majd csinálni a nyákra .Ehhez csak a megfelelő spray - t kell beszerezni , amivel nagyon sok nyákot lehet majd levédeni.És persze aki akarja tovább fejlesztheti ha úgy gondolja.

És pár kép akkor.
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Ápr 11, 2014 /
 
Nekem ígérted a képeket , de ez amit mutatsz nem igazán használható. Ha stencilt tudsz házilag csinálni akkor használható lehet , de anélkül csak fikció . Egy smd ic tokhoz hogyan csinálod a maszkot?
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 11, 2014 1 /
 
Fikció akkor lenne , ha még nem lett volna kipróbálva .De én ezzel a módszerrel csinálom , persze , ha szükség van rá.Mindenhez nem csinálok stencilt . És mivel úgy kezdtem , hogy nem a precizitás volt a lényeg , hanem a technika bemutatása.
Persze a stencil sokkal pontosabb mivel azt lézer nyomat útján készítem , ha szükségem van rá.A többi eljárás , mint a képeken is látszik kerül sorra .
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Ápr 11, 2014 /
 
Idézet:
„a stencil sokkal pontosabb mivel azt lézer nyomat útján készítem”
Hogyan??
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 11, 2014 1 / 2
 
Pontosan igy
(#) niedziela válasza eyess hozzászólására (») Ápr 11, 2014 /
 
Ha úgy csinálod mint a videon akkor miért mutatsz ilyen brutális képeket ?
(#) eyess válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 12, 2014 1 /
 
Leírtam mindent , aki nem érti az nem érti.
Ez egy egyszerű gyors bemutató volt , és mint írtam előzőleg nem éppen a minőség volt a cél.
De aki nem tudja értelmezni se a sorokat , se a képeket , arról nem én tehetek .Bár szívesen látnék én is tőled , vagy bárkitől hasonlót , vagy legalább is új dolgot , hogy én is tudjam kritizálni.De amíg nincs addig akárhogy is szeretném nem tudok viszont reagálni.
(#) pisti89 hozzászólása Ápr 12, 2014 /
 
És vajon mi védte meg a alu doboz többi részét a maratáskor?
Valami bevonat van rajta, hogy a kóla ne oldja az alut?
(#) pisti89 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
Köszönöm
(#) gulasoft válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Az a poén, hogy ezt kb. 3 éve leírták már, csak akkor pasztamaszkot csináltak ugyan így, nincs ebben semmi találmány ám!
(#) efraim válasza gulasoft hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Az ismétlés a tudás szülőanyja!
(#) pcb12 válasza eyess hozzászólására (») Ápr 14, 2014 /
 
Nekem nagyon nem tetszik
(#) gulasoft hozzászólása Ápr 15, 2014 /
 
Valakinek nincs eladó zöld lötstopp fóliája? pcb12 kitalálta, hogy 1db A4-es az 5100Ft (200mm*300mm)
Ennyiért az octamex-től több métert lehet rendelni!
(#) hotib válasza gulasoft hozzászólására (») Ápr 15, 2014 /
 
Gyula, ha 10 métert veszel Octamextől, megúszod ~110€-ból. Ez esetben 1db A4-es lap kb. 660,-Ft.
Én csak 1 métert vettem, így 1db A4-es lap kb. 1.700,-Ft. Drága a posta, az 1m esetén több volt, mint a lötstop fólia...
Igaz, 5.100,-Ft rengeteg egy A4-ért, de ennyiért csak Drezdában nyomnak a kezedbe másfél métert.
(#) kaqkk hozzászólása Ápr 15, 2014 /
 
Köbzoli csinál nekem egy szerszámot ki tudja Mi lesz ez ?
(#) pjg válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 15, 2014 /
 
SMD rögzítő?
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 15, 2014 /
 
Mit kap aki kitalálja ?
(#) vicsys válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 15, 2014 /
 
Mechanikus töffentyű? Nyertem?
(#) kaqkk válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 15, 2014 /
 
Közel jársz... Furatfémezéshez csőszegecsnyomó.....
Következő: »»   1012 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem