Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   122 / 1385
(#) Ricsi89 válasza zoly15 hozzászólására (») Feb 3, 2008 /
 
Hi
Örülök hogy sikerült. Azért szerintem az a 3,5A egy kicsit sok. én pont azért mondtam, hogy nem csinálom 300mA-nél többel, mert utánna már melegszik meg minden baja van a löttynek.
(#) Fidel hozzászólása Feb 3, 2008 /
 
Sziasztok

Nekem olyan kérdésem volna, hogy a próbanyákot hogyan kell szakszerűen használni?
Mivel kell kialakítani a vezetékeket?
Csak símán összefolyatni ónnal, vagy vezetékdarabokat kell alkalmazni?
(#) PCB válasza Fidel hozzászólására (») Feb 3, 2008 /
 
Szia !

Jobb ha használsz áktötő huzallt, vagy alkatrész lábakat, és azokat forrasztod oda.

Üdv!
(#) Fidel válasza PCB hozzászólására (») Feb 3, 2008 /
 
Köszönöm
(#) scooby_ hozzászólása Feb 3, 2008 /
 
Sziasztok!

Kaptam egy egész jó ötletet nagyon egyszerű nézzétek csak:Mindenképpen egyenáram kell a maratáshoz. Először is veszel egy üvegtálat, abba teszel vizet és annyi sót oldasz fel benne amennyit a víz felbír oldani. Ha ez megvan akkor a táp pozitív végét rákötöd a nyákra, a negatív végét pedig egy nagyobb grafitrúdra. Ezután a nyákot beleteszed a sós vízbe bekapcsolod a tápot (és remélem jól írtam le mindent) elkezdi marni a nyákot. Ha csak erősen pezseg és nem marja akkor fordítsd meg a táp két végét, mert már nem emlékszem pontosan, hogy kell rákötni. Ja és vagy 3 A-t bírjon a táp, mert eléggé sokat vesz fel!

Ha,ha ha
amilyen egyszerű olyan veszélyes...
Kérdésem a következő: úgy szeretnék nyákot maratni(pl igy csak ne álljon ennyi veszély fent) hogy semmilyen különleges vegyszer ne legyen benne csak ecet só hipó stb(csak írtam valamit ami savas...) igyszeretnék nyákot maratni.Ha valaki tud valamit szoljon!!!!
(#) scooby_ hozzászólása Feb 3, 2008 /
 
Az egyik topiba ezt az életmentő választ kaptam:

LINK

Hmm szép mi?
(#) Ricsi89 válasza scooby_ hozzászólására (») Feb 3, 2008 /
 
Ha tényleg olyan módszer kell ami nem mérgező és nem káros, akkor a vasklorid a megfeleő ami neked kell. Bármilyen elektronikai boltban kaphatsz. Gyorsmaratónak szokták hívni kb 500Ft egy fél liter. És egyáltalán nem veszélyes, még nyulkálhatsz is benne.
(#) Moderátor hozzászólása scooby_ hozzászólására (») Feb 3, 2008
 
Célszerű használni a LINK gombot, így nem kell egy egész, fél oldalas hozzászólást beírnod vagy bemásolnod mégegyszer...
(#) uli válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 3, 2008 /
 
én azért annyira nem nyúlkálnék :S
akinek érzékeny a bőre annak semmi esetre sem javaslom.
(#) Ricsi89 válasza uli hozzászólására (») Feb 3, 2008 /
 
Hi
Én csak azért mondtam, hogy lehet benne nyulkálni, mert én is egy pár éve ezzel maratok és mindig kézzel szoktam kevenni belőle a nyákot. Azért ez mégis jobb egy kezdőnek, mint a hidrogén-peroxidos cucc.
(#) huba válasza uli hozzászólására (») Feb 3, 2008 /
 
Sárga lessz az ember keze mint a kínaiaknak.
(#) AMD hozzászólása Feb 3, 2008 /
 
Muszály műnyomópapír? Sima fénymásoló papír miért nem jó? A lakkfilc mennyivel külömbözik a sima alkoholos filctől? Lemarja a vasklorid?
(#) zoly15 válasza AMD hozzászólására (») Feb 3, 2008 /
 
Idézet:
„Muszály műnyomópapír? Sima fénymásoló papír miért nem jó?”

igen muszály a műnyomó mert a sima papírba beszívódik a festék ezáltal nem tudod vasalni a műnyomónak a felületén pedig megáll
(#) Moderátor hozzászólása AMD hozzászólására (») Feb 3, 2008
 
Idézet:
„Muszály műnyomópapír? Sima fénymásoló papír miért nem jó?”


Ezt pár napja kérdezte meg valaki ugyanitt, kb. tizenöt-milliomodjára...

Mi lenne, ha nem poénból vagy díszként lenne az oldalon kitalálva a Kereső funkció?
(#) uli válasza AMD hozzászólására (») Feb 3, 2008 /
 
[OFF]az is le volt már valahol írva, hogy a "muszály" j-vel irandó de nem akarok gonosz lenni
(#) mrex hozzászólása Feb 3, 2008 /
 
Hát ha ez így megy tovább hogy minden felasználó újra és újra megkérdi ugyanazt akkor rövidesen a jóisten szervere sem lesz elég ennek a honlapnak néha keresni is kéne.
(#) PCB válasza mrex hozzászólására (») Feb 3, 2008 /
 
Szia !

Szerinted a 236 oldalon hány egyforma kérdés és válasz van ? Úgy a felére saccolom
(#) Norberto válasza PCB hozzászólására (») Feb 4, 2008 /
 
Érdekes módon, mikor Bigabika-tól fényképeket kértünk volna az alkotásairól (miszerint 4-5 vezetősávot el tud vezetni 2 IC láb között lazán), hát természetesen felszívódott az illető, azóta be se lépett az oldalra... há' nóóóórmális az ilyen?
(#) még1MbR válasza Norberto hozzászólására (») Feb 4, 2008 /
 
Biztosan egymás fölé rakott drótokból csinálta!
(#) Ferkógyerek válasza Norberto hozzászólására (») Feb 4, 2008 /
 
ÜDV!
Előre leszögezem nem én vagyog Bigabika és szerintem ő sem így gondolta amit írt.
Elolvasva a hozzászólásokat kíváncsi voltam a határra amit még meg tudok csinálni itthon, így kipróbáltam mennyi vezetéket tudok átvinni két láb között.
Négyet sikerült (elsőre) 0,12mm-es vonalakkal amiből sajnos az alámaródás miatt vékonyabb lett, de mind a négy folytonos szakadásvizsgálóval ellenőrizve.
Persze a gyakorlatban nem szoktam ennyit átvinni eddig a max 2 volt. És nem szeretném egyik technológiát sem leszólni mindenki úgy csinál nyákot ahogy a legjobban megy neki, a lényeg hogy sikerüljön

4vezeték.JPG
    
(#) PCB válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Feb 4, 2008 /
 
Szia !

Próbának, hogy mennyit lehet jó.
De élesben van erre szükség ?

Üdv!
(#) Ferkógyerek válasza PCB hozzászólására (») Feb 4, 2008 /
 
Mint ahogy írtam is ez kifejezetten csak próba volt.
Ha nagyon bonyolult a rajzolat inkább kétoldalasra tervezem a panelt és a jövőben sem fogok kettőnél többet átvinni a lábak között.
(#) huba hozzászólása Feb 4, 2008 /
 
Szerintetek megéri gyémántlapot venni minidrillbe nyákvágás céljábol? Próbáltam a vele kapott korongal, de az üvegszál hamar felemésztette.
(#) Peti_85 válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Feb 4, 2008 /
 
Huu, hát az kemény, a 4 vonal, durván néz ki.
Én még egyet sem vittem át a lábak közt
Nem volt még megfelelő nyákgyártási technikám, hogy egyáltalán meg merjem próbálni.
(#) még1MbR válasza huba hozzászólására (») Feb 4, 2008 /
 
Én sima vasfűrésszel szoktam. Utána a széleket szalagcsiszolóval megszépítem és kész is van.
(#) levii válasza huba hozzászólására (») Feb 4, 2008 /
 
Szia!
Nekem is van minidrillem de ennek ellenére vasfűrészt használok mert sokkal jobb. És ráadásul nincs is olyan büdös. Ha nincs vasfűrészed lehet venni ilyen tokot amibe be lehet fogatni a fűrészlapot kb.: 200Ft. Veszel bele egy jobb vágólapot pl.: Bosch és azzal jópár nyákot el tudsz vágni.
Üdv.
(#) huba válasza levii hozzászólására (») Feb 4, 2008 /
 
Akkor keresek egy jobbféle fürészlapot. Mert ami van az egytöl egyig csorba.
(#) PCB válasza huba hozzászólására (») Feb 4, 2008 /
 
Szia !

Miért nem vágod szikével ?

köszörüld ilyenre, aztán mindkét oldalon vonalzó mellett megkarcolod 3x 4x, és eltöröd.

Gyors, egyenes ...stb

Üdv!

szike.gif
    
(#) Norberto válasza huba hozzászólására (») Feb 4, 2008 /
 
Egyébként ha ingyen hozzá tudsz jutni (vagy nagyon olcsón) gyémánt-vágókoronghoz, akkor mindenképp megéri, hiszen úgy vágja a NYÁK-lemezt, mint kés a vajat...
(#) huba válasza Norberto hozzászólására (») Feb 4, 2008 /
 
Olcsónak nem éppen olcsó átszámolva kb 1800 ft be jönne ki. Bár láttam tizezer feletti korongokat is. Apum szerzett ingyen fogász barátjátol marókat. Na azoknak darabja majdnem anyit ér mind az egész drill, de lehet is velük dolgozni.
Következő: »»   122 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem