Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   114 / 1385
(#) kaqkk válasza PCB hozzászólására (») Jan 16, 2008 /
 
Azért 1 sávot nyugodtan át húzhatsz . Viszont én még gyári nyákon sem láttam 5 sávot 2 ic láb közt! Erre találták ki a több rétegű furatgalvános nyákot !
(#) Ricsi89 válasza PCB hozzászólására (») Jan 16, 2008 /
 
Egyhuzalt simán lehet vasalással is csinálni. Pont most csináltam olyan nyákot ahol elég sok helyen megy két láb között át. Ja meg nem is műnyomóval, csak sima magazin fedlappal csinálom.
(#) PCB válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 16, 2008 /
 
Szia !

Idézet:
„Azért 1 sávot nyugodtan át húzhatsz”


Nem indokolja semmi, hogy ezt tegyem

Üdv!
(#) kaqkk válasza PCB hozzászólására (») Jan 16, 2008 /
 
Kössünk kompromisszumot aki akar húzzon aki nem az ne Ne egymást szidjuk, beszélgessünk!De én is kiváncsi volnék egy 4 sávos Bigabi által késített nyákra!
(#) PCB válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 16, 2008 /
 
Szia !

Természetesen, nem kívántam senki kezére csapni ezért

Üdv!
(#) Norberto válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 16, 2008 /
 
Igen, azt én is meglesném szívesen!

Aki azt mindennaposan legyártja fotós módszerrel hótbiztosan és "garanciával", az előtt megemelem a kalapomat...

Persze azt nem mondta el furfangos módon Bigabika, hogy milyen irányból nézi a 2 IC-lábat...mert ha szomszédosak, akkor az valóban hihetetlen, ugyanis a magyar NYÁK-gyártók nagy része alaphelyzetből nem is tudna vállalni ilyen sűrű vezetősávos gyártást...

De mi van, ha egymással átellenes oldali lábakról beszélt Bigabika? Ott ugye már min 3 és fél raszternyi hely van, oda befér 4-5 vezetősáv, még vasalásos módszerrel is :yes:
(#) Kicsa válasza topdon hozzászólására (») Jan 16, 2008 /
 
Üdv! Hát majd megnézem,csupán 1 dolog furi picit. Bemegyek fénymásoltatni (tintasugaras nyomesz van itthon) és akkor
-Elnézést,erre az AutoBild ujságra szeretném lefénymásoltatni ezt 2 példányban...
Ere az eladó :
(#) PCB válasza Norberto hozzászólására (») Jan 16, 2008 /
 
Szia !

Nos igen, azthiszem mindegyikünk elsőre valami mutatványban gondolkozott a sávokkal és az iránnyal kapcsolatban

A 4db gond nélkül elfér a lábakkal párhuzamosan.
Úgy akár filcel is el lehet húzni.

Üdv!
(#) mrex válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 17, 2008 /
 
Nem baj az a fiataloknak nem art az ha tudjak mivel dolgoznak sokszor a tudatlansag batorsagaval nyulnak olyan dolgokhoz melynek a kovetkezmenyei szamukra nem elorelathatoak. de ha akarod akkor bocsi kagkk batyam.
(#) fureszk válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 17, 2008 /
 
Igen, félreértettem a dolgot. Mostmár képben vagyok. Tök jó!
(#) kaqkk válasza mrex hozzászólására (») Jan 17, 2008 /
 
Nem tudom mennyi idős vagy de jól esett ez a hozzászólás , azért maradjunk a tegeződésnél!!
(#) kaqkk válasza Kicsa hozzászólására (») Jan 17, 2008 /
 
Ha ez neked így kellemetlen fénymásoltasd fóliára az is ugyanolyan jó !!
(#) Ashen hozzászólása Jan 17, 2008 /
 
ha valamit el akatrok készíteni akkor honnabn szedtek olyan nyákot mint amilyen kell?
mi az az univerzális nyák?
(#) kobold válasza Ashen hozzászólására (») Jan 17, 2008 /
 
Hol olvastál olyat, hogy univerzális?
Bemész akármelyik elektronikai boltba, és kérsz nyáklemezt. Adnak egy bakelit vagy üvegszál alapú lapot, amin van egy igen vékony rézfólia, na az a nyers nyák. Van egyoldalas, illetve kétoldalas, annak mindkét oldalát rézfólia takarja. Méretben is van többféle, nem árt úgy menni a boltba, hogy készülsz ilyen kérdésekre
Aztán hazaviszed, tervezel rá rajzolatot, valamilyen módszerrel ráviszed a fóliára, és kimaratod stb. Ezekről ebben a topicban bőségesen olvashatsz.
(#) Ashen hozzászólása Jan 17, 2008 /
 
és mért jó az ha kétoldalas?hogy rajzolom rá a rézfóliára hogy pontos legyen?a nyák drága?
(#) kobold válasza Ashen hozzászólására (») Jan 17, 2008 /
 
Azért visszafelé is olvashatnál egy picit...
Kétoldalas akkor kell, ha pl. annyira bonyolult az áramköröd, hogy egy oldalra már képtelenség, vagy nagyon nehéz megcsinálni a rajzolatot; vagy ha árnyékoló felületet akarunk a lap alá; vagy ha valaki úgy szereti, és ezzel akar méretet csökkenteni; vagy ha smd alkatrészekkel dolgozol, és spórolsz a nyákkal, meg még sok oka van.
A rajzolat a nyákra sokféleképp kerülhet: én anno cerkával berajzoltam a sávokat furattól furatig, az egészet leragasztottam félig átlátszó szalaggal, szikével úgy-ahogy körbevagdostam, és lehúztam a felesleget. Ez hülye módszer, nem ajánlom. Akinek semmi extra nincs otthon (lézernyomtató, fénymásoló, UV-lámpa), annak elsőre a nyákfilc is jó, szabad kézzel tud rajzolgatni, és a nyákkal együtt meg is veheti. Vagy körömlakk és fecskendő, néhány hígabb festék. Nyomtatóval már választhat a vasalós, vagy levilágítós technika között, kinek mi jön be, vagy mi érhető el.
Drága-e a nyák? Hát... Igen A4-es méretben valami 550 Ft-ért vettem tavaly, igazából nem tudom, hogy ez most drága vagy sem. Én spórolni szoktam vele, több idő megy el a tervezéssel, de próbálom beosztani.
(#) Ashen hozzászólása Jan 17, 2008 /
 
de van valami nyáktervező program is...nem?
(#) Ashen hozzászólása Jan 17, 2008 /
 
ja bocs nem nyáktervező hannem áramkör tervező...
és hol lehet kimaratni?
(#) Moderátor hozzászólása Ashen hozzászólására (») Jan 17, 2008
 
De igen, van. Több is. Eagale, SprintLayout, hogy csak az ismertebbeket említsem.


Jó lenne azért, ha a keresőt is használnád! Ott találod a lap tetején! Nagyon okos kis dolog ám, és sok-sok okos infót ad, amivel nem kell várnod, míg valaki válaszol, és még nem is fárasztod a fórumtársakat...
(#) Frankye válasza Ashen hozzászólására (») Jan 17, 2008 /
 
Na most először is döntsd el, mit szeretnél tudni.
Szedd össze a gondolataidat, aztán írd meg a notepad-del, majd másold be ide. Hátha addigra eldöntöd, mit is szeretnél.

Egyébként kimaratni otthon fogod tudni, vasklorid vizes oldatában, legalábbis kezdőknek ezt ajánlom, mert ez kevésbé veszélyes, mint a hiperolos-sósavas marató. (Előbbi csak foltot hagy a ruhán, utóbbi a bőrödet is leviszi, ha nem vigyázol.)
(#) kobold válasza Ashen hozzászólására (») Jan 17, 2008 /
 
Áramkörtervezők, nem fontossági vagy használhatósági sorrendben: Tina, Eagle, OrCad, ha többet gondolkodnék, több is eszembe jutna. Az első kettő letölthető a netről, a harmadik is, ha jó helyre megy az ember, de kezdetnek nem javaslom.
Ha a nyákon van stabilan a rajzolat, akár otthon is ki lehet maratni, szerintem itt az oldalon alig találsz olyat, aki nem így csinálja (profiktól bocs). Vas-kloridos, illetve hiperolos-sósavas maratás a két alkalmazott módszer, az első lassabb, pontatlanabb, a második a kezdőknek talán veszélyesebb.
Vagy pedig, keres az ember egy másikat vagy egy céget, ahol a terv alapján elkészítik a kész panelt.
(#) zajforras hozzászólása Jan 17, 2008 /
 
Jó reggelt!

Viszonylag kezdő vagyok áramkör készítésben. Szeretnék készíteni egy olyan időzítő kapcsolót, ami egy lámpát kapcsol be és ki minden nap. Ehhez szeretnék segítséget kérni. Eddig azaz ötletem hogy van egy óra, és hozzá egy számláló, ami éjfélkor vagy valamikor lenullázódik, és tudja, hogy minden x-edik számnál kell ki, vagy bekapcsolni.
(#) kaqkk válasza zajforras hozzászólására (») Jan 17, 2008 /
 
Ezt az időzítőt komoly dologra akarod használni vagy csak az építés öröme miatt szeretnéd elkészíteni???
Ezt csak azért kérdezem mert ha elkészíted kb.3-szor
annyiba kerül mint ha megveszed mehanikus időzítő kapcsolót 1300Ft-ért láttam az eggyik multiban de ha mégis az építés mellet döntesz szívesen segítünk :yes:
(#) zajforras válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 17, 2008 /
 
Hát igazából az építés öröme miatt.
(#) kaqkk válasza zajforras hozzászólására (») Jan 17, 2008 /
 
Menyire vagy kezdő? Építettél már valamit? Vagy ez az első?
(#) Ashen válasza Frankye hozzászólására (») Jan 17, 2008 /
 
én nem tanultam eddig fizikából mást csak a mozgás de ettől függetlenül 10 ből 10en érdekel az audioelektronika.
[quote]
szeretnék tudni gitárerősítőt építeni a 0-ról.ennyi.
(#) zajforras válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 17, 2008 /
 
Hát a gitáromhoz csináltam egykét effektet kapcsolási rajz, meg nyákterv alapján, és egy erősítőt, aminek én martam ki a nyákját.
(#) mrex válasza Ashen hozzászólására (») Jan 17, 2008 /
 
Jó remek. De építkezni alapra lehet. Mindannyian kezdtük valahol. Segítünk is de a megfelelő kérdést a megfelelő helyen tedd fel kérdezz pontosan és vázolj vagy rajzolj ha valamit te értesz azt megfelelő kérdés hiányában mi nem fogjuk érteni Példa:
Nyákot rajzolni kézzel kelle-e először vagy jobb-e nyomtatott vasalós technika.
vagy
A rajzolatot alkatrész oldal vagy beültetési oldal felől tervezzük-e
Ezekre a kérdésekre már válaszolni is lehet.
De mivel a fórumozók többsége túl van már néhány dolgon emiatt az olyan kérdéseknek nincs értelme hogy ez vagy az jobb-e.
(#) kaqkk válasza zajforras hozzászólására (») Jan 17, 2008 /
 
Csak egy-két kérdés a lámpa és az időzítő mijen tápfeszültségről üzemelne?és kb. mennyi ideig kellene világítani az égőnek?
(#) mrex válasza Ashen hozzászólására (») Jan 17, 2008 /
 
Egyébként ha bármelyik keresőbe beírod hogy nyák készítés hézilag szerintem tucatnyi oldal lesz a találati arány ahol minden technológia megtalálható lesz és hát minek feltalálni a kereket, ha már feltalálták ,azaz minek leírni megint ugyanazt? Válaszz egy kedvedre való technikát és láss hozzá ne hagyd magad eltántorítani az első kudarc után mert ha csapongsz a technológiák között úgy jársz mit a szamár aki éhen döglött két kazal közt.
Egyiket a másik után próbálgasd és ha eredményt értél el azután már el tudod dönteni, hogy neked melyik tetszik.
Következő: »»   114 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem