Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   239 / 1386
(#) Attila86 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Mondtam én. :yes:
(#) Dani0211 hozzászólása Jan 22, 2009 /
 
Sziasztok!

Minap összedobtam egy uv-s nyák levilágítót Cree uv ledekkel 2 db. Ugye még ez az első fototechnikás nyákom, már ráment két nyák...szóval inkább segítséget szeretnék kérni. Nah szóval ugye maszkot elkészít ...rátesz ...leszorít...levilágít...majd előhív... namár most előhívásnál előjön a rajzolat, csak valahol rendesen valaohol halványan és maratásnál meg a halvány részeket leszedi, please segítsetek!!! Ha előhivatom mennyire kell leoldani a lakkot, elég ha csak a lilás lejön?
Amúgy a maratás sokáig eltart Vaskloriddal van 2 óra is kb melegítés nélkül közbe lötyögtetem, de ki ér rá ott álni mellette Vaskloridba nem lehet rakni valamit (sósav,NaOh-t) ha hülyeséget mondtam bocs
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Akkor nem kell senkinek? Holnap délelőtt és délután is itthon leszek. Ha nem kell senkinek a bolti árért (200Ft), akkor odaadom ingyen, csak el kell érte jönni! (Örs-Vezér tér)
(#) JZoli válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Szia!Ha nincs jelentkező akkor elküldhetnéd nekem, a nyomtatóm jobban szereti a 100g-os papírt mint a 135g-osat. Igaz azt elmondhatom, hogy sikerült vele a vasolásos panelgyártás nagyon örültem neki.
(#) Attila86 válasza JZoli hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Írtam, hogy annyi a feltétel hogy el kell érte jönni az Örs-Vezér térre. Most már akár ingyen is odaadom, csak vigye el valaki. De még postázgatni is, ahhoz már nincs hangulatom.
(#) lmao hozzászólása Jan 22, 2009 /
 
Be kell valljam, hogy soha nem voltam jó kémiából, így nem tudom megítélni, hogy ez csak egy vicc-e, de ha nem, akkor határozottan egy lépéssel közelebb kerültünk a furatfémezéshez:

- the copper from the thick peice of wire is disolved into the solution and deposited elecrically onto the silver coin.

- Whats the sulution in there, or chemical name?

- believe it or not, it was vinegar deluted with table salt. worked extremely well

- how much vinegar to table salt,????? this is very interseting 5/5 .

- pour as much vinegar as you need then put as much salt in the mixture as you can(until it doesnt take anymore). works well.

Bővebben: Link (a kommentek az érdekesek)

Itt van mégegy:
Bővebben: Link

Már csak azt nem tudom, hogy konkrétan a furatokat hogyan lehetne ezzel fémezni... :/
(#) bbalazs_ válasza lmao hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Mi a kerdes?

A csoka rezet oldott fel ecetben, valoszinuleg rez-acetat keletkezett. Ebbe tett telitesig egy csomo sot, valoszinuleg a viz vezetokepesseget kivanta ezzel fokozni. Irja, hogy o kiprobalta az ont is es jol mukodott.

Ettol a furat lyukja meg nem femezodik be elore...
En mondjuk nem latom annak sem az elonyet, ha egy ezustpenzt rezzel vonunk be...

(#) lmao hozzászólása Jan 22, 2009 /
 
Ha két rézlemez közé teszed a kifúrt nyákod, és kisfrekvenciás AC-t kapcsolsz rájuk, akkor az ide-oda mozgó réz nem tapad fel a lemezre esetleg? Elnézést, hogy a hozzá nem értésemmel és a lehetetlen ötleteimmel fárasztalak benneteket, csak nagyon megörültem ennek a videónak.
(#) bbalazs_ válasza lmao hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Szerintem nem.
Vagy ha igen, a nagyobb feluletu 'nem furatra' meg jobban, elrontva ezzel a nyakot.

(#) lmao válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Ha mégis feltapadna, az egész használható lenne, ugyanis akkor elég lenne egy negatív maszkot vasalni, fúrni, ónt galvanizálni, leszedni a maszkot, végül maratni. Ezzel egy ónozott lemezt kapnánk átkötött viákkal. Milyen jó is lenne. Annyit mindenesetre megér, hogy holnapután kipróbáljam. :yes:
(#) bbalazs_ válasza lmao hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Nem tudom, te hogyan allnal neki, de en tutti, hogy az alapjan indulnek, hogy a kifurt nyakban lukak vannak, amibe ha beletomkodok valamit es a felszint lemosom, akkor az benne marad az uregben.
Anno forrasztovizzel keszitettem par nyakot es a felszinen ossze-vissza ellenallasok alakultak ki, csupan attol, hogy sosavban oldott cinket (ocska cinpacakat es goboket az asztalrol tkp. on-klorid oldat) vittem fel es hagytam 'megszaradni'. Ez egy elegge hig oldat volt, talan tomenyebbel jobban jarsz. Lemaszkolod, megaztatod es maris ott a vezetoreteg, amire lehet mar galvanizalassal noveszteni valamit. Persze ez csak otlet...
(#) Cunici hozzászólása Jan 23, 2009 /
 
Sziasztok!

Milyen arányban kell elkészíteni a maratószert Na perszulfátból, és milyen arányban kell elkészíteni az előhívót NAOH ból. Kérdésem : mennyi víz, mennyi anyaghoz?
Válaszokat előre köszönöm.
(#) bbalazs_ válasza Cunici hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Maratot nem tudom, en vaskloriddal maratok.

Elohivot ugy szoktam, hogy csinalok tomeny NaOH-t (vigyazni vele, mert oldodas kozben sok hot fejleszt - gyerektol tavol, halalfejes sotet uvegben tartani!) es abbol spriccelek injekcios tuvel amennyi kell, kb 100ml vizhez 3-4ml tomenyet szoktam adni. De ez ugyis kiserletezessel allithato be a legjobban. Aztan ez az elohivo sokaig hasznalhato.

(#) Cunici válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Helló

A töményhez menyi vizet és mennyi előhívót adsz?
Köszi a választ.
(#) bbalazs_ válasza Cunici hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Ezt nem ertem. Maga a NaOH oldat az elohivo.

A tomenyet ugy keszitem, hogy amikor mar nem tud tobb NaOH benne feloldodni.
Ebbol a tomenybol spriccelek kb 1 decihez 3-4ml-t, muanyag fecskendobol.

Akik direktben keszitik az elohivot, azt mondjak, hogy 3-4 nagy szem NaOH-t kell beledobni.
De mondom, ugyis latszani fog, hogy mennyire van szukseged, legalabbis nalam kb 10s alatt mar belilul a nyak...
(#) gulasoft válasza nejkoffi hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Iszonyat drága. Lödstopp lakk, két komponens, szitázással felviszed, 80 fokon 30 percig szárítod, ott kell megvilágítani ahol fel akarod keményíteni, a többi a 80 fokos szárítás utáni levilágítás után lemosható, azután 280 fokon még egy órát égeted. Gyémánt kemény, semmi nem hatja meg, csak a smirgli.
(#) gulasoft válasza Cunici hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Kicsit combcsontnyak törés miatt kimaradtam itt pár napig, de most 4.5 nappal a műtét után hazaküldtek a keszthelyi kórházból (szerintem a főorvos világcsúcsot akar dönteni (ja a 4.5 nap 408.000Ft volt, hogy ebből hogy nem jut nővérre....))
Szóval a témánál maradva, engedsz egy tálba annyi vizet ami éppen ellepi, és 2-3 szitis kanálnyit beleraksz. Töményebbel nem próbáltam, pedig 1 kiló csak 1100 forint, de inkább a szép maratás volt a lényeg, nem a speed.
(#) vicsys válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Mielőbbi gyors felépülést kívánok!
(#) gulasoft válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Akkor marad a fotózásos megoldás az előhívás utáni beégetéssel. Bár nem tudom egy kicsit felpolírozott nyákon megtapad egyáltalán a P20-as lakk? Próbálta már valaki?
(#) gulasoft válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Nem kell ám hinni nekem!
Ezt magyaráztam 3 hónap óta!
És nem tudom milyen levilágítót használtál, de a középátlag 5 perc.
Nincs pucolás, vasalgatás, áztatás, fogkefézés, csak lehúz fólia, levilágít (nálad 5 perc)
Ennél Nem hiszem hogy bármilyen vasalás gyorsabb lenne.
Csak olcsóbb.
Ret-ben nézzétek meg, kevesebb mint 2* annyi a fotós nyák ára, mint a simáé.
Egy 300*200-as sima 1165Ft egy fotóérzékeny 1975Ft.
Mindenki eldönti megéri e neki a sok fölös meló, vagy (ebből kijön azért 4 átlag nyák) megér neki 200Ft-ot nyákonként, hogy mindezt megússza, és olyan nyákot tudjon csinálni amiket már raktam fel egy párszor.
Mindenesetre gartulálok a nyákhoz.
(#) jdani hozzászólása Jan 23, 2009 /
 
Hali. megpróbálkoztam ma az SMD ic (44pin) forrasztásával, és nyákkészítésével. első próbálkozásra, se zárlat, de szakadás, és mindenhol jó kontakt volt az IC és a nyákvonalak közt

DSC00043.JPG
    
(#) Sir-Nyeteg válasza jdani hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Szépke! Csak így tova!
(#) mikulamotor válasza csaadaam hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Sziasztok! Segítségeteket kérném, mi a véleményetek erről a Handy panelfúróról hobi célra nyákhoz. Előre is köszönöm.

handy.jpg
    
(#) Doncso válasza mikulamotor hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Nyilván nem a leg profibb szerszám, de fúrni lehet vele.
(#) niedziela válasza mikulamotor hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Ha lehet inkább 220V -os tápja legyen.
(#) herzsolt hozzászólása Jan 24, 2009 /
 
Segítsetek!

Hogyan tudok egy pdf formátumú pcb-t tükrözni, hogy vasalásos nyákkészítéshez jó legyen? Mert vasaláskor nem lesz jó, csak fotozáshoz.
(#) szabi83 válasza herzsolt hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Tedd fel a pdf-t, s megnézem, mit tehetek
(#) herzsolt válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Ez lenne az
(#) gulasoft válasza jdani hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Hát a fele nincs is bekötve, meg kivezetve, a forrszemeknél egy csomóhelyen látszik hogy meg van szakadva. Azért annyira nem szép, de első próbálkozásnak jó. Majd felrakom az ény ilyen verziómat, ott minden ki van vezetve.
(#) Norberto válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Nekem az a sejtésem, ez azért történhetett így, mert nem volt ráhagyás a NYÁK szélén, mint ahogyan az ajánlott. Szerintem.
Következő: »»   239 / 1386
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem