Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   266 / 1385
(#) gulasoft válasza kiskacsa2009 hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Hú ez nagyon habzik. Valami nem stimmel.
Nálunk van hidrogénperoxid folyadékban a fodrászkellékesnél két üveg elég egy évre battyogj el érte, az örsről jön ide busz. Ha kell akkor leírom merre van pontosan.
(#) Attila86 válasza gulasoft hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Vagy Azúr vegyszerbolt a körúton.
(#) gulasoft válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Vagy, csak az ha jól emlékszem 5-ig van nyitva ez meg 6-ig, vagy el tudom hozni és lehet érte jönni.
(#) Attila86 válasza gulasoft hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
Mindegy, hiszen tegnap este nyolc környékén írtuk ezeket.
(#) gulasoft válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
Nem azért írtam, csak a régi helyemnen 17:30-ig volt a munkaidő onnan sehova nem lehet 17:00-ra odaérni.
A 18:00-ig nyitvatartóba esetleg. Nem tudom kinek milyen a munkaideje.
(#) lgyk válasza kiskacsa2009 hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Légyszíves hidrogén-peroxidot használni, ha az kell a maratóba, nem pedig hidrogén-peroxid tartalmú kozmetikai csodát (vagy a fene tudja, mi ez), ugyanis ez utóbbiban van egy sor olyan komponens is, ami egészségtelen következményekkel járhat, ha sósavval kevered!

Ha nem tudsz venni fodrászkellékesnél, vagy vegyszerboltban peroxidot, akkor a gyógyszertárban is adnak, ha ott nincs, akkor a maratás működik karbamid-peroxid tablettával is (Hyperol néven fut).
(#) Zsika hozzászólása Ápr 25, 2009 /
 
Sziasztok. Megosztok veletek egy pár képet egy készülő projekt-ből. Fotózással szoktam csinálni a nyákokat, sajnos a műhely nem pormentes de azért egész jól sikerült. A nyák még vizes mert épp hogy előhívtam.
(#) feki00 válasza Zsika hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 
Midibox64 lesz ha szabad tippelnem?
(#) jdani válasza Zsika hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 
sorozatgyártás?
(#) mex válasza Zsika hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 
Nem rossz, de a panelméretre hagyhattál volna egy kicsit. A forrszemeket jóval kisebb központtal kellene ellátni, jobb fúrni.
(#) Zsika válasza feki00 hozzászólására (») Ápr 26, 2009 /
 
Szia. Igen Midibox64 alapján készül (MTE verziója a Traktorizer). Mex a forrszemeket 0,8mm-nek méreteztem szándékosan, mert az eredeti rajzon nagyon picik voltak mind a forrszemek mind a furatok. A vezető sávok is meg lettek vastagítva.
(#) Zsolt_HUN hozzászólása Ápr 26, 2009 /
 
Sziasztok!

Nem tudom kérdezték-e már de mivel lehet lemarni a felesleges réz felületet (milyen sav) milyen jöhet szóba?

Rozsdamaró nem oldja a rezet?


(A rányomtatott papír leszedéséig világos, hogy hogyan kell csinálni)

Köszi mindenkinek!
(#) Norberto válasza Zsolt_HUN hozzászólására (») Ápr 26, 2009 /
 
Másold be a keresőbe a következőt:

marató topic:178

Állítsd be a hozzászólásokban való keresést is!

A találatokat olvasd el, lehetőleg időben a legelejétől.
(#) bgsf válasza Zsolt_HUN hozzászólására (») Ápr 26, 2009 /
 
Vasklorid oldat, ezt jól lehet alkalmazni amatőr szinten. Én a hidrogénperoxid-sósav keveréket használom viszont ez nagyon büdös és melegszik is de 1-2 perc alatt végez a nyákkal. A rövidebb maratási idő miatt kevesebb az alámarás veszélye, de nagyon jó fedőréteg kell hozzá! Ezt vasalással vagy tussal lehet elérni. Mostanság inkább vasalok. Hogy hogyan?ITT MEGNÉZHETED!
(#) Zsika válasza Zsika hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
Sziasztok.Itt van még egy pár kép biztatásképpen próbálkozni kell és akkor biztosan sikerül.
(#) radocziandras hozzászólása Ápr 27, 2009 /
 
Sziasztok! lenne egy kérdésem. A B-327 Finomkristályos marató anyag -gal hogyan megy a maratás?fel kell oldani valamiben?Mennyire mar alá?Gyorsabb a vas - kloridnál?És legfontosabb: keletkezik e mérgező gáz, és az általa hagyott nyom lemosható?És ha igen , mivel?
(#) nova001155 hozzászólása Ápr 28, 2009 /
 
Üdv minenkinek!
Full kezdő vagyok a hobbielektronikában olyan gondom van kész a nyák levan maratva kivan furva.
Belettem az első cuccot hogy oda forrasztom és megdöbbenve tapasztaltam nem tapad a cin csak oda folyt és megszilárdult majd leesett xd. mi lehet a gond hogy tudom orvosolni ?
(#) mex válasza nova001155 hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Fotóztad?
(#) JZoli válasza nova001155 hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Milyen forrasztó ónt használtál? Remélem nem bádogos-, vagy vízvezetékszereléshez használt ón volt. Azokban ugyanis nincsen folyasztószer, így aztán nem is tapad. Ide csak gyantával "ellátott" forrasztóón a jó.
(#) bbalazs_ válasza nova001155 hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Lemostad a fotoerzekeny reteget? Aceton vagy suroloszer...
(#) levii válasza nova001155 hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Ha fotózáásal csináltad akkor maratás után el kell távolítani a fotolakkot.
Ezt lehet koncentráltabb előhívóval vagy nitrohigítóval, én az utóbbit használom.
xd-t és társait kéretik ezen a fórumon mellőzni
(#) gydanee válasza nova001155 hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Ha firctollas módszert( mindegyik után lekell) használtad, akkor maratás után lekell tisztítani a NYÁK-ot.
Erre elég sok mindent tudsz használni, én pl csak körömlakk lemosóval csináltam eddig.
(#) nova001155 hozzászólása Ápr 28, 2009 /
 
Filctollas módszert használtam megtisztitottam egyszerű dörzspapirrar lájtosan de lehet nem azzal kellet volna mivel körömlakklemosó épp nincs a közelben ugyhogy majd nitrohigítóval teszem meg. Remélem jó lessz ha akkor sem akkor a cin a rosz ? Mivel nem épp fiatal
Am sry hogy csak időközönként irok nem mindig vagyk gép elött :S nem érek rá.
(#) bbalazs_ válasza nova001155 hozzászólására (») Ápr 29, 2009 /
 
Akkor csak az onnal vagy a paka homersekletevel lehet baj. A rezet melegitsd es oda nyomd az ont, ne a paka hegyere. Ha nagyon kezdo vagy, akkor gyakorold valami hulladeknyakon elotte, mert a tulmelegitestol feljon a nyakrol a rez.
(#) lmao válasza radocziandras hozzászólására (») Ápr 29, 2009 /
 
Szerintem erről az anyagról van szó, és itt találod meg a használati utasítást. Tudtommal alig mar alá, nem keletkezik mérgező gáz (egyáltalán nincs szaga), nem is hagy nyomot, viszont elég lassú.
(#) gulasoft válasza radocziandras hozzászólására (») Ápr 29, 2009 /
 
Ja ha ez a nátriumperoxidos akkor arról részletesen be tudok számolni, mostanában azzal martam, mert tél volt és a lakásban nem akartam büdöset csinálni.

Szóval vegyszerboltban vedd, ott 100Ft 10 deka, kilószámra érdemes venni, mert mint láttad fél liter vízbe kell feloldani a 100grammot.

(persze én kb. egy decis adagot csináltam), épphogy csak elfedje a nyákot.
(nem is tudom hol lehetne olyan edényt venni, ami függőlegesen nyákméretű, és mindehez 3-4 nyákvastagság széles csak.)

Bekevered, melegvizet engedsz a mosdóba, és berakod. Egy idő után baromi szép színe lesz a folyadéknak, innen is látni hogy a réz igazából kék
Gázok szinte nincsenek, egy kis szaga azért van, de nem veszélyes. A lötyi nem fog meg igazából semmit, én az aegy decit ki szoktam önteni maratás után, világoskék a színe, de eddig nem fogott meg semmit.

Lassabb mint a tn150 és hígabb, tehát a felületre nehéz felfektetni. Szerintem igazán jól abban a buborékos maratóban lehetne használni amit itt pár emberke gyártott.

Olyan rakd be lötyizd meg néha (vagy ha van egy lötyögtetőd az a legjobb) és menj el gépezni tipusú.

Állítólag 60 fokon lebomlik, úgyhogy ne melegítsd túl.



(#) lmao válasza gulasoft hozzászólására (») Ápr 29, 2009 /
 
A vegyszerboltban is nátrium-peroxidként kérted?

Egyébként nem jó ötlet kiönteni az ilyesmit a lefolyóba - és nemcsak a halak miatt; haverom egész addig öntözgette jó bő vízzel, amíg meg nem jelent a csapon a 230V.
(#) nova001155 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 29, 2009 /
 
Az lessz gyakorlok valami hulladékon köszi a segitséget.
(#) lgyk válasza gulasoft hozzászólására (») Ápr 29, 2009 /
 
Hi!

Nátrium-peroxid? Biztos?

Elvileg a Na-peroxid is marja a rezet, és tényleg kék színű lesz a lötty, viszont erősen maró folyadékról van szó, csúnyábban tud marni (bőrt, nem panelt), mint bármelyik "klasszikus" marató, és a peroxid bomlása után NaOH marad az oldatban, ami viszi az exponálatlan fotolakkot is, ha túl tömény az oldat.

Ha tényleg Na2O2, akkor legyél vele óvatos. Amellett, hogy erősen oldja a fehérjéket, még a szilárd anyag szerves anyagokkal érintkezve meg is gyulladhat!
(#) gulasoft válasza lgyk hozzászólására (») Ápr 29, 2009 /
 
Köszönöm a helyesbítést. Nátrium szulfid.
Nagyon barátságos anyag. A nevén kívül a többi stimmelt. Elnézést az elírásért a hidrogénperoxiddal keverem. Kémiából nem voltam jó.
Holnap ha minden jól megy megyek a vegyszerboltba, viszem a papírt amire felírom miket kell venni, mert a végén felrobbantom a sufnit.
Következő: »»   266 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem