Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   576 / 1386
(#) gulasoft válasza alex0 hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Árlistában még benne volt.
(#) gulasoft válasza Berci hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Aha. Hát ez bonyeszosabb mint a tintás. Nekem valami olyan agyag kéne ami lebomlik kénsavtól szépen lassan, hogy a tinta helyét is a réz tudja kitölteni. A lényeg, hogy lassan.
(#) gulasoft válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Megkérdezem mennyi, ötletnek nem rosz, bár a tintával van inkább gond, annak kéne a folyamat során eltűnni.
(#) gulasoft válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Szó nincs róla. Ez valami akrlil tinta, vízzel higítható, nem nagyon megy össze, főleg hogy majdnem a fele a grafit. A gondom annyi, hogy fentmarad a furat falán a tinta is, miközben az ideális az lenne ha csak a grafit maradna rajta. Egy 3-as luknál pl a felrakódott rézréteg alatt ott marad a grafit meg a tinta réteg, persze ott nincs átfújva ezér vastagon marad, a sima lukakból meg ki van szívva a felesleg. A lényeg annyi, hogy tapadjon a nyák üvegszálas anyagára, de csak addíg amíg a galvanizáció el nem kezdődik, és közben oldódjon le. Az ezüstnitrátosnál desztvízbe kellett keverni, és utána mehetett egy stabilázáló fürdőbe, de az meg macerás volt meg drága.
Reanal magánszemélyeknek nem árul, a rézpor engedélyköteles (ne kérdezzétek mitől) 1 kiló 5140 forint.
(#) gulasoft válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Berendeltem az azúron keresztül.
(#) gulasoft válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Én nem előtte akarom kioldani, hanem közben. Grafitspray ban otthon, csak a lukakba nehéz bejuttatni, mert nincs neki csőre.
Valami olyan hordozó kéne ami meghtapad a műanyagon, de a kénsav szép lssan feloldja, az van a galvanizáló folyadékban.
(#) raw válasza gulasoft hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
ez sem jó megoldás, mert szennyezni a galván fürdőt. ez a rézpor grafittal kombinálva viszont jól hangzik!
(#) alex0 válasza gulasoft hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Tegnap néztem a listát, de már nincs nekik.
(#) gulasoft válasza raw hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
És mitől ragad a furatfalra?
Ki akarom próbálni sima tussal is az vízben feloldódik, talán addig kitart amíg a galvanizálás elkezdődik.
(#) raw válasza gulasoft hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Úgyértem beletenni valami festékbe vagy lakkba, mint eddig. Nekem még nem sikerül normális kötőanyagot találnom sajnos, ott bukott meg a dolog mindig, de lehet régi a grafitporom is és ezért volt túl nagy ellenállása (felszívott vizet vagy tudomisén ). Kellene kályhaport szerezni valahonnan, tényleg nem tud valaki Debrecenben ilyen boltot?
(#) zozz12 hozzászólása Ápr 27, 2011 /
 
Sziasztok!
Szeretnék elkezdeni végre normális NYÁK -okat készíteni és egy ismerősöm rá is beszélt a fotózásos technikára. Mivel a P20 -szal sok a gond (drága, nehéz egyenletesen felvinni) ezért úgy döntöttem, fényérzékeny dry filmet fogok használni. Csak nem tudom hol lehet olcsón beszerezni? Vagy van esetleg valakinek eladó?
Másik kérdésem, hogy mivel érdemes levilágítani? Találtam egy ilyet. Ez jó volna? Vagy elég egy egyszerű fénycső/kompakt fénycső? Vagy esetleg érdemes UV LED -eket használni?
Az írásvetítő fóliát, amin a NYÁK rajz van, elegendő/megfelelő ha egy egyszerű üveglappal nyomom le a levilágítás alatt vagy valami mással jobb?

Köszi
(#) gulasoft válasza raw hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Festékboltban keress kályhaport
(#) Dániel X hozzászólása Ápr 27, 2011 /
 
Üdv!

Segítséget kérnék mert még ha létezik ilyen a hivatalos elnevezését sem tudom. Rádiókban és vezetékes telefonokban a nyákon van ilyen "rácsos" rész amit a gumi billentyű zár. Van ennek valami hivatalos neve? Mit érdemes tudni róla ? Értem itt hogy 220 hoz nem jó, milyen áramnál vagy fesz. nél záródik magától a "rács" , milyen közel lehetnek egymáshoz a "rácsot" alkotó sávok, kel e több sáv vagy elég 2 úgymond csík, kell e rájuk valami spéci bevonat, kopnak e.
Remélem érthető voltam és senki nem kapott agyfrászt amíg ezt elolvasta.
(#) karaszbandi válasza Dániel X hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
magától csak akkor záródik, ha maga megnyomja!
Utolsó maodatra válasz: de
(#) Dániel X válasza karaszbandi hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Bocsi. Köszi. Azért még várom/várnám a kérdésekre a választ.
(#) ujfalusi válasza zozz12 hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
A pozitív huszat nagyon egyszerű egyenletesen szórni. A lapot víz szintesen kell elhelyezni, akkor teljesen egyenletesen terül. Víz szint mérővel kell ellen őrizni. Ha régi a lakk akkor sem terül rendesen.
(#) Dániel X válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Értem. Tehát lényegében a gumilapka alján lévő grafit az ami kopik, de nem nagy mértékben. Igaz? Van valami hivatalos neve vagy hogy nevezik ezt? Köszi.
(#) ujfalusi válasza Dániel X hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
DE igen, relatíve nagy mértékben lekopik a grafit és ettől rosszak huzamosabb idő után a távirányítók.
(#) Dániel X válasza ujfalusi hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Köszi.
(#) 424.247 hozzászólása Ápr 28, 2011 /
 
Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne, hogy ha offszet papírról (nyomó papír) szeretném átvasalni a rajzot, akkor tükör módban kell nyomtatnom?

Köszönöm
(#) Berci válasza 424.247 hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Szia
Csak a top oldalt.
A bottomot nem.
(#) 424.247 válasza Berci hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Köszi a gyors választ, nekem csak az alsó oldal a lényeg
(#) Berci válasza Berci hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Sziasztok
Csináltam egy vasalós próbát.
Hordozóként celofánt használtam.Egy papírra
egy élén felragasztva nyomtattam rá.Vasalás után közvetlen beledobtam hideg vízbe.A celofán úgy ugrott le róla.A celofánnal is úgy kell bánni,mint a zsírtalanított lappal.A sok pötty a pocsék nyomtatóm terméke.

Kép 002.jpg
    
(#) Balaa16 válasza Berci hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Szia!
Nem is rossz, a pöttyöket leszámítva..
(#) karaszbandi hozzászólása Ápr 29, 2011 /
 
Kipróbáltam, illetve kicseréltem a levilágítómban a csöveket. Eddig 8W-os volt, most lecseréltem 15W BL368-ra. Pausszal egy rétegben 1,5 percnél már tökéletes. 2,5 percnél a 0,15mm vonal még nem szakad meg, sőt el se vékonyodik. Tehát, igen jó a cső. 2 percre beállítva tökéletes levilágítás.
(#) emmzolee válasza Berci hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Nem rossz ötlet!
Ki fogom próbálni.
(#) J-O-E válasza karaszbandi hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Hol lehet kapni BL368-at?

Ilyen létezik:
- Fénycső T8 F15W BL 350nm UVA Blacklight 26x438mm
F15T8BL, UV fénycső, UV-A Spektrum, 350-365nm, rovarcsapda, műköröm, fotokémia.
bruttó 990 Ft

vagy

- Fénycső T8 F15W BLB 352-368nm Sylvania UVA Blacklight blue 26x438mm
F15T8BLB, UV fénycső, UV-A Spektrum. Minimális fénykibocsájtás a kék szín tartományban, szemben más márkákkal.
bruttó 2.900 Ft

vagy amit irtál ezek közül valamelyik?
Ezt dobja a BL368-ra?
(#) karaszbandi válasza J-O-E hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
http://www.elektroprofi.hu/WEBSET_DOWNLOADS/608/Rovarcsapdafenycso%...io.pdf

Személy szerint itt vettem.
A csövön réírva BL368.
Amit te felsoroltál az egyik se az.
(#) J-O-E válasza karaszbandi hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Köszönöm!

0000082 F15W T8 BL368 450mm 18" 840 Ft

Ezt vetted?
Hány db. van a levilágítódban?
Nem találtam NET-es rendelési lehetőséget
Én a nagy TUNGSRAM kínálatból kerestem, a Google nem is ismeri a ELEKTRO PROFI kínálatát kicsit gyengus a WEB fejlesztőjük.
(#) karaszbandi válasza J-O-E hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Nem, F15W T5 BL368
Ez 300mm és 15W. Ha felhívod őket, akkor lehet hogy elpostázzák.
A Sylvania kódja: 0000090
A Tungsramnál ne keresd, mert a weben nincs. Lehet, hogy van nekik, de nem látom.
Következő: »»   576 / 1386
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem