Fórum témák
» Több friss téma |
Köszi a válaszod oktatóm mondta még tavaly.. nem voltam biztos benne így inkább megkérdeztem.
Jó reggelt!
Régi téma de csak megkérdezem, hátha van aki erre jár... Kézi műszerbe (VICI VC99) az amper mérő körbe milyen biztosítót érdemes tenni? Nagyon gyors (FF), gyors (F), normál (N), mérsékelten lassú (M), lassú (T), vagy nagyon lassú (TT)? (Sajna már nem tudom milyen volt benne, mert amikor megsült kidobtam, de azóta szinte nem is használtam ezt a méréshatárt, csak a nagyobbat a 10A -est). 600mA a méréshatár, vegyek bele pont 600mA-est (de akkor ha kicsit túlcsúszik az áramerősség, máris kiég), vagy inkább valamivel nagyobbat pl 700-800mA (nem tudom milyenek a szabvány értékek), mert annyit talán még elbír azon a méréshatáron a műszer, mielőtt károsodna?
Sziasztok!
Van egy motorom, amit védeni szeretnék olvadóbiztosítékkal. A motor amikor normál üzemben működik 250W-ot vesz fel. Amikor megszorul, akkor 520W körül. Lehetséges erre valami olyan biztosítékot betenni, ami kiolvad mielőtt leégne a motor, de normál üzemben nem olvad ki? Én 1A körüli biztosítékra gondoltam. Ez egyébként egy kapunyitó motor lenne.
Mágnes kapcsolóhoz hőkioldón nem gondolkodtál még?
De lehetséges, hogy jó lenne.
Szia!
Van egy JVC UX-G38 mikro hifi Táp panel, ebben ICP-N20 és ICP-N10 félvezető biztosítékok. A 20-asra azt írják 800 mA-os 50V max 0,1 ohm bizt.. A 10-esről nem találok infót... Egyébként ellenállásmérővel mit kellene mutatnia, ha jó? Mérve szakadást mutat... A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2017
Patkolva van a 16A-es olvadóbiztosíték a főelosztóban. Beakartam helyette tenni egy 20-ast de annak a feje nagyobb,az aljzatba szerelt illesztőgyűrűbe nem fér bele.
Lehet kapni kissebb fejű de 20A-est vagy ezek direkt ilyen méretben készültek hogy ne lehessen véletlenül sem felcserélni?
Direkt ilyen. A patkolt meg nagyon veszélyes!
Akkor már akkoriban is bolondbiztos volt.
Patkoltat kidobtam, raktam helyette egyet de illesztőgyűrű nélkül. Gondolom így is biztonságosabb..
Az illesztőgyűrűnek is színe van, meg a bizti végén kiugró kis tányérnak is. Csak kisebbet tudsz berakni, a nagyobb direkt nem megy bele, így van gyártva. Ha nagyobbat akarsz, tágabb (és más színű) illesztőgyűrű kell. Egyébként a közepén van egy menet, azzal tekeredik be az alaplemezbe, van egy speciális kiszedő, ami a gyűrű két oldalán lévő lapításokban illeszkedik, azzal másodpercek alatt cserélhető. A színek a szokásosak:
Sárga: 25A Kék: 20A Szürke: 16A Piros: 10A Zöld: 6A Barna: 4A
Csak ilyet már egyik boltban sem kaptam, neten rendelve meg többe kerülne a leves mint a hús. Simán kilehetett tekerni kézzel majd a fém csavart az érintkezővel a porcelán tányér nélkül visszarakva behelyezhető akármekkora is.
A fém a tányérba bele volt ragasztva de az idő vagy a hőhatás miatt az már elengedte magát. Csak ez újdonság volt nekem hogy akkoriban is "bolondbiztosra" csinálták. De azért az érinthető rázós részek miatt mégsem elég bolondbiztos.. Amúgy ez a színjelölés minden elektromos dologra igaz? Pl a késes biztosító is ha piros rajta a felirat az is 10A-ert jelent? A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2019
Itt találsz leírást a késes biztosítékokról
Idézet: „a fém csavart az érintkezővel a porcelán tányér nélkül visszarakva behelyezhető akármekkora is.” Igen, meg a normál izzó is (minden, ami E27-es ) |
Bejelentkezés
Hirdetés |