Fórum témák
» Több friss téma |
Kínából érkezett. Garizni nincs kedvem. Nem is az a 4 euro. 7ért már kapok ingyen póstával 2 darabot.
Asszem irok majd az apróba, hátha árul valaki itt a környékemen. Persze nem szürke, meg shánghájit. : Köszönöm a segítségeteket, főleg neked Pucuka!
Gondolatban ez lenne egy ECl82 anódfesze. Villard egyenirányítás. Egyből a kimeneten mérve.
Azt nemtudom,. Most csak ezt a témát gyakorolom.
Cserélgetem a kondikat, de ennél kevesebb váltót nem tudok elérni. Aszondod egy 10H elvinné? A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2014
Mérd ki a szkópkábel GND vezetékét. A BNC csatlakozótól a szonda csatlakozásáig. Gyakran csak ennek a forrasztása törik meg.
Nem az lesz az. Nincs szakadás, se ellenállás. Nem végtelen.
"Viszont nem periodikus jelek vizsgálatánál, a NORMAL, vagy Single üzemmódját kell választani a szkópnak. Így az eltérítés, csak akkor indul el, ha a szinkronjel meghaladja a trigger küszöböt."
Üdv! Nekem egy rft eo213-asom van, és ez a mérés megvalósítható vele? Mert nincs rajta single gomb, se sweep mód. Autó van rajta, ha kiengedve hagyom az lenne a single mód? itt a szcópomról egy kép Köszönöm a segítséget!
Ezzel a szkóppal nem nagyon lehet egyszeres lefutású jelet vizsgálni, azért nincs rajta ilyen gomb. Ez az üzemmód csak olyan szkópoknál alkalmas, amelyeknek nagy anódfeszültségű (utángyorsítós) és viszonylag hosszú utánvilágítós katódsugár csövük van. Ez nem az a szkóp.
Sziasztok!
Valaki meg tudná nekem mondani, hogy milyen mérővezetéket vegyek ( vagy esetleg házilag készítsek ) egy N-313 vagy H-313- as orosz oszcilloszkóphoz, mert találtam egyet itthon és szeretném használatba venni. Válaszotok előre is köszönöm!
Szia !
50 Ohmos sodrott belső erű 5 mm külső átmérőjű, hajlékony koax kábel 1 fm hosszu. Egyik végén BNC csatlakozó, másik végén két hajlékony sodrott szigetelt rövid vezetékdarab szigetelt krokodil csipesszel. Ez csak akkor lesz jó, ha a szkóp Y orosz csatlakozóját kicseréled csavarozható BNC hüvelyre. Eredetileg speciális orosz csatlakozóval és kábellel szerelték, ezt a kábelt beszerezni nem könnyű. A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2014
Szia!
Jobban járna, ha nem koaxozna, hanem fogna két hajlékony, sodrott erű vezetéket és egyszerűen rákötné a bemenetre.
Az Y erősítő legérzékenyebb állása 1 mV/osztás. Két darab "dróttal" mindent látna csak hasznos jelet nem.
Nekem amikor hajdanán ilyen szkópom volt, már úgy vettem hogy ki volt cserélve a csatlakozó BNC-re. Onnantól már jó volt hozzá bármelyik mérőfej, mint ahogy a fentebbi képen is látható.
Köszönöm a válaszokat! Nekem van itthon pár db teljesen új orosz bnc csatlakozó hozzá, ezért kérdeztem az építést esetleg.
Vigyázz! Ha eredeti orosz BNC -d van, akkor lehetnek problémáid, mert létezett BNC formájú csatlakozójuk. Azzal az a gond, hogy metrikus méretekkel készültek, az eredeti BNC az pedig collos méretű. Az eltérés nem nagy, de nem passzol.
Sziasztok!
Néhány napja sikerült túllépnem az N-313 korszakból. Beszereztem egy egész jó állapotú C1-93 orosz csodát. Érdekes, hogy a bekapcsoláshoz egy gombot KI!!! kell húzni. Szinte azonnal rájöttem Egyébként egész jól működik, nagyon ritkán mintha kontakthibás lenne valamelyik(mindegyik...) kapcsolója, előző tulaj szerint éveket állt a polc tetején tétlenül... A netet böngészve nem találtam leírást, csupán kapcsolási rajzokat. Esetleg tudnátok segíteni magyarra fordítani az előlapot, valamint felfedni az oldalsó, hátsó és a tetején lévő csatlakozók, trimmerek funkcióit? Vajon mit tudhat ez a gép? Köszönöm! Üdv! Los M
Orosz oldalakon rengeteg infót találsz róla ha azon a nyelven keresel (c1-93 осциллограф), a gugli fordító meg lefordítja (úgy ahogy). Az előlapon szerintem minden egyértelmű. Ezt egyébként az egyik Kenwood szkópról koppintották, a komplett előlap, a cső elhelyezése is ugyanolyan. A japán az nagyon jó, hogy ez mennyire, az attól függ hogy mennyire sikerült nekik, illetve milyen alkatrészeket használtak.
Azért kell a bekapcsológombot kihúzni, mert egy rudazattal így oldották meg, hogy a hálózati kapcsoló távol legyen minden szórt jelre érzékeny egységtől. A Tek^7000 sorozat minden tagja is így működik - nagyon szellemes megoldás!
Szia Ge Lee!
Találtam több orosz és ukrán veblapot, ezt-azt sikerült megfejtenem. Ügyes szerkezetnek tünik, egyre jobban összebarátkozunk. Üdv!
Szia gkari!
Jól hangzik, így egyel több ok, hogy belenézzek! Szellőzőrácson bekukkantva érdekes tokozású ruszki IC-t is észre vettem. Meg kell néznem közelről! Egy kérdés: Mint írtam, néha a kapcsolók mintha nem adnának stabil kontaktust. Ezzel kezdhetek valamit, vagy egyszerűen majd bejáratódnak a sok évnyi porosodás után? Köszönöm! Üdv!
Kapcsolóknál először várj, hátha bejáratódnak. Az lenne a legjobb. Az "Analóg oszcilloszkóp javítása" topicban volt mostanában erről szó. Baloldali kezelőkről tudok mondani. Két szélső húzókapcsoló a bemenet csatolása föntről le: DC, GND, AC. Két forgó a bemeneti osztó, közepükben Y csatorna erősítés szabályozó. A bemeneti osztó fokozatok közötti finom állítás, de ez nem kalibrált. Két kis poti függőleges pozíció. Öt nyomógomb: csak 1-es csatorna, csak 2-es csatorna, 2 csatorna szaggatott mód alacsony frekvenciákhoz, 2 csatorna váltakozó mód nagyobb frekvenciákhoz, 2 csatorna összeadva, vagy ha egyiket invertáljuk, akkor kivonva. Képernyő bal sarka alatti gombbal invertál. Képernyő alatt fényerő, fókusz, még valami talán asztigm, vagy sugárforgatás, nem tudom.
Jobb oldalon 1:1, 1:10 valószinű a külső triggerjel 1:1 ben, vagy 1:10 ben osztva kerül be. Ennyit tudok, hátha ez is segít. A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2014
Ha nagyon sokáig nincs használva akkor mindenképpen kialakul rajta valamekkora oxidréteg. Ennek mértékétől függ hogy rendbe jön-e a kontakt néhány körbeforgatás után vagy nem. De a fedlap levétele után egy jó erős lámpával meg tudod nézni hogy milyen állapotban van a yaxley felülete. Ha már fekete az oxidtól akkor azt el kell távolítani mert máshogy sajnos nem fog megjavulni. Ennek mikéntjéről olvashatsz a szkópjavítós topikban, képeket is csatoltam.
Sziasztok valaki tudja hogy kell használni a Z bemenetet? Csak annyit tudok róla hogy ezzel lehet szabályozni kívülről az elektronsugár intenzitását. TESLA BM566 oszcilloszkópom van, a hátlapján van Z bemenet, használati utasításában erről nem írnak semmit.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2014
Modulálni tudod a sugár fényerejét (bonyolult, de akár TV képet is lehet csinálni.
Szia !
Idézek Idézet: „Működési módok A Katódsugárcső által megjelenített információt három jellemző határozza meg: Általában a vízszintes irányú kitérés (eltérítés) azaz az X tengely (X-axis), a függőleges irányú kitérés (eltérítés) azaz az Y tengely (Y-axis), és a világosság (fényerő) azaz a Z tengely (Z-axis). T-Y(-Z) mód: Minden oszcilloszkóp képes rá. Az X tengely az eltelt idővel (T) arányos kitérést mutat, az Y tengely a Y bemenetre (csatorna) kapcsolt feszültséggel arányos kitérést mutat. A nem kötelező Z tengely pedig fényerő modulációt hoz létre a Z bemenetre kapcsolt feszültség függvényében (pl.: markerek létrehozása). A T paraméter értékét az oszcilloszkópba beépített generátor hozza létre az idő függvényében, melynek értéke változtatható és az operátor számára pontosan tudható (leolvasható). X-Y(-Z) mód: A legalább kétcsatornás oszcilloszkópok esetében az első csatornát (1. bemenet) az X irányú eltérítésre lehet kapcsolni, amely a csatorna bemenetére kerülő feszültséggel arányos kitérést mutat. Az Y irányú eltérítés pl. a második csatornán (2. bemenet) levő feszültséggel arányos. A Z tengely mint a T-Y(-Z) módnál. (Ebben a módban a beépített időalapú genertátor le van kapcsolva.) ”
Hello! Ez leginkább a hagyományos de két időalapos oszcilloszkópoknál hasznos. Ott, a látott kép egy szakaszát a másik időalap (és sugár) segítségével "ki lehet nyújtani". És hogy ne tévedjünk el, hogy melyik szakaszt is látjuk, a "fősugáron" ezt a szakaszt kivilágosítják. Így kényelmesen beazonosíthatóm amit ezen a videón meg is szemlélhetsz..
DC csatolt bemenet. Általában 0V és 5V körüli egyenfeszültséggel vezérelhető. Kapcsolj rá tápegységről 0V-tól indulva felfelé, meglátod mi a válasz a fényerőben. Lesz egy feszültségtartomány, ami a teljesen elsötétült, és teljesen kivilágosodott állapot közötti. Kb. 10V-nál többet nem szabad kapnia.
Biztonság kedvéért 1Kohm ellenálláson keresztül ajánlatos, hátha védődiódák vannak, amik tönkremehetnek. A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2014
Olyan sűrűm azért nem fogod használni. Akkor lenne rá szükséged, ha a szkópnak a monitor (kijelző) funkcióját szeretnéd csak használni. Erre akkor lenne szükséged, ha pl. wobbler kijelzőjeként használnád, akkor visszafutás kioltásra, markerezésre. De akkor egy önálló áramkört kell építened a vezérlésre, a szkóp szerepe csak a ks ellátására korlátozódik.
Köszönöm szépen a válaszokat. Igazából VGA monitorként szeretném használni a szkópot. Találtam egy jó kis leírást hozzá: Bővebben: Link .
Külső oszcillátorokkal van előállítva fűrészjel a függőleges - és vízszintes kitérítéshez, az RGB videojelek pedig össze vannak adva, és a szkóp Z bemenetére van vezetve. Gondolom VGA - ról egyszerűbb mint kompozit videojelről, mert ahhoz kell egy szinkronjel leválasztó is. Egyelőre megpróbálok egy külső tápegységről feszültséget adni a Z bemenetre aztán meglátom mi történik. A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2014
|
Bejelentkezés
Hirdetés |