Fórum témák
» Több friss téma |
Nekem a cél az, hogy a párát kiszedjem de mellette a hőmérsékletet megőrizzem a helyiségemben.
Erre mondták az okosok rekuperátor ami levezeti a kondenz vizet és a meleg száraz levegő vissza megy ... Nahh akkor most hogyan tovább ?
Az előbb mutattak pár típust, válassz egyet.
"A rekupeátor szellőztetést biztosít úgy, hogy a hőmérséklet alig változik. A páramentesítő csak kiszedi a párát a helység levegőjéből."
És a páramentesítőnél sem változik a helyiség hőmérséklete. Ez eddig is világos volt, de erről írtam is. A szellőzésről meg annyit, hogy az ablakot, ajtót ki lehet nyitni is ám. Ha meg egyik sincs, akkor meg oda, abba a helyiségbe bemenni sem lehet, úgyhogy friss levegő sem kell oda.
A páramentesítők valamicskét emelik a helység hőmérsékletét, hiszen többet fűtenek mint hűtenek, valamint a rekupeátor sem tudja 100%-osan kicserélni a kimenő és a bejövő levegő hőmérsékletét.
Az ajtó/ablak kinyitás esetén kimegy a meleg, bejön a hideg (télen persze), a rekupeátor ezt hivatott minimálisra csökkenteni (friss levegő biztosítása közben) és automatizálni, meg szinten tartja a páratartalmat is. Tehát még egyszer, a rekupeátor nem egyenértékű a páramentesítővel. Valamint az ára is sokszorosa annak, hiszen a tudása is több. Én sem engedhetek meg magamnak csak páramentesítőt, úgyhogy mi is nyitogatjuk a nyílászárókat a szellőztetéshez, ez van.
Sziasztok!
Támadt egy olyan ötletem, hogy mi lenne ha egy radiátorral passzív módon történne a páramentesítés. Idén költöztünk és a fűtésszezon beindulásával az északi szobák, illetve az ott található fürdőszobában küzdünk a párával (már penésszel is). A tablettás és különböző sókristályos párátlanítók nem nagyon váltak be. Elektromosban nem gondolkodtam, mivel nem csak fürdésnél párásodik a fürdő és nonsztop 24 órára meg nem akarok 3-400 w energiát elhasználni. Sajnos idén nem lesz alkalmam tesztelni az ötletem, mivel a melléképületsor (műhely) jelenleg a föld színével egyenlő. Nyár előtt nem is nagyon fog elkészülni az épület. Hátha gondolt rajtam kívül más is ilyesmire, vagy esetleg egy lelkes kísérletező kipróbálhatná. Az ötletem a következő: A vízhálózat hideg-vizes kiállásain a legkisebb hídegvízfogyásnál is már páracseppek képződnek. Mi lenne ha egy radiátort szerelnék a fő hideg-víz hálózatba. A radiátort a fürdőben helyezném el. A házban bárhol használt hidegvíz már működésbe hozná. A radiátoron megjelenő kondenzviz vagy a csatornába vagy egy gyűjtőtartályba folyna. Igen tudom ezáltal hűtené a helységet is viszont mivel ez a rendszer passzív, és a kondenzációhoz nem használ energiát, a fűtési költség nőne de szerintem lényegesen kevesebb energia kell az üzemeltetéséhez mint egy elektromos berendezéshez. Várom a véleményeket...
1: Fürdőbe páraelszívó ventilátor. 110 mm-es cső a szabadba vagy a padlástérbe.
2: Az elekromos páramentestőnek (kompresszoros) nem kell non-stop működnie ahhoz, hogy megfelelő szinten tartsa a páratartalmat. 3: Akkor is kicsapódik a pára, ha nincs fűtve rendesen a lakás/ház (hőszigetelés sok gondot megold). 4: A radiátoros megoldás csak akkor működne, ha nem csak egy kézmosáshoz engedsz ki vizet, hanem többet. Ami pára nem csöpög le, idővel újra elpárolog mivel szép lassan felmelegszik a benne lévő víz is. Feleslegesen hűti a lakást. Nekem ezek jutottak eszembe.
Sziasztok! Segítséget kérnék, van egy Hauser DH-300 páramentesítőm ami már több éves és most meghanyatlott ,tápegységben egy elkó kondi meghalt amit kicseréltem, de nem teszi a dolgát! Venti megy, a hűtőbordák közzé tett fűtőelem melegszik, de nem gyűjti a párát!Lenne valakinek valami ötlete hogy hogyan tudnám használhatóvá tenni ??Előre is köszönöm !!
Ha jól sejtem ez egy Peltier elemes készülék. Ellenőrizni kellene a hideg oldalát is, az, hogy a meleg oldala melegszik, nem jelent semmit.
Üdv! Nos cseréltem benne peltiert, de sajnos nem teszi a dolgát! Nem gyűjti a párát! Lenne valami ötlet hogy mit csináljak vele??
A hideg oldal elég hideg? Eléri a harmatpontot? Teljesen száraz? A hideg oldalra fújja a levegőt? Van elég pára, amit gyüjtenie kell?
Szia!
Létezik ilyen passzív páramentesítési mód. Egy nagyobb fém tábla a helyiség közepén, alján összefolyókkal, amik elvezetik a vizet. Hűteni kell, vagy az alját jó mélyen betonba önteni. Gyakorlatilag a rosszul szigetelő ablakok is ezt teszik. A pára megszüntetésére a szellőztetés jó megoldás. A hideg levegő beérkezés után felmelegszik, kitágul és szárazabb lesz. Hőszigeteléssel a lecsapódás szűnik meg, a páratartalom marad. Szerintem egyszerűbb jól befűteni északi oldalon, mint ilyesmit alkalmazni és kiszellőztetni párszor.
Köszönöm a tanácsokat!! Közben átpasztáztam (számítógépnél használt) És most már teszi a dolgát!
Még egyszer köszönet! További szép napot kívánok !
Sziasztok,
Ugyan nem házilagos páramentesítő kérdésem volna, de talán még is érdekes lehet. Szeretnék egy készüléket, de szeretném megismerni a működési elvét. Milyen módon működnek, mekkora az áramfelvétele a gyári készülékeknek? A 30.000 Forintos árkategóriás elektromos, tehát nem tablettás, gyűjtőbogyós, stb. készülékek elve érdekel természetesen Gyakorlatilag ezek mini-klímák? Köszönöm! A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2016
Szia, az olcsóbb fajták Peltier modullal működnek. Ventillátor fújja a szoba levegőjét a hideg oldalra, ott lecsapódik a pára. Teljesítménye pár száz watt, a hatékonysága is ennek megfelelő. De a konkrét terméken ezeket az értékeket feltűntetik. Klimának a szónak abban az értelmében nem mondanám, a két hőtechnikai oldal egy légtérben van.
Sziasztok,
szert tettem egy kompresszoros rendszerű páramentesítőre. Sajna a vezérlőpanelja teljesen tönkrement, így lett csinálva hozzá egy másik. A kérdésem az lenne hogy a lefagyás érzékelőt hány fokra kellene beállítani? A lefagyott állapothoz bekerült egy időzítő is, ez jelenleg 5 perc. Én kicsit sokallom, de az sem jó ha sokat kapcsolgatja a kompresszort. Mennyi lenne az ideális? Állítgatás közben azt vettem még észre hogy a kompresszor nem szereti ha gyakran van kapcsolgatva, gondolom ha még nyomás alatt van benne a gáz akkor a terhelés miatt nem tud elindulni és csak búg. Meg le is égne hamar. Erre is kellene valami védelem a programba? Köszönöm a válaszokat!
Szia! Nekem duruzsol egy gyári itthon. Ha közvetlen az elpárologtatóra teszed az érzékelőt akkor 0 fok alá nem mennyen, de ha rendes ventilátor van rajta nem is fog.
Ki és bekapcsolás között kell neki 5 perc, hogy a nyomások kiegyenlítődjenek. Igen kell rá védelem. Elég egy bekapcsolási késleltetés.
Az érzékelő közvetlen a radiátoron van klipszes felfogatással alulról a második kanyaron. Száraz indulásnál ki szokott deresedni 3-4 kanyar -ig is. Mókuskerekes venti van benne, van légszállítása rendesen. Ennek ellenére többször fagyott már le amíg még csak direktben ment vezérlés nélkül. Olyan helyen van használva ahol akár 12 fokig is lemegy a hőmérséklet.
Akkor egy védelmet még intézek bele.
Akkor azért deresedhet, mert alacsony a hőmérséklet. A gyáriban ez úgy van megoldva, hogy átszívja a kondenzátoron a levegőt ami felmelegíti és azt fújja az elpárologtatóra. Így talán működne hidegebb helységben is, de ezt még soha nem próbáltam.
A védelmet én úgy tenném bele, hogy csak a kompresszort kapcsolja le. A ventilátort nem. Így gyorsabban felmelegszik és leszárítja az elpárt is.
A ventilátor bekapcsolva marad, és villog az olvasztás led -je. 5 percig olvaszt aztán ha jó a hőmérséklet akkor visszakapcsolja a kompresszort.
A levegő először a hideg oldallal találkozik, ezzel nem tudok mit csinálni. Mivel most pincében van, könnyen lefagy. Kipróbálni viszont ez a jó.
Továbbra sem jó, nem lehet beállítani. Másképpen viselkedik ha a párologtató vizes és ha száraz. Szárazon indulva jóval hidegebb egy ideig. Ezért most bekerült egy 10 perces időzítés a programba. Csak akkor állítja le a kompresszort ha végig fenn áll a fagyási hőmérséklet. A leolvasztási időzítés 3 percre vissza lett véve és bekerült egy indítási késleltetés, pillanatnyi áramkimaradás esetére. Most jön megint a próbálgatás.
Továbbra is érdekelne hogyan van az ilyen készülékek programja megszerkesztve.
Jól gondolom hogy egy 40 literes Lehel fagyasztóból lehetne készíteni házilagos páramentesítőt is?
Csepptálca beépítés meg egy venti hogy ne fagyjon le...?
Szerintem akár "hűt/fűt" klímát is.
Vág az ember a külső falon egy "passzentos" lyukat és az ajtót leszereli. Félévente forgatni kell, nyáron a "fekete rácsos" fele legyen kívül, télen meg belül...
Kell venti kivul belul novelni a hoatadast.
Csinálhatsz vele bármit , le fog fagyni . Legfeljebb úgy tudnám elképzelni hogy raknál bele egy időkapcsolót ami mondjuk 15 percenként leállítaná a kompresszort és 10 perc olvadás után újra indítaná . A páramentesítők mind + os üzemben működnek (klímatartomány) így nem fagy le az elpárologtató hanem folyamatosan "gyöngyözik" Nameg a kondenzátoron keresztül szívja be a levegőt ,fölmelegíti és úgy fújja át a nagy felületű elpárologtatón (a fagyasztód picike felületű elpárologtatója nagyon kevés párát fog lecsapatni )
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2019
Sziasztok. Van egy Einhell kompresszoros páramentesítőm kb 400W. A gond vele, hogy a pára amit kivesz a levegőből ráfagy az elpárologtató részére hiába tiszta. Sajnos az elparologtató alja lefagy a felső része pedig nem is hűl le szinte semennyire. A szobába a hőmérséklet is 20fok körül mozog. A levegő szabadon átjár a páramentesítőn.
Ilyenkor mit lehetne vele csinálni? Szeretném elkerülni a szerelőt.
A miénk akkor csinálta ezt, amikor túl hideg helyen (15 °C) akartuk üzemeltetni. Ez csak 200 W-os. Ha melegebb helyen van, akkor is jegesedik?
Sajnos igen. Az alján az elpárologtato túl hideg a tetején meg nem is hűt szinte.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |