Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
PIC-re fejleszt, de a grafikai tervezoprogram futhat windozon is meg linuxon is.
PIC-hez kell, amugy itt vannak azok az emberek akiket ismerek es tudom hogy fel vannak ra iratkozva es lehet hogy talalkoztak mar ilyennel.
Windows-ra vagy Linux-ra keresek ilyen programot...
Gui tervező gui pic-hez automata kódgenerátorral pic stúdió formájában egészben? Valamiről nagyon lemaradtam
![]()
Sziasztok!
Szerintetek egy ilyen:ESP8266 alkalmas több PIC-es kártya közti komunikációra? Esetleg az egyiknek internet kapcsolata is lehet? Üdv Szabolcs
Ezt is néztem, de ebben nem találtam előre definiált gombokat, checkboxokat es satobbit. Egyedul a CrankSoftware Storyboard-al voltam ugy, hogy meglattam a honlapjukin a pelda videot es azt mondtam tuti jo lesz, felraktam es total gagyinak es tolbonyolitottnak tunt.
A Wizsoftware Embedded Designer-ben egesz sokminden van, de nem tul modern, olyan Windows 95 szintu grafikai objektumok vannak benne. ![]()
Pedig benne van, ezért is mondtam, hogy a 2:00 perctől érdemes nézni, ott bal oldalon van hogy mik vannak benne. Gomb, checkbox, text, kép satöbbi. Én még az elődjét használtam és már abban is bennevoltak ezek.
Köszi, megnézem. Esetleg ha más is eszedbejut ne tartsd magadban.
En nem beszelek semmirol, csak ertettem a kerdest, es a 'zavaros' reszt akartam megvilagitani.
Bocsánat, a válasz Droot-nak ment volna, csak mellényomtam.
![]()
Harmony TCPIP stack, DHCP gondom van. Az alapértelmezett IP címmel működik, de nem osztódik ki új IP. Használta már valaki ezt a stack-et?
Az ilyen olcsó wifi vackoktól teljes sávszélességben szokott megdögleni a wifi. Ha üzembe állítasz egyet is, és azt tapasztalod, hogy az addig 100 megás wifi kapcsolatod 1-2 mbps-re esett vissza a laptopodon is, akkor tudni fogod majd, hogy az amiatt van.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2016
Én kettő ilyen "vacakot" is döglesztek a hálózatomon, abból az egyik folyamatosan 115200-baudal tolja a GPS jelet, másikkal meg időnként prüttyögtetek valamit ki-be... Mindez mellett, 8-12 eszköz - gép nyamvadt a hálózatomon, és nincs semmi, minden hiba nélkül fut. Bár volt eset, mikor a szolgáltató vacak ZTE modem routerét tettem fel, de akkor is csak a wifi jelet vesztették el - szakadoztak meg a "szarok".
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2016
Ezek tudnak egymással is kommunikálni, vagy kell hozzá wifi hálózat?
Találtam egy leírásban valószínűleg elírást.
Mégpedig assemblerben LFSR. Ennél az egy utasításnál a 18F26K22 PDF leírásban kétsorban írt opcode felső sorára írják hogy 2nd word és alatta 1st word. az összes 32bites utasításnak az alsó sora felső bitjei megegyeznek itt is az alsó sorban a felső bitekkel ezért gondolom csak a 2 1 számokat írták el.
Kellene egy assembleres technikai segítség.
Uart input pufferelés nél felhasználnék FSR t cím tárolására, mert ezt könnyen lehet 8bites feletti léptékkel növelni 1 el. Viszont az RCREG kiolvasáskor a MOVSF nél fix címre a MOVF nél Wreg be, de hogy lehet eljuttatni a kiolvasott értéket mihamarabb az FSR ben tárolt cím szerint ? Előre is Kössz A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2016
Kontrollere válogatja. A POSTINC, PREINC például egy reális lehetőség az INDF mellett.
Szerintem
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2016
Azért az igazán kellemes dolog, hogy semmi link és egyéb diplomatikus lehetőség sincsen a moderációra reagálni
![]()
Előfeltétel: FSR0H:FSR0L a kívánt memória területre mutat. Az utasítás 1 -el növeli az FSR0 értékét a végrahajtás során, de az írás az eredeti címre történik. Azen utasítás után vizsgálható az FSR0, hogy elérte-e már a terület végét. Használható még a POSTINC1 ill. a POSTINC2 ekkor az FSR1 ill. FSR2 -et használja címzésre. Minden kétszavas utasítás második szavának felső 4 bitje 1, ha véletlenül rá kerül (btfss, btfsc, tstf, decfsz, dcfsnz, incfsz, infsnz, CPFSEQ, CPFSGT, CPFSLT) a vezérlés egy nop hajtódik végre mindenképen. A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2016
Pontosan már nem emlékszem, de valaki megvédte az eszközt, amit "trágár" jelzővel illetett valaki. A védelem során sokszor elhangzott idézőjelek között a "trágár" jelző. Kb. azt a választ kaptad, hogy ez a "vacak" tökéletesen működik, stb...
Megjegyzem a válasz műszaki tartalma mások számára is hasznos, mert kiderül belőle, hogy több darab is együtt tud működni anélkül, hogy lassítaná a kommunikációt. Azaz az eredeti felvetés, hogy lassítja a vezeték nélküli kommunikációt önmagában nem igaz, valószínű csak szofveresen lett eltolva valami az ominózus esetben.
Az assembleres segítséget köszönöm ténylegesen a dolgát végzi úgy, ahogy írtátok többen is.
Biztos elakadok majd még ezután is és ez annyira jó dolog, hogy többen is hajlandóak vagytok átlendíteni a fennakadáson. Nagyon köszönöm ezt az esélyt. Noha az hogy, én magam elé tegyek egy PIC vezérlőt és felprogramozzam saját célra ezt pár hónapja még el se tudtam volna képzelni. Valakinek leírtam milyen jelféléket szeretnék egy hardverből kihozni és vette az energiát és időt és adott egy jó ötletet melyik vezérlőt szerezzem be, mellyel ezt meg lehet csinálni sőt még marad benne több lehetőség is és beleugrottam a mélyvízbe. Nagyon köszönöm neki, nevét nem írom remélem ráismer magára kérem mosolyodjon el ![]() , mégha PÜ ben már zaklatásnak vehette a sok írásom, amire már nem válaszolt, de semmi gond az ő helyébe talán én se fárasztottam volna le saját magam más gondjával, főleg, ha értelmesebb dologgal vagy pihenéssel is eltölthetném az időt. Ahogy én csinálom Ha csak a windows asztalról kezdem a mérést A szerk progim megtalálom és bejön 4-5secundum. Ebben a szerkesztett forrásanyag lefordítása 2secundum 3 féle fájl formában (.BIN .hex(PK2) .ASM) és a PK2 felírja 1 kattintással 5 secundum vagyis a forrás fejlesztése során egymást követő 2 tesztelés élesben 10secundum kényelmesen. Gondolom jelentős időt takarítok meg főleg, ha nálam MPLAB ot kellene begerjeszteni. 1.6MHz-en elmehetek vacsorázni mire bejelentkezik. ( Nem tudom nálatok ez mennyi idő. )
1.6Mhz?
![]() Nekem is lassan jön be az Mplab, pedig nem egy lassú géppel használgatom. Kell vagy 20s, hogy teljesen betöltsön. Bár én már az Mplabx-et használom egy ideje.
Ja GHz
Olyan java jellegű lomhadéknak tűnik. Én azt szeretem ha egy program klikkelésre bevágódik mégha valamit utánna csinál meg a háttérben láthatatlanul. És MPLABx a gyors gépen mennyi idő ?
A java valóban egy nagyon, nagyon, ... lomha dolog én személy szerint gyűlölöm, de "ez van ezt kell szeretni". De egy SSD-vel és egy 4/4-magos i5-el 5sec körül, egy SSHD-val és egy 2/4-magos i5-el 15-20 sec. Így szerintem látható, hogy sokat számít a tároló(HDD/SSHD/SSD) sebessége.
Nekem a "sima" MPLAB v8.88 van, egy i7-4790 procival és 8GB RAM-mal, SSD-ről.
Itt már nagyjából "klikkelésre bevágódik", de az MPLABX még tutira ezen a gépen is gondolkozna, mert JAVA-ban írták, szóval nem natív alkalmazás. És vannak ennél sokkal-sokkal összetettebb fejlesztőkörnyezetek, szóval itt örüljünk, hogy ilyen gyorsan betölt. Szerk.: ahogy cross51 is írta: "ez van ezt kell szeretni" ![]() A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2016
A feladatot műveleteket nézve nem a legminimálisabb számú
utasítással oldja meg de ti vagy mi azért vegyetek/vegyünk iszonyat gyors gépet, hogy gyorsnak látszódjanak a szerintem nem, de szerintük professzionális programok is. Ezért becsülöm ezeket a kicsi PIC és egyéb mikrovezérlőket, mert itt lehet számítani órajel szerinti munkákra. és nem kell rá tenni Bill Gates oprendszereiből / szoftjaiból semmit.
Nálam SSD-vel 20 másodperc alatt indul el, a sima MPLAB pedig 10. Szerintem ez teljesen elviselhető, ráadásul ha az ember mindig csak hibernálja a gépét mint ahogyan én is szoktam, akkor még ez sem jelent problémát. Legutóbb kb négy hónapja indítottam el az MPLABX-et, azóta is folyamatosan fut, és szinte minden nap használom is.
Inkább az a lényeg hogy ha már elindult akkor ne legyen lassú, mindenre azonnal reagáljon. Nos ez szerencsére maradéktalanul teljesül. Érdekesnek tartom egyébként hogy miért használják még néhányan a sima MPLAB IDE-t, összehasonlíthatatlanul használhatóbb, átláthatóbb és jobb az X, rengeteg újítás van benne, elképesztő hogy mennyire az ember keze alá dolgozik... egy élmény vele a fejlesztés. ![]() |
Bejelentkezés
Hirdetés |