Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   195 / 211
(#) kissi válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 27, 2014 / 1
 
Szia!
Nézz be ide : Bővebben: Link
(#) Hp41C válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 27, 2014 / 1
 
Itt a segytség.
(#) nagym6 válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
Köszönöm letöltöttem, működik. Közben most találtam egyet, ez is működik. Bővebben: Link
Oldal közepén van: pickit2-update... Bemásolom a telepített pickit2 program mappába, indítom, jó lesz.

kissi Köszönöm, innen látom, hogy ez sokkal általánosabb hiba. Azt hittem, csak én jártam így.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2014
(#) Hp41C válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
Jó ezt így olvasni!
Link1 , Link2 mind az általam feltöltött bővítés, amit ide és a Microchip fórumára töltöttem fel. (Elírtam benne a verziószámot - mindegyikben az a hibás szerepel).
(#) nagym6 válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
Pedig már örültem, hogy ebben a témában is tudok hasznosat mondani. De mégsem.
(#) Mircsof válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 6, 2014 /
 
Szia!
Felbuzdulván a sok segítséget látván amit nekem nyújtottál beszereztem pár "normális" dolgot, hogy rendes nyákot tudjak csinálni nem pedig olyat ami meghajlik ha rárakok pár ellenállást... Ezek után fogtam a régi nyákot és miután leszedtem az összes alkatrészt rolla gyorsan végső útjára küldtem.
Utána elkészítettem a mostani már vállalható minőségű nyákot!


Q1 szépen nyit ha U2 7. lábát földre húzom, U2-t tesztje is jo lett a kontroller 13. lábára rakott potméterrel. U5P-t Vdd_GTG táp a kontroller 25. kivezetésének földre húzása után szintén nyit. A potenciométerrel állított feszültség megjelenik a ICSP Vdd kivezetésén!
Pickit programmal bekapcsolt Vpp mellett A csatlakozóponton 12V van a kontroller lábán (2.láb) 4,30v ez megfelel a 36% nak. Viszont a program most is jelez valami hibát pont mind anno ugyan azt írja.. Csak annyi a különbség ha rémék hogy Test Vpp akkor megjelenik a 12v viszont mégis jelez valami hibát.
PGD, PGC ki és bekapcsolása is működik, bekapcsolva 4,4V van mind a 2 helyen.
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2014

asdf.jpg
    
(#) Mircsof válasza Mircsof hozzászólására (») Szept 6, 2014 /
 
Most látom, hogy Q1 mikor elméletben zárva kellene legyen akkor is valamennyire nyitva van kb. 1V, de ezt a szintet lassan felfelé kúszva éri el, ha kiveszem a U2-t akkor működik rengessen! U2 -t ha visszateszem a 7. lábán 1,44V merhető gondolom ez okozza, hogy Q1 kinyit ha kell ha nem.
Mi okozhassa, hogy nem zár le rendesen?
Idézet:
„U2: Nagyobb határfrekvenciás erősítő felhasználása esetén gerjedés léphet fel, melyet C23 beépítésével szüntethetünk meg.”

C23 és R42nekem nincs beépítve mivel MCP6002 -t használtam.
(#) Hp41C válasza Mircsof hozzászólására (») Szept 6, 2014 /
 
Idézet:
„Q1 szépen nyit ha U2 7. lábát földre húzom, U2-t tesztje is jo lett a kontroller 13. lábára rakott potméterrel. U5P-t Vdd_GTG táp a kontroller 25. kivezetésének földre húzása után szintén nyit. A potenciométerrel állított feszültség megjelenik a ICSP Vdd kivezetésén.”

Mérd meg ebben az állapotban a kontroller 3. lábán a feszültséget. Ott is meg kell jelennie (4k7 soros ellenálláson keresztül) annak a feszültségnek, ami az ICSP Vdd lábán van.
A képen a program Vdd rövidzárlatra panaszkodik.
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2014
(#) Mircsof válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 6, 2014 /
 
3,8v ra álitottam és 3,6 -ot lehetett mérni a Vdd és kontroller 3. lábán is a 4k7 ellenálláson keresztül!
(#) Mircsof válasza Mircsof hozzászólására (») Szept 6, 2014 /
 
Vdd ki van kapcsolva és úgy is 0,4-0,1v -ig ingadozik rajta a feszültség, megtisztítottam a nyákot a gyantától. Lehet erre a minimális feszültségre mondja azt, hogy zárlat lenne?
Q6 emitterén 0,25v garázdálkodik állandóan.. Gondolom itt valahol lesz a hiba, de megpróbáltam végigcsipogtatni ezt a részt és nem találtam zárlatot. Az összes tranzisztort megnéztem beültetés előtt azokkal nem volt baj.
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2014
(#) Hp41C válasza Mircsof hozzászólására (») Szept 6, 2014 /
 
Ha a Vdd_tgt (ICSP Vdd láb) vezetékre sem az U5N (BS170), sem az U5P (IRF7314) nem kapcsol feszültséget, akkor normális, hogy valami alacsony értéket mérsz. Ha egy 1k ellenállással megterheled a föld felé, akkor kellene közel 0V értéket mérned.
Az előbbi Vpp mérésnél a a J5 zárva volt?
(#) Mircsof válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 6, 2014 /
 
Nem volt zárva a J5 mivel nem volt a pick a helyén és nem vagyok biztos magamba mikor rakhatom helyre mikor nem, és így jó távol tartom a lezáró elemet
Ám a Q6 emitterén merhető 0,2v a D3 -as diódán keresztül 0,4 lesz lehet ez jó nyom és valahol ott van zárlat.
Q4 bázisán -0,3v van collektorán meg az a bizonyos 0,2v J5 nyitott volt a mérésnél.
Valahol itt lesz a gond mert mikor bekapcsoltam a Vpp -t akkor az se lett rögtön 12v hanem szép lassan érte el a 12v -os értéket kb 5-10 másodperc alatt.
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2014
(#) Hp41C válasza Mircsof hozzászólására (») Szept 6, 2014 /
 
J5 kérdése: Azért került a kapcsolásba, hogy nyugodtan lehessen méricskélni.
- Ha Q4 -et hosszabb ideig kinyitjuk, biztosan tönkremegy, hiszen a kollektora L1 -ek keresztül a V_TGT tápra van kötve. Amíg a kontroller nincs a helyén (pontosan azt mérjük, hogy a kivezetései jól vannak-e bekötve), vagy a programja nem indul el (kontakthiba, quartz oszcillátor hiba, stb) addig a J5 legyen nyitva. Ekkor a Q4 kollektora 100k ellenállással kapcsolódik a V_TGT -ra, nyitva lehet akár állandóan, a kialakuló áramot kibirja.
- Ha Q4 vezérlését már bevizsgáltuk, a kontroller a helyén van és a programja el is indul (a PICKit2 program felismeri), J5 zárható. A program nem nyitja túl hosszú időre, csak PWM vezérlést kap.

Nem értem mit mérsz. Azt írod, a J5 nincs a helyén és kialakul a 12V , de nagyon lassan. Ha L1 nincs a kollektor körben, a 12V nem tud kialakulni. A Vpp ponton nagyon kicsi feszültség alakul ki. Ha ennek ellenére a program 12V -ot érzékel, akkor a Vpp mérés feszültség osztójánál (R22 - R24) valami nem jó. Ha csak az L1 helyén levő 100k, az R22 (4k7) és az R24 (2k7) osztását nézem, és az V_TGT -t 4.7V -nak veszem, akkor a kontroller 2. lbán csak 0.12V jelenhetne meg.
Ne csak a program kiírésait nézd, az értékeket multiméterrel is mérd meg.
(#) Mircsof válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 7, 2014 /
 
Idézet:
„Nem értem mit mérsz. Azt írod, a J5 nincs a helyén és kialakul a 12V”

Lehet roszúl fogalmaztam. Mikor azt irtam, hogy a J5 nincs a helyén azt arra értettem, hogy mikor mértem az elözö hozzászolásomban.
Viszont miután végigcsináltam a bemérést. Ott nem találtam hibát! Utánna helyreraktam a pick-et megmértem a 14. lábàt, hogy meg van e a 3,3v miután azt rendben találtam fogtam és rádugtam a gépre. A program felismerte és elkezdtem a testet és ott irta, azt a hibát viszont annak ellenére hogy hibát ír kialakult a 12v mert mindent mérek a testek közben .
Csak nem határozottan hanem lassan pár másodperc alatt érte el a 12v értéket.
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2014
(#) furko hozzászólása Szept 11, 2014 /
 
Sziasztok!

A Juhász Róbert féle PICKIT2-ről mi a véleményetek? Megépítette már valaki? Érdemes foglalkozni vele?
Bővebben: Link
(#) Mircsof válasza furko hozzászólására (») Szept 11, 2014 /
 
Ferdén tartsa az illető a kezében a sarokcsiszolót
(#) furko válasza Mircsof hozzászólására (») Szept 11, 2014 /
 
Nem értelek. Kifejtenéd?
(#) Mircsof válasza furko hozzászólására (») Szept 11, 2014 /
 
A Pick mögött az IRF5305 felfogatásához szükséges vas tartó le van vágva szerencsétlenről, ugyan úgy a Pick előtt is megcsonkításra került egy alkatrész. És ott látszódik, hogy ferdén lett levágva, és arra írtam.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2014
(#) furko válasza Mircsof hozzászólására (») Szept 11, 2014 /
 
Látom már! Igazad van! De érdemes megépíteni? Persze a flexet egyenesen tartanám
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2014
(#) Mircsof válasza furko hozzászólására (») Szept 11, 2014 /
 
Hát erre tőlem konkrét választ nem fogsz kapni! Viszont az alkatrészek mennyisége alapján nem lenne olcsóbb ez? Bővebben: Link
(#) Hp41C válasza furko hozzászólására (») Szept 11, 2014 /
 
Juhász Róbert megváltoztatta a kapcsolást (analóg kapcsoló) és emiatt a firmware -t is. Nem tartom célszerűnek a megépítését.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2014
(#) furko válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 11, 2014 /
 
Köszönöm!
Az általad közzétett furatszerelt változatot fogom megépíteni.
(#) PLaci hozzászólása Szept 12, 2014 /
 
Sziasztok!
Remélem valaki még olvassa ezt a topicot. Kérlek ne kövezzetek meg.
EZT szeretném összerakni.
Az oldalon azt írja a szerző, hogy letölthető Eagle formátumban a nyákterve. Biztosan én vagyok láma, de sehol nem találok letöltési szekciót. Kérlek benneteket akinek megvan küldje már át nekem ezt az Eagle nyáktervet!
Köszi előre is! Laci
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2014
(#) Hp41C válasza PLaci hozzászólására (») Szept 12, 2014 /
 
Szia!
- Miért pont azt? Ma már egyre több nem 5V -os, olcsó kontroller kapható. 5 - 6 évvel ezelőtti a terv, sok mindent lehagytak róla az egyszerűsítés érdekében. Akkori szemmen elfogadható volt...
- Inkább válaszd a Watt féle SMD vagy a Furatszerelt klónt. Jobban megéri...
- Itt a topikban rengeteg terv van feltöltve. Az egy jó kérdés, hogy a Sas -hoz való van -e.
- Amennyiben mégis ezt építed meg, a kapcsolást egyészítsd ki a MOS-FET -ek G és S elektródái közé kötött 100k ellenállásokkal (ahol nincs a tervben).
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2014
(#) qvasz2 válasza PLaci hozzászólására (») Szept 12, 2014 /
 
Az is oda van írva, hogy letöltés csak tagoknak. Amúgy az avast többször bejelzett, hogy az oldal férget akar a böngészőbe rakni; hanyagolnám ezt a helyet a helyedben . . .
(#) PLaci válasza qvasz2 hozzászólására (») Szept 13, 2014 1 /
 
Sziasztok!
Mindkettőtöknek köszönöm a segítő hozzászólást!
Azt olvastam, hogy csak tagoknak van lehetőség a letöltésre, de feljelentkeztem a facebookon keresztül (direktben regisztrálni nem enged) Akkor azt mondta, hogy regisztrált felhasználó vagyok, ennek ellenére sem találom a letöltési szekciót.
A furatszerelt klónt én is nézegettem, de sajnos a nyákgyártási képességeim nagyon korlátozottak.
Nekem még soha nem sikerült egy IC két lába között elvezetnem egy vezetélet
Esetleg ha valaki gyártott volna ehhez a kapcsoláshoz több nyákot, egyet szívesen megvásárolnék.
(#) Hp41C válasza PLaci hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
A cikkben lefényképezett panel vasalásos módszerrel készült. A legkisebb furat 0.8 mm -es.
(#) bbb válasza PLaci hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
De akár választhatod az én változatomat is, az is működik és talán egyszerűbb kivitelezni, mint Watt panelját.

Azonban én lehet, hogy inkább rábeszélnélek egy már kész megvásárlására (kínából), mert alkatrészárban is kb. ugyan ott leszel, mintha vennél egy gyárit.
(#) vicsys válasza PLaci hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Talán Szilva nem haragszik meg...

pk21.zip
    
(#) Hp41C válasza vicsys hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Rajta vannak a G -S ellenállások? Legfőképen a Q1 -nél kritikus.
Következő: »»   195 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem