Fórum témák
» Több friss téma |
Fontos: PICKit2 klón építése tanácsok
Igen, az kell neki, az az eredeti firmware.
Gratulálok a klónhoz, gyönyörű lett! Örülök, hogy találtál jó SMD helyettesítőt is a Q3 helyére, sok sikert a programozó használatához!
Ha érdekel a 18F2550 beprogramozása vagy akár egy felprogramozott PIC, akkor keress meg privátban.
Egy szó, mint száz: Gyönyörű. Gratulálok hozzá és sok sikert.
Végre kész lett nekem is, már csak a PIC hiányzik belőle , de holnap elvileg az is lesz. Na már csak egy kérdésem lenne, magyarul szeretném rá a feliratokat, de nemtudom mik legyenek, ötleteket várok! És még azt sem tudom hogy a narancssárga és a piros LED mikor világít, légyszi valaki írja ezt meg nekem. Lefordítottam, de úgy hülyén hangzik.
a targetet én úgy fordítottam, hogy célpont, ebből következtetek, hogy azt jelenti hogy kész az égetés, kérem valaki erősítsen meg, hogy jól gondolom-e és azt jelenti-e?
Nem teljesen, itt vannak az adatlap szerinti státusz ledek:
1.3.2 Status LEDs 1. Power (green) - Power is applied to the PICkit 2 via the USB port. 2. Target (yellow) - The PICkit 2 is powering the target device. 3. Busy (red) - The PICkit 2 is busy with a function in progress, such as programming
Magyarul nem tudom, hogy mik lennének a jó elnevezések, de a következő jelentésük van az egyes LED-eknek:
1. Power (green) - a PICkit2 kap tápfeszültséget az USB-n keresztül 2. Target (yellow) - a PICkit2 tápfeszültséggel látja el a rákapcsolt áramkört 3. Busy (red) - a PICkit2 valamilyen tevékenységgel van elfoglalva (pl. éppen programoz)
Hello!
Problémám akadt a Pickit2 programozómmal. Tegnap előtt még jól működött, semmi gondja sem volt. Ma akartam megint használni, és egy hibaüzenettel indít: Idézet: „PICkit2 VPP voltage level error. Check target & retry operation.” Gondolom hogy az MCLR/VPP lábbal van gondja, de nem tudom mi. Néztem a hibaelhárítót, és mértem feszültséget a VPP lábon ahogy az ábrák mutatják, de amikor a Test VPP gomra kattintok, azt írja ki piros betűkkel, hogy Idézet: „Test Failed: Short Detected A short or very heavy load on VPP was detected, and VPP was shut off.” Mit tudok most csinálni? Üdv!
Az üzenet azt jelenti, hogy a Vpp lábon rövidzárat vagy nagy terhelést érzékel. Azt nem írtad, hogy a PICkit2-re van-e ilyenkor külső áramkör téve. Ha nincs, akkor valószínűleg a PICkit2-ben adta meg magát valami (lehet, hogy tényleg volt rövidzár a Vpp kimeneten és attól ment tönkre). Az is kérdés lenne, hogy eredeti PICkit2-vel dolgozol-e vagy valamilyen utánépítettel.
Próbáltam mindenhogy, külső áramkörrel és csak magában is elindítani, de sehogy sem működik, de azt felismeri, hogy Pickit2 csatlakoztatva van. Ez egy klón, melyet úgy vásároltam egy apróhirdetésben, nem én raktam össze. Az áramkör amihez hozzá van kötve nem is volt átépítve az utolsó működőképes állapot óta, és az ICSP sem volt leválasztva, az egész egyben volt, egyedül az usb volt a gépből kihúzva.
Próbáltam másik géppel is használni, ott sem működött. Ha meghalt akkor, mi van? Ki kell cserélni a PIC-et, vagy elég csak újraprogramozni valahogy? A klón felépítése hasonló a szilva féle klónhoz, egy kicsit tér el pár alkatrészben (álítólag)
Szinte száz százalék, hogy nem a PIC-kel történt probléma, hanem vagy a Vpp-t előállító pumpa, vagy a Vpp-t a kimenetre kapcsoló FET környékén. Ha tudnál egy rajzot mutatni a konkrét megvalósításról, akkor tudnék segíteni, hogy miket és hol mérj.
Hello!
Problémá akadt az eddig működő PICkit2 klónommal. Előzményként belinkelem a kezdő hozzászólásomat, Link1. Szilva ígérte, hogy segít, mit és hol mérjek. Szóval, nem tudom megszerezni még a pontos kapcsolási rajzát, a nyákot le tudom esetleg fotózni, de összevetve ezzel nem sokban különbözik. Nem tudom, így tudsz-e helyet meghatározni, hol mérjem?
Itt a nyákfotó (tükörkép, hogy össze lehessen egyeztetni az előbb linkelt oldalon találhatóval.
Még egy másik fotó ez meg a front oldalról, hogy lássátok milyen alkatrészekből áll.
"Puss Butt" -- ez naggyon jo : Csak meg ne mutasd a baratnodnek
A mellékelt képen sárgával bejelölt alkatrészek típusa érdekelne, valószínűleg ezek közül valamelyik a ludas. Jó lenne, ha multiméterrel meg tudnád mérni a GND-hez viszonyítva a piros nyíllal jelölt ponton, valamint a Vpp kimeneten a feszültséget a PICkit2 progi troubleshoot funkciójában ott, ahol a Vpp-t lehet leellenőrizni: mindkettőt "Vpp ON", "MCLR ON" és "MCLR OFF" állapotban is. Ez kiindulásnak kellene, aztán lehet továbblépni.
Az alkatrész tokjára az van ráírva, hogy:
Q4-> BJ10 előtte egy F betű (ami sztem egy logo és a gyártóra utal), alatta BS170 Q5-> BS 250 L.7 Q6 és Q1-> BH18, alatta BS170 és itt is van F logo D1-> gondolom a diódára gondoltál, de azon csak egy BA jelzést látok semmi mást. A feszültségadatok: A piros nyílnál (ellenállás lábánál) amikor a MCLR ON és OFF gombot nyomom, akkor 0V, de ha a Test VPP-re kattintok, akkor 12V lesz. DE észrevettem egy furcsa dolgot ami talán segíthet, hogy a 12V-ot nem tudom mindig lemérni, mert először semmi, aztán hirtelem 12V és hallok egy kis elekrtromos zúgást, majd aztán megunja és megint 0V. Ezek után mi a következő lépés?
A Vpp kimeneten is mérd meg mindhárom állapotban (VPP On, MCLR ON és MCLR OFF) a feszültséget!
Új fejlemények!
Öntudatra ébredt a Pickit2! Azt csináltam vele, hogy mértem folyamatosan a feszültséget az ellenállás lábánál és kapcsolgattam a 3 gombot a hibaelhárítóban. Amikro megvolt a feszültség, akkor rányomtam a Test VPP-re és egyből azt írta ki hogy 12V, előtte meg mindig azt írta hogy Short!. Szóval most működik, de ezek szerint olyan mint egy időzített bomba, és meg kellene találnunk a hiba okát. Teljesen meg van bolondulva, mert most már néha Idézet: , néha meg megáll.„elkapja a gépszíjat” Amikor jó, akkor világít a sárga led és megvan a kimeneten a feszültség, amúgy 0V.
A sárga LED-nek nincs köze a Vpp-hez, az a Vdd-t, az 5V-ot jelzi vissza. Ha nem találsz rossz forrasztást a panelen, akkor még arra a tekercsre tudnék gondolni, azt lehet, érdemes lenne kicserélni egy 470uH-1mH közötti álló formátumúra, mondjuk ilyenre: Bővebben: Link
Ja és a Vpp kimeneten a 3 állapot szintjei még mindig érdekesek lennének.
Próbálnám mérni, de mint mondtam, ha működik, akkor van rajta jel 12V, de mikor kapcsolgatom a gombokat általában el is száll az egész. Most meg meg se tudtam nyikkanttatni. Viszont a zaj a tekercs környékéről jön, csak nem tudom egyértelműen, hogy ő vagy a kondi adja ki. Majd a jövőhéten megyek debrecenbe és megpróbálok beszerezni egy új tekercset, olyat amit írtál. Bár amúgy egy tekercsben mi romolhat el?
Az alkatrésztípusok rendben vannak, azok azok, amiket én is használok. A tekercsben lehet akár menetzárlat, az okozhat érdekes dolgokat. A zaj biztosan a tekercsből jön, de az szerintem már eleve nem túl jó jel, ha hallható. Az sem túl jó jel, ha a programban a nyomógombokat böködve leszakadozik a PICkit2 az USB-ről (elég valószínű, hogy valahol feleslegesen nagy áramok folynak és emiatt a tápon olyan tüskék keletkeznek, amik megzavarják a működését).
Ha van kedved még méregetni, akkor én első körben megmérném a Vpp kimenetet úgy, hogy Q1 nincs benn a panelban. Persze kiabálni fog a Vpp miatt, de mindenképpen érdekelnének a Vpp kimenet feszültségszintjei.
Ha kiveszem azt az alkatrészt (Q1), akkor nem fog a tekercs sem szerepet játszani az áramkörben?, jól értem a logikát?
Még be kellene szerznem egy pákát, aminek tűhegye van, mert a mostani kis ruszki pisztollyal nehezen tudok hozzáférni, kiforrsztani még ki tudom, de vissza már nehezebb lesz a szűk helyre. Ha kiveszem, akkor stabil 5V-ot kell keresnem a VPP-n?, vagy mit?
Igen, Q1 nélkül a +5V a tekercsen és D1-en keresztül a Q5-re kerül közvetlenül, így ~4.5V körüli szintet kell majd látni a 12V helyett.
Ellenben fontos lenne, hogy a Vpp kimenet 3 állapota rendben működik-e: - "MCLR ON" állapotban a Vpp kimenetnek nullának kell lennie (maximum 1-2 tizedvolt); - "MCLR OFF" állapotban a Vpp kimenetnek lebegő állapotban kell lennie, ilyenkor egy pár kohm-os ellenállással akár a Vdd, akár a GND felé könnyedén kell tudni húzni a Vpp kimenet szintjét; - "VPP ON" állapotban kell a generált Vpp-nek megjelennie a Vpp kimeneten, ami Q1 nélkül a fent említett 4.5V körüli szintet kell, hogy mutassa.
Szerintem sajnos tévedtünk!, legalábbis ami a tekercs biztos hibáját illeti. Méricskéltem megint, és észrevettem, hogy az volt a közös az összes felélledésben, hogy az elko kondenzátorhoz (ami a Q1 meg D1 között van) mindig hozáértem és megnyomtam mert így találtam fogást a multiméter pontraillesztéséhez, és bizony ő sisterékel, és ő szakítja meg a VPP-n a jelet (legalábbis sztem, de szólj ha ez nem lehetséges). Most már az előbb valami szagot is éreztem (égett szagot )
Nem szedtem ki belőle még semmit, de megpróbáltam stabil állapotba hozni, és megmértem amiket kértél. Bekapcsolt VPP-n megvolt a 12V (+/- 0,05V). Bekapcsolt MCLR-en totál 0V(olt). Kikapcsolva szintén.
Őszintén szólva én még nem találkoztam hibás kondenzátorral PICkit2-ben, de amit leírtál, azok alapján nagyon úgy néz ki, hogy az lesz a hibás. Azt az elkót feltétlenül cseréld ki! Azon a helyen illik legalább 25V-osnak lennie, és az sem árt, ha "low ESR" típus (mindenképpen új alkatrészt javaslok és nem egy használtat).
MCLR kikapcsolt állapotánál azt próbáld még ki, hogy miközben a Vpp kimeneten van a műszer, a Vdd és Vpp, majd a Vdd és GND közé egy ellenállást érintesz (mondjuk 10k-100k között valamit). A Vpp-nek ilyenkor könnyedén bármilyen szintre húzhatónak kell lennie; amikor Vdd-hez érinted az ellenállással, akkor a műszerrel közel Vdd-t kell mérned, GND-hez érintve pedig közel nullát.
Ilyenkor bennem csak egy kérdés merül fel, miért nem cseréted már ki?
A kondenzátor szerintem sem gyárilag volt hibás, mivel előtte működött, de olyat el tudok képzelni (az élénk fantáziámmal), hogy esetleg forrasztás közben, ha túlhevítették a kondi lábát, akkor károsodhatott (egyszer ki akartam egy régi áramkörből forrsztani egy kondit, és kicsit bénáskodtam mellette, és annyi hőt kapott, hogy utána az is folyton sisterékelt, meg a töltések "szivárogtak" belőle).
Megcsináltam a méréseket, ahogy mondtad minden a helyén volt, és sikerült a megfelelő feszültségértékeket levenni a lábakról. Természetesen új (és lehetőleg hibamentes) alkatrészre cserélném ki. És hogy válaszoljak Watt kérdésére, azért nem tettem még meg, mert sajnos még nincs elektróbolt a másik szobában, de hogy komolyra fordítsuk a szót, nem tudok a lakóhelyemen hozzájutni az alkatrészekhez (egy hajdú-bihari kis településen lakok, de mivel Debrecenbe járok suliba, akkor el tudom intézni a dolgaimat.), itthon meg nincs sok alkatrészem. Köszönöm Szilva az összes segítő hozzászólásod és iránymutatásod, amint sikerül elintézni a dolgokat, megírom hogy sikerült e hibamentes működésre bírni a programozómat. Üdv!
Szia!
Én is magam építettem a PicKit2 klónt, furatszerelt alkatrészekkel (U2=MCP6002, Q1=IRFD9024 - ide is jó az IRF7314, Q7,Q8,U5 N fele =BS170, U5 P fele=IRF7314 két fetje párhuzamosan, D3,D4=145819, D1=1N4148, Q6=BC640, Q2,Q3,Q4,Q5=BC639). A tápfesz kapcsoló IRF7314-t nem tudtam furatszereltben beszerezni (so-8 / dip-8 átalakítón van). Az eredeti kapcsolást építettem meg, csak néhány apró módosítással: Az L1-el sorban betettem egy jumpert, a Q4 kollektora és a táp közé egy 100k ellenállást. A fet-ek gate és source kivezetései közé mindenhova 100k ellenállásokat. Segítségükkel az áramkör a kontroller nélkül bemérhető. Az EEProm beépítésénél a A0 kivezetéseket is célszerű 3-as jumper közepére vinni (táp és föld közé). Ezzel lehetőség van 24F512 és a dupla kapacitású 24F1025 használatára is. Az egész próbapanelen van, nagyon jól működik. Ha rendeled a pic-eket ajánlom a ChipCad Kft Kft-t. Furatszerelt (DIP) verziók nettó árakkal: 16F628: a 16F628A olcsóbb: 16F628A I/P 390 Ft 16F648A: 16F628A I/P 440 Ft 16F87: 16F87 I/P 540 Ft 16F88: 16F88 I/P 580 Ft 16F886: 16F886 I/SP 460 Ft !! Lépésenként haladj: Elsőnek egy egyszerű led villogót építs (a majdani komolyabb készülék kontrollerével, egy dugaszolós próbapanelen.) Kipróbálhatod az égetődet, a programozást, a program írását. Késöbb jöhetnek a komolyabb dolgok... |
Bejelentkezés
Hirdetés |