Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   257 / 489
(#) nurseboy válasza kly hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Köszi!
(#) kly válasza nurseboy hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Legközelebbre legalább tegyél egy soros nyitóirányú diódát a PC tápba a pozitívba így elkerülhető a fordított polaritás. Igaz így esik 0.6Volt de az 5,2 ből ez még elviselhető.
Persze egy labortáp lenne a legjobb.....Mondom én...nekem sincs...
(#) Hp41C válasza nurseboy hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Szerény véleményem szerint a PC tápot el kell felejteni ilyen kényes dolgok élesztésénél. Az a 10 - 20 A, amit le tudnak adni 5V -on a vezetékeket égetheti el a panelen (Murphy szerint a beforrasztott legdrágább SMD áramkor alatt).
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Elég jól bírja a pic ha van hűtés tapasztalatból mondom mert ment vagy fél órát kb 12V-ról akkor égett ki mikor leállítottam,hogy mérjek mert resetelt feszt.. A tápomban egy ellenállás eltört és a dc konverter beállító ellenállása volt pont..Zener úgy ég el mint ha ott sem lenne ha nagyon megugrik a táp..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Igen észrevettem én is hogy a nagyobb feszt azt bírják de a fordítottat nagyon nem szeretik , nem is értem miért nincs bennünk soros dióda hülyeség ellen.....
(#) vicsys válasza kly hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Azért nincs mert azon is feszültség esik. Márpedig az átfolyó áramhoz, valami komolyabb diófa kellene. A komolyabb ára pedig legalább 20-30cent. Na most lehet számolni 10millió tápegység esetén mekkora lesz a "felesleges" kiadásból...
(#) kly válasza vicsys hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Nem a PC tápegységre gondoltam hanem a digitális IC-kre általában. Ide sokkal kisebb áramok folynak nem kéne brutál dióda, persze feszültség ezeken is esne.......
Egyébként a kérdés csak költői volt
(#) vicsys válasza kly hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Ja, ezt most félre értettem. Ebben az esetben, igazad van.
(#) Hp41C válasza vicsys hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
A tokon belülre is ugyan ez a kalkuláció vonatkozik, lehet, hogy az ára olcsóbb lenne. Azonban vannak műszaki okai is, hogy nem alkalmazzák. A dióda, 10 - 250mA átlagáramra igen nagy területet venne el, ráadásul több tápbevezetés is van egy tokon. De a legnagyobb probléma a dinamikusan változó (tömeges átkapcsolásokkor létrejövő áramlökések) áramfelvétel. Pont a hidegítő kapacitás vesztené el a funkcióját. Ha lenne ennyi hely, inkább a kapacitásokat kellene belülre vinni.

A panelre tehet mindenki egy diódát párhuzamosan a kontrollerrel - természetesen úgy, hogy a fordított tápfeszültségnél nyisson. Egy elegendően strapabíró dióda a tápot leültetheti - ha nem ég el...
(#) kly válasza nurseboy hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Helyzet?
(#) nurseboy válasza kly hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
folyamatban !

2 STP kinnt eddig semmi eredmény. Majd irok ha jutottam valamire.
(#) Horvath-b89 hozzászólása Feb 1, 2012 /
 
Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni.
Szeretnék megépíteni egy ilyen propeller órát. Csak óra helyett inkább kijelzőnek használnám különböző grafikák megjelenítésére. És mindezt RGB ledekből szeretném kivitelezni.
Több darabból, és egy körön 2 vagy 4 egységből szeretném lefedni.
Tudtok esetleg erre megoldást? Rajzot vagy nyáktervet ajánlani. Kivitelezte ezt már valaki?
Válaszotokat előre is köszönöm.
(#) patexati válasza Horvath-b89 hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Szia!Bővebben: Link Sok sikert hozzá! Nem lesz egyszerű project és olcsó sem szerintem
(#) kly válasza Horvath-b89 hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Szia

Ahogy Patexati barátom mondja , én csináltam ezt Bővebben: Link és ezt Bővebben: Link

kb 35eFt anyagáron de lehet kicsit alászámoltam
(#) Horvath-b89 válasza kly hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
35ezer ejj ha.
Én kicsit olcsóbbra számítottam.
ti megépítettétek?
igaziból lehet hogy biciklire szerelném. Kivitelezhető lenne?
(#) kly válasza Horvath-b89 hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Hát ha elég gyosan tekered ,mivel ez egykarú
(#) Hp41C válasza Horvath-b89 hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Szia!

Legyen a kerék kerülete 1m, akkor a 20Hz frissítési frekvenciához 20m/s sebesség kell, ami 72km/h. Egy 28" kerékpár kerék kerülete ennél sokkal nagyobb. Nem lehetetlen, de fárasztó...
Aztán azt a 10 - 30W teljesítményt át kellene vinni a kerékre...
(#) Horvath-b89 válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Milyen megoldás jöhetne szóba?
Hogyan lehetne ezt megoldani, hogy lassabb fordulatnál is szépen kirajzolódjon?
Nem szeretnék 75 km/h-val tekerni mindig.
Hiszen van forgalomban ilyen termék.
Bővebben: Link
Valami ilyesmit szeretnék összehozni.
(#) Hp41C válasza Horvath-b89 hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Szia!

Nem egy karja van, három - négy ledsort vezérelnek...
Van külön topikja ...
(#) Horvath-b89 válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Igen. Láttam a topikot és oda is írtam. De ahogy végig olvastam megakadtak ebben a dologban sajnos.
Így én is alternatív megoldást kerestem. És elvben ez van a legközelebb ehhez a dologhoz.
Csak valahogy úgy kell megoldani a fordulatot. Meg természetesen a rögzítést.
Ez amit te megépítettél annak 3 karja van?
Mekkora fordulatszámon üzemel?
(#) Hp41C válasza Horvath-b89 hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Sajnos nekem nincs ilyenem, de H2Opok társunk három ledsort rakott egy kerékre.
(#) kly válasza Horvath-b89 hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Mielőtt nagyon beleéled magad csinálj egy költségvetést szerintem. Egy háromkaros 64 leddel vezérléssel nyákkal nem áll meg 50eFt alatt
(#) Horvath-b89 válasza kly hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Az igen. 50 ezer? Ennyire drágák az alkatrészek?
(#) Horvath-b89 válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Vele valahogy fel lehet venni a kapcsolatot?
(#) Hp41C válasza Horvath-b89 hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Küldj személyes üzenetet N2opok névre...
(#) Horvath-b89 válasza kly hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Ez a honlap amit belinkeltél nekem Bővebben: Link Nagyon jó, csak nem ír semmit az rgb-s projektről. sem rajzok, sem semmi más.
Vagy csak akkor küldi el ha felveszem vele a kapcsolatot?
Te ezt hogyan építetted meg?
(#) patexati válasza Horvath-b89 hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Az az oldal kly oldala mi a linken is van a project még fejlesztés alatt áll ezért nincs megosztva.. Azt elárulom,hogy a nyák maga van 10 ezer minimum de ha tudsz otthon készíteni 0,1mm huzalozást meg négyrétegű nyákot akkor olcsóbb
(#) Horvath-b89 válasza patexati hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Ejj ha. Nem valami olcsó. Nem hiszem hogy tudok ilyet itthon összerakni.
Azt hittem a videók alapján hogy ez egy tesztelt kész projekt.
Azért kerestem a többi dolgot hozzá.
(#) llaczo hozzászólása Feb 4, 2012 /
 
Üdv. Nagy szenvedések közepette sikerült megépíteni egy viszonylag egyszerű propeller órát. Bővebben: Link Óriási az öröm. Nagyon pöpec. Szerintem még nőt is lehet vele fogni.Valahol olvastam hogy léteznek hozzá javított programok is. Pl. táp ráadása után azonnal indul az óra vagy a másodperc mutató másként mutat. Ha netán tudna valaki küldeni vagy mutatni ilyen javított HEX-et azt nagyon megköszönném?
(#) kly válasza llaczo hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Ez jó ,nőt fogni.
Elképzeltem,hogy szia Gizi itt egy propeller clock én csináltam. Tudod,hogy működik?
Leszel a barátnőm?..........ÖÖÖööööö izé NEM


Egyébként tényleg nagy öröm ha elindul ,gratula
Következő: »»   257 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem