Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   126 / 399
(#) deadlyroberta válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Így oké, értem. Nyugalmi áramok állításával lehet tudtommal a karakterisztikát, de azt hol tudom beállítani?
(#) deadlyroberta válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Én a végfokozatot kérdeztem de így megkaptam a válaszomat. Bár azért "belepiszkáltam" volna.
(#) lapose válasza deadlyroberta hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Idézet:
„Bár azért "belepiszkáltam" volna.”

Nem érdemes. Amit érdemes volt rajta módosítani, már a gyártók megtették.
(#) szamóca válasza lapose hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Nem volt az tévedés, ugyanis a stúdióerősítős témába még ennyire sem illett mint ide, a Quad-osba, ami már A osztályúsítású mod.-on esik át lassan általa, de végül semmi nem lesz belőle. Sok műhó semmiért.
(#) lapose válasza szamóca hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Idézet:
„Sok műhó semmiért.”

No igen, miért akar mindenki kezdőként erősítőt tervezni, moddolni.. :no:
(#) mandor válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
[OFF]MÁR szól. De bordát kel neki kreálni mivel az ha jól emlékszem 2N2905? van az A-osztályban....
(#) Ge Lee válasza deadlyroberta hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Valahol kering a neten egy olyan rajz ahol az IC-t tranyóra cserélték, talán valami orosz vagy bolgár mod ha jól emlékszem, de nem kell azt bántani, úgy jó ahogy van.
(#) lapose válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Nem kell ahhoz mod, elég a Quad 520.
(#) Panhard hozzászólása Máj 8, 2011 /
 
Sziasztok, Építeni akarok Quad405-öt, nézegettem itt a rajzokat, elég sok féle van. Tudnátok ajánlani egyet amit érdemes megépíteni?
(#) deadlyroberta válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Ic azért csak ic. Tranyó meg tranyó
(#) kadarist válasza Panhard hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Szia!
Ez jó választás, bár én annak idején ezt a "magyarított" verziót csináltam meg teljes sikerrel.
(#) deadlyroberta válasza Doncso hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Steril alatt én azt értem hogy ugyanazt adja ki a hangszóró-n mint maga a hanghordozó.
(#) cicoka hozzászólása Máj 8, 2011 /
 
Sziasztok. Ha már a QUAD 520-ról esett szó nem tud valaki hozzá nyomtatás-beültetési rajzot?
(#) kadarist válasza cicoka hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Nézz vissza kettővel.
(#) Panhard válasza kadarist hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Köszi, azt hiszem az Urbán félét építem meg. Holnap neki is állok. Üdv,
(#) Alkotó válasza deadlyroberta hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Ez így teljesen értelmetlen!
Biztosan van profi magyarázat is, de én megpróbálom a saját szavaimmal megindokolni az állításom. A hanghordozón valamilyen formában "kódolt" és rögzített "jelfolyam" van, amit hozzá illő "dekódoló" eszközzel "érthetővé" lehet tenni. Tehát semmilyen hordozón nincs konkrét akusztikai forrás.
Talán ez már sejteti, hogy valójában elég sok buktató van a dologban, kezdve a rögzítési lánc elején lévő mikrofontól, magának a rendszernek a tulajdonságain keresztül, egészen a hangszóróig. Ebben a láncban egyértelműen a mikrofon és a hangszóró a két legkritikusabb elem, amiből csak az utóbbit tudjuk befolyásolni. Csak egészen kicsi kis szerep jut itt magának az erősítőnek, de azért szeretjük ezt kicsit felnagyítani, mert nagyon széles határok közt be tudunk avatkozni, szemben a folyamat többi részével, hiszen a CD-n lévő anyag eleve adott.
Innen aztán lehet ragozni a témát, lehet bontogatni az erősítőt különböző részekre (bemenetválasztó, előfokozat, szintszabályzó, végfok, tápegységek, stb.), de egyetlen célt kell csak elérni, mégpedig a nekünk tetsző hangot. A kulcs a nekünk tetsző. És innen már nincs okosság csak vélemények, meg statisztikák. Kinek ez, kinek az tetszik, sőt van ami bizonyos környezetben jó, másikban meg nem, és így tovább végtelen a lista.
(#) Alkotó válasza Panhard hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Szerintem ezt, vagy ennek valamelyik változatát érdemes megépíteni. Tulajdonképpen mindenben jobb mint elődje.
(#) Panhard válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Nem rossz, tudnál linkelni vagy küldeni egy nyáktervet is? Köszi!
(#) deadlyroberta válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Ha én írom a zenét akkor a hanghordozót is én választom elméletileg. Persze ha a hangszóró oké akkor már csak az erősítő a lényeg. Persze fel is lehet nagyítani a témát de én úgy gondolom hogy ki kell iktatni mihamarabb a hibás elemet a stúdióból. Hangfalépités az szokott menni még amin gondolkodtam hogy a 89-es Rádiótechnika évkönyvben volt egy aeg/beag eat 215t erősítő. De őt nem ismerem.
(#) Panhard válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Igen, és hol is van ott a nyákterv? Csak mert kb: fél órán keresztül kerestem a linkelt hozzászólás előtt és után, de nem találtam, azért bátorkodtam megkérdezni.
(#) gyula1990 hozzászólása Máj 9, 2011 /
 
Sziasztok! meg épeítettem a quadot és nekem a kimeneten -17,5 v van egyen áramban mi lehet a gond?
tranyók,

Bd249c
Bd 244c
ic NE5534AN

HELP!
(#) gyula1990 hozzászólása Máj 9, 2011 /
 
a tápom 35v dc 2x10000uf kondi
(#) Alkotó válasza gyula1990 hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
IC tápot megmérted? rendben van?
(#) gyula1990 válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
meg mértem 0,66v dcben a 4es és 7es láb között
(#) Alkotó válasza gyula1990 hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Ez nem jó. A GND-hez képest kéne +-15V-ot mérned, vagy ha már mindenképpen 4-7 lábon akarsz mérni, akkor meg 30V-ot.
(#) gyula1990 válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
h,- át nézem mégegyszer a panelt meg befutatom cinnel, az egészet
(#) Alkotó válasza gyula1990 hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Befuttatod cinnel az egészet? miért tennél ilyet?
(#) gyula1990 válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
hogy vala hol nincs e megszakadva , de nincs :s már át néztem többször is
(#) Doncso válasza gyula1990 hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Tegyed rá a multit a GND-re, azaz a testre, és először a 4-es, majd a 7-es lábra, majd írd le mit mértél. Az a baj, hogy ha a 4-7 re teszed, akkor nem tudjuk, hogy a + vagy a - táppal van a gond.
(#) gyula1990 válasza Doncso hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
lemértem GND és 4es láb között. =5v
GND - 7es= 0v

DCben
Következő: »»   126 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem