Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   151 / 399
(#) reloop válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Szia! Még szerencse, hogy egyáltalán van "légrés" a trafó és a bal csatorna bemenete között
(#) scooby_ válasza gyula1990 hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Ez így is van. Ahogy már mondtam,egy feszültség osztót képez R12 R11 és R9. R11-et kiveszed,elhagyod,nem kell bele. R9-et kiveszed és egy vezetékkel átkötöd. Így az IC tápja is rendbe lesz téve.
(#) frissadam hozzászólása Dec 28, 2011 /
 
Hi!

Van egy quadom urbán panlos BD249-ekkel. Az a probléma , hogy tökéletes szépen üzemel csak az alapzaja 3-4 szer nagyobb a normálisnál. Tehát 50HZ-n búg. Szteróban van és a másik panel tökéletes, tehát nem a vezetékelésnek van baja. Ettől függetlenül a végfok működik, fogadja a jelet szól szépen csak folyamatosan búg és 0,2 v váltó feszt mérek a kimeneten úgy hogy nincs is rajt jel. Jelkábelt leforrasztottam. Mérésre nem látok különbséget a másik panelhoz. 100n kondi bent van a tápágban 2,2n bent van a kollektor bázis körben.
(#) soos csaba válasza frissadam hozzászólására (») Dec 28, 2011 /
 
Szevasz, * Akkor szokott búgni az egész ha nem jól kötötted be az árnyékolást, jó volna ha tennél fel képet az erősítődről hogy hogyan is néz ki, és úgy már többet tudunk mondani.
(#) frissadam válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 28, 2011 /
 
Jól van bekötve. Másik panel tökéletesen szól. ugyan azzal a kábelezéssel. Mindj teszek fel képet.
(#) frissadam válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 28, 2011 /
 
A kép. De az árnyékolt kábel nincs is ráforrasztva. Csak negatívot kap a csillagpontról.

PICT1471.JPG
    
(#) soos csaba válasza frissadam hozzászólására (») Dec 28, 2011 /
 
Mind a két panelnek külön húzzad a földelést a pluszt és a mínuszt is egybeértve, látom te egybekötötted mind a két panelnek a kábeleit. Ha úgy is fog búgni akkor nézd meg az ic körül az ellenállásokat, és a kondikat is hogy megfelelő értékűek e, esetleg cseréld le az ic-t. Amúgy a puffer kondijaid milyen értékűek?. És ami a legfontosabb azt a trafót nem ártana egy lemezel le árnyékolnod amilyen magas és széles a trafód, mert az elektromágnesesség bele kerül neked a jelbe, és azért is búghat.
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Dec 28, 2011 /
 
Szia! A trafó nagyon meg tudja szórni a panelt. A trafóhoz közelebbi búg?
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Dec 28, 2011 /
 
Nem. A távolabbi. Nem ilyen amatőr hiba. A negatív tranyó teljesen nyitva van. A meghajtójának bázisán meg van 0,4V feszültség. Szerintem valamelyik pici bc lehet a hibás.
(#) frissadam válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 28, 2011 /
 
Nem zaj szerű búgás. Ez gerjedés. 10e puffer van bent. Teljesen le van kötve a másik oldal, és ugyan úgy búg.
(#) soos csaba válasza frissadam hozzászólására (») Dec 28, 2011 /
 
Milyen ic van bent a Quadod-ban?, ha NE 5534-es akkor próbáld meg hogy az 1 és a 8-as láb közzé iktass be egy 470-680 pikós kondít, és meg kell szűnjön a gerjedés, mármint ha ott van a probléma.
(#) scooby_ válasza frissadam hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Szerintem ez földhurok. mindkét végfok,és a táp GND-je is egy csomópontban végződnek? Esetleg próbáld meg azt,hogy a bemeneti kábelt kikötöd,és rövidre zárod a bemenetet. Potméter van az erősítőben? Ott szintén kialakulhat földhurok.
(#) tamas870615 hozzászólása Dec 29, 2011 /
 
Sziasztok! Nekem olyan gondom van egy Qvad-405-ös végfokkal, hogy az egyik oldalnak drasztikusan leesett a teljesítménye és nem tudom mitől, a tranzisztorok jók benne és az ohm is megvan. Ha valaki tudna nekem segíteni azt nagyon megköszönném.

Előre is köszönöm . Üdv.
(#) zoly15 válasza tamas870615 hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Mit jelent az hogy "benne az Ohm is megvan"?
Valamint hogy a csudába lehet úgy írni hogy "Qvad"?
(#) gambler hozzászólása Jan 4, 2012 /
 
Sziasztok!
A Quadomhoz szeretnék egy olyan ventillátor szabályzó áramkört építeni, mint amilyen a mostani Technics SU300 erősítőmbe van, amely csak nagy kimenőjel esetén kapcsolja be a hűtést. Vagy jobb lenne hőfokon alapuló szabályozó hozzá? Ehhez találtam már kapcsolást hozzá.
Az erősítő service manualja alapján a kapcsolást csatoltam.
(#) djhans hozzászólása Jan 6, 2012 /
 
Csináltam quad végfokokat. Videoton EA 6383S dobozában lesznek. A gyári trafója hajtja majd. Persze a hangszín is repül. Majd kap újat normális potikkal. Szerintetek a képen látható 2N3055-ök hamisak?

kép.jpg
    
(#) Doncso válasza djhans hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Én a BDY-ket tettem volna bele, azok biztos eredetiek. Egyébként jó gyors vagy . Ma én is egész nap kinn melóztam velük, alakulnak, nagyon jó ez az L idom!
(#) Doncso válasza djhans hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Még valami, kicsit turtam neked, nézd meg az ST és a MEV közötti szilicium lapka méret különbséget. Én kivenném onnan őket. Bővebben: Link
(#) djhans válasza Doncso hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Én is azt akartam de 2db rossz volt. Egyik teljesen szakadt a másik kollektor-emitter között vezetett. Tényleg pici a lapka. Kihajtom majd műterhelésen tartósan 40W-tal az erősítőt és meglátjuk elvérzik-e.
(#) Alkotó válasza djhans hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Doncso megdicsérte az L-idomot, ami a Fényessége alapján teljesen jogos, de van itt más is, amire nem árt figyelni.
Ugyan nem látszik tökéletesen, de ez egy hajlított lemeznek tűnik. Méghozzá egy kb. R2-es rádiusszal meghajlított lemeznek, aminek a vastagsága nagyjából 5mm. Sok féle alumínium van, de én még nem láttam olyat, ami durva belső szerkezeti változások (belső repedések tömkelege) nélkül kibírna egy ilyen hajlítást. Persze azért így is áramlik abban a hő, csak nem tudni mennyire hatékonyan.
Az ilyen lemezeknél, minimum a vastagságnak megfelelő belső rádiuszt kell alkalmazni, ami már nagyon jó eredményre szokott vezetni.
(#) mrex válasza gambler hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Szia
Már régóta kiválóan működik.Elliot hőfokfüggő hűtője
(#) djhans válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Már több ilyet csináltam és még nem volt gond. Rendesen átvezette a hőt. Csináltam már 100W-hoz de most ez a 40W-os változat ide tuti elég lesz.
(#) Doncso válasza djhans hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Amit adtam rossz volt? Nee, van még sok belőle, ne haragudj, nem mértem rá, csak kivettem 4 darabot. Holnap előások párat és mérek neked, ugyis találkozunk a junoszty miatt ha minden igaz.
(#) djhans válasza Doncso hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Ok. Akkor majd kicserélem benne a végtranyókat MEV BDY73-ra.
(#) zsjkuki válasza djhans hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Tiszteletem
En BDY58-al csinaltam es nagyon jol szol. Probald ki nyugodtan tetszeni fog hogy szol. Minden jot
(#) gambler válasza mrex hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
köszi
(#) djhans válasza zsjkuki hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Az egy elég izmos tranzisztor. Már nem nagyon kapható. De nekem erre a tápfeszre elég a 2N3055 is csak eredeti legyen.
(#) djhans válasza djhans hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Elkezdtem éleszteni de halk és torz a hangja. Valaki lát valami hibát. Én nem találtam. Minden félvezető új benne. Följebb látható a kép.
(#) djhans válasza djhans hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Meglett a hiba. Az alsó végtranyóra kellett forrasztani egy 4,7nF-os kerámia kondit. Gerjedés volt. Mi a véleményetek az LF356 műveleti erősítőről?
(#) gambler válasza djhans hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
OPA604 a megfelelő, megéri az árát. Többek közt R. Ludwig is így gondolta a quad 405 módosításában, valamint az usában gyártott Crest Audio végfokokban is ennek kétszeres változatát(2604)-t alkalmazzák. A crest audio nem kis név a piacon!
Következő: »»   151 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem