Fórum témák
» Több friss téma |
T1 B = 0,3V; T1 E = 0,048V; T3 B = 2,15V; T3 E = 1,41V; T4 E = 0,7V
Tr2 hibás, vagy rosszul van beültetve. Semmilyen joga nincs az R17-en folyó áramnak.
Szia! A tápágban áramkorlátozó van, és a pozitív táp ül a kimeneten. Ennek tükrében szemet hunyhatunk felette
Készítettem egy összehasonlítást az én kapcsolásom és a board n. M12565 között, amire hivatkozol. Hátha segít. Pirossal ábrázoltam az eltéréseket, más értékeket, más kábelvezetést, zöld, ami ugyanaz.
Tr7 kollektorán 12V+ van a földhöz képest. HOHÓ!!! megvan a baj!!! BC303 az pnp. Én balga. Rosszat rendeltem. BC300, 301, 302 az npn belőle! Remélem csak ez volt a hiba. Nagyon-nagyon köszönöm a segítséget! Esetleg egy pillantást vetnél még az összehasonlításra, hogy már más ne derülhessen ki?! Kösz
Látom megy ez neked
Vetnék pillantást, ha lenne mire
Már semmi nem menti, hogy trehány vagyok , pedig nem is... . Na most csatolom!
Jó ez, a rajzot (ISS3) csak azért választottam mert szerepeltek rajta a feszültségek.
Átforrasztok bele egy BC182B, holnap veszek 300-ast. Kíváncsi vagyok. Kösz, hogy rávezettél! Üdv.
Megírom, hogy megosszam az örömömet: működik!!!!, szól a végleges hangfalakon. A hangjáról majd később nyilatkozom, csiszolódjon kicsit. Még egyszer köszönöm, egy apró figyelmetlenség hova vezet, hihetetlen...
Sziasztok,
Egy Urbàn-féle "korszerűsített" Quad-405-öst használok (NE5534 és BD249). Nincs vele komoly bajom, csak annyi, hogy van egy kis alapzaja (súgás), de csak a hangszóró közvetlen közeléből hallgatva. Az lenne a kérdésem, hogy érdemes lenne-e kicserélnem az NE5534-et TL071-re? Csökkenne a zaj? Vagy javulna egyáltalán valami? Kösz: Tibor
Ha kicsit mélyebben zsebbe tudsz nyúlni,akkor OPA604 vagy OPA134 de sokat számít a többi félvezető zaja is. Milyen tápfeszről jár? Az enyém(Rádiótechnikás) +-30V-on hajlamos volt menet közben be zajosodni(gerjedni akart volna?) de +-50V-ra áttérve semmi baja nem volt.Ebben A verzióban én is 5534-et használtam. Az új még nincs kész teljesen de az egyik oldalt kipróbáltam OPA604-el (ez a verzió az Alkotó által tervezett R.Ludwig mod.) Ennek szinte semmi zaja.
Sziasztok! Van két eredeti két tekercses Quad 405 panelem. Régebben (több mint 20 éve) ilyeneket használtam, de ahogy olvasgattam, sokan hozzányúltak a konstrukcióhoz. Gondolom jobb lenne már nem ezeket beültetgetnem. Melyik a legkorszerűbb változat +-50V-ra, illetve van-ée valakinek Eagle rajza, mert egy nagyobb panelre szeretném összerajzolni, montírozni az összes perifériát. Hasonlóan a gyári megoldásokhoz. Ez régi vágyam. Minden táp, hangfalvédelem megoldás érdekel, ami ilyen tápfeszről vagy valamilyen segédtáppal működőképes, tesztelt és bevált.
Szia! Egyértelműen a Ludwig-féle ráncfelvarrást ajánlom, Alkotó nyomtatott áramköri tervével.
Szia! Visszanéztem az archivált dolgok között, de ott csak pdf változatot találtam - és mint említettem - Eagle megoldást keresek. Így is elég sokat kell majd rajzolgatnom, mire összemontírozom és egységesítem a különböző paneleket: Táp, koppanásgátló, kijelző, hangerő, távirányító, hátfali csatlakozók. Azt szeretném elérni, hogy egy szabvány 44cm-es Lomexes dobozba éppen klappoljon az egész. Trafóstul, mindenestül.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2015
Esetleg gondold át, valóban praktikus-e amit szeretnél. A segédáramkörök egyesítése járhat előnyökkel, de a végfok panelok esetében ez vitatható. A külön panel jobban mozdítható, akár szerelés, akár élesztés, akár javítás miatt kell hozzányúlni.
Alkotó! Mélyen meghajlok a szakmai kvalitásod előtt és én is építettem pár erősítőt, tehát nem nulláról kezdem. De tudod az embernek vannak álmai. A 80-as években elhatároztam, hogy építek egy ilyen erősítőt. Megcsináltam külön, külön panelekre is párat, jól szólnak, de szemre bárhogy, bármilyen szépen oldottam meg, mindig találtam benne kivetnivalót. Szeretnék egy igazán maradandó példány létrehozni - pusztán az építés öröméért. Ahogy öregszem, egyre javul a technika, összegyűltek dolgok, cnc, szerszámok és végül nem tűnik már olyan nagy feladatnak, mint régebben. Csak egy jó alapot keresek hozzá, hogy végre megcsinálhassam, úgy ahogy nekem is tetszene. A napokban fejeztem be egy Z80-as dallamcsengőt. Sokan megmosolyognak miatta, hiszen az Urbán elektronikánál ma is kapni, meg még régi is már a dolog. De ha egyszer erre vágytam.... És nagyon nagy öröm volt látni, ahogy beteljesül az álom. Egy szép, rendezett panel formájában, amin nem csúnya vonalak, hanem rendezett szépség uralkodik, nem átforrasztható átkötések, hanem kapcsolók vannak, és igenis Z80 és UV eprom. Mert erre vágytam, Mint gyerek a Kajla nugátra.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2015
Sziasztok!
Én olyan meglátással, vagy kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy adott egy QUAD-405-ös panel és egy STK4122II gyári panelem. Quad paraméterei: -Oldalanként 1-1db 8700µF puffer kondenzátor. -BD249C végtranzisztorok. -puffer után +/- 60V-on üzemel. STK4122II paraméterei: -Oldalanként 1-1db 10000µF puffer kondenzátor -IC egyértelmű -puffer után +/GND/- 34V-ról üzemel. Hangsugárzók: SAL 3610F A kérdésem az lenne, hogy ezeken a hangsugárzókon. Műszer és egyéb dolgok nélkül. Füllel miért szól szebben, dinamikusabban, mélyebb hangok is jobban kijönnek a hangsugárzókból az STK4122II-IC-vel. Quadnak azok kívül, hogy hangos semmi dinamikáját nem hallom. Számomra az STK jobb,szebb hangzást képez mint a QUAD. Quadba milyen alkatrészek cseréje ajánlott vagy valami ötletet adjatok legyetek szivesek Tudom a hangsugárzóim nem egy minőségi termék. Viszont az STK IC-vel megszerettem őket Ez miért lehet? Előre is köszönöm a válaszokat segítséget.
Azzal a Quaddal valami nem stimmel. Bár az STK-k is igen jó erősítők. Egyenként, lézerrel beállítva a paramétereknek megfelelő alkatrész értékek. A SAL-ról nem nyilatkozom. Egyéni ízlés függvénye.
Pár kép a Quad-ról
http://www.kephost.com/image/FGIH http://www.kephost.com/image/FGII http://www.kephost.com/image/FGIe http://www.kephost.com/image/FGIr http://www.kephost.com/image/FGI4 http://www.kephost.com/image/FGIi http://www.kephost.com/image/FGI7 http://www.kephost.com/image/FGIL http://www.kephost.com/image/FGIY http://www.kephost.com/image/FGIz http://www.kephost.com/image/FGId
Ilyenkor mindig a szemüvegemért kapok, s rájövök, hogy rajtam van.
Azt a 709-es műveleti erősítőt sürgősen kicserélni! Legalább NE5534-re. Vagy ha szánsz rá többet akkor OPA604 vagy OPA134-re. A régi elkókat megmérni, megvan e a kapacitásuk. A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2015
Gyanítom, hogy az is közrejátszik, hogy az STK egy hibrid technológia, jobb az alkatrészek hőegyüttfutása. Persze az sem elhanyagolható, hogy sokkal újabb konstrukció, rövid vezetéklábak stb. A Quad előnye nem feltétlenül a szép hangzásban jelent meg. Ne felejtsük el, hogy a létrehozásakor a HiFi standard (20Hz-20kHz-ig) volt az alap. Ezt a Quad nevetve túlszárnyalta a 100-150kHz-es felső határfrekijével. Ma már ez hol sok(MP3) - hol kevés (High-End). A Quad egy könnyen, szinte bármilyen forrásból beszerezhető alkatrészekből összeállítható és emellett "jó hangos" konstrukció volt. Ez tette népszerűvé, azaz nem kellett hosszan kotorászni a műhelyben, hogy miből is rakja össze az ember. Ha csak itt a fórumon megnézed hányféle változat kering - az sem kevés. Variábilis a tápfeszültség, a negatív visszacsatolás, a gerjedésvédelem. Én amikor diszkóztam a 80-as évek végén szintén a könnyű utánépíthetőséget favorizáltam. Akkor 4db 120W-os panel készült el egy dobozban. Sokat számít a bemérés és a lelkiismeretesség is. Ha minden alkatrészt válogatsz - azzal is sokkal jobb hangzást érhetsz el, hiszen kisebb a tűrés, nagyobbak a tranzisztorok bétái, pontosabbak a kapacitások, tekercsek, ellenállások stb. Ráadásul még bemérés közben is egy kicsit nagyobb negatív visszacsatolással, a hangosság terhére könnyedén javítható az átvitel. Majd elfelejtettem... Sajnos nincs előttem az STK bemenő szintje, de úgy rémlik az nem 0dB-es...
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2015
Ezt javasoltam neki hogy azt a meghajtást cserélni kell valamint a kábelkáoszt megszüntetni
Norbi! Ha kallódásra ítéled azokat a Quad 405 paneleket szerintem frászbukon meg tudjuk dumcsizni hátha nekem kellenek, ha pedíg többet vársz tőle szerintem első körben a kondenzátorokat (becsatolókat is) át kell nézni vagy jobb ha cseréled is mert ki tudja...
Na meg írtam is neked itt is csak azt fogják írni amit én hogy ugye egy stk sokkalta újabb technológia,véleményem szerint is jobb különben hangra.A másik dolog amiért nem csendes olvasó vagyok (tudod) Az pedíg az hogy neked nem jött össze ha jól emlékszem a tda,pedíg az hangzásra neked bejönne A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2015
Holnap akkor elmegyek és utána érdeklődök ezeknek a műveleti erősítőknek.
Elkókat ha lesz időm akkor bemérem őket Viszont az UA709-es műveleti erősítőnek van XY lába. Még a többinek kevesebb. Mégis, hogy is tudnám cserélni?
Igen erre én is gondoltam már, hogy magasabbról indul a frekvenciája. Viszont én ezt szeretném ha lehet apró módosításokkal végrehajtani. Kezdő vagyok a témában. Tehát elégé szájbarágósan tudom csak megcsinálni. Vagy inkább mondjuk úgy, hogy nem rég kezdtem el foglalkozni az elektronikával így nagyon alapismeretekkel. De köszönöm a tanácsod!
Minden műveleti erősítőnek van 5 lába bemenet, negált bemenet, kimenet, + táp, - táp. A többi láb offset, kompenzálás. Az újakhoz nem kell.
Tehát akkor elméletileg ha megnézem a lábkiosztásokat a régi/és új műveleti erősítőn akkor egyszerűen csak kiszedem a régit majd behelyezem a másikat?
Igen
Igen. Meg eltávolítod a felesleges alkatrészeket.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |