Fórum témák
» Több friss téma |
Mostani áthaladás képei.
Irigyellek! Nekem a Jakovleves képet sikerült leszednem RTL Sdr v .3-al meg a padlásra akasztott Slim-Jim antennával, de meglehetősen életlen lett a kép. Vételkor a képernynyőn úgy látszott, hogy a jel spektruma kilóg a 8 kHz-es sávszélességből. Milyen NBFM sávszélesség lenne optimális?
Eredetileg egy Air Band vevőhöz készített antennát alakítottam át a vételre. A dipól pálcáit 49.5 cm-re vágtam. És az ég felé fordítottam. Lesz ami lesz alapon. Ahogy az ISS a horizont fölé kerül már veszi is a jelét. Távozóban Moszkva felett járt amikor elveszítette a jelet. Air Band vevő. Antenna a 26-27 oldalon.
A Rádióm egy Baofeng UV5R A szoftver pedig MMSSTV Ingyenes innen letölthető. Ezekkel operáltam. Lehet, hogy a kezdők szerencséje?
Elvileg normál SSB sávszélesség kell ehhez(de ezt ne vedd készpénznek).
Viszont könnyen lehet, hogy túlvezérelted a hangkártya bemenetét, és emiatt jelentek meg a harmonikusok, kiszélesítve a sávszélességet...
Sziasztok!Meddig adja az ISS a képeket? Decemberben végig?
Mi a pontos frekvencia? Baofeng vevővel megpróbálom.... Köszi.atesz
Ebben korábbi hozzászólásban vannak az áthaladás időpontok.
Ma még van pár áthaladás, igyekezz!
Milyen kicsi a világ. Vételkor nekem is egy BAOFENG UV5R csipogott mellettem. A saját kis gumiantennájával is vette a jelet a szobában, bár nem tudom, hogy azt dekódolva milyen kép jött volna.
Ezeket ma lottek fel innen a szomszedbol
Idézet: „A SMOG-P a 437,150 MHz-es frekvencián fog kommunikálni, rádióamatőr hívójele HA4C. Az ATL-1 a 437,175 MHz-es frekvenciát fogja használni, hívójele HA1ATL.” Elvileg nemsokara megerkezik es mukodni kezdenek.
Most néztük az élő közvetítést kilövésről. Valami sokelemes yagit barkácsolni kell 70cm-re, mert ezeknek jóval kisebb a teljesítménye, mint az ISS-nek.
A helyi sajto bezzeg egy szot sem szol a magyar zsebmuholdakrol
Mert teljesen független a politikától. Bár ez csak az én rosszindulatú véleményem, nem is nagyon fogyasztom a sajtó termékeit.
Háát nekem csak ilyenek sikeredtek. Viszont az utolsó félkép kézben tertott BAOFENG UV5R gumiantennával plusz a máskik kezemben tartott, vele akusztikai kapcsolatban lévő mobiltelefonnal készült (Bent a jó melegben)
Sikeresen felbocsátották a SMOG-P és az ATL-1 műholdakat kb 1 hetes csúszás után!
Az első megfigyelt jelek szerint el is indultak az eszközök. JA0CAW tweetjei erről
Sziasztok. Szerintem nagy adoteljesitmenyel tolják. Botantennaval is megy.
Kenwood TM D710E rádiót használnak, ennek 50W a maximális teljesítménye.
Bővebben: Link Persze az adóantenna iránykarakterisztikája sem közömbös. Mindenesetre a gumiantennával, délre néző ablak mögött egész jól tudtam venni. Azt hiszem, az utolsóelőtti képet sikerült elcsípnem. Érdekes, hogy a fading a rádió 20-30 cm-es elmozdításával elég jól kompenzálható volt, csak el kellett találni a megfelelő irányt.
Ilyet is tud a BAOFENG?
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2019
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Kicsit elbizonytalanodtam a rádióm antennájának tekintetében. Motorola p040-es készülékről van szó. Úgy tudtam, sma csatlakozós, de mostmár nem vagyok benne biztos. Mivel nem látok, nem tudom kép alapján biztosan összehasonlítani a neten találtakat az enyémmel. Ez egy olyan antenna, ami kívül menetes, és 136-174 MHz-es sávátfogású. Cserélni szeretném, mert elrohadt a gumija, de nem tudom, milyenre. Tudna valaki linkelni ilyet, vagy ehhez hasonlót, ami magyarországon kapható, és lehetőleg Pesten? Csináltam egy fotót az antenna végéről, remélem látható a lényeg. Milyen csatlakozó ez pontosan? Valami motorola saját szabvány? Ezeket találtam eddig, de nem tudom, melyik passzol a rádiómhoz. Amatőr sávra kellene elsősorban, de jó lenne, ha olyat tudnék rátenni, mint a gyári. https://radiorent.hu/urh-eszkozok/analog-kezi-radio-kiegeszitok/ant...162mhz https://www.dnd.hu/index.php?page=reszletek&action=index&id...ang=hu https://www.radioamatorwebshop.eu/antennak_116
Zsugorcső ?!
A Motorola szereti használni a mini UHF csatlakozót. A képen nem igazán látom, de gyanús.
Az pont olyan, mint a nagy testvér, de az átmérője sokkal kisebb, a középső pucukája vastagabb, mint egy SMA -é. Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2019
Ennek nincs középső pucukája, egy menetes szár tekeredik bele a foglalatba.
A zsugorcső nem opció, nem szigetelne annyit rajta, mint a vastag gumi, a cél, hogy adás közben ne tehessen kárt a bőrömben, ha hozzáér. Amúgy ez egy vhf készülék, 136-174 MHz-es sávátfogással.
Zsugorcső a legjobb és legolcsóbb megoldás szerintem, és az eredeti antenna is marad. Elegendő a szigetelése annak. A bőrödben úgysem tesz kárt ekkora teljesítmény egy zsugorcsövön keresztül. (A BRG csinált is zsugorcsővel szigetelt antennákat.) Az ilyen rádiók maximum a szemre veszélyesek, de csak akkor, ha az antenna a szem közvetlen közelébe kerül. Ha jól rémlik, a Motorola kezelési utasításokban volt is erről szó.
Jó lenne egy szemközti kép. Ilyen?
Bővebben: Link
Idézet: „hogy adás közben ne tehessen kárt a bőrömben” Nem kilo wattokkat sugároz ki a kézi rádiód
Sajnos nem látom a képeket, mint írtam. Ezek szerint bonyolultabb, mint hittem, majd ha lesz a közelemben látó segítség, újra csinálunk fotót róla, és feltöltöm őket.
Szerintem az pont olyan, mint amilyennek mondod, egy egyszerű csavar a vége. Nekem is van hasonló Motorola antennám, csak UHF sávú. Azt is megette az idő, szétporlik, pedig még nap sem érte. Tegyél rá egy zsugorcsövet, hidd el jó lesz! Ha nagyon precízen akarod megcsinálni, tegyél a végére egy kupakot. De úgy is jó, ha hosszabbra hagyod a zsugorcsövet, mint az antenna, így zsugorításkor kicsit betakarja a végét, hogy ne lehessen hozzáérni.
Idézet: „A SMOG-P a világ legkisebb teljes értékű működő műholdja: a többi, velük együtt pályára állított zsebműhold eddig nem mutatott üzemszerű működésre utaló jeleket.” Azért ez sem semmi teljesítmény. |
Bejelentkezés
Hirdetés |