Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RFID olvasó erősítése
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Rikfic hozzászólása Aug 5, 2007 /
 
Üdv Mindenkinek!

Régebben vásároltam egy RFID tag-et és hozzá olvasót. Az olvasó hatótávolsága kb 10 cm. Most egy másik munához kellene, csak kevés a hatótávolság. Szerintetek meg lehet növelni az RFID olvasó hatótávolságát?

Tapasztalatokat, ötleteket, linkeket egyaránt várok!

Köszönöm!
(#) schyber hozzászólása Aug 5, 2007 /
 
Potméter....xDDDD
(#) Gatery válasza schyber hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Ez most, hogy jön ide, mármint a potméter????
Mert ha vicces valamiért én nem értem...


Szóval elvileg lehet növelni a hatótávot nagyobb légmagos tekercsekkel. Egy próbát megér, hátha elbírja az elektronika.

Én is csak ki akartam próbálni de végül nem tettem.

Elvileg a gyártő 30cm-t mond max távnak de nekem még nem sikerült elérnem...

(#) Gory válasza Gatery hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Ha aktív RFID tag-et veszel azzal elvileg nagyobb a hatótávolság. Azt már nem tudom hogy a passzívat olvasó eszközök az aktívat is olvassák-e. Meg ez a működési frekitől is függ, a 125KHz-en működők, alapvetően erre a 0-10cm-es távra vannak gyártva én úgy tudom. A 13 MHz meg ezek azt hiszem akár 20-100m-t is vihetik aktív tag-el.
(#) Rikfic válasza Gatery hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
A potméter szerintem vicc akart lenni, de az "ötletek" alatt nem a fa viccekre gondoltam. Egyébként a 30cm olvasónként változik, vagy a létező olvasók között csak 30 cm a max? Ja, és ha a nagyobb tekercset nem bírja el az elektronika, akkor meg vehetek újat. Szóval nem szeretnék kockázatos dolgokba belemenni, hogy 20cm-el közelebb kerüljek a megoldáshoz. A néhány méter nagyon álomba illő gondolat? Mert, ha mondjuk olyan ötletet kapnék, amivel már 3-4 métert is el lehet érni, akkor kockára teszem az olvasó épségét is.
(#) Rikfic válasza Gory hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
passzív tag-gel megoldható a több méteres távolság?
(#) Sebi válasza Rikfic hozzászólására (») Aug 5, 2007 / 4
 
Nos, a többméteres távolság nem valósítható meg egyszerűen 125kHz-en vagy 12Megán, erre a GHz-es típusokat fejlesztették ki.
A nagyobb tekercs - ha az induktivitása megegyezik a kisebbel - nyugodtan lehet kísérlet tárgya, egy adó sem ment még tönkre illesztett nagynyereségű antennától. Méteres távolságot így sem tudsz elérni.
Egyébként amiről beszélsz, az mindenképp aktív tag: benne egy procival, ami egyedi gyári számot tartalmaz a legegyszerűbb esetben.
A passzívak az áruvédő (antishoplifting sytems) rendszerekben elterjedtek. Ezek egyszerű rezgőkörök, amit az adó felgerjeszt, majd a tag visszasugároz. A távolság - jó esetben és környezetben - elérheti a 150cm-t, de ezeknél a tag azonosítása nem megoldható (egyik olyan, mint a másik).
(#) Rikfic válasza Sebi hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Nos, nekem 125kHz-es RFID olvasóm van, és ha azt mondod, nem lehet elérni vele a több méteres távolságot, akkor nem is kísérletezek, mert a 10-20cm többlet nem elég. Tehát a 4-5 méteres távolság csak aktív tag-gel érhető el? És egy aktív tag-nek mekkora az élettartama? Sokkal drágább megoldás? Raktárakban milyen megoldással alkalmazzák az RFID technológiát?
(#) Sebi válasza Rikfic hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Nem vagyok nagy guru a témában, eddig csak valami láda számláló megoldást láttam, ahol a tag frekvenciakétszerezőként működött (mikrohullámon, 1 dióda).
Raktárakban még nem láttam, viszont javítottam olyan bar-kód olvasót, ami 15(!) méterről olvasott és tartalmazta a cikktörzset, tehát rögtön megmondta, hogy mi és mennyi van a ládában, dobozban és raktáron. Rádiós kapcsolatban is lehetett a központi szerverrel.
(#) Rikfic hozzászólása Aug 29, 2007 /
 
Üdv Mindenkinek!

Nem akartam új témát nyitni! RFID kérdésem lenne. Ha egy antennához közelít egy tag, akkor az olvasó ugyebár "kiolvassa" a tagben lévő kódot. De mi van, ha az antennához ugyanabban a pillanatban kettő vagy több tag fog közeledni? Melyik tag-et fogja leolvasni? Hogyan valósítható meg az, hogy mindkettőt leolvassa?

Másképpen:
Készített-e már valaki RFID-vel nyomkövetést, és hajlandó-e elárulni, hogy miként?

Ha valakinek bármilyen RFID-vel kapcsolatos gyakorlati tapasztalata van, akkor az is érdekelne!

Köszönöm a hozzászólásokat!
(#) Metex hozzászólása Szept 3, 2007 /
 
Kedves RF-es kollégák!

Elég hasznos gondolatokat olvastan RFID-s ügyben a Hobbielektronika fórumaiban. Én most egy konkrét azonosítási feladatra keresem a megoldást, amiben a segítségeteket, javaslataitokat kérem. Adva egy autócross pálya ahol autók versenyeznek. Olyan rendszert kellene kitalálni ami egyedileg azonosítaná a kocsikat, mérné azok futamidejeit, befutási sorrendjüket. Az alapproblémám jelenleg az, hogy hogyan lehetne passzív RFID-vel beazonosítani egy kb 200 km/h sebességel mozgó autót? A másik fogós kérdés hogy hogyan lehet korrektűl azonosítani ilyen sebességnél akár három egyszerre befutó autót.

Segítségeteket előre is köszönöm: Metex
(#) frrrrr válasza Sebi hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Sebi írta:

"A passzívak az áruvédő (antishoplifting sytems) rendszerekben elterjedtek. Ezek egyszerű rezgőkörök, amit az adó felgerjeszt, majd a tag visszasugároz. A távolság - jó esetben és környezetben - elérheti a 150cm-t, de ezeknél a tag azonosítása nem megoldható (egyik olyan, mint a másik)."

Szia,

Nekem jól jönne ilyen is, de mindenhol, ahol RFIDet árulnak csak max. néhány 10centiméteresek a távolságok. Mi az amire te gondolsz és hol szerezhatő be?
A segítséget előre is köszönöm!
(#) lyon21 hozzászólása Aug 5, 2010 /
 
Hello!

Szeretnék egy RFID olvasót készíteni. Az IC, amit erre a célra vettem, az a EM4095. Ennek az adatlapjában megtalálható egy kapcsolási rajz, ami 120uH induktivitással rendelkező tekercset mond antennaként. Keresgettem volna neten, hogy hogyan is lehetne egy ilyen antennát elkészíteni (125KHz-re), de nem találtam semmit. Segítséget szeretnék kérni, hogy esetleg valaki nem-e tudja, hogy lehet ilyet egyszerűen elkészíteni. Gyárit nem szeretnék venni. Továbbá, szükséges ez az induktivitás betartása (120uH).

Köszönöm!
(#) abcdabcd válasza lyon21 hozzászólására (») Aug 5, 2010 /
 
A HEstore-tól letölthető adatlap 10.oldalán vannak egyenletek, amiknek a segítségével ki lehet számolni az antennához szükséges értékeket, kell kondi is és tekercs is, a 120uH-t hol találtad? Ehez számolhatsz kondiértéket és akkor ekkora tekercs kell, de a tekercs jósági tényezőjével számolni kell elvileg,képlet is van ott ehez is (Q). Q=wL/R azaz tekercs váltakozóáramú ellenállása/ az egyenáramú... szerintem ezeket próbáld meg végigszámolni és ha elekadsz írj
(#) lyon21 válasza abcdabcd hozzászólására (») Aug 5, 2010 /
 
Itt találtam a 14. oldalon a 120uH-t.
http://www.emmicroelectronic.com/webfiles/product/rfid/an/an404.pdf
Akkor azt nem értem, hogy mindegy az induktivitás?
(#) kobold válasza lyon21 hozzászólására (») Aug 5, 2010 /
 
A többi értéket figyelembe véve nem mindegy. Itt van két doksi linkje, hogy nagyjából lásd, mire készülsz (mert ez nem egy apró kis induktivitás lesz valahol a panelen...):
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Illetve, ezen az oldalon van egy link olyan segédprogramhoz, ami állítólag a megadott méretek alapján kiszámítja az induktivitást, de erre csak úgy rátaláltam, nem próbáltam ki.
(#) abcdabcd válasza lyon21 hozzászólására (») Aug 8, 2010 /
 
Ahogy kobold is írta, a kondi értékekkel együtt nem mindegy, mivel együtt adják a megfelelő frekvenciát, egyébként tekercsméretezéshez van egy másik program is légmatek a neve, elvileg a google megtalálja, ez is dos-os...
(#) skari73 válasza abcdabcd hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
Sziasztok,

nálam 50 mm átmérőre 67 menet jött ki 0,4mm huzalból. Soros ellenállás viszont kell bele, túl jóságosra sikerült.
(#) zlanczky hozzászólása Jan 5, 2021 /
 
Sziasztok, jó lenne tudni, hogy melyik tyúkocskánk tojik és melyik nem, ezért vettem egy 125KHz-es RFID olvasót, és pár 10 db rfid tagot (gyűrűt). Alapjáraton működik: a tojóládában van egy raspberry pi, azon az olvasó és wifi-n megy az adat a web szerverre. Nade az a baj, hogy nem elég érzékeny az olvasó (vagy a tag?). Vegyétek figyelembe, hogy én határozottan szoftveres vagyok, nem műszerész vagy villamosmérnök. Arra rájöttem,hogy ha az olvasót egy tápos usb-re dugom, (és nem közvetlenül a PI-re) akkor az 1-2 cm olvasási távolság megnőtt 3-4 cm-re. Hogyan lehetne megnövelni az olvasó távolságot 5-6 cm-re?
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2021
(#) kaqkk válasza zlanczky hozzászólására (») Jan 5, 2021 /
 
Egyszerű a megoldás , vágd le az egyiket ha találsz tojást másnap akkor a másikat meghagyhatod ...
(#) superuser válasza zlanczky hozzászólására (») Jan 5, 2021 /
 
Ez a kérdés engem is érdekelt. Ki-be járkáltak a tojófészekbe, tojás meg sehol.
Megjelöltem a hátukon a tollukat alkoholos filccel és bent ráfordítottam egy webkamerát a tojófészekre. Utána pontosan lehetett tudni, hogy melyik után mi maradt bent.
Szerintem sokkal egyszerűbb és biztosabb, mint az RFID.
(#) zlanczky válasza superuser hozzászólására (») Jan 6, 2021 / 3
 
ITT lehet megnézni az "észlelési" eseményeket (van részletes lap minden észlelésről, van egy napi összegzés és egy ki-hányat tojt összegzés)
(#) jucsaba válasza zlanczky hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Kiegészíthetnéd egy röntgen átvilágítóval , akkor számítható lenne a tojás hozam , várható érkezéssel .
(#) Inhouse válasza zlanczky hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Cirike 6-án beszedett valamit. Illetve a róka lehet az X 99999999... bár Hanna hamarabb tűnt el szenteste, lehet, hogy csigatésztával vett forró fürdőt...
(#) nedudgi válasza zlanczky hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Sajnos már megvetted az olvasót. Szerintem nagyobb antennával jobb eredményt lehet kapni.
Egy hasonló áramkör inkább megfelelhet a célra, mert külön antennát használhatsz(csinálhatsz) hozzá.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2021
(#) zlanczky válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Ez érdekel, hogyan kell antennát készíteni? Tudnál linket, leírást mutatni? Amit kobold linkelt 10 éve, az nekem első olvasásra bonyolult.
(#) nedudgi válasza zlanczky hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Mindenkinek az.
Műszerek nélkül macerás a dolog, de nem teljesen lehetetlen. A segédprogramok között van induktivitás méretező. Ez már lehet egy kiindulási alap. Hatvan éve hintőporos dobozból készítettünk detektoros rádióhoz tekercset az általános iskolában.
Jelen esetben adott, hogy mekkora induktivitás kell, a segédprogrammal kitotózható. Egy darab deszkába négy szög, meg zománcozott rézdrót. A linkelt modul 7cm leolvasási távolságot produkál a mellékelt antennával. Ez elég is lehet.
Visszakérdezek, tudsz linket adni arra a bigyóra, ami nem zavarja a madarakat:
(#) zlanczky válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
ezt az olvasót vettem!
Viszonylag működik; de nem tökéletesen, 2-3 cm-ről olvas csak, így is csak akkor, ha tápos usb-be dugom be. A raspberry usb-jéről közvetlenül működtetve max 1-2 cm-t tud.
(#) nedudgi válasza zlanczky hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Az olvasót észrevettem, a tag az ami érdekel.
(#) zlanczky válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 6, 2021 / 1
 
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem