Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Robotika kezdőknek
Akik egy BT vezérelt robotot szeretnének építeni és saját vezérlő programot írni PC-re, azoknak minden adott. Teljes dokumentált példaprogramok vannak forráskóddal. A hardver elég moduláris.
Válalkozóbb kedvűek viszont lelpohatják, hogy melyik utasítás mit küld ki a porton , vagy mit vár vissza és megírhatják a saját progijukat azalapján a mirovezérlőhöz. Ez utóbbi nem kis munka. Itt a teljes dokumentáció elérhető.
Szia Fizikus!
Azt szeretném kérdezni hogy a grafikus megjelenítő és vezérlő szoftver hogyan készült ? Köszi
Csak egy tipp,
Ha valaki nem nagyon erős matekból, az is használhat egy trükköt. Ha megy az adc valami érzékelővel, és fel tudjuk venni az "akármi"/feszültség táblázatot. Csinálni kell egy excell táblázatot, és az adatokból egy grafikont. Ez eddig még egy egyszerű grafikon. Rá kell kattintani a görbére, jobb klikk majd trendline hozzáadása. Be fog dobni még egy görbét, ami szép egyenletes lesz. A most a bedobott görbére kell jobb-klikk, és tulajdonságok. Itt be lehet állítani, milyen matematikai összefüggés legyen a trendline alapja. Ha valaki nem erős matekból, az kattingasson kedvére és nézze az eredményt. A legpontosabb illeszkedés a legjobb. Itt is van segítség, ugyanis van két csekkbox ahol kérhetjük, hogy a grafikon mutassa a trendline matematikai képletét, és az "R"-el jelölt illeszkedést. Az R=1 a legkirályabb 100%os illeszkedés. A képletet arra lehet használni, hogy egyértelmű hozzárendelést lehessen tenni a fizikai tulajdonság, és a mért érték (adc) között. Én ezt a technikát egy páratartalom mérő kalibrálásához használtam. Bocs ha nem túl szabatos/tudományos, de működik! Használjátok egészséggel.
Na!
Ez jó ötlet, köszönöm a többiek nevében is! Speciel nekem már volt ilyen problémám, és jól jött volna ha akkor tudom! Mondjuk kigolyóztam valahogy, de pár órát meg tudtam volna ezzel a módszerrel spórolni!
Nagyon jónak tűnik, épp ma mértem le az infra távérzékelőmnek a centiméter-ADC adatait, és megvan a grafikon, de amikor hozzáadom a trendvonalat, felajánlja, hogy lineáris, logaritmikus, meg még néhány, itt mit kell választani? És mit kell kattintgatni? Nem találom.
Bocsánat, közben rájöttem, hogy kell.
A Processing-ben levo peldaprogramokbol olloztam ossze (pushbutton, serial communication stb...)
Én azt szeretném kérdezni hogy az az RN-41 egyes modult kell csa az egészhez? Ja és az hogy nincs valami kapcsolási rajz ehhez az egészhez?
Szerintem fussal neki meg egyszer ennek a kerdesnek, mert nem egeszen egyertelmu hogy mit is akarsz kerdezni! Pontosan mit is ertesz "egesz" alatt?
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem a soros kommunikációval kapcsolatban rákötöttem egy atmega8515 egy usb soros átalakítóra és működik is odáig hogy a hyperterminálba kiküldött karaktereket vissza küldi.De sajnos ha módosítom a programot akkor is ugyanezt csinálja.Ezt szeretném megkérdezni hogy mi lehet hibája.
Ehhez mondjuk nem lenne rossz ha tudnánk hogy mit módosítottál a programjában, milyen nyelvű a program, és stb
Lehet hogy egy demo program, ami alapból visszaküldi a kapott karaktereket. Lehet hogy a megszakításban nem módosítottad. Lehet hogy zárlatos a csatlakozásnál, és nem a vezérlő küldi vissza amit kapott, hanem a kábelben a zárlaton fut vissza a pc-be. Szóval kb. bármi lehet,,,
A program Fizikus féle első mintaprogram.
A csatlakozásnál nem zárlatos.
Igen! Ugy hivjak hogy szakvizsga...
Ezert sajnos most nehany honapig nem tudok elektronikaval foglalkozni. De utana mar tervezek nehany dolgot (SPI, Xbee ...)
Nekem ez akkor fordult elo amikor modositas utan elfelejtettem a beegetendo uj hex fajlt kijelolni, ezert akarmit it modositottam rajta, mindig a legelso verzoit egette be...
Ha egészen bizonyos, hogy a uC küldi vissza a karaktereket (értsd: kiveszed a uC-t, vagy lekapcsolod a tápját, akkor megszűnik a válasz), akkor a programban csupán a legkevesebbet kellene változtatni. Pl. válaszkor mindig ugyanazt küldje, vagy a kapott értékhez adj hozzá egyet.
Amit szoktam csinálni: bekapcsoláskor (resetkor) elküld egy üdvözlő szöveget. Másik, hogy a karakter vételekor csinál valami mást, pl. bekapcsol egy LED-et. Ez segíthet a hiba felderítésében. Nagyon blőd hiba, de jártam már úgy, hogy csak azt hittem, hogy sikerült a programozás, de valójában a uC-ben maradt az eredeti program.
Szia!
Az avr csak akkor küldi vissza a karaktereket ha tápot rádugom egyébként nem küld vissza semmit.
Sziasztok most már kommunkiál az avrrel csak éppen fura karatereket küld vissza állandóan.
Üdv!
Mit küldesz ki és mi jön vissza? Nézd meg a küldött és a fogadott adatok ascii kódját. Az avr mit csinál a kapott adattal? simán visszaküldi vagy módosít rajta? Ha teheted írasd ki lcd re a vett adatot.
A fura karakterek alatt mit értesz?
Például az "A" helyett "┴"-at kapsz? (ez 7bit - 8bit probléma) Ha látszólag nincs ilyen jellegű összefüggés a küldött és vett adatok között, akkor a baud rate-tel lehet gond. Pl. az átírt részben véletlenül megváltoztatod a baud rate regisztert. Harmadik tippem, ha használsz interruptot, akkor esetleg valami még a küldés előtt elrontja a regiszteredet, amiben a küldeni szándékolt karakter van. Sokat segítene, ha tudnál konkrét példát mutatni, hogy mit küldesz és arra mit kapsz. Konzekvens, vagyis adott adásra mindig ugyanazt küldi vissza? Vagy véletlenszerű, hogy éppen mit ad vissza?
Köszi működik 7-bites módban a kiküldött karaktereket visszaküldi csak a parancsban van még egy olyan hogy elé és mögé küld egy [] jelet és azok váltakoznak véletlen szerűen és nem is azok hanem más jelek.
Szerintem Udani ezt a peldaprogramot probalja atirni Atmega8515-re:
UART Mintaprogram 1 Az eredeti Atmega8-ra keszult, 7.3728 MHz-es kulso kvarccal es nem hasznal megszakitasokat. Szinte 99.99% hogy a rosszul beallitott UART orajel miatt kap fura valaszokat. Milyen orajelen fut a 8515-osod, es milyen UART beallitasokat adtal meg? (esetleg mellekelhetned is a kodot)
Szia!
Köszi a segítséget megoldottam most már működik.A 7 bit 8 bit volt a baj meg a gnd kellet rákellet volna kötni és az atmega8515 van syncron mod és alapból erre van állítva de átállítottam ansycron ra és müködik.
Egy elég egyszerű kérdésem lenne:
Sok helyen látom, hogy két tápról vezérlik a motort és a mikrovezérlőt. Abból van valami gond, ha egy tápra kötöm őket, de az elektronikához szükséges 5V-ot pedig 7805-el stabilizálom?
Ha a hatásfoka nem számít, hogy mennyit elfűt, akkor megfelelhet. Vigyázz, jó nagy puffert rakjál az 5Vra, meg a mikrovezérlő táplábaihoz rögtön 100nFod, hogy leszűrd a zavarokat.
Egy látványos lánctalp fotó.
(forrás: http://geocaching.hu/logimages/2009-08/8122_20090823_183538.jpg)
Ezt azért nem kis meló lenne reprodukálni...
Na! Most már tudom milyen talpa lesz Fizikus kartárs új Johny-jának
Az mar nem Johnny lenne ... (Amugy eloszor azt terveztem, hogy a Terminator-bol a nagy lanctalpas halalosztora hasonlito robotot epitek, de nem talaltam eleg kepet rola. Meg a plazmaagyu fejlesztese is lassan halad :violent: )
|
Bejelentkezés
Hirdetés |