Fórum témák
» Több friss téma |
Igaz sufnituning megoldás de nekem eddig bejött: Egy somogyis hőlégfúvó kifúvó részét alufóliával leszükítettem úgy, hogy kb egy 1,5x0,5 cm-es résen tud kifúlyni. Rákötöttem egy dimmerre, és így 1es fokozaton a dimmerrel beállítom a megfelelő teljesítményt. Jópár smd ic-t leforrasztottam már vele bár vigyázni kell a környező alkatrészekre, és cree LED-eket is ezzel forrasztom ónpasztával.
Hát én ezt nem merném megtenni a BOSCH cuccal, mármint a leszabályzást dimmerel. Gondolom a vezérlőelektronika nem örülne neki. Egyébként meg az ötlet nem rossz, egy egyszerűbb konstrukciónál jó lehet.
Amúgy én is gondolkoztam a dolgon, és arra gondoltam, hogy kiforrasztásnál a kicserélendő alkatrész körül letakarom a panelt alufóliával, ez így megvédené a többi alkatrészt az elfújástól. Csak ritkán forrasztok ki dolgokat, tehát így is megjárhassa, mármint remélem.
Hát az alufóliával semmire nem mész. Esetleg egy 1mm vastag acél lemezre készítesz egy nyílást.
Keress rá a Speedshop-ra vagy HE-s boltba is találsz smd hőlégfúvót.
Kipróbáltam a Reflow forrasztást házilag:
- Paszta felvitele injekcióstűből kézzel - Forrasztás hőlégfúvóval. - Közben már alakítom át a grillsütőt, kész a vezérlőm is, hogy tudjak hőprofilt feltölteni neki... Vélemények ???
Szerintem simán nem jó a grill mert nem egyenletesen melegít de ha valami légkeveréses cucc vagy sütő van a közeledben abban elég profin be lehet állítani a hevítést és ami a leglényegesebb a visszahűtést minek nagyon nehéz a hőprofilját házilag elkészíteni és természetesen függ a panel fajtától, rétegtől,vastagságtól,szerelvényezettségtől,forrsztóanyagától,alkatrészek fajtáitól,stb! Amúgy engem is érdekelne a dolog (BGA javításhoz) várom én is a tapasztalataidat ha megpróbálod A laptoponat kellett kb 1 éve hevíteni egy BGA hiba miatt én egy 150W-os hallogénlámpával végeztem el és közben mértem a hőmérsékletet hála az égnek mai napíg tökéletes! Amúgy 30 rugót és egy pesti utat spóroltam rajta úgyhogy az eljárás elég jövedelmező is lehet még ha féláron is dolgozik az ember
Üdv!
Gondoltam a hűtésre is előre megmértem a tehetetlenségét a grillnek. Már írom a fuzzy vezérlős kódot is hozzá... majd jelzek , hogyan sikerült, sztem még 1 hét és meglesznek az első lementett hőprofilok...
Üdv!
Ki mit épített #483375 / házi reflow kemence vezérlés
Sziasztok!
Raktam fel pár videót a youtube-ra, remélem segít belerázódni az SMD világába a most kezdőknek Kérdezni szabad SMD 1 X 1
A legutolsó vidin,mikor az intell-es chip-et forrasztja be előtte mit használ,hogy ne ugorjanak össze sávok ?
Hello!
Fluxra tudnátok valami tippet adni? Milyet érdemes használni? Esetleg konkrét márkát, és hol lehet ilyet beszerezni? Én lomexben vettem forrasztó olajat de az inkább oxidos felületek forrasztásában segít. Amúgy meg gyantát használok, mivel olmozott ónnal forrasztok.
Erről kismilliószor írtunk már, illene használni a keresőt!(nagy K betűs ikon fennt) Minden válasz megvan, amit eddig feltettetek!
- pl. ez is egy válasz készen -
"és hol lehet ilyet beszerezni?"
Én ennyit láttam,de sajnos nekem ezeknek az ára túl borsos Bővebben: Link
Köszönöm válaszod!
Ezzel már találkoztam én is, és már akkor is túl drágának tartottam, és ha jól emlékszem akkor viszonylag rövid időn belül meg is romlik.
Nekem már talán két éve megvan, semmi baja... (Le kell zárni a gyári dugókkal használat után.)
Az SMD kéziforrasztás titkos receptje:
flux, flux és még annak a hátán is flux. Nélküle kár próbálkozni, nem fog menni. A második fontos dolog a megfelelő hőmérséklet és forrasztóeszköz. Itt válaszoltam egy folyasztószeres kérdésre bővebben: Bővebben: Link
Csináltam még két videót, ezt már a haladó szakosztálynak
Ha lesz időm csinálok egy BGA sorozatot is. Persze csak akkor ha valakit érdekel is. "második osztály"
Itt készülnek a videók. Sajnos amíg nem érkezik meg a röntgengépem addig nem állok neki BGA-t forrasztani.
Idézet: „Sajnos amíg nem érkezik meg a röntgengépem” Húha, az már komoly! Tényleg lesz sajátod? :eek2: Mennyiért lehet kapni amúgy ilyen röntgengépet? Mondjuk ahhoz, hogy BGA javításokat, forrasztásokat lehessen vele "fotózni"... nem azért kérdem, mert nekem kellene és feltétlen szükségem lenne rá, csak úgy kíváncsiságból.
Gondolom ezt a műhelyt nem csak hobbicélra használod
Régi 2D gépek viszonylag olcsók de nem is annyira jók, mert nagyon nagy tapasztalat szükséges a használatához, hogy az ember felismerje az "open joint" hibákat.
Az újabb 3D gépek jobbak. Az ára egyedi de itt is igaz ami jó az drága. Egy jó gépért simán elkérnek akár 200'000 eurót is. De egész jókat lehet kapni a 15-20 ezerért is. „Sajnos amíg nem érkezik meg a röntgengépem” A cég aki alkalmaz fogja fizetni. Senki nem vesz hobbi célra ilyet. Azért az enyém mert csak én fogom használni, még megy a vita arról, hogy kell-e nekem vagy jobban megéri "bérfotóztatni". Elkérnek akár 80-100 eurót is egy 3D vizsgálatért és kettő-három nap az átfutási ideje. Nekünk az idő fontos illetve az, hogy nem szeretjük kiadni a prototype dolgainkat. Ami érdekes, hogy a kis BGA forrasztással is foglalkozó "vállalkozók" 90 százalákának nincs röntgen gépe, de még egy optikai vizsgáló berendezése se. Ezért nem értem ki ad nekik munkát? Mert az áraik nem olcsóbbak mint akik profi módon dolgoznak.
Sziasztok!
Azt szeretném, hogy smd beültetést kis darabszámban(50-100 db), kb mennyiért vállalnak. Panel méret 180x140. 200 db alkatrész. Köszönöm!
Szia!
"De egész jókat lehet kapni a 15-20 ezerért is. " Ezt kifejtenéd bővebben? Persze ha publikus az információ. Köszi.
Használt gépekre értettem euróban, bár egyik ismerősöm vett egy "asztali" gépet 4000 euró-ért. Sok cég ment tönkre a válság miatt, ezért lehet aránylag olcsón gépeket venni.
Pl.: egy e-bay-es gép: x-ray
Gyári nyákot nem bonyolult forrasztani. Ellenben a saját gyártású, lötstop lakk nélküli nyákot már nehezebb ilyen szépen kivitelezni.
Ezt nem igazán értem.
A forrasztás gátló bevonat megakadályozza az ón folyást a lábak között. Amelyik nyákon nincs ilyen bevonat, ott sokkal nagyobb a veszélye annak, holy összeugrik a két láb között az ón.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |