Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1043 / 1131
(#) lelkes amatőr hozzászólása Dec 26, 2022 /
 
Napi figyelmeztetés: Bővebben: Link
(#) RockFonok válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 26, 2022 /
 
Alza áruház email írt mert email címem meg lett változtatva (valaki át írta) alza azt írta ha nem én kértem akkor hívjam fel az adott számot, de meg próbáltam be írni a Google-be az email címet amit nem én hoztam létre, elvileg nem létezik, Asus programba minden alapba lett állítva mer se a processor se a ramok nem világítottak. Nem tudom mi lesz a következő huzás, de unokaöcsém aki rá vett ezekre nem tanul ezekből annyit mond ha alzát törték fel akkor jól ki fog engem röhögni mert a rendszert és a pénz keresés programokat hibáztatóm.
(#) RockFonok válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 26, 2022 /
 
"Azt ugye beleszámoltad mennyi villany ment el rá?"
Nem, mert csak akkor ment a gép mikkor épp használtam így csak telefonokon megy mindig.

Az az érdekes hogy mikkor még nem kaptam meg az első fizetést kaptam mindig 20-50-1000 krediteket de meg kaptam a fizetést az óta talán csak 1x volt 20 kreditem így mindig csak 10 kapok minden nap, az az érzésem mintha azt akarják ne kapjak többet pénzt.

De akkor a hatóságok miért nem lépnek fel az ilyen pénzkeresés programokra Brave böngészőre ellen (mert ott is lehet keresni) revios ellne?

Meg azért cikkeket hozhatnának le róluk, mert az unokaöcsém nem hiszi el hogy oroszok keze van a revios-be.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2022
(#) bbb válasza RockFonok hozzászólására (») Dec 26, 2022 /
 
Semmi gond, ha unokaöcsid kinevet és ő a nagy szakértő, akkor csak ő nyúljon a gépedhez, de tőlünk ne kérj segítséget, mert feleslegesen járatjuk a szánkat.
(#) RockFonok válasza bbb hozzászólására (») Dec 26, 2022 /
 
Épp azon vagyok mindent fiókot töröljek ami nekem rossz az adataimra, az alza is írt hogy törölték a fiókomat amit én kértem tegnap.

Brave böngészővel is lehet pénzt keresni de azt nem tudom mennyire kockázatos használni, szerinted?

De akkor a hatóságok miért nem lépnek fel az ilyen pénzkeresés programokra Brave böngészőre ellen (mert ott is lehet keresni) revios ellne?
(#) Pethical válasza RockFonok hozzászólására (») Dec 27, 2022 /
 
A bedobott hiba egy NULL pointer dereference abban a folyamatban, ami segíti, hogy alkalmazásokat tudj telepíteni a Windows áruházból. Gondolom ki lett gyomlálva valami és az egyik hívásra null jön neki vissza ő meg erre nincs felkészülve ezért olvassa a 0. lapot. Ezért nem jó tákolt Windowst használni. Ne videokártyát vegyél bányászathoz, akkor bányássz, ha felesleges erőforrásod van, de akkor se gpuval mert nincs annyi gpud és a túloldalon asicok vannak. Ha annyi erőforrás sincs, hogy egy rendes Windowst futtass, akkor nincs miről beszélni. Szóval eredeti oprendszer, az alá elég vas, ha kell, és innen indul egy konfig. Ha ezen felül marad még erőforrás, akkor jöhet más.

Az aura nem hibát jelez, csak szól, hogy, ha szeretnél menő RGB effekteket az bizony nem lesz ingyen, cserébe használni fogja az erőforrásokat a gépben. Az RGB billentyűzet világítás és az egér, meg minden ilyen ami nem statikusan világít erőforrásokat eszik, mert folyamatosan számolnia kell, hogy milyen színt használjon hol.

Az általad linkelt oldalakban én nem bíznék meg annyira. Maga a bányászat tisztán és hozzáértéssel nem veszélyes, de járhat a gép károsodásával. Vagy úgy, hogy scam programokat telepít a delikvens bányászat helyett, vagy úgy, hogy a bányász program erősen hajtja a gépet, azaz folyamatosan melegedni fog. Sem a videókártyát sem a procit nem ekkora folyamatos terhelésre tervezték, extra hűtés stb. kell hozzá.es úgy is hamarabb fog öregedéni. Ja és egy mezei számítógéppel, ami normális Windowst se bír futtatni nem fogod felvenni a versenyt sem az asicokkal, sem a rigekkel, így bár pénzt tudsz termelni, profitot nem. A bányász programokat csak hivatalos kiadásból érdemes telepíteni, vagy magadnak fordítani a forrásból. Ami nem nyílt forrású azt el is lehet felejteni. Ezen a területen rengeteg a csalás és az átverés. Ez nem biztonságos övezet. Leginkább azt mondanám még az előzőek után, hogy, ha megvan a vas és a normális rendszer, csak utána kezdj el bányászni, ha egy ilyen hibát már önállóan meg tudsz oldani és le tudod magadnak fordítani a bányászó programokat is a forrásból. Akkor már biztonságosabban fogod csinálni, nem telepítesz vírusokat és a géped se hajtod tönkre, de pont a nagy terhelés miatt nagyon nem ajánlott a mindennap használt gépen bányászni. Mindenki amúgy villanyszámlát számolgat. Az csak töredéke. Egy rigben pár hónap alatt elfáradnak a videokártyák, az sem kicsi költség, lehet még több is.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2022
(#) Suba53 hozzászólása Dec 27, 2022 /
 
Belefutottatok már ebbe a frissítési nyavalyába? Kellene frissítenem pár gépet, és most vakarom a fejem, hogy mennyi esélyem lenne ezt bekapni.
(#) villanyipi válasza Suba53 hozzászólására (») Dec 27, 2022 /
 
Visszaállítási pontot kell csinálni, és ha baj van törölheted a frissítést, persze életszerűbb egy gépen megcsinálni nem egyszerre 100-on, mint minden frissítésnél szokásunk, és akkor elkerülhető az ideg és rendszer összeomlás !
(#) Régi motoros válasza Suba53 hozzászólására (») Dec 27, 2022 /
 
És miért akarod a hibát okozót is feltelepíteni?
Ott van a KB száma, nem tudod azt kiiktatni?
(#) xxxyyy válasza Suba53 hozzászólására (») Dec 27, 2022 /
 
Pár gépre már feltelepítettem az elmúlt két hétben és még nem okozott nekem problémát (különböző konfigurációk voltak)
(#) RockFonok válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
Azt ugye beleszámoltad mennyi villany ment el rá?
Nem, mert a PC csak akkor megy ha kell, 3 db telefonom meg mindig be van kapcsolva.
Netemet adom meg neki hogy használja, se videokártyát se processzort nem használ.
Videó:
https://youtu.be/X7A1VuoZ3Ko?t=630

Most raktak fel egy új videót is a Revios-ről:
https://www.youtube.com/watch?v=N7ptRXM7_4U
(#) Pethical válasza RockFonok hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
Ennek az égvilágon semmi köze sincs a kriptovaluta bányászathoz.
(#) RockFonok válasza Pethical hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
Akkor mi a véleményed róla?
Még is azt mondott érdemes használni?
(#) Pethical válasza RockFonok hozzászólására (») Dec 28, 2022 / 1
 
Nem írtam ilyet, én azt írtam, hogy ennek az égvilágon semmi köze nincs a kriptovalutákhoz. Ez nem változtat semmin.

Ennél pl. amiről a videót linkelted az történik, hogy proxy szerverként üzemelteti a gépedet, amit mások használhatnak. Ha egyszer kopogtat nálad a rendőrség, hogy feltörtek valamit/csaltak/átverős e-maileket küldtek... és a Te IP címedet találták meg egy logban, akkor gondolom nem fogsz rajta csodálkozni, hanem tudni fogod, hogy ja, ezért fizettek egy kis aprót, igen, tudtam, hogy ez benne van a pakliban, igazán megérte.
Ugye mindig tisztában vagy vele, hogy hogyan működnek a dolgok amiket használsz és mit fogadsz el amikor elfogadsz szerződési feltételeket?
(#) RockFonok válasza Pethical hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
Azt írják az oldalukon hogy nem küldenek adatokat senkinek.

Mennyi az esélye hogy jön a rendőrség hozzám?

Ha brave böngészővel keresek akkor is jöhet a rendőrség?

Ha ez miatt bajba kerülhetnek az emberek akkor a rendőrség miért nem zárassa be ezeket az oldalakat?
Találkoztam már YouTube-n kérdőíves pénzkereső oldalakkal is + filmfeltöltő oldalakkal is ami szintén fizet pl Vidoza.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2022
(#) Pethical válasza RockFonok hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
Az, hogy ők nem gyűjtenek rólad adatokat, az egy dolog. Az, hogy Te hálózati elérést biztosítasz a saját internet hozzáféréseden keresztül, az egy másik, ezért fizet az oldal.
Az esélye 0 és 100% között van valahol.

Nem, a brave teljesen biztonságos ilyen szempontból.

Azért nem záratja be, mert nem illegális, amit csinálnak, csak lehet illegális dologra is használni, ha pedig valaki ezt teszi, akkor a másik fél szív. Az oldal egy szolgáltatást ad, vehetsz anonim proxyt és eladhatod a hozzáférésed proxynak. Ebben nincs semmi illegális.
Ami meg nem legalális (csaló) az általában valami indonéz offshore cégháló mögött üzemel, lehetetlen megfogni.


Gondoltál már olyan alternatív, már-már egzotikus pénzkereseti lehetőségekre, amik garantáltan működnek és közel nulla bennük a kockázat, mint pl. a munka?


Nagyon elmentünk a topic témától, részemről én itt zárom ezt a diskurzust.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2022
(#) RockFonok válasza Pethical hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
"Gondoltál már olyan alternatív, már-már egzotikus pénzkereseti lehetőségekre, amik garantáltan működnek és közel nulla bennük a kockázat, mint pl. a munka?"

Van munkahelyem, de az meg fogott hogy így lehet pénzt keresni minden kis pénzt meg kell fogni.

Van szerinted másik Asus program amivel tudom állítani a színeket?
(#) Pethical válasza RockFonok hozzászólására (») Dec 29, 2022 /
 
Bármilyen programmal teszed az erőforrásba fog kerülni akkor is, ha a program nem figyelmeztet. Az OpenRGB lehet egy alternatív megoldás.
(#) RockFonok válasza Pethical hozzászólására (») Dec 29, 2022 /
 
Csak elég idegesítő így gépezni mert ha jóban megmozgatom az egeret akkor már meg áll és csatlakoztatási hangokat add.
Egy honnapig semmi baja nem volt.
(#) Moderátor hozzászólása Dec 29, 2022
 
Kérjük, a kriptovalutázást ebben a topikban hanyagolni. Köszönjük.
(#) Régi motoros válasza RockFonok hozzászólására (») Dec 29, 2022 /
 
Sosem értettem ezt az RGB LED mániát számítógépben.
Most akkor jó gépet szeretne valaki, vagy karácsonyfát? Döntse már el és aszerint vásároljon.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2022
(#) villanyipi válasza RockFonok hozzászólására (») Dec 29, 2022 /
 
A sok felesleges sallang miatt én most vissza nem fogom követni a konfigodat, de tisztázzuk vezetékes egér? Ha igen valószínűleg kábel szakadt, mikor épp kontakt hibára fut a gép elveszti majd újra érzi ez a hangjelzés oka, ha vezeték nélküli akkor vagy az usb port retkes oxidos , vagy ha jól emlékszem van egy félig szétsült táp a gépben amit illene működőre cserélni, és megszűnne majdnem minden hiba.
(#) antiktelefon válasza villanyipi hozzászólására (») Dec 29, 2022 /
 
Ez a brutál kiegyensúlyozatlan ryzenes pc volt. Ilyen os mellett driveres dolgot sem zárnék ki teljesen, de amit mondasz azt masik géppel gyorsan ki lehetne deríteni.
(#) david87 hozzászólása Dec 29, 2022 /
 
Sziasztok!
Mi lelte a Windows 10-et eddig a telepítő lemez 4Gb volt most letöltöttem és már 7.4 Gb -ot foglal.
Mi foglal rajta ennyi helyet.
(#) RockFonok válasza villanyipi hozzászólására (») Dec 29, 2022 /
 
Igen kábeles az egér.
Szerintem a tápnak semmi baja mert akkor már leégett volna teljesen.
Molex csatlakozón a gyártó rárak papír darabot (YouTube-n is rajta hagyják) nekem a paír sarka kicsit fekete volt.
(#) Doky586 válasza david87 hozzászólására (») Dec 29, 2022 /
 
Nem, nem akkora a mérete. Az valami Pistike féle AiO verzió lehet vagy összeadtad a 32 és 64 verziót.

A hivatalos magyar 64bites iso 5,5 GB; az mct-vel letöltött kb 4,6 de ha uupről magadnak szeded le akkor 3,5 GB on is elfér. Link
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2022
(#) villanyipi válasza RockFonok hozzászólására (») Dec 29, 2022 /
 
Kicsit fekete Ha csak nem aszfaltozásnál használtad vagy hobbiból feketével átfújtad a lapot és akkor lett fekete, akkor az a táp bőven kapott elég pofont, az egeret meg vidd el valakihez hogy kipróbálnád ártani nem tudsz vele, viszont kizárható a hardveres gond, bár az kb multiméterrel is kideríthető.Azon meg már rég túl vagyunk milyen a tápod, majd ha végig égett a konfig hallgatni fogsz másokra is, de az egered tuti szakadt valahol, a forrasztása precizitást igényel, ha a kábelt kell elszeletelni semmire sem lesz már jó, 1-2000 egy egér kizárható a hiba és használni is tudod!
(#) RockFonok válasza villanyipi hozzászólására (») Dec 29, 2022 /
 
Miért szerinted a papír nem tud meg égni mert hozzá ért a csatlakozó részéhez?
Gondoltam azért lekapcsolt a táp mert ha nem akkor éget volna a gép.
Meg a tápól semmi éget szagot nem éreztem csak felül a gépháznál a 2db Zalma ventilátoroknál és semmi bajuk.
Itt látszik levette a molex csatlakozóról a papírt de neki alapból úgy össze volt rakva mint nekem de nálam lekapcsolt a táp de nála nem. https://youtu.be/tURZiRc3hnw?t=581
(#) RockFonok válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 29, 2022 /
 
Mi a bajod a Ryzenes procikkal?

Szerintem jobb mint egy Intel amibe benne vannak a sebezhetőségek és frissítve javítsák ki ami lassulást okoz, nem beszélve hogy milyen drágák.
Azt is mondhatnám Xiaomi telefonok (nekem is az van Google Pixel rendszerrel) sokkal jobbak és olcsóbbak mint egy Samsung,iPhone.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2022
(#) RockFonok válasza villanyipi hozzászólására (») Dec 29, 2022 /
 
Ilyen az egerem.

Ezt írja ki pedig működik a külső hdd-m.

Nem tudom egy egér hogy tud így megbolondítatni egy gépet még teljesen használhatatlitani egy billentyűzetet.

Most majd az egeret kihuzom.
És ha nem oldja meg a problémát mit csináljak?
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2022
Következő: »»   1043 / 1131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem