Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1042 / 1131
(#) compozit válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 22, 2022 /
 
Nem 10 rugón múlik a dolog. Meg akarom spórolni az összes újratelepítést, kimásolást, visszamásolást, stb.
Lehet, hogy neked kell nagyobb SSD, nekem ez évek óta bőven elég, nagyon ritkán törlök és így is van közel 70GB.
Ez, hogy úgysem lesz jó, már probléma. Azért kérdeztem, hogy mit lehet tenni és hogy van e valaki aki ezt felelősséggel elvállalja. Nyilván, te nem értesz hozzá olyan szinten, hogy meg tudd csinálni.

Gép1.png
    
(#) compozit válasza Doky586 hozzászólására (») Dec 22, 2022 /
 
Te meg is tudod ezt csinálni?
(#) antiktelefon válasza compozit hozzászólására (») Dec 22, 2022 /
 
"Nyilván, te nem értesz hozzá olyan szinten, hogy meg tudd csinálni."
Te aztán tudod én mihez érték és mihez nem. Nem bunkózni kéne.
Majd adatot vesztesz és sírsz akkor. De valaki biztos vállalja a felelősséget azért amit te kattintgatsz.
Nem fog menni, ugyanis a telepített programok a registryben is írogatnak.
Ha meg olvasandó fileok vannak, akkor 120GBot lemásolni satán is pár perc...
De ott a gparted, millió comand line eszköz, parted magic disk, windowsban is van rá eszköz korlátokkal, neki lehet ülni, aztán amikor órák után sem lesz jó, lemásolsz mindent, ha nem veszett el és legyalulod és újrarakod.
120GB a teszt SSDm és az összes létező driverrel, diagnosztikákkal, alapvető programokkal és benchmarkokkal 100GB felett van, van hogy a win frissítés le sem jön.
Ha meg simán másik partíciót hozol létre akkor megnézem a másikon lévő 32 bites, nem az az oprendszer alatt telepitett programokból mi fog jól működni.
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2022
(#) Doky586 válasza compozit hozzászólására (») Dec 22, 2022 /
 
Idézet:
„Egy 111GB-os ssd-t én nem particionálnék ketté”
Idézet:
„Te meg is tudod ezt csinálni?”

Hogyne. Ellenállok a késztetésnek és nem teszek semmit.
(#) compozit válasza Doky586 hozzászólására (») Dec 22, 2022 3 /
 
Gondoltam... visszabújsz az elefántcsonttoronyba.
(#) Epu2 válasza compozit hozzászólására (») Dec 22, 2022 /
 
Meg lehet címezni akár meddig is egy Update 3-as csomag után.
(#) compozit válasza Epu2 hozzászólására (») Dec 22, 2022 /
 
Hm... biztos jó amit mondasz, de én nem értek hozzá, tehát nem tudom mit jelent, hogy kell ezt érteni, én valahogy lemaradtam az XP, meg win7 telepítésnél.
Köszönöm a hozzászólásod, de tényleg nem értek hozzá...
(#) Udvari Zsombor válasza compozit hozzászólására (») Dec 23, 2022 /
 
32 bites rendszernél az egyetlen járható út a teljes újratelepítés, vagyis külső meghajtóra kell lementened mindent, utána mehet rá a 64 bites rendszer, majd minden programot újra fel kell telepítened. Csak miért lett rajta 32 bites rendszer, ha a laptopod 64 bites?
Majd a 64 bites telepítőben teljes gyalu a partíciókra, manuálisan ne hozz létre semmit, a telepítő elrendezi magának ami kell.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2022
(#) compozit válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 23, 2022 /
 
Azért lett rajta 32 bites, mert így vettem.
(#) antiktelefon válasza compozit hozzászólására (») Dec 23, 2022 /
 
Ilyenkor azért felmerül az, hogy amíg semmi személyes adatod nem volt rajta, miért nem egy friss telepítéssel kezdted a dolgot...
(#) compozit válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 23, 2022 /
 
Okos tanács. Legközelebb megfogadom.
(#) Régi motoros hozzászólása Dec 23, 2022 /
 
Szerintetek a yutubeon a magyar feliratozást be lehet állítani alapértelmezettként? Akárhány külföldi videót néztem mindig beállítom a magyar nyelvet, de egy új videónál folyton az angol vakert nyomja.
Hiába keresem a beállításoknál, ott nem lehet kiválasztani nyelvet.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2022
(#) Suba53 válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 23, 2022 /
 
Ahogy látom a környezetemet, az ilyesmi még ötlet szintjén sem merül fel senkiben, aki nem foglalkozik kifejezetten számítástechnikával. De még informatikus kollégáim között is sokat ismertem, akik kiválóak sok területen, de a "géphez" nem mernek nyúlni.
Úgy hogy, ha nincs ilyenkor a közelben valaki aki jó tanácsokat tud adni, akkor marad minden abban az állapotban évekig, ahogy haza került.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2022
(#) Skori hozzászólása Dec 24, 2022 /
 
Adott egy PC, amiben jelenleg 2x2Gb DDR3 laptop RAM van, (valószínűleg linux vagy win7) lesz rajta. Van egy 4Gb-os RAM modulom, érdemes-e kicserélnem erre az egyik modult. Tehát pl. gyorsabb lesz-e összességében 6Gb RAM-al, vagy jobb ha "szimmetrikusan" 2x2Gb marad benne?
(#) pipi válasza Skori hozzászólására (») Dec 24, 2022 / 1
 
Ha nagy/több alkalmazást(okat) futtatsz, és az igényelt memória "meghaladja" a 4G-t, akkor jobb lesz a 6G-al, elmarad az éppen nem aktív alkamazás kisöprése a wincsire, egyébként nem lesz gyorsabb, ill egy hajszállal lassabb lesz
(#) RockFonok válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
Ez a gond az egérrel de ma más is volt.

Elkezdem mozgatni az egeret és egyszer csak meg áll 1-2 mp-re, van hogy hangot is ki add a hangfalból (pityegést mintha csatlakoztatnánk ez közt) és akkor ki szokta ezt írni:

Ez másik hibája hogy be lépek a ARMOURY CRATE programba ezt írja ki:

Nem tudom hogy van e bármi köze hogy ezt használom revios windowst.
van egy régebbi gépem is ott is ez a revios van ott is volt már ez az egér hiba.

Teljesen meg halt az egér csak világít plusz most halt be teljesen a billentyűzet is az is csak világít és csak a színt lehet váltani, másik egeret be dugtam az első usb-be az működött is, de egy újra indítás meg oldotta, most rendesen működik minden.

Szerinted ezek okkozák a problémámat?
https://dashboard.pawns.app/
https://earnapp.com/dashboard
https://dashboard.honeygain.com/
https://www.revi.cc/

9000 Ft-ot már tudtam keresni velük.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2022
(#) RockFonok válasza RockFonok hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
Ez is még gondom:
Samsung Odyssey G7 27" WQHD 240Hz Ívelt Kijelzős OLED Gamer Monitor (C27G75TQSR)

Egyszer volt hogy be kapcsoltam a pc-t és semmi kép nem volt a pc működött rendesen az alaplapon LED jelző letesztelő is hibamentes le tesztelte a pc-t, de a monitor még semmi kép és hiába nyomkodtam a kapcsolóját nem reagált rá a monitor, csak pc reset hozta rendben kb 4 hete lehetett.

Egyszer volt hogy a monitor Jack kimenetén ilyen recsegő hang volt, de át tettem hifire akkor még szünt vissza raktam jeck-re ismét rossz csak monitor újraindítás segített.
(#) antiktelefon válasza RockFonok hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
Inkább semmit nem mondok. A hardvereid széthajtod, biztonsági kockázatnak teszed ki minden adatod ezekkel a hulladék mining szemetekkel.
Akkor meg is érdemled.
Tudsz róla, hogy nincs olyan, hogy ingyen pénz???

És 240Hz ívelt monitor egy 1630-hoz.
Most nézem ez QHD (2560x1440), mégis ezt hogy találtad ki, hogy az üzleti ultrabookomnál gyengébb gpuval párosítottad?
Nevetségesen aránytalan és pazarló konfiguráció.
Ezek után a millió dolog közül bármi lehet.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2022
(#) RockFonok válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
Videokártya gyenge lenne nekem akkor tudok erősebbet is venni, 4K-s videókat akadás mentessen viszi.

Tudom nincs ingyen pénz ezért fogom onnan törölni fiókomat.
(#) bbb válasza RockFonok hozzászólására (») Dec 25, 2022 1 /
 
Érdemes lenne olvasgatnod kicsit...
Bővebben: Link

Nekem különösen a ruszkikhoz hazatelefonálós, minden billentyűleütést elküldős rész tetszik
Fogd magad, húzz fel egy tiszta windowst, amit a microsoft oldaláról töltesz le, vegyél hozzá termékkulcsot az arukereso.hu oldalról 1000Ft körül és kész vagy, nem valami összetákolt hulladékot fogsz használni. Utána lehet belőle kiszedegetni dolgokat (egy rakat app van, amit érdemes kigyomlálni) és testre szabni, hogy olyan legyen, ami neked kell.
(#) RockFonok válasza bbb hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
Külső HDD partíciókat és belsőket ReviOS-el hoztam létre, lehet rajta vírus?
Érdemes lenne mindent újra partícionálni?


Neked mi a véleményed a pénzkeresős programokról?
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2022
(#) img válasza RockFonok hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
"Érdemes lenne mindent újra particionálni?"

Igen, de egy másik rendszerről, diskpart clean paranccsal.

"Neked mi a véleményed a pénzkeresős programokról?"

Jóval többet buksz rajta, mint amennyit Ft-ban keresel.
(#) bbb válasza RockFonok hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
Igen, érdemes lenne, ahogy img mondja, legyilkolva egy szűz rendszerről.

A véleményem pedig, hogy önként dugod a fejed a hurokba, aztán meglepődsz, ha valaki szorosra húzza. Kész csoda, hogy eddig nem nullázták le a bankszámlád ilyeneket használva. Már nem azt az ártatlan világot éljük, mint 98-ban, mikor a SETI kis segédprogramjával keresgélhettél űrlényeket.
(#) RockFonok válasza bbb hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
Csak adatok vannak a HDD-ken.
Akkor is lehet baj a gépen mindent partíciónálok és amit revios partíciónáltam külső hdd-ket amik az adatok vannak azt nem csinálom meg?
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2022
(#) RockFonok válasza bbb hozzászólására (») Dec 26, 2022 /
 
A Brave böngészőt is használom pénz szerzésre, az is baj?
(#) Doky586 válasza RockFonok hozzászólására (») Dec 26, 2022 /
 
Azért ne essünk túlzásokba. Ha be van kapcsolva a SecureBoot és működik a Defender akkor nagy baj nem érhet.
(#) antiktelefon válasza Doky586 hozzászólására (») Dec 26, 2022 /
 
A reviosben le van tiltva teljesen a Defender, mintha nem is létezne.
És hidd el amellett is bőven lehet bajod ha mindenféle bányász szemetet felraksz és vêgignyomogatod az engedélyeket neki.
(#) Doky586 válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 26, 2022 /
 
Én nem a reviosről beszéltem hanem a ms eredetiről miután lecseréli. A többi csatlakoztatott fizikai lemezt elég csak átvizsgálni vírus után, felesleges törölni őket. Ha be van kapcsolva a SecureBoot és működik a Defender..
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2022
(#) antikzsolt válasza RockFonok hozzászólására (») Dec 26, 2022 /
 
Ha már ilyenre adnám a fejemet hogy a gépemet bányásznak használom leszedném róla az összes lemezt csak egyet hagynék meg. Legyalulnám az oprendszert és új rendszert telepítek rá. Majd onnan használom ezeket a programokat. Természetesen onnantól kezdve azon a gépen már nem neteznék olyan helyeken ahová jelszókat kell megadni. Írtad hogy kerestél pénzt. Azt ugye beleszámoltad mennyi villany ment el rá?
(#) img válasza Doky586 hozzászólására (») Dec 26, 2022 /
 
Pár hónapja egy ügyfél irodájának összes PC-jét le kellett takarítanom, mert végigment rajtuk egy DJVU variáns (váltságdíjat kérő, titkosítós program). Minden meghajtón létrehozott magának egy rejtett HPA partíciót ahova beírta magát, így Windows alól hiába volt lepucolva, a következő rendszerindításkor megint aktív volt (végül a HDAT2 segített). Jelenleg 500 feletti permutációja létezik, ebből csak 147-re van visszafejtési megoldás, így sajnos az adataikat nem sikerült megmenteni.
Következő: »»   1042 / 1131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem