Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA1558Q
 
Témaindító: Vassjozsef01, idő: Ápr 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   9 / 28
(#) poci261 hozzászólása Máj 25, 2010 /
 
jaj annak 25V kimenője van
(#) poci261 hozzászólása Máj 25, 2010 /
 
váltóáram
(#) poci261 válasza titi hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
végül is ehhez kéne a táp 5.1 - nek használnám
(#) DJmike hozzászólása Jún 1, 2010 /
 
Üdv!

Annyi kérdésem lenne, hogy a potmétert, hogyan kell bekötni?
(#) hadnagyakos válasza DJmike hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Az egyik szélső kivezetését lekötöd a földre, a másik szélsőre a jelet kötöd és a csúszkára pedig az erősítő bemenetét.
(#) Wiver hozzászólása Jún 13, 2010 /
 
Sziasztok! Megépítettem az itt található kapcsolást kitünően működött, a mai napig. Fogta magát és eldurran a 2200µF- kondi, betudtam annak hogy csak 16V-os, mert kicseréltem egy másik 16V-os ra és az is eldurrant. Most bettem egy 40V-osat az már bírja. De sajnos azóta meg sem nyikkan az erősítő. Nem értem mi lehet a baj, és hogy miért durrant el. Gondoltam hogy a tápon lévő graetz híd ment tönkre mert elég forró volt, és ez nyírta ki a kondit is. Van valakinek valami ötlete? Esetleg ki lehet mérni valahogy az IC-t? (Azért nem készítettem képet mert egy működő panelról volt szó , még az a furcsa jelenség van hogy párhuzamosan volt a tápra kötve egy pici ventillátor. amíg szépen működött az erősítő addig szépen lassan halkan pörgött, de most majd el repül annyira pörög. illetve a saját tápjáról működöt, most meg semmi, azonban ha egy stabil kapcsoló üzeműre kötön a négyből két csatorna halkan de szól
(#) titi válasza Wiver hozzászólására (») Jún 13, 2010 /
 
Hali!
Minden bizonnyal a tápoddal nem stimmel valami. Erre utal a venti magasabb fordulata is.
Bár én a cikkben ajánlottam a 25V-os kondit, de elvileg, ha a táp 12V, akkor a 16V-os is elég. Persze ismét hangsúlyozom, inkább a 25V!
Visszatérve az erősítőre, ha a venti sokkal gyorsabb, akkor valószínű több tápot kapott, és az bizony kinyírhatta az IC-t.
A pufferkondin mérve mekkora feszültség volt? Vagy van egyéb használható infód a tápról?
(#) Wiver válasza titi hozzászólására (») Jún 13, 2010 /
 
Rákötve a tápot a 2200µF-os kondi lábainál 14.5v-ot mértem. Azt találom különösnek hogy ezzel a táppal amivel korábban ment, most semmi élet jelet nem ad, még csak nem is búg. Egy másik kicsi táppal meg halkabban de szól. Nézegettem az alkatrészeket, túl sok minden nincs ami elromolhatott, csak az IC. Így gyanítom hogy IC csere lesz.
(#) titi válasza Wiver hozzászólására (») Jún 13, 2010 /
 
14,5V-ra a 16V-os kondi bizony sovány! :yes:
Ha a másik táp 12V-os és csak nagyon halkan szól, akkor bizony IC csere lesz. :no:
(#) gyurák hozzászólása Jún 16, 2010 /
 
hali

olyan kérdésem lenne hogy ehhez most milyen tipusu és mekkora pot méter kelllene?

meg abban tudnátok segiteni hogy meg csináltam hidalva és az egyik fele recseg amikor felvan hangositva

és még olyan kérdésem lenne hogy mitöl lehet az hogy mikor mp3 röl van müködtetetve akkor az mpét a kezembe fogva hozá ékek a földhöz vagy valamihez ami a földel kapcsolatban van akkor ráz
(#) titi válasza gyurák hozzászólására (») Jún 16, 2010 /
 
Hali!
Használj pl.47k-t.
Ha mindent jól csináltál, elsőre hibátlanul működnie kell. Ebből következik, hogy valami nem stimmel nálad, de látatlanba nem tudom megmondani, hogy mi.
Az is kérdés, hogy milyen tápról járatod, mert biztos az az oka, ha ráz.
Szóval minimum pár jó képet mutass róla, meg a tápról.
(#) gyurák hozzászólása Jún 17, 2010 /
 
na csináltam pár képet a tápröl is és z erölködöröl is
táp: Bővebben: Link

az erösitöben lévö potik 1 megás lineáris potméterek
a két 25 v-os 1000 mikros kondi pedig csak bbent maradt mert elöször 4 csatornásként lett épitve majd késöbb épitettem át
a használt kábelek nincsenek árnyákolva

erösitö:

Bővebben: Link

Bővebben: Link

Bővebben: Link

Bővebben: Link

csak igy sikerült fel tenni képeket
(#) titi válasza gyurák hozzászólására (») Jún 17, 2010 /
 
Először is a bemenő jelkábeleket cseréld le árnyékoltra!
Másrészt egyik másik forrasztás nem a legszebb, ami okozhatja a hibát. Melegítsd át őket.
A táp szerintem rendben. Potinak pedig elég 47-100k ohm az 1M szerintem kicsit sok.
(#) Lacko12 hozzászólása Jún 18, 2010 /
 
Sziasztok!
Bele szeretnék fogni a témával foglalkozó erősítő megépítésébe!
Úgy terveztem hogy megépítem mind a 2 féle kapcsolást így kapok egy 5.1-es erősítőt csak az a baj hogy még kezdő vagyok az erősítő építésben ( igazából ez lesz az első ) és segítséget szeretnék kérni hogy biztos sikerüljön elérni a kitűzött célt!

Csatoltam 2 képet!
Az egyik az elkészült erősítő látványtervét mutatja nem valami részletgazdag de a lényeg látszik rajta!

A másik pedig az első problémám!
Hogy hogyan oldjam meg a sub és a center hangszínszabályzását mivel elviekben az erősítő modul elé kell őket kötni de gondoltam arra is hogy ellenállásokkal lehetne az erősítőből kimenő jelekre is kötni de nem tudom hogy kivitelezhető-e?!

Válaszotokat előre is köszönöm!
lacko12
(#) titi válasza Lacko12 hozzászólására (») Jún 18, 2010 /
 
Hali!
Egyrészt elég apró a képen a szöveg, másrészt amennyire ki tudom venni, rosszul rajzoltad a 4 csatornást, mert a centertől húztad.
Mivel pedig ez csak vázlatterv, nem konkrét kapcsolás, nehéz konkrét segítséget nyújtani.
Ja, és sztereó bemenetet akarsz tenni egy 5.1-es erősítőre? Mert a rajz erre utal.
(#) Lacko12 válasza titi hozzászólására (») Jún 18, 2010 /
 
Üdv!
Igazad van tényleg pedig 2x is átnéztem bár igaz hogy reggel készült!
De köszi javítva lett!
A nagyítást nem tudom megoldani valahogy akármekkorára nagyítom ki és leellenőrzőm picassa-ban ott jó de az oldalon ugyanakkora marad ezért maximum a Ctrl lenyomásával és a görgővel tudom kinagyítani a képet kellő nagyságúra!

A sztereó bemenetet hogy érted?
Az 5 pár rca csatlakozót egy jaxley csatlakozóra kötve szabályoznám hogy melyik legyen a bemenet!
(#) titi válasza Lacko12 hozzászólására (») Jún 18, 2010 /
 
Idézet:
„A nagyítást nem tudom megoldani”

A hozzászólás író ablakban kapcsold ki a képek automatikus méretezését. Bár már kihámoztam, nem kell megint felraknod.
Most hány bemenet is akarsz csinálni rá?
Tulajdonképpen mihez szeretnéd majd használni?
(#) Lacko12 válasza titi hozzászólására (») Jún 18, 2010 /
 
Hát eleinte számítógéphez de lehet hogy toronyban is!
Bár a torony az nem biztos azért gondolkodtam rajta hogy inkább csak egy pár rca bemenet legyen rajt így kevesebb a macera vele végülis ez lesz az első és a kezdő tapasztalatokat itt fogom megszerezni!
(#) titi válasza Lacko12 hozzászólására (») Jún 18, 2010 /
 
Nos, akkor nem érem, minek arra az öt pár RCA-ra (ami gondolom inkább hat) bemenetválasztó?
Gondolom 5.1-es kimeneted van a gépen...ez esetben mind a hatot bekötöd.
Továbbá 5.1-es erősítőre ritkán tesznek hangszínszabályozót. Nem hangerő-szabályozóra gondolsz?
(#) Lacko12 válasza titi hozzászólására (») Jún 18, 2010 /
 
Igen 5.1-es kimenetem van a gépen!
A hangszínszabályzókat azért tettem be mert szeretem külön-külön is állítani az erősítőn a hangszínt!
(#) titi válasza Lacko12 hozzászólására (») Jún 18, 2010 /
 
Van már konkrét rajzod a hangszínhez, és a sub szűrőnek?
(#) Lacko12 válasza titi hozzászólására (») Jún 18, 2010 /
 
Sub szűrőnek az általad ajánlott szűrőt néztem ki!

Hangszínnek igazából még nem találtam megfelelőt mert amiket találtam azok magukba foglalták a hangerőszabályzást is ami nekem nem kell!
Mivel egy sztereó potival oldanám meg a bemenő jelnél a szabályozást!

Köszi minden segítséget!
lacko12
(#) norbi0073 hozzászólása Jún 18, 2010 /
 
Üdv!

olyan kérdésem lenne, hogy az erősítőnek a kimeneteit lehet-e párhuzamosítani ilyen módon? (lásd kép)
(#) Kovidivi válasza norbi0073 hozzászólására (») Jún 18, 2010 /
 
Esetleg egy kisebb értékű ellenállással próbálnám meg. Egyébként ha a bemenő jel ugyanaz, akkor lehetséges.
(#) norbi0073 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 18, 2010 /
 
melyik ellenállásra gondolsz?
a hangszóró legyen 4 ohm-os?
(#) Kovidivi válasza norbi0073 hozzászólására (») Jún 19, 2010 /
 
Nézz meg néhány párhuzamosított erősítőt, ott egy 0.1ohm körüli ellenállással kötik össze kimeneteket, így az ellenálláson fűtődik el a két kimenetek közti minimális különbség, és nem pedig a végtranzisztorokat terheli.
Viszont ennek csak akkor lenne értelme, ha kisebb terhelőimpedanciával hajtanád a végfokot, mint amit egy csatorna el tudna viselni. Egyéb esetben nem lesz teljesítmény növekedés, esetleg jobb lesz a dinamikus működése az erősítőnek, vagy ahol már elfogyott az áram, ott most nem fog elfogyni, de ez minimális lesz. Egy próbát megér.
(#) norbi0073 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 19, 2010 /
 
és az a 0,1 ohm-os ellenállás az hány wattos legyen?
meg mind2 kimenetre tegyek vagy csak oda ahol összekapcsolom őket?
amúgy az erősítő ha hidalva van 4 ohm-os impedanciával írták h működjön ha jól emlékszek
(#) Kovidivi válasza norbi0073 hozzászólására (») Jún 19, 2010 /
 
A két kimenet közé kell tenni, 5/10w-os biztosan elég, nem nagy az árkülönbség. Úgy kell méretezni, hogy az erősítő egy csatornája mondjuk 4ohmot tud meghajtani, akkor a párhuzamosított 2 ohmot meghajt simán...
(#) norbi0073 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 19, 2010 /
 
okéé értem. de közben támadt egy másik ötletem
felteszek hozzá képet meg anyagot szerintetek így meglehet csinálni? (kép)
annyi, hogy a két bemenetre még 1-1 hangerőt szabályzó potit akarok tenni de ez csak részletkérdés

Ezeket a kapcsolásokat használnám fel hozzá:

Mikrofon előerősítő

3 sávos EQ

TDA 1558 gyári 2 csatornás kapcsolása

Magas/mély szűrő (10. oldalon van a rajza)

Kivezérlés jelző
(#) Lacko12 hozzászólása Jún 19, 2010 /
 
Üdv!
Megint én!

Két kérdés lenne!
Először pc tápról szeretném hajtani és azt szeretném megkérdezni hogy a pc táp és a végerősítő közé kell-e valamit tenni?

A második hogy ha majd minden a helyére kerül és dobozolásra kész lesz akkor a pc tápot ki szeretném cserélni egy simára!
Toroid trafóra gondoltam ami után megcsinálnám ezt a kapcsolást és érdekelne hogy a trafónak muszáj-e 100VA körülinek lennie mert HE-n nem találtam olyan toroidot ami esetleg még csak meg is közelítené!

Előre is köszönöm a segítséget!
lacko12
Következő: »»   9 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem