Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   106 / 607
(#) otisz válasza zoka hozzászólására (») Júl 13, 2009 /
 
szia! hát főkét bulikban használom! de van mikor ithon is! és tudnál nekem segíteni?
(#) Bassmester válasza Robi85 hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
A probléma nálam is ez volt. Itthon hangkártyáról nagyot szólt, de másik végfok mellett, keverőről gyenge volt. Kell hozzá egy előerősítő. Én sem úsztam meg. Kb 5 db-es előfokkal lesz nagyjából olyan az érzékenysége mint a gyári erősítőknek. A 4-es ábrán lévő szintemelőt csináltam meg hozzá, 2068D ícével, sztereóban. Nagyon jó hangzást ad neki, zaj csak egy kicsi hallható, nyitott bemenetnél, és az érzékenység is megfelelő lett.

Így néz ki jelenjeg, az előfokkal kiegészítve:

végfokom.jpg
    
(#) Kovidivi válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Nekem nagyon tetszik! Szép rendezett lett! Grat!
(#) Bassmester válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Köszi
Egyébként anno, Mpedro ( a Mikroshop-féle nyák tervezője) is utalt rá, hogy jó ha van előtte egy szintemelő :yes:
(#) Kovidivi válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Esetleg visszacsatolásban lévő ellenállások cseréje? Lenne valami különbség vajon? Jobb lenne egyik a másiknál? Bonyolultságban egyértelmű, hogy melyik nyerne
(#) Bassmester válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
A végfok gyárilag ajánlott alapkapcsolásába nem akartam belenyúlni, inkább adtam neki nagyobb jelet. Egyébként nagyon feldobja a hangját ez a kis előfok, csak ajánlani tudom, bár igazi szükség csak akkor van rá, ha más (gyári) PA erősítőkkel kell együttműködnie a TDA-s végfokunknak.
(#) Kovidivi válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Most jutott eszembe, (csak hogy valami értelmeset is írjak talán ), hogy a túl nagyra állított erősítés csökkenti az átvihető frekvenciatartományt. Ezt is itt olvastam valahol.
(#) Robi85 válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Okés. Köszi a tanácsot, akor lesz egy előfok majd hozzá. De néztem a GIANT-nél egy hangszinszabályozot az gondolom már alapbol egy előfok is.

Amugy le a kalappal. Profi munka a végfokod.
(#) Bassmester válasza Robi85 hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Köszi az elismerést.
Szerintem nem jó ha egy végfok elé hangszín szabályzót csinálsz :no: Könnyebben kinyírod vele a magassugárzókat. Persze az sem mindegy, hogy mire használod (HIFI, PA, élőzene, vagy MP3)
Egyébként nem kell hozzá túlbonyolított előfok. Elég ha 5-6 dB-t emelsz rajta.
(#) Zupp87 válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 15, 2009 /
 
Ha jó a magassugárzód, nem is kell használni a magaspotit. Én azóta felejtettem el, amióta megjöttek a DX25-ösök. DTF-12-t muszáj voltam kicsit bátorítani pár decibel magaskiemeléssel.
(#) zoka válasza otisz hozzászólására (») Júl 19, 2009 /
 
Szia!
Bocsi, de ebben nem tudok segíteni
(#) Mityu60 válasza zoka hozzászólására (») Júl 19, 2009 /
 
Szia Zoka!

Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen, illetve mekkora hűtőbordát kell használni? Azt hallottam, hogy jobb az eloxált, meg ilyesmi, de mégis méretre mekkorának kéne lennie minimum?

Illetve milyen hangszórót célszerű használni? Ugyanis még az sincs.

Előre is köszönöm szépen
(#) zoka válasza Mityu60 hozzászólására (») Júl 19, 2009 /
 
Szia!

Tehát 1 IC van 7294, és a trafód 150W 2x25V. Javíts ki, ha tévedek. Akkor DC-ben kb: +/-35V-ot kap

Borda:
"mekkorának kéne lennie minimum?"

Ez rengeteg dologtól függ...

De inkább döntsd el, akarsz-e ventilátort is használni (akkor kisebb elég) vagy passzív hűtés (csak borda).
Mondok egy példát: 9 x 3 x 20 (cm) Egy ekkora bordázott darabka kényelmesen lehűti, ventilátor nélkül.
Például egy ilyen
Csak azért mutatom, mert nekem is ilyen van, ennél 4 cm-el hosszabb, és 4 IC van rajt (ehhez viszont 2 ventilátort is használok). De 1 IC-nek elég lenne ebből egy 15cm-es darabka is (venti nélkül). Szóval keress valami ilyesmit, ez megteszi.

"milyen hangszórót célszerű használni?"
Ez most olyan, mint ha azt kérdezted volna: milyen kocsit célszerű használni.

Egyáltalán mihez kell ?
- Csak mélyet hajtasz vele vagy 2 / 3 utas hangfalra gondoltál ?
- Mennyire akarod kihajtani ?
- Mennyit költenél rá ? stb...

Ami a legfontosabb mindenképpen 8 Ohm legyen! ...
Ezen kívül a szinusz terhelhetősége is legyen duplája az erősítőnek. De inkább konkrétan mutass valamit amin gondolkodsz...

Üdv!
(#) Kovidivi válasza zoka hozzászólására (») Júl 19, 2009 /
 
A kérdezőnek válaszolnék Zoka hsz-val kapcsolatosan:
Szerintem 4ohmon sem lesz semmi probléma. A diódákon is esik feszültség, és terhelés alatt is esni fog a 2x34-35V, legrosszabb esetben is lekapcsol a hővédelem. A borda méretével kapcsolatban is lenne egy megjegyzésem. Itt egy "professzionális" 2x200W-os erősítő van. Nézd meg a hűtését. Hátulról van egy ventillátor, és kész. Minden esetre jól túl kell méretezni a bordát, abból baj nem lehet, és így 4ohmon sem lesz problémád sosem (kisebb hűtővel sem hiszem, hogy sok lenne ) Üdv!
(#) lapose válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 19, 2009 /
 
Szia!

Nem kötözködésként, csak információ: Az az erősítő csak 2*100W-os. Így is karcsú az a két 4700Uf-es kondi bele..
(#) Mityu60 válasza zoka hozzászólására (») Júl 19, 2009 /
 
Szia Zoka!

A TDA leírása korrekt volt.

Oké, akkor a borda kérdésem megoldva. Köszönöm szépen!

Azt gondoltam, hogy a hangszórós kérdéem nem kellett volna . Nézelődtem, de konkrétan még nincs kiszemelt áldozat. Jó lenne mondjuk egy 2 utast összebarkácsolni. A költségeket tekintve olyan tizen egy-kétezer pénzre gondoltam (legalábbis most egyenlőre annyira tudok mélyre gondolni).

Köszönöm a válaszaidat.

Üdv!
(#) Mityu60 válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 19, 2009 /
 
Szia Kovidivi!

Igen, azt tudtam, hogyha nagyobb a borda, akkor az sose gond.
Köszi szépen a hozzászólást.
(#) Mityu60 válasza lapose hozzászólására (») Júl 19, 2009 /
 
Üdv lapose!

Ha az én erősítőmre gondolsz, akkor az mono, és a kondik 10000µF osak.
Ha nem arról volt szó, akkor elnézést kérek.
(#) lapose válasza Mityu60 hozzászólására (») Júl 19, 2009 /
 
Szia!

Kovidivi hozzászólásában linkelt egy erősítőt, arra gondoltam.
Bővebben: Link
(#) Mityu60 válasza lapose hozzászólására (») Júl 19, 2009 /
 
Szia lapose!

ja, akkor elnézést, elbambultam.
(#) lapose válasza Mityu60 hozzászólására (») Júl 19, 2009 /
 
Semmi gond, már majdnem este van..
(#) zoka válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 20, 2009 /
 
Szia!

Persze, hogy nem lesz probléma, főleg hogy csak 35V, itt még a hűtés is simán megoldható, csak ha teljesen ki akarná hajtani 4 Ohm-on, akkor lehet, hogy a nagy áramok miatt visszaesik a fesz, és ha nincs elég fesz, akkor a kimenő teljesítmény is csak kisebb lehet.

Egy példa: nálam a p7293 8 Ohm-on 90W, 4-en 150W-ot adott le (nem pedig 180-at) . Mert 2-3 V-ot simán visszaesett a fesz, pedig 400-as trafó volt.
Hozzáteszem (10A híd, és cérnaszálak vezeték helyett).
Hogy most mit tud, azt még nem próbáltam.


De ha már választhat, miért terhelné 4 Ohm-al. Szerintem célszerűbb 8 Ohm-os hangfalak használata.

A borda amit linkeltem valóban túl van méretezve, de ahogy írtad is, abból baj nem lehet. :yes:

Üdv!
(#) Kovidivi válasza lapose hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Viszonyításnak jó. A TDA7294 sztereóban is max. 2x100W. (bocsi, nem olvastam el a második oldalt...)
(#) Mityu60 válasza zoka hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Szia Zoka!

Mondtad, hogy mutassak valami konkrétumot.
Akkor mondjuk mi a vélemény erről?itt ni

Előre is köszi a választ!
(#) Mityu60 válasza Mityu60 hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Hupsz.
A másik elmaradt, de most pótolnám.az meg itt

Remélem nem írkáltam ostobaságokat.
(#) MPedro válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Üdv !

El voltam foglalva a fogyasztóvédelemmel, de már van egy kis időm.

A saját cúccaimhoz ezt használom, NE5532-vel. Ja, és a hurokkörben 22K helyett 47K van. A kép bal felső sarkán, a 2 db 22µF elkó között lévő ellenállásról van szó. A gyári ajánlásban - ha jól emlékszem - 26dB a hurok erősítése, így nagyobb valamivel.

P
(#) zoka válasza Mityu60 hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Szia!

A magas sugárzót ismerem is, nekem is volt ilyenem abszolút rendben van, rosszat nem tudok mondani róla. Nyugodtan megveheted.

A mélyet személyesen nem ismerem, de ha az árát összevetem egy mnc-vel, akkor:
2db 20 cm-es mnc noir + még egy magas hangszóró jön ki 1 árán.

Ha a terhelhetőséget nézem, a 20 cm-es mnc erősebb. De nyilván itt inkább a minőségről van szó.

Ez a 7294 erősítő sok ehhez a 16cm-es monacorhoz. Megfelelő mély kiemeléssel simán torzításig lehet tekerni. Szóval a hangerővel vigyázz. De ha odafigyelsz rá, semmi gond nem lehet.

Szóval nyugodtan megveheted őket, de még kell egy jó hangváltó + megfelelően méretezett / kialakítású doboz.

Üdv!
(#) Kovidivi válasza Mityu60 hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
A dóm jónak tűnik, de miért elégedsz meg 92dB-lel? Van pár 100Ft-tal drágábban 105dB-es. A "mély" pedig 88dB-es. Szerintem felejtsd el. Inkább egy jó kis videoton 20centis, 55VA-es terhelhetőséggel. Amit itt tárgyaltunk ki. Üdv!
(#) Mityu60 válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Helló Kovidivi!

Jól van.
Köszönöm szépen a hozzászólást . Ezekhez sajnos szinte egyáltalán nem értek, mint ahogy az most meg is mutatkozott .
(#) Kovidivi válasza Mityu60 hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Következő: »»   106 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem