Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   108 / 607
(#) Bassmester válasza petya100 hozzászólására (») Júl 26, 2009 /
 
Egy 300VA-es trafóval jó lesz hozzá.
(#) Bassmester válasza gb197 hozzászólására (») Júl 26, 2009 /
 
Igen, ez teljesen felhasználásfüggő dolog, hogy miben mi szól jobban. A fejhallgató erősítőmben pl OPA 134-ek hajtják a BD 139-140 párt, oda eddig ez volt a legjobb azok közül amiket próbáltam.
(#) gb197 válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 26, 2009 /
 
Igen, az opa az felhasználás függő, minden tapasztalatom ez, és néha meglepő dolgokat produkál néhány olcsóbb típus is.
(#) Zupp87 válasza petya100 hozzászólására (») Júl 26, 2009 / 1
 
Legegyszerűbb kapcsolások közé sorolható egy ilyen tápegység. Középmegcsapolásos trafó, egy (vagy két) Graetz-híd, két méretes puferelkó, 100nF hidegítés a magasabb frekiken, esetleg 1000µF körüli alacsony ESR értékű kondik még a puferekkel párhuzamosan, a hangfrekvenciás tartományban történő hidegítésre. Ennek ellenére úgy fordulnak ehhez az oldalhoz ebben a dologban sokan, mintha ez a tápegység nemtudom milyen bűvös hókuszpókusz lenne. Habár méretezni tényleg tudni kell.. azt hiszem most már nagyon ideje lesz befejeznem a tápos cikkem Arra egyébént figyelj, hogy minél nagyobb puffert használsz, annál nagyobb árammal és annál rövidebb ideig töltögeti a trafó a kondikat, ergo annál izmosabb trafó és izmosabb diódahíd szükséges. Egyik tanárom mesélte, hogy egy különösen jó minőségű végerősítőt építettek, ami 2x120W körüli teljesítményű volt, 2x160000µF pufferrel, és 1000VA körüli teljesítményű trafóval..
(#) highand válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 26, 2009 /
 
Hopp

4562

elírtam, bocsi szóval ez egy újabb fejlesztésű OA.
(#) highand válasza Zupp87 hozzászólására (») Júl 26, 2009 /
 
Szia!

tapasztalatom szerint a táp nagyon is belejátszik a végső hangminőségbe.

nagyon tanulságos dolog a készre épített ás behallgatott erősítőben kicserélni a tápot, vagy pl további RC szűrést beépíteni az előfok tápjába.

az ember hajlamos elgondolkozni a villamosmérnöki diploma egyéb felhasználhatóságain...
(#) Bassmester válasza highand hozzászólására (») Júl 26, 2009 /
 
Ezt mondod?
Elég húzós ára van ennek is
Mihez használtál ilyet? Milyen kapcsolásban? Mi a véleményed a hangjáról, más tipusokkal összehasonlítva?
(#) Zupp87 válasza highand hozzászólására (») Júl 26, 2009 /
 
highand
Tisztában vagyok ezzel. Amit írtam, azt azért írtam, hogy aki nincs tisztában egy ilyen tápegység felépítésével, kicsit merész vállalkozás annak végerősítő építésébe fogni. Az utolsó mondatod légy szíves fejtsd ki bővebben Talán célzás volt?
(#) highand válasza Zupp87 hozzászólására (») Júl 26, 2009 /
 
Szia!

csakis a saját diplomámra értettem, pontosabban arra, hogy amit az ember hall egy ilyen teszten az messze nem korrelál azzal, amit mérni tud.

Így hát a diplomát akár egyéb célra is használhatnám, de ahhoz meg túl kemény papírból van.
(#) Zupp87 válasza highand hozzászólására (») Júl 26, 2009 /
 
Ezekszerint kicsit félreértelmeztem a szavaid.. csodálkoztam is, mert az adatlapom nem árulkodik, de a tiéd sem.. szóval ezek szerint "kolléga"?
(#) highand válasza Zupp87 hozzászólására (») Júl 27, 2009 /
 
Hello

Hát igen, sokszoros megáltalkodott pályaelhagyó kollega vagyok.
(#) streetrat hozzászólása Júl 27, 2009 /
 
sziasztok
az érdekelne hogy 2x24V-os akkukkal helyettesíthető-e az erősítő szimmetrikus tápja? tehát null pontként a két aksi összekötött +- érintkezője lenne
Ha nem, akkor tudnátok javasolni vmi kapcsolást amivel 2db aksival megtudnám hajtani?
(#) lapose válasza streetrat hozzászólására (») Júl 27, 2009 /
 
Szia!

Jó lesz a 2db 24V-os akku.
(#) streetrat hozzászólása Júl 27, 2009 /
 
köszi, ki is próbáltam gyors

elözöleg próbáltam 2x24es trafóról, úgy tökéletesen szól
viszont aksival csak pukkan egyet inditáskor utána pedig csak zúg, ha küldök rá bármi jelet akkor sem változik
a 2 aksi feszültségei között most van 0.6V eltérés ez ennyire bezavarhat?
(#) MPedro válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 27, 2009 /
 
Szia !

A kapcsolás itt érhető el. A komplett kivitelezésről nincs kép. A végfokaim sok éve készültek, jelenleg a próbateremben üzemelnek

P.
(#) lapose válasza streetrat hozzászólására (») Júl 27, 2009 /
 
Szia!

Nem lehet, hogy valamit elkötöttél? Mennie kellene.
Nem tudom, hogy van -e a paneleken puffer kondenzátor, de ha nincs kell legalább 2000uF, vele párhuzamosan egy 1µF körüli kondi, mert anélkül gerjedhet az erősítő.
Kell még egy kétáramkörös kapcsoló, mert a két feszültséget egyszerre illik rákapcsolni a végfokra.
(#) tkramalics hozzászólása Aug 2, 2009 /
 
Hello!
Nekikezdek a TDA 7294A végfokom tápjának építéséhez. Kezdő vagyok benne ezért inkább kérdezek. Az általam tervezett NYÁK-ban 2 db 3300 µF 40V elko lenne. Ezek megfelelnek vagy nagyobb kell? Az egyenirányítóhídhoz hozzá sem lövök, azt mondták megfelelő. Az egészet egy 300 VA-es középcsapolásos 2x35V secunder feszültségű (segédfeszültség: 19V) toroid trafo hajtaná.
Véleményeknek kifejezetten örülök. (Sprint Layout-ban is kezdő vagyok )

táp.lay
    
(#) péter70 válasza tkramalics hozzászólására (») Aug 2, 2009 /
 
Szia! Én ezt terveztem a hidalt erősítőhöz nekem működik.
(#) péter70 válasza péter70 hozzászólására (») Aug 2, 2009 /
 
Bocsi a kondi értéke el van írva nem 1000uf hanem 10000uf!
(#) djgombi válasza tkramalics hozzászólására (») Aug 2, 2009 /
 
Szia! Szerintem maradj péter70 által linkelt tápnál! Nálad nagyon vékonyak a vezetősávok és a kondik is kicsik lesznek. Minimum 10ezer mikrós kondik kellenének bele. Ja és a biztiket én rátervezném a táp panelra.
(#) Directors hozzászólása Aug 2, 2009 /
 
Sziasztok!

Érdeklődnék,hogy a képen látható rajz biztosan működik e és leadja e azt a teljesítményt ami rá van írva +-35V-ról.
Hány VA táp kellene ha kettőt építenék belőle?
(#) bendoroland hozzászólása Aug 2, 2009 /
 
Sziasztok.Én is most építek erősítőt a táp már megvan 2*29.5V váltóáram jön ki a trafóból ez nem sok?
Ja és még annyi hogy ehez a rajzhoz nem tudtok nyáktervet?

A válaszokat előre is köszönöm

végfok.gif
    
(#) Directors válasza bendoroland hozzászólására (») Aug 2, 2009 /
 
Szia!

Egy kicsit húzós mert puffer után 41.5V lesz.
(#) bendoroland válasza Directors hozzászólására (») Aug 2, 2009 /
 
ja és még annyit elfelejtettem megkérdezni hogy van egy kondenzátor 5mF? Ilyen kondenzátort sehol nem találtam.
(#) djgombi válasza bendoroland hozzászólására (») Aug 2, 2009 /
 
Szerintem bírnia kell ezt még.
Idézet:
„A TDA 7294 típusú végfok IC nem más, mint egy AB osztályú DMOS FET-es végfok - betokozva. Minősége kitűnő, a teljesítmény 60-70%-áig nincs mérhető torzítás, hangja ijesztően tiszta, hideg. Sok neves gyártó (Philips, Marshall, stb) használja. Az IC gyártója ST cég +/- 10V -tól +/- 40V-ig részletes specifikációt közöl, és azt, hogy Vmax =50V. A 40 V és 50 V közötti tartományról mélyen hallgat. A sok-sok megépített darab tanúsága az, hogy legfeljebb +/- 44 V-ig lehet biztonságosan meghajtani, amiért azonban már brutális teljesítményt kapunk”

Idézet egy honlapról ahol kit-ben megvásárolható.
(#) djgombi válasza bendoroland hozzászólására (») Aug 2, 2009 /
 
Annak elvileg 1000 mikroF-nak kellene lenni!

tda7294.zip
    
(#) tkramalics válasza péter70 hozzászólására (») Aug 2, 2009 /
 
Tehát ha jól értem akkor a kondik mind 10000 µF-osak, és a b1, b2 a biztosítékok. Ha így van akkor milyen bizti kell hozzá és a kondik hány V-sak? (A kondik értékeit kijavítottam a nyákterveden)
(#) tkramalics válasza tkramalics hozzászólására (») Aug 2, 2009 /
 
Bocsi lemaradt: honnan lehet tudni hogy +- 42V lesz az eredmény? És főleg hol tudom legyártatni a NYÁK-ot?
(#) djgombi válasza tkramalics hozzászólására (») Aug 2, 2009 /
 
A trafód amit ad fesz-t azt megszorozzuk 1.41-el
Ez lesz majd egyenirányítás után.
(#) tkramalics válasza djgombi hozzászólására (») Aug 2, 2009 /
 
köszi a fesz.-t
Következő: »»   108 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem