Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   492 / 607
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Jún 8, 2014 /
 
9-es lábon 5,4V a 10-es lábon 0,4V.
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Jún 8, 2014 /
 
Ismerős Fotót kérünk szépen!
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Jún 8, 2014 /
 
Már tárgytalan ma elszállt a 2. IC-is. Többet nem költök rá elegem lett a miniatűr panelból, és az IC lábak közelségéből.
Majd veszek egy élesztett modult és kész.
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Jún 8, 2014 /
 
Az is jó döntés. A mérési eredmények arra utalnak, hogy a nyomtatott áramkörnek épp a tükörképét készítetted el.
(#) S21L1 válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Jún 8, 2014 /
 
Kértem kölcsönbe egy másik 7294-et, azzal működik, de a torzítás nagy hangerőn továbbra is megmaradt, az én erősítőm meg valamiért nem akar menni. Esetleg valami más erősítőt tudtok 7294 helyett? 2050-en gondolkoztam, de a nagyon mélyeket nem erősíti, így ezért se lenne jó, nem csak azért, mert gyengébb.
(#) gabesz.mi074 válasza S21L1 hozzászólására (») Jún 9, 2014 /
 
Szerintem azért még érdemes keresgélned a hibát. Hány óhmos hangszórót használsz ?A hangfal kábelod hangszóró vezeték vagy valami más ? És a földelést csillagpontosan csináltad meg ? Ha a tiéd híd kapcsolás, az esetben én itt a fórumon olvastam nem jó a 4 óhmos. Valami ott akkor sem stimmel . Én ha hibát keresek egy meg épített kapcsoláson az mindíg először a kapcsolás átnézésével kezdődik, nem e tévesztettél valamilyen ellenálás vagy kondi értéket. Nézd át a panelt is, jók e a forrasztások. Én a híd kapcsolásom paneljét, a forrasztási oldalon persze be kapcsolás előtt át mostam acetonnal valahol olvastam itt hogy egy koszos nyák a forasztási oldalon tud problémákat okozni. Nézd át még egyszer a jel kábelt, a földelés érintkezik e normálisan , és mérd meg teljesen le tekert hangerőnél a nyugalmi áramát a kapcsolásodnak,majd tegyél fel ide fotót hogy a szakmabeliek tudjanak neked segíteni itt mert én nem igazán vagyok jártas ebben, de az biztos hogy a hibát meg lehet határozni.
(#) reloop válasza S21L1 hozzászólására (») Jún 9, 2014 /
 
Szia! Minden erősítőnél meg van az a szint ahol elkezd jelentősen torzítani. Az erősítő hibájára akkor lehet következtetni, ha ez nincs összhangban a tápfeszültség és a terhelő impedancia által létrejövő korláttal. Ezt méréssel lehet egyértelműen megállapítani.
A TDA2050 úgy viselkedik mint minden más erősítő, az átvitel alsó határát a bemenet és a visszacsatolás ellenállásai és kondenzátorai határozzák meg.
(#) zotya1983 válasza sonny007 hozzászólására (») Jún 9, 2014 /
 
Norbi én szóltam hogy süsd ki a kondikat mielőtt rákötsz Meg egy izzót is tegyél, a panelodat ha te vagy az láttam, van mit javítani rajta... Már a harmadik ic t röptetted el pedíg leírtam neked is amit itt reloop hogyan kell éleszteni. Meg a 9-10 es lábat is említettem, de azt mondtad nem jó a mérőzsinórod sem.
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2014
(#) zotya1983 válasza zotya1983 hozzászólására (») Jún 9, 2014 /
 
Mondjuk ilyen körülmények közt még az élesztés is életveszélyes lógnak csupaszon a 230 as kábelek. Meg írtam hogy ic nélkül nézd meg izzóval a panelt ha világít ne is tedd bele míg ki nem javítod, ennek ellenére betetted...
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2014
(#) ATOMIC hozzászólása Jún 10, 2014 /
 
Sziasztok!!! Építettem egy erősítőt TDA2009-es IC-ből. És az lenne vele a probléma hogy, ha rákötöm hangszórót a "jobb" kimenetre akkor szép tésztán szól Aztán leveszem és átkötöm a "bal" kimenetre és az is szép tisztán szól Aztán rákötök a két hangszórót a "jobb", és "bal" kimenetre akkor utána már recsegve és sisteregve szól
Mi lehet a probléma?
(#) reloop válasza ATOMIC hozzászólására (») Jún 10, 2014 /
 
Szia! A kérdésed a TDA2005 témába jobban illene.
a., gyenge a tápod, a teljes terheléstől vészesen lecsökken a tápfeszültség
b., nincs kellő hűtésed, a hővédelem beavatkozik
c., a két hangszóróvezeték együttesen már annyira visszahat a jelkábelre, hogy gerjedés lép fel
(#) Szabi1 hozzászólása Jún 10, 2014 /
 
Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni a következő jelenség magyarázatára.
Hoztak hozzám javítani egy 2x STK 1050 erősítőt, mikor megjavítottam rákötöttem a hangszórómra ami 400W RMS 98dB/w, és az IC hiába 50w én mégis hangosabbnak érzem mint a TDA 7294 hidas erősítőmmel ugyanazt a hangszórókat hajtva. Normális ez? a TDA hidjaim nagyobb tápot nem kaphatnak, 2x27V 5A trafó csatornánként 2x10.000µF pufferrel, míg a STKnak csak 2x6.800 µF +-50V os tápja van
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 10, 2014 /
 
Szia! Az adatlap nem maximumnak jelöli az 50W-ot, a teljesítményt a tápfeszültség határozza meg. Az bizony megeshet, jelentős hangerőn van olyan szint ahol a STK megveri torzításban a TDA-t, szerintem ezt hallod. Pontosabbat méréssel tudsz megállapítani.
(#) varada hozzászólása Jún 10, 2014 /
 
Üdv mindenkinek!

Egy barátomtól kaptam egy hűtőbordát ami remélem megfelel az erősítőm számára (2Xtda7294). Alapja egy 180 mm széles 80mm magas és 7 mm vastag alumínium lemez amelyre rá van fogatva egy 138 mm széles 48 mm magas és 35 mm mély pentium 2-es hűtőborda. ezelőtt hat tranzisztor foglalt rajta helyet. Szeretnék érdeklődni hogy ez megfelene-e számomra. Illetve szeretnék rá ventillátort tenni. A ventillátor a borda felől szívjon illetve fújjon- e rá? A segítségeket előre is köszönöm.
(#) sonny007 válasza zotya1983 hozzászólására (») Jún 10, 2014 /
 
Köszönöm szépen a válaszodat de te teljessen el vagy tájolódva a dolgokkal de nem erőlködöm leirni újra mi, hogy volt.
(#) tiborjan válasza varada hozzászólására (») Jún 10, 2014 /
 
Szerintem ez a dolog, még ventilátor nélkül is elbírja.
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2014
(#) varada válasza tiborjan hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
köszönöm a segítséget a ventillátoros dolgot majd megtapasztalom
(#) zotya1983 hozzászólása Jún 11, 2014 /
 
Srácok nem találtam erre vonatkozóan sehol leírást, namármost van nekem 2 hídam megépítve bordára felfogatva. De a bemenő jelet sehogy nem tudom "szétválasztani" a 2 panel közt.
Ha pl csak egyiknek adok bemenő jelet akkor is szól a másik hangszórókimenet, hogy lehet ez?
Ha egybecsavarom a 2 testet akkor meg búg mint az atom.Namármost sztereó jelkimenetet szeretnék. Kapcsi rajzom van, átnyálaztam ne is mondjátok, így sem lett oké.
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2014
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Jún 11, 2014 / 1
 
Próbáld ki ezzel a huzalozással!
(#) Leaslie hozzászólása Jún 15, 2014 /
 
Sziasztok!
Itt volna az én kis erölködőm végfok része, van valami gondja, de nem tudom mi
Én valamelyik kondira gyanakszom, de kapacitásmérő nélkül, nem tudok biztosra mondani semmit.
Elég öregecske már, ezért úgy döntöttem hogy inkább teljesen új nyákot csinálok neki, teljesen új alkatrészekkel. Tudnátok ebben segíteni?
Amim van:
- multiméter
- fahrenheit 28003 forrasztóállomás
- egyoldalas nyákom
- folyatószer (házilag készített cink klorid)
- fogók, reszelők... stb
- és egy vadiúj tda 7294-es IC

És abban kéne egy kis segítség hogy egy nagyon egyszerűen, és nem túl zsúfoltan összeállított nyákterv, magyarázattal, amit feltudnék én használni az én kis erősítőmhöz.

Neten ezt találtam:
Bővebben: Link

De ebből a nyáktervet nem tudom kinyomtatni. És nekem az lenne a jó, ha ugyan olyan lenne az új nyák, mint a régi (kezdő vagyok, és így jobban látnám, mit hova is kell tennem.)
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2014
(#) reloop válasza Leaslie hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
Szia! Ilyennel tudok szolgálni.
A jelenlegi erősítődnek mi a hibája?
(#) Leaslie válasza reloop hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
Hát ha bekapcsolom sípol mint a vesztés, Ill volt amikor elég nagyot füstölt
(#) reloop válasza Leaslie hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
Használj a bemenő jelhez árnyékolt vezetéket, ez a hiba remélhetőleg elkerül a jövőben
(#) Leaslie válasza reloop hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
De mi köze van az árnyékolt kábelezéshez ennek?
(#) reloop válasza Leaslie hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
A bemeneti jelkábel és a hangszóró kimenet között kapacitív kapcsolat jön létre, ha viszonylag közel kerülnek egymáshoz. Mivel azonos fázisban vannak adott egy oszcillátor kialakulási lehetősége.
Az árnyékolás meggátolja ezt a jelenséget.
Persze az előbbieket figyelembe vevő gondos huzalozással is célt lehet érni, de jobb az óvatosság, főleg a korábbi események tükrében.
(#) Leaslie hozzászólása Jún 15, 2014 /
 
Hmm, megfogadom az ötleted.
Holnap keresek alkatrészeket a nyákhoz, meg a maratáshoz pár dolgot
És írok ha nem megy valami
(#) reloop válasza Leaslie hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
Keresd meg itt a fórumban az élesztés szabályait mielőtt áram alá helyezed!
(#) Leaslie válasza reloop hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
élesztés szabályai?
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
Köszi! Megfogadtam a tanácsot, privátot is, 2 utas egyenirányítás, 20-20 ezer MikroFarad/panel,
Testeket közösítettem, és így forrasztottam árnyékolt kábellel az rca bemeneteket is.
Ég és föld a különbség hatalmas dinamikus hang. Torzításnak nyoma sincs ahogy melegedésnek sem. Passzív bordán is nyugodtan elketyeg a 2 panel (híd).
Újraépítés tervezés közben a kimenetnél vettem észre a hibát mégpedíg a hangszórókimeneten az egyik másik test összeért, hát ezért szólt mindkét fele állandóan. De most happy van köszi reloop a sok segítséget meg kitartást felém.
(#) Gulacsi989838 hozzászólása Jún 20, 2014 /
 
Hello Milyen előfokot ajánlottok az "alkoto" féle tda 7294-es erősitőhöz? A minimum kimenőnek 2V-nak kell lennie tudtommal
Következő: »»   492 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem