Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   491 / 607
(#) ATOMIC válasza reloop hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
Igen!
(#) reloop válasza ATOMIC hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
Nagyon kellemes tápfeszültség lesz. Elég hangos de mértékkel melegedő erősítőt eredményez.
(#) reloop válasza razor1995 hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
A ±40V tápfeszültség 8 ohm-os hangszóróhoz közvetlenül felhasználható.
(#) S21L1 válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
Na lecseréltem az összes bemenő kábeleket árnyékoltra, most viszont meg se szólal az erősítő, lehet az ic elhalálozott.
(#) razor1995 válasza reloop hozzászólására (») Jún 5, 2014 /
 
Az nagyon jó! Ha, véletlenül 4Ω-mal vagy 6Ω-mal terhelem akkor mi fog történni? Elszáll vagy valami védelem bekapcsol?
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2014
(#) reloop válasza razor1995 hozzászólására (») Jún 5, 2014 /
 
A túl alacsony impedanciájú terhelésnél bekapcsol a hővédelem. Az IC akkor úszhatja meg, ha nagyon hatékony, túlméretezett hűtést kap.
(#) razor1995 válasza reloop hozzászólására (») Jún 5, 2014 /
 
Értem. Már csak azt nem tudom eldönteni, hogy TDA7294-ből az általad készített egyszerű nyákkal építsek erősítőt vagy a TDA2030+BD711,BD712-ből. A trafó az csak 200VA. Szerinted melyikkel járnék jobban? (Az alkatrészek árban ugyan ott vannak)
(#) reloop válasza razor1995 hozzászólására (») Jún 5, 2014 /
 
A rendelkezésedre álló tápfeszültség szerintem eldönti a kérdést.
(#) razor1995 válasza reloop hozzászólására (») Jún 5, 2014 /
 
Szerintem nem, mert a TDA2030A-s kapcsolás szimpla tápos 44V-ig jó és nekem 2x28VAC van (40VDC), vagyis szekunderenként egy panel. A TDA7294 pedig elviseli a 2x40V-ot tehát az is jó lenne. Viszont most vettem számításba hogy a legerősebb hangsugárzóm is csak 80W-os (hosszútávon 50W) úgyhogy a TDA2030-as marad.
Köszönöm a segítséged!
(#) reloop válasza razor1995 hozzászólására (») Jún 5, 2014 / 1
 
A tranzisztorokkal kiegészített TDA2030 tényleg jól szól, viszont semmilyen védelemmel nem rendelkezik, elég bonyolult és az építők gyakran gerjedésről számolnak be.
Van még azért megoldás a tarsolyban: Bővebben: Link
(#) gabesz.mi074 válasza reloop hozzászólására (») Jún 5, 2014 /
 
Ez igaz. Nekem is jobban be vált ez az ic .
(#) razor1995 válasza reloop hozzászólására (») Jún 5, 2014 /
 
Nos, ezt eddig nem tudtam, de akkor ennek fényében a TDA7294 tényleg jobb választás. A hangerőt pedig lehet ésszel adagolni és a hangsugárzó is bírni fogja.
(#) reloop válasza razor1995 hozzászólására (») Jún 5, 2014 /
 
Nem fejtettem ki az előbb részletesen. Az egytápos TDA7294 kapcsolás remekül elmegy 28V váltakozó feszültségről. Sőt, ha független a két szekundered még dual mono-t is építhetsz. Alkotó szép megvalósítási tervet készített hozzá. Ez se rossz
(#) gabesz.mi074 válasza S21L1 hozzászólására (») Jún 5, 2014 /
 
Szerintem attól egész biztosan nem szált el az ic. Inkább nézd meg érintkezik e vagy mérj szakadást, folytonosságot a jelkábelnél a potmétered át adja a jelet ? Csatlakozók is ? Azért ettől nem szálhat az el hogy ki cseréled a jel kábeljét árnyékoltra.
(#) razor1995 válasza reloop hozzászólására (») Jún 5, 2014 /
 
Az utóbbi kapcsolásoddal már csináltam LM3875-öt még tavaly nyáron és az szépen szól, csak azóta se jutott el a dobozolásig. (Pedig megérdemelné) Ezen még gondolkodnom kell, hogy igazából mire is van szükségem. Majd szemezgetek még innen a fórumból ötleteket hozzá.
(#) varada hozzászólása Jún 6, 2014 /
 
Üdv!

Szeretnék érdeklődni hogy a képen látható tápegység megfelel-e az erősítőm számára illetve a TDA 7294 elé helyezett biztosítékok értékéről szeretnék felvilágosítást kapni. A segítséget előre is köszönöm.

táp.jpg
    
(#) reloop válasza varada hozzászólására (») Jún 6, 2014 /
 
Szia! F1 3,15A; F2-5 2A/8 ohm, vagy 3,15A/4 ohm; C3 értéke kicsit azért túlzás.
(#) S21L1 válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Jún 7, 2014 /
 
Nem volt még időm a panelt átnézni, talán vasárnap lesz. Jelet biztos hogy kap, mert másik erősítővel megnéztem, és azzal működött, így biztos, hogy az erősítőnél van valami baj, csak nem tudom, hogy mi.
(#) varada válasza reloop hozzászólására (») Jún 7, 2014 /
 
Köszönöm az értékeket . Valóban a c3 nagy mert elfelejtettem átírni de maximum 2200 µF-os lesz.
(#) gabesz.mi074 válasza S21L1 hozzászólására (») Jún 7, 2014 /
 
Szerintem amit be forrasztottál új vezetéket azon lesz probléma . Nem ér hozzá valahol az árnyékolt vezeték egy szála a jel bement vezetékéhez ? Azért műszerrel egy szakadás vizsgálatot meg ér a csatlakozódtól egész a panelig mérd le és hogy nincs e valahol zárlat az árnyék és a vezető közt . Nekem ez róla a véleményem. Azért egy kábel cserétől az ic nem szálhat el .
(#) sonny007 hozzászólása Jún 8, 2014 /
 
Sziasztok. Adott ez a végerősítő. 2x34V puffer, egyenirányitás után. Mute/standby tüske összeforrasztva. Élesztéshez 60W-os izzot kötöttem a primer körbe, felizzott és elaludt. Az áramot felveszi magának viszont semmihang nem jön ki belőle, még nem is búg. Valakinek valami ötlete rá, hogy tudnám kiszűrni a hibát?
(#) pont válasza sonny007 hozzászólására (») Jún 8, 2014 /
 
A Mute/standby ugye nem csak egymással van összeforrasztva, hanem a V+ is kap valamin keresztül?
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2014
(#) sonny007 válasza pont hozzászólására (») Jún 8, 2014 /
 
Nem adtam neki pluszt. Nekem ez a kapcsolási rajz van. Kimeneti jelen kb 0.67mV van.

00536.jpg
    
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Jún 8, 2014 /
 
Szia! Ezen a panelen pont nem kell összekötni.
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Jún 8, 2014 /
 
Tehát akkor ezen nem kell neki a +V? Csak a tüskéket kell összeforrasztani?
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Jún 8, 2014 /
 
Éppen pont, hogy nem kell összeforrasztani. Ott egy 22k ellenállás ami felhúzza tápra. Ha zárod a Mute kontaktust akkor némít és készenlétbe kapcsol. Ennek a jele a 670mV a kimeneten.
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Jún 8, 2014 /
 
Tehát ha szétforrasztom, akkor a kimeneten 670mV körül kell mérjek?
És elméletileg szólnia kellene.
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2014
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Jún 8, 2014 /
 
Nem, a szétforrasztod feléled az erősítő és csak 5-15mV lesz a kimeneten
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Jún 8, 2014 /
 
Szétforrasztottam de szintén semmi.
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Jún 8, 2014 /
 
Most jön az, hogy mérj feszültséget testhez képest a 9, majd 10-es lábon. Ezeknek 3,5V-nál magasabbnak kell lenni. Tegyél fel képet a művedről, mert sok hibát úgy lehet kiszúrni. Csak remélni tudom, ki voltak sütve a pufferkondik mikor rákötötted a panelt.
Következő: »»   491 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem